واردات از چین

واردات از چین، مفهومی که نه تنها در دنیای تجارت امروز بسیار کاربردی است، بلکه به عنوان یک راهبرد بازاریابی حیاتی شناخته می‌شود. درآمدزایی از مسیر واردات شاید در نظر خیلی از افراد کاری سخت و دشوار باشد، اما واردات کالا از چین این مسیر را بسیار آسان کرده است و به جرات می‌توان گفت که درحال حاضر واردات از چین یک شغل پردرآمد محسوب می‌شود. چین با داشتن تولیدکنندگان معتبر و بهره‌گیری از امکانات پیشرفته و نیروی کار فراوان، قیمت‌های بسیار جذابی را برای کالاهای مختلف ارائه می‌دهد و به یک پل ارتباطی قوی بین کسب و کارها تبدیل شده است. در این راستا، ما با افتخار شما را به سفری خاص و پر از فرصت‌ها در دنیای واردات از چین دعوت می‌کنیم.

آموزش کامل واردات از چین

مراحل واردات کالا از چین

با توجه به شرایط تحریمی ایران و کم شدن میزان ارتباطات ایران با کشورهای اروپایی،… ارتباط ایران و چین بسیار گسترش یافته است و در طی سال‌های اخیر بسیاری از کالاهای وارداتی، از چین به ایران وارد شده‌اند. چین اکنون به عنوان یکی از بزگترین قطب‌های تولید کالا در جهان شناخته می‌شود، شناخت بازار چین، تولیدکنندگان معتبر و محصولات باکیفیت همراه با قیمت مناسب و همچنین روش‌های مناسب برای واردات کالا از چین، نقش بسزایی در میزان سود و درآمد خواهد داشت.
مراحل واردات از چین را می‌توان به ترتیب زیر بیان کرد.

۱. شناخت محصولات مناسب برای واردات و یافتن منبع مناسب برای خرید

برای کسب سود مناسب از واردات باید ابتدا کالای مناسب را برای واردات انتخاب کنید. کالاهای انتخابی نباید جزو کالاهای ممنوعه برای واردات باشند و حتما با توجه به میزان سرمایه و درنظرگرفتن توانایی فروش آن‌ها، انتخاب شوند. انتخاب کالاهایی که مالیات و عوارض گمرکی کمتری دارند نیز می‌توانند در اولویت قرار بگیرند. قبل از انتخاب محصول حتما بازار فروش آن کالا را مورد مطالعه قرار دهید.

۲. خرید کالا از تولیدکنندگان معتبر و پرداخت هزینه‌ها

گام بعدی پس از انتخاب کالاها برای واردات مستقیم از چین، پیدا کردن بازار مناسب در چین و تامین‌کنندگان معتبر است. در سایت‌های مختلف می‌توانید در مورد تامین‌کنندگان مطالعه کنید. یکی از معروفترین فروشگاه‌های آنلاین چین علی بابا است که با مراجعه به این سایت می‌توانید لیست محصولات متنوعی را بیابید. توجه کنید که برای دریافت کالای باکیفیت، شناخت و انتخاب فروشندگان معتبر بسیار مهم است. در رابطه با پرداخت هزینه محصولات نیز باید یک روش مطمئن پرداخت داشته باشید. شرکت‌های بازرگانی می‌توانند در مرحله پیدا کردن تولیدکنندگان معتبر و پرداخت هزینه‌ها به شما کمک بسزایی ارائه دهند.

۳. ترخیص ارز مورد نیاز برای خرید کالاها

دولت برای واردات کالا به تجار و کارآفرینان ارز تخصیص می‌دهد، ارز تخصیص داده شده می‌تواند از نوع دولتی، نیمایی، آزاد یا ارز از محل صادرات باشد. شما می‌توانید پس از دریافت مجوزهای لازم برای واردات و خرید از چین، ارز تخصیصی خود را از طریق صرافی‌های بانکی دریافت و مبلغ پیش فاکتور خود را برای تامین‌کننده حواله کنید.

۴. حمل و نقل کالا به مقصد ایران

برای واردات از چین دو روش حمل و نقل هوایی و دریایی مرسوم است. هزینه حمل کالاها به عوامل مختلفی از جمله نوع حمل و نقل، ابعاد و وزن کالا و همین‌طور نوع کالا بستگی دارد. یک نکته اساسی برای حمل کالا به ایران، بیمه کالاهاست، داشتن بیمه‌نامه برای ترخیص کالا امری ضروری است.

۵. ترخیص کالاها و دریافت آن‌ها

ترخیص کالاها از گمرک با یک سری قوانین و مقررات همراه است، این قوانین در رابطه با کالاهای مختلف می‌تواند متفاوت نیز باشد. بهتر است قبل از شروع کار واردات از چین با تمام مراحل و قوانین گمرکی آشنا باشید و هنگام واردات برای تسریع در فرآیند ترخیص کالاها، تمامی مدارک مورد نیاز مانند بارنامه، بیمه‌نامه کالاها، مجوزهای لازم، فاکتورهای خرید و … را همراه داشته باشید. پس از انجام مراحل و پرداخت هزینه‌های مربوط به مالیات، می‌توانید کالاها را دریافت و به انبار مورد نظر خود ارسال کنید. البته برای دور ماندن از پیچیدگی‌های این مراحل و واردات کالا بدون گمرکی استفاده از شرکت‌های بازرگانی توصیه می‌شود.

سرمایه لازم برای واردات کالا از چین

میزان سرمایه برای واردات از چین به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما نگران نباشید شما می‌توانید با کمترین میزان سرمایه نیز به واردات از چین مشغول شوید و درآمدزایی کنید. سرمایه مورد نیاز برای واردات با توجه به نوع و اندازه کالا و همچنین تعداد سفارش متغیر است. به عنوان مثال در برخی از گروه‌ها می‌توان با سرمایه ۱۰ میلیون تومانی نیز، کار را شروع کرد، اما در برخی از گروه‌ها، قیمت کالاها بالاست و به سرمایه بیشتری برای واردات نیاز است.

چنانچه سرمایه زیادی ندارید و به دنبال واردات کالا از چین با سرمایه کم هستید، باید در انتخاب محصول بسیار دقت کنید و از مشاوره کارشناسان بهره ببرید تا درنهایت بتوانید با حداقل سرمایه، کالاهایی سودآور و ارزانی را برای واردات انتخاب کنید. تیم کارشناسان وانیکس آماده‌اند که راهنمایی‌های لازم را خدمت شما عزیزان ارائه دهند؛ همچنین با شرکت در دوره واردات از چین می‌توانید تمام مراحل واردات را در کنار … آموزش ببینید.

هزینه واردات از چین

هزینه واردات از چین

با توجه به تمام مراحل واردات از چین، میزان هزینه نیز متنوع است. برخی از مواردی که در هزینه واردات کالا از چین به ایران تاثیرگذار است، عبارتند از:

  • هزینه کالاهای منتخب برای واردات
  • هزینه حمل و نقل کالاها
  • هزینه مورد نیاز برای بیمه کالا
  • هزینه دریافت نمونه در صورت لزوم
  • هزینه دریافت مجوزهای لازم
  • هزینه‌های مربوط ترخیص کالا و گمرک
  • هزینه حمل و نقل کالاها از گمرک تا انبار

با داشتن یک دید واضح نسبت به هزینه واردات کالا از چین، تجار و کارآفرینان می‌توانند تصمیمات بهتری در مسیر تجارت خود بگیرند و با اطمینان بیشتر و هوشمندانه‌تر در بازارهای جهانی به فعالیت بپردازند. اطلاعات کارشناسان ما در وانیکس از تجارب و چالش‌های بسیار زیادی در مسیر واردات از چین به دست آمده است و شما می‌توانید به راحتی از این تجارب استفاده کنید و راهنمایی‌های لازم را برای اتخاذ تصمیمات موثر دریافت نمایید.

واردات کالا از چین با شرکت بازرگانی وانیکس

شرکت بازرگانی وانیکس سالهاست که در زمینه واردات از چین و دبی فعالیت می‌کند و تجارب فراوانی در این مسیر کسب کرده است. ما در وانیکس خدمات متنوعی برای انجام تمامی مراحل واردات چین به کاربران ارائه می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم که بدون داشتن کارت بازرگانی به واردات از چین بدون گمرک بپردازید، کالاهای خود رابه ایران وارد کنید و به درآمد برسید. شرکت بازرگانی وانیکس برای آشنایی و آموزش کامل شما عزیزان مجموعه آموزشی واردات از چین را فراهم کرده است که پس از گذراندن این دوره خواهید توانست تمامی مراحل واردات کالا از چین را به راحتی انجام بدهید.
معرفی محصولات پربازده و کم ریسک، انتخاب تامین‌کنندگان معتبر، پرداخت هزینه‌ها، دریافت کالاها در چین، بسته‌بندی و حمل و نقل آن‌ها و درنهایت تحویل در انبار مشتری، از جمله خدماتی است که وانیکس به به تمامی علاقه‌مندان حوزه واردات ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مشاوران ما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را برای شروع این مسیر هیجان‌انگیز، جذاب و پر سود دریافت کنید. لازم به ذکر است شرکت بازرگانی وانیکس علاوه بر ارائه خدمات برای واردات عمده از چین و واردات، شرایط بی‌نظیری نیز برای خریدهای جزئی کاربران فراهم می‌کند، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با واردات جزئی از چین با مشاوران ما تماس بگیرید تا با توجه به نوع و اندازه کالای مورد نظر خود راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

سخن پایانی

کشور چین در حال حاضر یکی از قطب‌های اقتصادی در جهان محسوب می‌شود. امکانات پیشرفته و همچین نیروی کار زیاد و ارزان، باعث شده است که هزینه تمام شده محصولات چینی پایین باشد و واردات از چین به یک کار پردرآمد تبدیل شود. افراد با هر میزان سرمایه می‌توانند به کار واردات کالا از چین مشغول شوند و درآمدزایی کنند. در این بین مسائلی مانند داشتن کارت بازرگانی، سفارش کالا، پرداخت هزینه‌ها، ترخیص کالا از گمرک و … می‌توانند چالش‌هایی برای افراد ایجاد کنند، هرچند با کمک شرکت‌های بازرگانی می‌توان تمام مسیر واردات از چین را بسیار راحت‌تر طی کرد و با چالش‌های کمتری در این زمینه روبرو شد.

 

1 دیدگاه برای “واردات از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *