ترخیص و واردات از شهر فوشان چین

برای اینکه توضیح دهیم واردات از فوشان چین چگونه انجام می‌شود، لازم است که مراحل خرید کالا از این شهر، چگونگی ترخیص کالا از گمرکی چین و ارسال کالاها به ایران را بررسی کنیم. همچنین باید بررسی کنیم که بهترین روش برای ارسال کالاها از شهر فوشان به ایران کدام است. پس در ابتدا خود شهر فوشان و اوضاع اقتصادی آن را بررسی می‌کنیم، سپس به سراغ بررسی مراحل واردات کالا از این شهر به ایران را بررسی کرده و در نهایت توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توان تمام این مراحل را با هزینه اندک و بدون دردسر انجام داد. تا پایان مقاله با ما باشید تا به پاسخ تمام سوالاتتان در مورد شهر فوشان و چگونگی واردات از آن برسید.

 

 

نگاهی کلی به شهر فوشان

شهر فوشان، یکی از شهرهای مرکزی استان گوانگ دونگ کشور چین است. مساحت شهری آن ۳۸۴۸ کیلومتر مربع بوده و حدود ۷.۱۹۷.۳۹۴ نفر جمعیت دارد. این شهر به خاطر آب‌وهوا و بطور کلی موقعیت شهری که دارد یکی از جاذبه‌های توریستی کشور چین محسوب می‌شود.عده‌ای از باستان‌شناسان این شهر را قدیمی‌ترین شهر کشور چین می‌دانند که در آن آثار باستانی متعلق به قدیمی‌ترین امپراتوری‌های کشور چین یافته شده است. جدای از اینکه شهر فوشان دارای جنگل‌هایی انبوه با انواع معابد قدیمی است، جزو سه شهر مهم کشور چین بوده و از نظر قدرت اقتصادی نامش در کنار شهرهای پکن و شانگهای قرار می‌گیرد.

نگاهی کلی به شهر فوشان

کوهستان‌های زیبا، رودخانه‌های خروشان، ساختمان‌های مدرن و آثار باستانی بسیار خیره‌کننده مانند مجسمه برنزی باعث شده که این شهر جزو یکی از اولین مقاصد توریستی گردشگران خارجی قرار گیرد. قطب صنعتی بودن آن نیز باعث شده از اولین مقاصد بازرگانان و تجار ایرانی باشد و واردات از فوشان چین به ایران بسیار رونق داشته باشد.

 

 

واردات از فوشان چین

در قسمت قبل گفتیم که بسیاری از بازرگانان و تجار ایرانی شهر فوشان را به‌عنوان یکی از مقاصد اصلی خود برای واردات انتخاب می‌کنند. اگر قصد دارید واردات از فوشان چین داشته باشید باید بدانید که این شهر در چه زمینه‌ای قطب صنعتی کشور چین است.شهر فوشان به عنوان اولین قطب اقتصادی ساخت لوازم خانگی کشور چین شناخته می‌شود. محصولاتی بسیار با کیفیت در زمینه لوازم خانگی مثل زیر تلویزیون، کمد، لوازم صوتی تصویری، انواع یخچال و مایکروویو، لوازم برقی آشپزخانه در تولیدی‌های عظیم این شهر ساخته می‌شوند.علاوه بر این در شهر فوشان مصالح ساختمانی بسیار باکیفیتی مثل انواع کاشی و سرامیک ساخته شده و به اقصی نقاط جهان و بخصوص ایران صادر می‌شوند. در ادامه مراحل مختلفی که باید طی کنید تا کالاهای مورد نیاز خود را از این شهر وارد ایران کنید توضیح خواهیم داد. اما قبل از آن بد نیست بدانید که از ایران نیز به شهر فوشان صادرات انجام می‌شود.

صادرات به شهر فوشان چین

قبل از اینکه مراحل واردات از فوشان چین را توضیح دهیم بد نیست بدانید که چه محصولاتی از ایران به این شهر صادر می‌شود. بطور کلی کالاهای ایرانی که استاندارد جهانی را حفظ کنند می‌توان به این شهر صادر کرد.برای مثال زعفران، پسته، بادام کوهی، عسل کوهی، انواع فرش و گلیم، انواع صنایع دستی و سفال‌های رنگی، لباس‌های محلی، مرکبات و سیفی‌جات، ماهی و میگو و دیگر کالاهایی که نمی‌توان نام همه آنها را در این مقاله جا داد به شهر فوشان صادر می‌شوند.

اگر شما هم قصد دارید که کالاهای تولیدی خود را حال چه صنعتی چه طبیعی به این شهر صادر کنید، بهتر است تا پایان مقاله صبر کنید تا توضیح دهیم که چگونه می‌توانید اینکار را به کمک یک شرکت واسطه با تجربه انجام دهید. فعلا در ادامه مراحل واردات از شهر فوشان را بررسی کنیم و بعد از آن به سراغ راه‌حل تمام این مسائل خواهیم رفت.

 

 

خرید از فوشان چین

اولین مرحله واردات از فوشان چین عبارتست از خرید اجناس مورد نظر از این شهر. شما قبل از هر کاری باید کالاهایی که قصد واردات آنها را دارید مشخص کرده و برای خرید آنها اقدام کنید. برای خرید این اجناس در ابتدا لازم است که به شرکت چینی فروشنده واقع در فوشان یک تقاضای خرید رسمی بفرستید. این تقاضای خرید را پرفورما یا پیش‌فاکتور می‌نامند که اطلاعات کالا، قیمت خرید آنها و تعداد مورد نیاز در آن درج می‌شود.

خرید از فوشان چین

شرکت چینی بعداز بررسی نامه شما و تایید آن، اقدام به تهیه کالاها کرده و آن‌ها را به بخش کنترل کیفی انتقال می‌دهد. در این بخش بعد از اینکه کیفیت کالاها تایید شده، کارهای ارسال اجناس به گمرک شهر فوشان انجام می‌شود و کالاها را تحویل گمرک می‌دهند. در این مرحله باید این نکته را بدانید که چه نوع خریدی به نفع شماست. در قسمت بعد این سوال را پاسخ می‌دهیم.

خرید عمده از فوشان چین

پرسودترین نوع خرید در واردات از فوشان چین خرید عمده محصولات است. اجناس را با قیمت عمده یعنی بسیار کمتر از قیمت خرید تکی خریداری کرده و بعد می‌توانید در بازار با قیمت تک‌فروش که بیشتر از قیمت خرید عمده است، به فروش برسانید. همچنین با انتخاب روش خرید عمده محصولات دیگر نیازی نیست برای هر بار خرید به کشور چین سفر کنید.

شما یک بار خرید کرده، ولی با تعداد زیاد. درعوض برای خریدهای جزئی چندین بار به شهر فوشان سفر نمی‌کنید. پس در فروش محصولات و هزینه‌های خرید آن، روش خرید عمده بهترین روش برای خرید کالاها از شهر فوشان محسوب می‌شود.

برای خرید عمده محصولات نیز باید درست مثل دیگر حالات خرید ابتدا یک پیش‌فاکتور به شرکت چینی موجود در فوشان ارسال کنید، سپس منتظر تایید و ارسال آنها به گمرک این شهر بمانید. اما بعد از ارسال اجناس به گمرک، باید چکار کرد؟

 

 

ترخیص کالا از فوشان چین

بعد از اینکه اجناس خریداری شده توسط شما به گمرک کشور چین ارسال شد، برای اینکه بتوانید مرحله دوم واردات از فوشان چین را تکمیل کنید باید اقدام به ترخیص کالاها از گمرک این شهر کنید.

برای اینکه بتوانید اجناس را از گمرک فوشان ترخیص کنید لازم است که یک سری مدارک رسمی مثل بارنامه، کارت بازرگانی و پروفرما را به گمرک شهر فوشان تحویل دهید و برگه درخواست ترخیص کالاها را تکمیل کنید.

بازرسان گمرک شهر فوشان بعد از بررسی کالاهای شما و تایید آنها، مبلغی بابت حق گمرکی از شما دریافت کرده و اجازه ترخیص اجناس را به شما می‌دهند. سپس شما می‌توانید برای ارسال اجناس از شهر فوشان به ایران اقدام کنید.

کارگو از فوشان چین

مرحله سوم واردات از فوشان چین عبارت است از ارسال اجناس از این شهر به ایران. برای انتقال اجناس از فوشان به ایران سه روش کلی وجود دارد. روش اول ارسال اجناس از طریق خشکی با قطار باری است که کارگو زمینی نام دارد. روش دوم ارسال اجناس از طریق دریا از فوشان به ایران با کشتی باری است که کارگو دریایی نام دارد و روش سوم ارسال اجناس از طریق هوایی با استفاده از هواپیمای باری است که کارگو هوایی نامیده می‌شود.

هرکدام از این روش‌ها را که انتخاب کنید باید از قبل نوع بیمه را هم مشخص کنید. بطور کلی روش کارگو چه دریایی، چه هوایی چه زمینی یکی از به صرفه‌ترین روش‌های انتقال اجناس از شهر فوشان به ایران است. با این حال اگر کسی خودش نتواند برای خرید، ترخیص و ارسال کارگو اجناس به شهر فوشان برود، باید چکار کرد؟

کارگو از فوشان چین

فورواردر از فوشان چین

امروزه شرکت‌های بازرگانی واسطه زیادی وجود دارند که کار واردات از فوشان چین را بطور کامل بر عهده گرفته و صفر تا صد آن را انجام می‌دهند. این شرکت‌ها با داشتن رابط‌هایی به نام فورواردر در شهر فوشان و اکثر شهرهای صنعتی چین، مراحل انجام کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالاها از چین به ایران را بدون کوچک‌ترین دردسر و  با هزینه اندک انجام می‌دهند.

فورواردرها عموما اشخاصی هستند که مدت زیادی در شهر فوشان زندگی کرده و با تمام قوانین صادرات و گمرکی این شهر آشنا هستند. شما با سپردن کارهای خود به یکی از این شرکت‌های واردات کالا از چین، می‌توانید بدون اینکه به شهر فوشان سفر کنید، کارهای خرید، ترخیص و انتقال کارگو اجناس را از طریق فورواردرهای این شرکت انجام داده و در هزینه و وقت خود صرفه‌جویی کنید. اما کارهایمان را به کدام شرکت واسطه بسپاریم؟

واردات از فوشان چین با شرکت بازرگانی وانیکس

یکی از بهترین شرکت‌های واسطه برای انجام کارهای واردات از فوشان چین عبارتست‌از شرکت بازرگانی وانیکس. این شرکت با دارا بودن فورواردرهایی بسیار توانا در شهر فوشان، می‌تواند کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالاهای مورد نیاز شما را بدون کوچک‌ترین دردسری و با هزینه‎‌ای بسیار اندک انجام دهد.

شرکت وانیکس علاوه بر توانایی انجام کارهای واردات از شهر فوشان، می‌تواند کارهای صادرت کالای شما را هم تقبل کرده و به نحو احسنت آنها را انجام دهد. کافی است با این شرکت ارتباط برقرار کرد و از آنها بخواهید تا کارهای واردات یا صادرات کالاهای شما را برعهده بگیرند.

 

 

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم که واردات از فوشان چین را بطور کامل توضیح دهیم. به همین خاطر در ابتدا یک معرفی کامل از این شهر ارائه دادیم و سپس به سراغ بررسی اوضاع اقتصادی آن رفتیم. همچنین مراحل کلی خرید، ترخیص و ارسال اجناس از این شهر به ایران را هم توضیح دادیم و در نهایت شرکت وانیکس را برای انجام تمام این مراحل معرفی کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *