هزینه حمل کالا از چین به ایران و مدت زمان حمل بار از چین به ایران

سهم چین در ایجاد بازارهای آنلاین در سراسر جهان بسیار زیاد است. از آنجایی هم که همیشه ایران با چین رابطه تجاری خوبی داشته، فرصت‌های زیادی برای صاحبان کسب و کار در ایران ارائه می‌دهد. حتما اکنون از خود می‌پرسید چه روش‌هایی برای حمل کالا از چین به ایران وجود دارد و هزینه آن‌ها چقدر است؟ نرخ حمل کالا از چین به ایران در بازه‌های زمانی مختلف و با توجه به روش‌های مختلف ممکن است، متفاوت باشد. برای حمل بار از چین به ایران با وانیکس تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۵ – ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

هزینه حمل کالا از چین به ایران چقدر است

برای حمل کالا از چین به ایران بدون گمرک با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

برای آنکه با عوامل تاثیرگذار روی هزینه حمل و نقل کالا از کشور چین به ایران یا همان واردات از چین آشنا شوید، تا انتهای این نوشتار از وانیکس همراهی‌مان کنید.

۵ عاملی که روی هزینه حمل کالا از چین به ایران تاثیر می‌گذارد

هر چند که نرخ حمل و نقل به خاطر شرایط ارز همیشه در حال تغییر است، اما یک نکته ثابت وجود دارد. آن هم تأثیر آن بر قیمت نهایی کالاهای وارداتی از چین است. بودجه‌بندی برای حمل و نقل بسته‌های سفارشی از چین برای واردکننده مهم تلقی می‌شود. اما اینکه چه عواملی روی نرخ حمل و نقل تاثیر می‌گذارد مواردی است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برای حمل دریایی از چین با وانیکس کلیک کنید

برای حمل هوایی از چین کلیک کنید

برای حمل بار از چین کلیک کنید

هزینه حمل کالا از چین به ایران
عوامل تاثیر گذار در هزینه حمل کالا از چین به ایران

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

ابعاد و حجم محموله سفارشی

ابعاد بسته، به عنوان یک عامل تاثیرگذار روی هزینه حمل کالا از چین به ایران شناخته می‌شود. وزن ابعادی در واقع یک تکنیک قیمت‌گذاری است که اندازه و ابعاد یک کالای خاص را برای تعیین هزینه نهایی حمل و نقل آن تعیین می‌کند.

برای آشنایی با اصطلاحات تجاری کلیک کنید.

وزن کالا

گزینه بعدی که روی هزینه حمل و نقل با هر روشی تاثیر می‌گذارد، وزن کالا است. این وزن خالص کالا یا میزان سنگینی محصول است.

برای آشنایی دقیق با اینکه ریلیز چیست کلیک کنید

سرعت حمل و نقل

اگر یک تاجر قدرتمند و البته قدیمی هستید به خوبی می‌دانید که تحویل به موقع یا سریع کالاهای سفارشی شما از کشور چین می‌تواند بازار خوبی را برای شما فراهم کند. با این حال، زمان‌های حمل و نقل کوتاه‌تر معمولاً هزینه بیشتری دارند، اما بیشتر واردکنندگان مایلند که در سریع‌ترین زمان ممکن بسته‌های سفارشی خود را تحویل بگیرند.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

فاصله مقصد

مناطق حمل و نقل یا اینکه نقطه مبدا کالا تا چه حد از مقصد آن فاصله دارد، روی هزینه حمل و نقل نیز تاثیر می‌گذارد. همان‌طور که انتظار می‌رود، هر چه مقصد دورتر باشد، هزینه ارسال بالاتر خواهد بود.

برای استفاد ه از خدمات مشاوره واردات وانیکس به صورت رایگان کلیک کنید.

عوارض گمرکی و سایر مالیات‌ها

علاوه بر مناطق حمل و نقل، شما باید هزینه‌های خاص کشور را نیز در نظر بگیرید، به خصوص برای حمل و نقل برون مرزی. این معمولاً شامل عوارض واردات و تعرفه‌های خاص کالا می‌شود. در رابطه با این موضوع، دانستن ارزش حداقلی یا آستانه‌ای که معمولاً توسط کشورهای دیگر تعیین و اینکه در آن هیچ عوارض گمرکی برای کالاهای وارداتی اعمال نمی‌شود، برای شما و مشتریانتان مفید خواهد بود.

برای واردات بدون کارت بازرگانی با وانیکس با کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان کلیک کنید

هزینه‌های اضافی تحویل

هزینه‌هایی ممکن است به خاطر تاخیر ارسال و برای تحویل از گمرک روی کالاهای وارداتی اعمال شود. گاهی هم امکان دارد محموله‌های سفارشی بالاتر از وزن، اندازه یا ابعاد تعیین شده باشند. این مورد می‌تواند به میزان قابل توجهی هزینه‌های حمل و نقل را افزایش دهند. بنابراین آگاهی از این موضوع می‌تواند مفید باشد اگر نمی‌خواهید با هزینه‌های اضافی خارج از قیمت اصلی غافلگیر شوید.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

بیمه حمل و نقل

هزینه اضافی دیگری که باید در نظر گرفته شود، بیمه حمل و نقل است. بیشتر شرکت‌های حمل و نقل کالا از چین گزینه بیمه را ارائه می‌دهند. این گزینه به تاجران اطمینان می‌دهد که سفارشات آن‌ها با خیال راحت به دست‌شان می‌رسد.

برای خرید از علی بابا چین با وانیکس کلیک کنید

هزینه حمل و نقل دریایی از چین به ایران

یکی از روش‌های حمل و نقل بار از چین به ایران، ارسال با کشتی و از طریق دریا است. برای هر کسی که با کشتی محموله‌های سفارشی خود را از چین به ایران وارد می‌کند، به خوبی مشخص است گزینه‌های مقرون به صرفه برای حمل و نقل بارهای وارداتی محسوب می‌شود. در واقع بیش از ۹۰ درصد کالاهای وارداتی از چین و سراسر جهان با کشتی ارسال می‌شوند.

همچنین می‌توانید برای اطلاع از حداقل سرمایه برای واردات از چین این صفحه را باز کنید.

صنعت حمل و نقل دریایی رقابتی‌ترین هزینه‌های حمل و نقل را به واردکنندگان به ویژه در مسافت‌های طولانی، ارائه می‌دهد. در مقابل، برخی برآوردها نشان می‌دهند که هزینه حمل و نقل دریایی از چین به ایران معمولاً چهار تا شش برابر ارزان‌تر از حمل و نقل هوایی است. صرف نظر از اندازه محموله‌های شما، شرکت‌های حمل و نقل دریایی معمولاً می‌توانند نیازهای شما را برآورده کنند.

محموله‌های کوچک‌تر را می‌توان با محموله‌های دیگر گروه‌بندی کرد تا یک کانتینر را پر کند و امکان تقسیم هزینه خدمات حمل و نقل را فراهم کند. محموله‌های بزرگ‌تر می‌توانند یک یا چند کانتینر را پر کنند و گزینه‌های بیشتری را به فرستندگان ارائه ‌دهند. در واقع، کشتی‌ها راه ایده‌آلی برای جابه‌جایی حجم بالایی از محموله هستند، زیرا برای حمل مقادیر زیادی کالا یا مواد خام طراحی شده‌اند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

در مجموع هزینه حمل و نقل دریایی از چین به عواملی مثل نوع قرارداد و کانتینر انتخابی بستگی دارد. علاوه بر این خوب است بدانید که هزینه حمل کالا از چین به ایران آن هم از طریق دریا برای کالاهای وارداتی با کلاس خطر بالا، دو برابر بیشتر از کالاهای معمولی است.کانتینرهای دریایی برای حمل بار در سه دسته ۲۰  و ۴۰ فوتی و ۴۰ های‌کیوب ظرفیت دارند.

برای تعیین هزینه بارهای جزیی با کشتی نیز مقیاس CBM در نظر گرفته می‌شود. در این مقیاس هزینه حمل کالا با توجه به متر مکعب است و مقیاس هر CBM مساوی با کیلوگرم است. نکته مهمی که در این مورد وجود دارد این است که در این روش با توجه به وزن کالاهای شما هزینه محاسبه می‌شود. یعنی اگر کالای شما تنها یک CBM فضا را بگیرد و از طرفی وزن محموله شما بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم باشد، هزینه نهایی حمل و نقل کالا دو برابر خواهد شد.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین وانیکس کلیک کنید

هزینه حمل و نقل هوایی به ایران

برای هر کسی که محموله را در سطح بین‌المللی ارسال می‌کند، به خوبی شناخته شده است که حمل و نقل هوایی خدمات حمل و نقل سریع و انعطاف پذیر را به فرستندگان ارائه می‌دهد. این روش حمل و نقل و ارسال کالا را بیشتر واردکنندگانی که زمان و تحویل فوری کالاهای وارداتی از چین برای‌شان اهمیت دارد را انتخاب می‌کنند. آنچه که روی هزینه حمل و نقل هوایی از چین به ایران تاثیر می‌گذارد وزن و نوع محموله، نوع کالا و کلاس خطر و نوع قرارداد یا همان اینکوترمز است.

آیا شرکت وانیکس حمل خرده بار از چین هم انجام می‌دهد؟

مهم‌ترین نکته‌ای که روی هزینه ارسال و حمل و نقل کالا به صورت هوایی از چین به ایران تاثیر می‌گذارد، وزن واقعی و حجمی محموله سفارشی است. منظور از وزن واقعی همان عدد است که روی ترازو یا باسکول دیده می‌شود و منظور از وزن حجمی، وزن کالا با احتساب جعبه بسته‌بندی شده در آن است. به هر حال برای حمل بار با هواپیما باید روی وزن و حجم سفارشات خود دقت داشته باشید.

برای استفاده از خدمات واردات ته لنجی با وانیکس با کمترین هزینه کلیک کنید.

جالب است بدانید که هزینه حمل و نقل هوایی از چین به ایران برای کالاهای بیشتر از ۳۰۰ کیلوگرم ارزان‌تر از سفارش‌های کمتر از آن است. بنابراین در این روش حمل بار هم سفارش‌های کلی هزینه ارسال کمتری می‌پردازند.

بزرگترین مزیتی که روش حمل و نقل هوایی بار نصیب تاجران و واردکنندگان می‌کند، تحویل سریع و به موقع بار است. پس از آن می‌توان به مناطق دریافت بار و پایانه‌های هوایی بسیار کنترل شده و ایمن اشاره کرد که خطر سرقت یا آسیب را به کالاهای سفارشی را محدود می‌کنند.

برای انجام گروپاژ با بهترین قیمت با وانیکس کلیک کنید.

اکثر شرکت‌های خدمات حمل و نقل هوایی، ردیابی مبتنی بر وب را ارائه می‌دهند که به تاجران این امکان می‌دهد تا وضعیت بار خود را در زمان واقعی از مقصد تا رسیدن بررسی کنند.

مزیت بعدی که می‌توانیم برای این روش بیان کنیم، هزینه مناسب بسته‌بندی محموله است. از آنجایی که محموله در بسته‌بندی‌های بسیار سبک وزن حمل می‌شود، نیاز کمتری به مواد بسته‌بندی و ظروف وجود دارد.

برای آشنایی کامل با دموراژ کلیک کنید

جالب است بدانید که ترخیص کالاهای وارداتی در فرودگاه امام در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود، زیرا همه فرآیند به صورت کاملا مکانیزه صورت می‌گیرد.

هزینه حمل و نقل ریلی به ایران

از سال ۲۰۱۷ امکان ارسال بار با قطار به صورت مسقیم از چین به ایران فراهم شده است. شاید در ابتدا دیدن یک قطار چینی در ایران که بارهای سفارشی واردکنندگان ایرانی را حمل می‌کرد کمی تعجب تاجران را برانگیخت. اما پس از گذشت چند سال به عنوان یکی از روش‌های مقرون به صرفه حمل کالا از چین به ایران شناخته می‌شود.

برای شرکت در دوره آموزش واردات تا کسب درآمد بالا با وانیکس و معرفی بهترین و پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید

عوامل مختلفی روی هزینه حمل و نقل ریلی از چین به ایران تاثیر می‌گذارد. به همین خاطر هم نمی‌توان مبلغ واحدی را برای آن بیان کرد. همانند سایر روش‌ها نوع قرارداد بسته شده با تامین‌کننده، نوع واگنی که در نظر می‌گیرید و پس از آن هم حجم کالاها و در انتها مسافتی که قطار باید طی کند، روی هزینه حمل کالا از چین به ایران با قطار تاثیر می‌گذارد. زمان تحویل هم حدودا ۲ هفته اعلام شده است.

قطارهای باربری چینی که مقصد آن‌ها ایران باشد از دو مسیر می‌توانند عبور کنند. مسیر قدیم و جدید. مسیر قدیم از شهرهای شانگهای و ییوو عبور و در انتها به مشهد و از مسیر ریلی مشهد به تهران می‌رسد.

قوانین واردات از چین را بدانید

مسیر جدید هم از شهرهای چین مثل چانگشا، آلاشانکو، دوستیک، بولشاک، شلجیکا عبور و سپس به مسیر ریلی قزاقستان و ترکمنستان وارد می‌شود. پس از آن هم به مسیر ریلی سرخس وارد و از آنجا راهی شهر تهران می‌شود.

هزینه حمل کالا از چین به ایران را با وانیکس به حداقل برسانید

وانیکس یک شرکت معتبر در ایران است که واردات کالا از چین را برای فعالان در این حوزه آسان می‌کند. صاحبان کسب و کار با مراجعه به این سایت می‌توانند کالاهای مورد نیاز خود را سفارش داده و در مکان مورد نظر تحویل بگیرند. وانیکس برای راحتی خیال سفارش دهندگان به آن‌ها چک تضمینی ارائه  می‌دهد.

برای حمل بار از چین و دبی بدون گمرک با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

روش‌های حمل بار از چین به ایران

شاید در نگاه اول و پس از از آنکه تصمیم به وارد کردن کالا از چین داشته باشید، فرآیند و مدت زمان حمل بار از چین به ایران پیچیده و کسل کننده به نظر برسد. این کاملا طبیعی است زیرا شما هیچ اطلاعات و تخصصی درباره روش‌های حمل و نقل کالا آن هم از کشور چین ندارید. البته این موضوع را فراموش نکنید که انتخاب یک شرکت باربری ایده‌آل که سوابق درخشانی دارد، بسیار در رسیدن به موقع محموله از چین به ایران کمک خواهد کرد.

برای واردات کالا از چین با وانیکس کلیک کنید

برای واردات کالا از دبی با وانیکس کلیک کنید

در شرکت‌های حمل و نقل، محموله و بسته‌های سفارشی واردکنندگان از چین به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. بهترین روش حمل و نقل بسته به تراکم، وزن و نوع بار و عوامل مختلف دیگر تعیین می‌شود. ابتدا باید روش مناسب باربری را که نیاز به کمی دانش و تخصص دارد را پیدا کنید. به طور کلی چهار روش حمل کالا از چین به ایران وجود دارد. روش حمل و نقل هوایی، دریایی، ریلی و از طریق پست.

روش‌های حمل بار از چین به ایران
روش‌های حمل بار از چین به ایران

البته آنچه که اهمیت دارد، فاصله جغرافیایی بین ایران و چین است. این فاصله زیاد باعث شده تا بهترین و مورد اعتمادترین روش‌ها حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی باشد. واردات از چین به ایران در سال‌های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. از آنجایی هم که چین اکنون بزرگترین تامین کننده کالاهای تولیدی ایران است، هر دو کشور به دنبال روش‌های آسان‌تر برای حمل و نقل کالا هستند.

خرید از چین بدون واسطه و واردات توسط وانیکس

بنادر جنوب کشور، کلید ورود کانتینرهای چینی به ایران هستند و در طول یک ماه ممکن است چندین کشتی و کانتینر چینی کالاهای مورد نیاز واردکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی را به دست‌شان برساند.

هر کدام از روش‌های حمل و نقل کالا از چین به ایران به خاطر شرایط و همچنین میزان حجمی که حمل می‌کنند، هزینه و شرایط متفاوتی دارند. هیچ یک از این روش‌ها بر یکدیگر برتری ندارند و هر کدام برای نیازها و انواع بار استفاده می‌شوند.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی

حمل و نقل دریایی از چین به ایران یکی از محبوب‌ترین روش‌های حمل و نقل است. حمل و نقل دریایی کمی پیچیده به نظر می‌رسد و نیاز به دانش فنی لازم دارد. بازرگانان بین‌المللی به دلیل هزینه کمتر، حجم محموله بیشتر و گزینه‌های FCL یا LCL دوست دارند از حمل و نقل دریایی استفاده کنند. FCL بار کامل است و همه فضای یک کانتینر پر می‌شود. اما بار LCL همه فضای یک کانتینر را پر نمی‌کند و حجم آن کمتر از یک بار کامل است.

حمل و نقل دریایی به خاطر انتقال حجم زیادی از بار همواره مورد استقبال واردکنندگان و تاجران قرار می‌گیرد. از طرفی هم همیشه یکی از بهترین راه‌ها برای حمل بار از چین به ایران به شمار می‌رود. البته باید به این نکته مهم اشاره کنیم که مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی بین ۲۰ تا ۳۵ روز طول می‌کشد.

برای استفاده از خدمات انبارداری در چین وانیکس کلیک کنید

برای استفاده از خدمات انبارداری در دبی وانیکس کلیک کنید

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی به چه عواملی بستگی دارد؟

زمان بیان شده به عوامل مختلفی مثل پر شدن کانتینرها، ترخیص کالا در بنادر چین و ایران و گاهی هم به مجوز خروج کالا بستگی دارد. برای مثال برخی از کالاهای خاص مثل مواد گیاهی و دارویی ترخیص آن‌ها بیشتر زمان می‌برد.

 جالب است بدانید اگر کسی قصد وارد کردن خرده بار از چین آن هم با کشتی را داشته باشد، باید منتظر بماند تا ظرفیت یک کانتینر تکمیل شود. یعنی در صورت تکمیل نشدن، کانتینر چینی به مقصد ایران حرکت نمی‌کند.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی به چه عواملی بستگی دارد؟
مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی به چه عواملی بستگی دارد؟

در چنین شرایطی شخص واردکننده می‌تواند با چند تاجر دیگر آشنا شود و برای انتقال سریع بار خود آن‌ها را متقاعد کند که ظرفیت یک کانتینر را تکمیل کنند. این موضوع نیز اهمیت دارد که بار‌های سفارشی تقریبا مشابه باشند تا شرایط قرارگیری آن‌ها در یک کانتینر نیز وجود داشته باشد.

عنصر مهم دیگر زمان است که می‌تواند در انتخاب مسیر تاثیر بگذارد. اگر به دنبال روشی هستید که در سریع‌ترین زمان محموله سفارشی شما را از چین به ایران ارسال کند، باید در نظر داشته باشید که از نظر دریایی هم چین به فاصله زیادی از ایران واقع شده است.

واردات سریع از چین با وانیکس

اما حمل و نقل دریایی بار روشی کاملا مقرون به صرفه و ایمن است که بیشتر شرکت‌های باربری بین‌المللی آن را توصیه می‌کنند. علاوه بر به صرفه بودن محدودیت حجمی ندارد و برای هر میزان بار امکان ارسال با کشتی وجود دارد. نوع کالای شما تعیین کننده نوع مسیر است. برخی از کالاها بهتر است از طریق دریا حمل شوند.

شانگهای بزرگ‌ترین بندر تجاری چین است. پس از آن هم بندر شنژن، هنگ کنگ، گوانجو و نینگبو جز بنادر معروف چین برای صادرات کالا هستند. در ایران هم کانتینرهای چینی به بندر شهید رجایی بندر عباس، بندر بوشهر و خرمشهر ارسال می‌شوند. جالب توجه که بندر شانگهای جز دورترین بنادر چین به ایران و نزدیک‌ترین آن بندر هنگ کنگ است.

برای شرکت در دوره آموزش واردات تا کسب درآمد بالا با وانیکس و معرفی بهترین و پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با هواپیما

یکی دیگر از روش‌های مرسوم برای تاجران و واردکنندگان، حمل کالا با هواپیما است. این یکی از سریع‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود. اما نکته مهمی که در این روش وجود دارد، محدودیت در حجم و نوع بار است. یعنی یک واردکننده هر نوع محموله‌ای را نمی‌تواند با هواپیما حمل کند، به خصوص بارهایی که شامل مواد شیمیایی و در کلاس خطر بالا قرار گیرند.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با هواپیما با توجه به عوامل مختلف می‌تواند بین ۷ تا ۱۰ روز کاری باشد. درست است که مسیر هوایی چین به ایران حدود ۱۰ ساعت و نیم طول می‌کشد، اما ارسال بار با هواپیما نیازمند تکمیل شدن چندین فرآیند است. علاوه بر سرعت بالا، امنیت کالای شما بهتر و بیشتر می‌شود. اگر بارهای سفارشی شما در گروه کالاهای با ارزش و کم حجم است و از طرفی هم باید در زمان کمی به مشتریان خود برسانید، انتقال آن با هواپیما بهترین روش خواهد بود.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با هواپیما
مدت زمان حمل بار از چین به ایران با هواپیما

انواع حمل هوایی

دو نوع محموله هوایی داریم، محموله عمومی و محموله ویژه. هزینه حمل و نقل هوایی بر اساس وزن و حجم کالا محاسبه می‌شود که عامل مهمی است. عوامل دیگری نیز بر هزینه و مدت زمان تحویل بار با هواپیما تأثیر می‌گذارد. عواملی مثل شرکت هواپیمایی و خدماتی که ارائه می‌دهند و در انتها مراحل اداری ترخیص بار در فرودگاه نیز روی زمان تحویل موثر است.

فرودگاه‌های شهرهای بزرگ چین مانند شنژن، پکن، شانگهای و گوانگجو همواره به سمت ایران خدمات باربری ارائه می‌دهند.  مقصد آن‌ها هم به فرودگاه امام در تهران، فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد در مشهد، فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب در شیراز و فرودگاه شهید مدنی تبریز است. شرکت‌های هواپیمایی ماهان، قطر ایر و امارت نیز خدمات باربری هوایی دارند. جالب است بدانید که هزینه خدمات باربری شرکت‌های هواپیمایی داخلی در مقایسه با شرکت‌های خارجی ارزان‌تر است.

مدت زمان حمل بار از چین با ایران با قطار

این یک روش حمل و نقل راحت بین شهرها و کشورها است. امنیت این روش بسیار بالاست. حمل و نقل ریلی می‌تواند برای بارهای سنگین و حجیم استفاده شود. از آنجایی هم که چین عنوان یکی از بزرگترین تامین‌کننده‌ها را در جهان از آن خود کرده، روش‌های متعددی را برای رفاه بیشتر واردکنندگان روش‌های حمل و نقل کالا از این کشور فراهم کرده است. مسیرهای ریلی چین به گونه‌ای طراحی شده که امکان ارسال بار از شهرهای بزرگ به مقاصد اروپایی و آسیایی وجود دارد.

مدت زمان حمل بار از چین با ایران با قطار
مدت زمان حمل بار از چین با ایران با قطار

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با قطار حدودا ۲ هفته اعلام شده است. این روش به نسبت روش دریایی سریع‌تر است و امکان حمل کالاهای با حجم بالا نیز وجود دارد. در مقایسه با حمل و نقل جاده‌ای، حمل و نقل قطار مصرف سوخت کمتری دارد.

به این ترتیب می‌توانید حجم بار زیادی را حمل کنید. حمل و نقل ریلی برای مسافت‌های طولانی‌ مقرون به‌صرفه‌تر و بیشتر برای وارد کردن کالاهایی که حجم بالایی دارند، ایده‌آل است.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با پست

هر چند که امکان ارسال بار از طریق شرکت‌های اکسپرس بین‌المللی برای ایرانیان وجود ندارد، اما واردکنندگان می‌توانند محموله‌های جزیی خود را از طریق چاینا پست به ایران ارسال کنند. البته به این موضوع توجه داشته باشید که ارسال بارهای تجاری از پست چین به پست ایران باز هم مستلزم عبور از گمرک و فرآیند ترخیص کالا خواهد شد. مدت زمان حمل بار از چین به ایران با چاینا پست، بین ۷ تا ۱۰ روز کاری و هزینه ارسال با توجه به ابعاد، حجم و نوع کالا متفاوت است.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با پست
مدت زمان حمل بار از چین به ایران با پست

وانیکس همه مراحل واردات از چین را برای شما آسان می‌کند

وانیکس یک شرکت وارداتی معتبر در ایران است که با سال‌ها تجربه می‌تواند به افراد علاقه‌مند در این حوزه کمک کند. مهم نیست که شما چقدر سرمایه داشته باشید تا بتوانید مجموعه‌ای از کالاهای مورد نیاز خود را از چین وارد کنید. با هر میزان سرمایه‌ای می‌توانید کسب و کار خود را راه بیندازید.

این شرکت از صفر تا صد همه فرآیند واردات را از سفارش، حمل و نقل، گمرکی و ترخیص کالا را به عهده می‌گیرد. پس از ثبت سفارش برای اطمینان خاطر سفارش‌دهندگان به آن‌ها چک تضمینی ارائه می‌دهد.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران دقیقا چقدر است؟

کشور چین ابرقدرت اقتصادی شرق آسیا بوده که در حال حاضر قطب اصلی صادرات دنیا محسوب می‌شود. درواقع این کشور با دارا بودن وسعت جغرافیایى، گستردگی خاکى و همین‌طور پایین بودن هزینه‌های تولید آن و داشتن مرز آبى، توانسته تبدیل به قطب وارداتى براى تمام بازرگانان و واردکنندگان در سراسر دنیا شود. اما مدت زمان حمل بار از چین به ایران دقیقا چقدر است؟

اگر شما نیز قصد واردات کالا و ارسال بار از کشور چین به کشور ایران را دارید، مطمئنا به دنبال جوابی برای این سوال هستید. در این مطلب قصد داریم مدت زمان حمل بار از چین به ایران از راه دریایی و همین‌طور راه هوایی را مورد بررسی قرار دهیم.

در ادامه، مطالب زیر را برای شما بیان می‌کنیم:

 • روش‌های گوناگون حمل بار از کشور چین به ایران
 • مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران از راه دریایی
 • مسیر و همینطور مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران
 • مسافت بین بندر مبدا و مقصد
 • تشریفات گمرکی مبدا و همین‌طور مقصد‌
 • نوع بار (باید مشخص کنید که بار شما خرده بار است یا فول بار)
 • مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران با هواپیما
 • مدت زمان حمل بار از چین به ایران با وانیکس

روش‌های گوناگون حمل بار از کشور چین به ایران

ارسال بار از کشور چین به ایران از راه زمینی به خاطر طولانی بودن مسیر، عبور کردن از مرز کشورهای گوناگونی و سایر مشکلاتی که در طی تردد زمینی وجود دارد روش چندان رایجی نیست و توصیه نمی‌شود.

روش‌های گوناگون حمل بار از کشور چین به ایران
روش‌های گوناگون حمل بار از کشور چین به ایران

از این رو حمل محموله از کشور چین اکثرا از راه دریایی و با کشتی و یا از راه هوایی و با هواپیما انجام می‌گیرد. رایج‌ترین روش جهت حمل بار از کشور چین به ایران، حمل و نقل از راه دریایی و با کشتی است. حمل بار از کشور چین به ایران از راه هوایی و با هواپیما بعد از راه دریایی، در مقام دوم قرار می‌گیرد.

مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران از راه دریایی

مسیر دریایی میان کشورهای ایران و چین (یعنی از بندر شهیدرجایی در ایران تا بندر نینگبو در کشور چین) به‌صورت حدودی شش هزار و پونصد مایل دریایی، معادل دوازده هزار کیلومتر است.

اگر بخواهیم حساب کنیم که طی کردن این مسیر بسیار طولانی آن هم با کشتی باری دقیقا چقدر طول می‌کشد، می‌توانیم بگوییم که با سرعت متوسط سیزده گره دریایی، معمولا باید بین بیست تا بیست و پنج روز طول بکشد.

مسیر و همینطور مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران  

قابل توجه است که مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران آن هم از راه دریایی، علاوه بر طول مسیر، به سایر عوامل گفته شده در زیر نیز بستگی دارد:

مسیر و همینطور مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران  
مسیر و همینطور مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران
 • مسافت بین بندر مبدا و مقصد ( به عنوان مثال بندر نینگبو در کشور چین تا بندر شهیدرجایی در ایران)
 • تشریفات گمرکی مبدا و همین‌طور مقصد
 • نوع بار (باید مشخص کنید که بار شما خرده بار است یا فول بار)

در ادامه این بخش تاثیر هریک از این سه عامل بر مدت زمان حمل بار را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 1. مسافت بین بندر مبدا و مقصد:

معمولا شرکت‌های وارداتی و بازرگانی بارهای ارسالی از کشور چین را از بنادر گفته شده در زیر به ایران حمل می‌کنند:

بندر Hong Kong

بندر Shanghai

بندر شنزن

بندر Ningbo

بندر گوانگجو

این بنادر در غرب کشور چین واقع شده‌اند، از این رو نسبت به سایر بنادر موجود در چین، فاصلۀ به مراتب کمتری با کشورمان ایران دارند. همین مسئله موجب می‌شود محموله شما سریع‌تر از کشور چین به ایران برسد.

از میان بنادر بالا نزدیک‌ترین بندر به کشور ایران، بندر Hong Kong و دورترین بندر، بندر Guangzhou است. همه بارهای ارسالی از کشور چین هم در بندر شهیدرجایی واقع در بندرعباس تحویل گرفته می‌شوند.

 1. تشریفات گمرکی مبدا و همین‌طور مقصد‌:

از دیگر عواملی که بر روی مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران بسیار تاثیر می‌گذارد، می‌توان به تشریفات گمرکی مبدا و همین‌طور مقصد اشاره کرد. ترخیص کردن اقلامی هم‌چون دارو، مواد گیاهی و غذا درواقع نیازمند مجوزهای معینی از ارگان‌های گوناگونی است. در نتیجه ترخیص این محصولات به مراتب بیشتر طول می‌کشد.

 1. نوع بار (باید مشخص کنید که بار شما خرده بار است یا فول بار):

روش حمل خرده‌بار را جهت حمل محصول از کشور چین به ایران انتخاب کرده‌اید؟ بنابرین نیاز است در این‌باره چند نکتۀ حائز اهمیت در نظر داشته باشید. در حمل خرده بار از کشور چین به ایران محصولات شما در کنار محصولات افراد دیگر قرار می‌گیرد. از این رو امکان دارد بعضی از اقلام جهت حمل و نقل یا حتی ترخیص از کشور چین نیاز به اخذ مجوز داشته باشند. در این شرایط مدت زمان حمل و نقل محموله از چین به ایران به مراتب افزایش پیدا می‌کند و به منظور دریافت محصولات‌تان نیاز است تایم بیشتری را منتظر بمانید.

در حمل خرده‌بار به خاطر اینکه تمام بار موجود در کانتینر متعلق به تنها یک بازرگان نیست، باید تمام خرده‌بارهای مربوط به بازرگانان مختلف که ماهیت تقریبا شبیه به همی دارند، جمع آوری شده و سپس ظرفیت آن کانتینر را تکمیل کنند. این پروسه در مقایسه با حمل فول بار، که همه ظرفیت یک کانتینر، توسط تنها یک بازرگان اجاره می‌شود، تایم بیشتری می‌گیرد.

شاید برای شما سوال باشد که چرا حمل و نقل به روش حمل خرده بار تایم بیشتری در مقایسه با حمل و نقل به روش حمل فول بار می‌برد. در حقیقت در روش حمل خرده بار، پرشدن ظرفیت یک کانتینر مدت زمان زیادی طول می‌کشد و این عاملی است که موجب بیشتر طول کشیدن تایم حمل و نقل می‌شود. با در نظر گرفتن همه موارد بیان شده، تایم حمل بار از کشور چین به ایران از راه دریایی بین بیست تا سی و پنج روز است.

مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران با هواپیما

اگر مدت زمان حمل و نقل محموله نسبت به هزینه‌های مربوط به آن برای شما اولویت بیشتری دارد بهترین روش، حمل و نقل بار از راه هوایی و با هواپیما است. مقصد همه محموله‌های ارسالی با هواپیما، فرودگاه امام‌خمینی واقع در تهران است. باتوجه داشتن به یکسری عوامل هم‌چون شهر مبدا، خدماتی که شرکت هواپیمایی ارائه می‌دهد، ترخیص و همین‌طور تشریفات گمرکی، حمل بار با هواپیما از کشور چین تقریبا بین ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد.

مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران با هواپیما
مدت زمان حمل و نقل بار از کشور چین به ایران با هواپیما

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با وانیکس

در این مطلب مدت زمان حمل بار از چین به ایران از راه هوایی و دریایی را مورد بررسی قرار دادیم. به شما پشنهاد می‌کنیم برای واردات کالا از چین از کارشناسان مجرب در این زمینه کمک بگیرید. این‌گونه می‌توانید با خیالی آسوده به واردات کالای متنوع بپردازید و با کمک آن‌ها تایم حمل و نقل بار را به حداقل برسانید. البته هنگام انتخاب یک شرکت وارداتی و بازرگانی مورد اعتماد نیاز است یکسری نکات را در نظر داشته باشید.

شما باید مطمئن شوید که شرکت مورد نظرتان معتبر بوده، کارمندان متخصصی داشته و واردات کالای شما را بیمه می‌کند. از جمله شرکت‌هایی که علاوه بر داشتن اعتبار و برخورداری از پرسنلی حرفه‌ای و باتجربه، واردات کالای شما را بیمه می‌کند می‌توان به شرکت وارداتی و بازرگانی وانیکس اشاره کرد. این مجموعه با برخورداری از پرسنلی حرفه‌ای هم اکنون آماده ارائه خدمات به شما بازرگانان گرامی است.

همینطور این شرکت در دسته مجموعه‌های با تجربه و کاردان قرار می‌گیرد و جهت راحت کردن خیال شما یک چک تضمینی در ابتدای کار به شما می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به این مجموعه با خیال راحت به واردات بپردازید و در سریع‌ترین تایم ممکن بار خود را به کشور وارد کنید. از جمله خدمات شرکت وارداتی و بازرگانی وانیکس می‌توان به واردات کالا از کشور چین، واردات کالا از شهر دبی، حمل خرده بار، انبارداری در دبی و انبارداری در کشور چین اشاره کرد.

محاسبه هزینه واردات از چین

ایران و کشور چین از گذشته تا کنون به عنوان دو کشور که با یکدیگر دوست هستند همکاری‌های بسیاری در حوزه‌های گوناگون با یکدیگر داشته‌اند. این روزها حجم مراودات اقتصادی میان کشورهای ایران و چین به بیش از میلیون‌ها دلار می‌رسد و خوشبختانه از این نظر شرایط بسیار مناسب و خوبی در این دو کشور دوست حاکم است و در ادامه قصد دارید مطالبی درباره هزینه واردات و محاسبه هزینه حمل و نقل در واردات برای شما بیان کنیم.

اما پیش از آن نیاز است بگوییم که کشور چین و همین‌طور آمریکا از جمله کشورهایی هستند که قوی‌ترین اقتصاد دنیا را داشته و بهترین و بزرگ‌ترین صادرکنندگان کالا در جهان به حساب می‌آیند. با توجه به نیاز نسبتا بالای کشورمان ایران به محصولات گوناگون، ناچار به واردات کالا از کشورهای دیگر هستیم و جالب است بدانید که قسمت بزرگی از این نیاز را با واردات از کشور چین برطرف می‌کنیم. اگر قصد واردات کالا از چین را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا مباحثی درمورد هزینه واردات و محاسبه هزینه حمل و نقل در واردات برای شما بیان کنیم.

در ادامه مطلب واردات محاسبه هزینه واردات از چین به شرح مطالب زیر می‌پردازیم:

 • هزینه حمل بار با کشتی از چین به ایران
 • مقیاس CBM چیست؟
 • هزینه حمل بار دریایی از چین به ایرانی
 • هزینه حمل بار هوایی از چین به ایران
 • خدمات مجموعه‌های حمل و نقل از راه هوایی و مزایای جابه‌جایی با این روش
 • اطلاعات مورد نیاز جهت محاسبه هزینه حمل بار با هواپیما از چین
 • ۳ عاملی که بر هزینه حمل و نقل در واردات تاثیر می‌گذارد
 • هنگام انتخاب یک شرکت وارداتی و بازرگانی چه مواردی را در نظر داشته باشیم؟
 • محاسبه هزینه واردات با وانیکس

هزینه حمل بار با کشتی از چین به ایران

یکی از راه‌های حمل و نقل محموله از کشور چین به ایران، جا به جا کردن آن با کشتی و از راه دریایی است. واردات از این راه برای تمام افرادی که قصد دارند محموله خود را از چین به ایران وارد کنند یک گزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه به حساب می‌آید. در حقیقت بیشتر از ۹۰ درصد محصولات وارداتی از کشور چین با کشتی و از راه دریایی به کشور وارد می‌شوند.

بر اساس یک‌سری برآوردها هزینه حمل و نقل با کشتی و از راه دریایی از چین به کشورمان ایران معمولاً ۴ تا ۶ برابر قیمت کمتری نسبت به حمل و نقل با هواپیما و از راه هوایی دارد. صرف نظر از حجم محصولات شما، شرکت‌های فعال در زمینه حمل و نقل با کشتی و از راه دریایی معمولاً قادر هستند نیازهای شما را برآورده کنند.

محاسبه هزینه واردات از چین
محاسبه هزینه واردات از چین

یکی از کارهایی که می‌توانید جهت کاهش هزینه حمل و نقل در واردات انجام دهید این است که هنگامی که محصولات شما حجم آنقدر زیادی ندارند که یک کانتر را کامل پر کنند، شما قادر خواهید بود آن‌ها را با محصولات افراد دیگر گروه‌بندی کرده و این‌گونه یک کانتینر را کامل پر کنید. با انجام این کار امکان تقسیم کردن هزینه مربوط به حمل بار را فراهم خواهید کرد.

بارهایی با حجم بالا می‌توانند یک یا حتی چند کانتینر را کامل پر کنند و از این رو گزینه‌های بیشتری را به افراد فرستنده ارائه می‌دهند. در حقیقت، کشتی‌ها روش ایده‌آلی جهت جابه‌جایی بارهایی با حجم بسیار بالا هستند؛ زیرا هدف اصلی این روش حمل و نقل بارهایی در حجم بالا است. در کل هزینه حمل و نقل با کشتی و از راه دریا به یک‌سری عوامل هم‌چون نوع قرارداد شما و کانتینر مورد نظر بستگی دارد.

مقیاس CBM چیست؟

جهت مشخص کردن هزینه جابه‌جایی بارهای کم حجم از راه دریا، از مقیاس CBM استفاده می‌شود. در این مقیاس افراد هزینه جا به جایی محصول را با توجه داشتن به متر مکعب محاسبه می‌کنند و مقیاس هر CBM برابر با کیلوگرم است.

نکته حائز اهمیتی که در رابطه با این امر وجود دارد این بوده که در این روش هزینه حمل و نقل با توجه به وزن محصولات شما محاسبه می‌شود. منظور این است که اگر محصول شما تنها به اندازه یک CBM فضا را اشغال کند و از طرفی دیگر وزن بار شما بیش از ۱۰۰۰ Kg باشد، هزینه نهایی جا به جایی محصول دو برابر خواهد شد.

هزینه حمل بار دریایی از چین به ایرانی

حمل و نقل کالا از راه دریایی دارای اهمیت ویژه‌ای است. متاسفانه شما نمی‌توانید برای این کار مبلغ ثابتی را پیدا کنید؛ چون‌که شرایط هر فرد با دیگری فرق می‌کند. در حقیقت عوامل گوناگونی بر روی قیمت‌گذاری این روش جابه‌جایی تاثیر دارند که هر یک از آن‌ها نیاز است به طور جداگانه بررسی شوند.

از جمله عوامل حائز اهمیت و تاثیرگذار روی مبلغ، اندازه کانتینر است. لازم به ذکر است که کانتینرهای ۲۰ فوتی مبلغ به مراتب کمتری در مقایسه با کانتینرهای ۴۰ فوتی داشته و از این نظر حمل بار با کانتینرهای ۲۰ فوتی جزو ارزان‌ترین روش‌ها برای ارسال محموله به شمار می‌آید.

هزینه حمل بار دریایی از چین به ایرانی
هزینه حمل بار دریایی از چین به ایرانی

اگر قصد دارید کانتینرهای کیوب را مورد استفاده قرار دهید، هزینه‌های شما افزایش پیدا می‌کند. شیوه ارسال بار هم بر روی مبلغ تاثیر‌گذار است. هر یک از راه‌های فله‌ای، دربستی و همین‌طور اشتراکی تعرفه معین خود را دارند و نیاز است آن‌ها را بپردازید. در آخر نوع قرارداد اینکوترمز نیز بر روی هزینه ارسال محموله تاثیر خواهد گذاشت، بنابراین جهت محاسبه هزینه واردات از راه دریایی تمام این مسائل را در نظر بگیرید.

هزینه حمل بار هوایی از چین به ایران

مطمئنا افرادی که اقدام به جابه‌جا کردن بار در سطح بین المللی می‌کنند می‌دانند که حمل و نقل از راه هوایی خدمات جابه‌جایی بسیار سریعی را به اشخاص فرستنده ارائه می‌دهد. این راه حمل و نقل و همین‌طور ارسال محصول را اکثرا افرادی انتخاب می‌کنند که قصد دارند در کوتاه‌ترین تایم کالاهای خود را تحویل بگیرند.

آنچه که بر روی هزینه جابه‌جایی محصولات از راه هوایی تاثیر دارد وزن بار، نوع بار، نوع محصول وارداتی و همچنین نوع قرارداد است. قابل توجه است که به نوع قرارداد اینکوترمز نیز گفته می‌شود. حائز اهمیت‌ترین نکته‌ای که بر روی هزینه ارسال و همین‌طور حمل و نقل محصول از راه هوایی از کشور چین به ایران تاثیر دارد، وزن واقعی و حجم بار سفارشی است.

منظور ما از وزن واقعی دقیقا همان عددی بوده که بر روی ترازو یا باسکول مشاهده می‌شود. وزن حجمی نیز وزن محصول با احتساب جعبه‌ای که برای بسته بندی آن در نظر گرفته شده است. به هر حال جهت حمل و نقل محموله با هواپیما نیاز است به شدت به وزن و همچنین حجم سفارشات خود توجه داشته باشید.

شایان ذکر است که هزینه جابه‌جایی هوایی محصولات از کشور چین به ایران برای محصولات بیشتر از ۳۰۰ kg به مراتب ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر از سفارش‌های کمتر از آن بوده، از این رو در این راه حمل محموله نیز سفارش‌های کلی هزینه به مراتب کمتری پرداخت می‌کنند.

بزرگترین مزیتی که راه جابه‌جایی هوایی محموله برای تاجران و واردکنندگان کالا دارد، تحویل محصولات در سریع‌ترین تایم است. اگر بخواهیم یکی دیگر از مزیت‌های این روش را بیان کنیم می‌توانیم به مناطق دریافت محموله و پایانه‌های هوایی که بشدت کنترل شده‌ و ایمن هستند اشاره کنیم. این مناطق و پایانه‌ها احتمال دزدیده شدن یا آسیب دیدن محصولات سفارشی را به حداقل می‌رسانند.

خدمات مجموعه‌های حمل و نقل از راه هوایی و مزایای جابه‌جایی با این روش

بیشتر مجموعه‌هایی که خدمات حمل و نقل از راه هوایی را ارائه می‌کنند، ردیابی مبتنی بر دو web را ارائه می‌دهند که این به افراد تاجر و بازرگان این توانایی را می‌دهد تا وضعیت محموله خود را از نقطه‌ی شروع حرکت تا مقصد بررسی کنند. یکی از مزایای این راه حمل و نقل، هزینه مناسب و مقرون به صرفه بسته‌بندی بار است.

با توجه به این‌که بار در بسته‌بندی‌های خیلی سبک وزن حمل می‌شود، شما به مراتب نیاز کمتری به وسایل بسته‌بندی و همین‌طور ظروف خواهید داشت. شایان ذکر است که ترخیص محصولات وارداتی در فرودگاه امام ایران در سریع‌ترین تایم ممکن به انجام می‌رسد؛ زیرا تمام پروسه در آنجا به صورت مکانیزه انجام می‌گیرد.

اطلاعات مورد نیاز جهت محاسبه هزینه حمل بار با هواپیما از چین

عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه حمل محموله از راه هوایی را برای شما بیان کردیم، ولی توجه داشته باشید که تمام اطلاعات گفته شده در هین قسمت را هنگامی که قصد دارید قیمت حمل هوایی محصولات از چین به مقصد مورد نظز یعنی ایران را استعلام کنید به متخصصان شرکت وارداتی و بازرگانی که از آن‌ها در زمینه واردات کالا و محاسبه قیمت کمک می‌گیرید ارائه دهید؛ تا این‌گونه بتوانند حمل هوایی کالاها از چین به کشور ایران را به صورت دقیق به شما بازرگان گرامی اعلام کنند.

 • وزن کل محموله یا همان وزن واقعی
 • ابعاد محموله (جهت محاسبه وزن حجمی مورد نیاز است)
 • نوع محموله (منظور بار مسافری یا تجاری است)
 • ماهیت محموله (آیا محموله شما در گروه ۹ گانه محصولات خطرناک قرار دارد؟)

۳ عاملی که بر هزینه حمل و نقل در واردات تاثیر می‌گذارد

هر چند که نرخ جابه‌جایی به خاطر شرایط کنونی ارز همیشه در حال تغییر کردن است، ولی یک مسئله کاملا ثابت وجود دارد. آن هم تأثیر چشم‌گیر آن روی قیمت نهایی محصولات وارداتی از کشور چین است. بودجه‌بندی جهت جابه‌جایی بسته‌های سفارشی برای شخص واردکننده بسیار حائز اهمیت تلقی می‌شود. ولی اینکه چه عواملی بر نرخ جابه‌جایی تاثیر می‌گذارند عبارت هستند از موارد گفته شده در زیر:

3 عاملی که بر هزینه حمل و نقل در واردات تاثیر می‌گذارد
۳ عاملی که بر هزینه حمل و نقل در واردات تاثیر می‌گذارد

۱.    اولین عامل تاثیر گذار بر هزینه واردات: ابعاد و حجم بار سفارشی

ابعاد بسته، یکی از حائز اهمیت‌ترین عواملی است که بر روی هزینه جابه‌جایی محصول از چین به کشور ایران بسیار تاثیر می‌گذارد. وزن ابعادی در حقیقت یک تکنیک است که اندازه و همین‌طور ابعاد یک محصول خاص را جهت مشخص کردن هزینه نهایی جابه‌جایی آن تعیین می‌کند.

۲.    دومین عامل تاثیر گذار بر هزینه واردات: وزن محصول

عامل بعدی که بر هزینه جابه‌جایی محصولات تاثیر بسیاری می‌گذارد، وزن کالا است. اهمیتی ندارد که شما از کدام روش جابه‌جایی استفاده می‌کنید، در تمام روش‌ها این عامل بسیار حائز اهمیت است.

۳.    سومین عامل تاثیر گذار بر هزینه واردات: سرعت حمل و نقل

اگر یک بازرگان حرفه‌‌ای هستید و تجربه زیادی در این زمینه دارید، مطمئنا می‌دانید که تحویل گرفتن محصولات از کشور چین در کوتاه‌ترین زمان می‌تواند بازار بسیار خوبی را برای شما به وجود بیاورد. البته هنگامی که تایم جابه‌جایی به مراتب کوتاه‌تر می‌شود، هزینه آن بالاتر می‌رود، با این حال بیشتر بازرگانان قصد دارند در سریع‌ترین تایم ممکن کالاهای سفارشی خود را در ایران تحویل بگیرند.

هنگام انتخاب یک شرکت وارداتی و بازرگانی چه مواردی را در نظر داشته باشیم؟

اگر قصد واردات کالا از چین را دارید و می‌خواهید برای انجام این کار و محاسبه هزینه واردات از متخصصین در این زمینه کمک گرفته و با شرکت‌های وارداتی و بازرگانی همکاری کنید، تصمیم بسیار خوبی گرفته‌اید. اما یک نکته بسیار حائز اهمیت در این رابطه وجود دارد.

آن هم این است که هم اکنون شرکت‌های بسیاری در زمینه واردات تاسیس شده‌اند و شما هرگز نباید به صورت رندوم به یکی از آن‌ها اعتماد کنید و کار واردات کالای خود را به آن‌ها بسپارید؛ زیرا از حرفه‌ای و کاردان بودن آن‌ها مطمئن نیستید و امکان دارد کار شما را اشتباه انجام داده و به شما ضرر وارد کنند.

بنابراین پیش از هرکاری ابتدا آن مجموعه را مورد بررسی قرار دهید و از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعدی به جمع‌آوری اطلاعات در مورد کارمندان آن مجموعه بپردازید. قابل توجه است که کارمندان شرکت مورد نظر شما باید آشنایی کامل را با پروسه واردات کالا داشته باشند و به صورت حرفه‌ای کار شما را به انجام برسانند.

همین‌طور باید مطمئن شوید که شرکت مد نظرتان واردات کالای شما را تضمین می‌کند. در نهایت آن مجموعه باید بتواند هزینه حمل و نقل در واردات را برای شما مشخص کند. پیدا کردن مجموعه‌ای با این ویژگی‌ها کار ساده‌ای نیست درسته؟ شرکت‌های این چنینی بسیار کمیاب هستند، اما نگران نباشید. در بخش بعدی این مطلب قصد داریم شما را با یکی از این شرکت‌های وارداتی و بازرگانی معتبر و کاردان آشنا کنیم.

محاسبه هزینه واردات با وانیکس

شرکت وانیکس با سال‌ها تجربه در حوزه واردات کالا، هم اکنون آماده ارائه دادن خدماتی همچون محاسبه هزینه حمل و نقل در واردات به تمام شما مراجعه کنندگان و بازرگانان عزیز است. این مجموعه از پرسنل حرفه‌ای و کارشناسی برخوردار بوده که می‌توانند واردات کالای شما به بهترین شکل به انجام برسانند. همین‌طور این مجموعه معتبر برای اینکه بتواند خیال شما را بابت واردات محصولات‌‌تان راحت کند، یک چک تضمینی به شما می‌دهد.

این‌گونه شما می‌توانید تمام تمرکز خود را بر واردات کالا بگذارید و در کنار این مجموعه تمام مراحل واردات را با موفقیت به پایان برسانید. همین‌طور شما می‌توانید جهت محاسبه هزینه واردات نیز از این مجموعه کمک بگیرید. از دیگر خدمات مجموعه وانیکس می‌توان به واردات کالا از کشور چین، واردات محصول از دبی، واردات گوشی، انبارداری در دبی، انباری در چین، واردات بدلیجات و ترخیص کالاهای گوناگون اشاره کرد.

۵/۵ (۲ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست