ترخیص از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان

چک تضمین

ترخیص سریع از چین

ترخیص ارزان کالا

شرکت بازرگانی وانیکس ابتدا کالای شما را با بهترین قیمت در چین پیدا می‌کند، سپس کالای شما را دریافت و بعد از بسته بندی از چین ترخیص می‌شود، سپس کالای شما را حمل و به شما در ایران تحویل می دهد. برای واردات کالا از دبی و چین ته لنجی توسط وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ترخیص کالا از چین با وانیکس

ترخیص کالا از چین توسط وانیکس چگونه انجام می شود

برای ترخیص کالا از چین ابتدا کالای مورد نظر را اعلام می‌کنید. اعضای وانیکس در چین قیمت بهترین قیمت محصول را پیدا می‌کنند و به شما اعلامی می‌شود. وجه خرید کالا از چین حواله می‌شود و به حساب تامین کننده می‌نشیند. سپس کالا در چین از تامین کننده توسط وانیکس تحویل گرفته می‌شود و بعد از بسته بندی و انبارداری به ایران حمل و درب انبار شما تحویلتان می‌شود.

خدمات ترخیص از چین و حمل آن به ایران شرکت وانیکس Door To Door است؟

شرکت وانیکس بعد از ترخیص کالا از چین واردات کالای شما را به صورت Door to Door انجام می دهد.

برای ترخیص از چین محدودیت وزنی و ابعادی وجود دارد

لطفا جهت اطلاعات بیشتر با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرمایید ( تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳ – ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۴ ۰۲۱۸۸۵۲۰۱۵ – ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵ )

آیا شرکت وانیکس ترخیص از چین حمل آن به ایران به صورت ته لنجی را انجام می دهد

بله؛ جهت گرفتن استعلام قیمت اطلاعات و سوالات خود را به شماره واتس اپ ارسال نمایید. ما در اسرع وقت پاسخگو خواهیم بود.

آیا مجموعه وانیکس خدمات ترخیص کالا در گمرک ایران را هم انجام می‌دهد؟

مجموعه وانیکس خدمات ترخیص کالا از گمرک‌های ایران را انجام نمی‌دهد. چرا که قوانین گمرکی در ایران بسیار نا منظم و ممکن است هر لحظه شرایط جدیدی شکل بگیرد. به همین دلیل مجموعه وانیکس با توجه به تجربه خود در این معقوله وارد این عرصه کاری نشده است.

در صورت آسیب به محموله‌های وارداتی چه کسی پاسخگو می‌باشد؟

شرکت وانیکس علاوه بر قرارداد قانونی یک چک تضمین به ارزش کالای وارداتی به مشتری تقدیم می‌کند. این تضمین باعث می‌شود که در صورت آسیب خسارت و سرقت به محموله موردنظر تمامیه هزینه‌های وارد شده به مشتری از طرف مجموعه وانیکس در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت شود.

وانیکس شرکت ترخیص کالا از چین

برای آنکه بتوانید کالاهای خریداری شده از تامین‌کننده‌های چینی را در مرز ایران تحویل بگیرید باید موفق به دریافت برگه ترخیص کالا از گمرک شوید. البته این موضوع را در نظر بگیرید که مهم نیست کالای شما با چه روشی به ایران می‌رسد، یعنی با هواپیما، کشتی یا قطار تفاوتی ندارد، در هر صورت باید از فیلتر گمرک عبور کند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

نکته جالب توجهی که در اینجا وجود دارد این است که بسیاری از واردکنندگان نوپا از این موضوع بی خبر هستند که هزینه تعیین شده برای ترخیص کالا از گمرک به موارد متعددی بستگی دارد. مواردی مثل نوع کالا، وزن و نوع قراردادی که بسته شده است. اکثر مردم چنین تصور می‌کنند که ترخیص کالا از چین یا هر کشور دیگری همانند جابه‌جا کردن کالا از یک خیابان به خیابان دیگر است. واقعیت این است که، به ویژه در مقیاس جهانی، جابجایی کالا می‌تواند شامل مراحل متعدد و همچنین جابجایی بین حالت‌ها و مسیرهای مختلف حمل و نقل باشد.

فاصله جغرافیایی چین از ایران زیاد است و پیدا کردن بهترین روش حمل و نقل که منجربه سریع‌تر رسیدن و ترخیص کالا از گمرک می‌شود نیز برای بسیاری اهمیت دارد. اگر قصد ترخیص کالا از چین را دارید و بسته‌های سفارشی شما قرار است با هواپیما به ایران برسد، باید بگوییم این روش راحت‌ترین شیوه برای ترخیص کالا محسوب می‌شود؛ زیرا در فرودگاه امام خمینی همه مراحل به صورت الترونیکی در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

برای شرکت در دوره آموزش واردات تا کسب درآمد بالا با وانیکس و معرفی بهترین و پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید

شرایط ترخیص کالا از کشور چین آن هم به وسیله کشتی ممکن است کمی متفاوت باشد و با تاخیر بیشتری همراه شود. برای مثال بسیاری از واردکنندگان از این موضوع بی خبر هستند که باید برای ترخیص کانتینر کالا باید تمامی قراردادهای صورت گرفته بین خود و تامین‌کننده را به اداره گمرک تحویل دهند.

شرکت ترخیص کالا از چین
شرکت ترخیص کالا از چین

اگر شما به عنوان یک واردکننده به آن قرارداد دسترسی نداشته باشید یا به هر دلیلی نتوانستید آن را از تامین‌کننده تحویل بگیرید، باید جریمه بپردازید.

برای واردات بدون گمرک با وانیکس کلیک کنید

حال تصور کنید که همه مراحل واردات کالا آن هم از کشور چین را به یک شرکت بازرگانی واسطه معتبر یا یک شرکت ترخیص کالا از چین واگذار کرده‌اید، در این صورت دیگر نیازی نیست که خودتان همه مراحل را طی کنید. چنین شرکت‌هایی به واردکنندگان کمک می‌کنند تا واردات کالاهای مورد نیاز برای هر کسب و کاری راحت‌تر و سریع‌تر به دست‌شان برسد.

 ترخیص کالا از چین در بندر عباس

یکی از روش‌های ارسال کالا از چین به ایران، روش حمل و نقل دریایی و استفاده از کانتینرهای کشتی است. در این روش ترخیص کالا تنها از بندرعباس صورت می‌گیرد. برای ترخیص کالا از چین در بندرعباس باید بدانید که این شهر دو گمرک دریایی دارد، گمرک شهید با هنر و گمرک شهید رجایی.

برای واردات ته لنجی دبی به ایران کلیک کنید

گمرک شهید رجایی بندرعباس در حاشیه بزرگراهی به همین نام واقع شده و گمرک شهید باهنر هم فاصله اندکی از آن دارد. این گمرک بزرگ‌ترین گمرک بندری ایران است و بسیاری از محموله‌های وارداتی از طریق دریا از این بندر وارد ایران می‌شوند. این گمرک حدود ۴۸ هزار مترمربع مساحت دارد و به خاطر دسترسی داشتن به ۳۵ خط کانتینری به همراه ۲۰ اسکله مجزا و وجود خطوط مجزای ایکس ری همواره مورد توجه شرکت‌های وارداتی قرار می‌گیرد.

 ترخیص کالا از چین در بندر عباس
ترخیص کالا از چین در بندر عباس

جالب است بدانید که کشتی‌های بسیار بزرگ به راحتی می‌توانند در بندر شهید رجایی بندرعباس پهلو بگیرند. با توجه به اینکه این بندر از کلیه امکانات رفاهی و تجهیزات مدرن برخوردار است، فرآیند ترخیص کالا از چین آن هم در بندرعباس به آسانی صورت می‌گیرد. به همین دلیل هم بیشتر واردکنندگان ایرانی برای واردات کالا از کشور چین به این بندر اعتماد می‌کنند.

برای ترخیص کالا از چین و دبی بدون گمرک با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

برای انبارداری در چین توسط وانیکس کلیک کنید

برای انبارداری در دبی توسط وانیکس کلیک کنید

بندر شهید باهنر دومین گمرک مهم بندرعباس است و یکی از شلوغ‌ترین و پر رفت و آمدترین بندرگاه‌ها در جنوب ایران است. برای ترخیص کالا از بندرعباس از طریق بندر باهنر هم می‌توانید اقدام کنید. این بندر حدود ۲۷ هزار متر مربع مساحت دارد و با دسترسی داشتن به مجموعه‌ای از امکانات مورد نیاز، فرآیند ترخیص کالا از چین را نیز برای واردکنندگان ایرانی فراهم کرده است. در این بندر خدمات مهمی در زمینه ترانزیت کالا نیز انجام می‌گیرد.

هزینه ترخیص کالا از چین

همیشه یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از واردکنندگان، هزینه ترخیص کالا است. از آنجایی هم که چین جز تنها کشورهایی است که ایرانیان می‌توانند از آنجا مراودات تجاری داشته باشند، بی‌تردید هزینه ترخیص کالا از چین جز مواردی است که برای آن‌ها مهم تلقی می‌شود. جالب است بدانید که هزینه ترخیص کالا چه به صورت دریایی، هوایی یا قطار به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مثل:

 • عوارض ورود کالا
 • نوع قرارداد (منظور ما همان قرارداد تجاری است که از تامین‌کننده چینی دریافت می‌کنید)
 • نوع کالا
 • حجم کالا
 • مالیات
 • هزینه بیمه
 • هزینه باربری و انبارداری
 • مبدا کالا

این‌ها مجموعه‌ای از عواملی هستند که روی هزینه ترخیص کالا از چین تاثیر می‌گذارند. البته گاهی موارد هزینه‌های اضافی نیز اعمال می‌شود که بیشتر افراد بدون احتساب آن‌ها، تصور می‌کنند که هزینه ترخیص کالا گران‌تر شده است. عواملی که بسیاری از واردکنندگان نوپا از آن‌ها بی خبر هستند. عواملی مثل:

 • تاخیر در زمان تحویل کالا و ماندن آن در انبار اداره گمرک
 • هزینه‌های اضافی که در صورت عدم آگاهی باید بپردازید. این هزینه‌های اضافی ممکن است به خاطر نداشتن فاکتور و قرارداد اعمال شود.
هزینه ترخیص کالا از چین
هزینه ترخیص کالا از چین

عوارض ورودی به عنوان حقوق اداره گمرک، تعرفه و مالیات برای وارد کردن کالا از چین به ایران لحاظ می‌شود. این حقوق همیشه برای ورود کالا در سطح بین‌المللی دریافت می‌شود، به ویژه برای کالاهایی که قرار است اولین بار از مرز چین گذشته و وارد بازار ایران شوند.

در سراسر جهان هزینه ترخیص کالا برای واردات دریافت می‌شود، یعنی هزینه گمرکی و ترخیص کالا تنها مختص ایران نیست. جالب است بدانید که چندین کشور برای ترویج تجارت آزاد و بدون گذراندن از اداره گمرک تلاش کرده‌اند تا پرداخت هزینه ترخیص کالا را کاهش دهند. البته این موضوع را هم به خاطر داشته باشید که هزینه‌های گمرکی هم بخش قابل توجهی از درآمد ملی محسوب می‌شوند.

به هر حال شما به عنوان یک واردکننده قرار است مجموعه‌ای از کالاهای مورد نیاز کسب و کار خود را از چین به ایران وارد کنید. و این مستلزم پرداخت عوارض برای ورود به کشور هستید.

ترخیص کالا از گمرک چین

اگر قرار است که از چین کالا وارد کنید. باید از این موضوع مهم آگاهی داشته باشید که محموله‌های سفارشی شما باید از گمرک چین هم عبور کند. برای ترخیص کالا از گمرک، بسیار مهم است که تأیید کنید که چه گواهینامه‌ها و استانداردهایی را برای رعایت کردن نیاز دارید و همه اسناد مورد نیاز را آماده کنید.

همچنین برای واردات کالا از کشور چین به ایران، گمرک چین هم برای خروج کالا تاییدیه بدهد. و ترخیص کالا از گمرک چین نماینده تامین‌کننده قرارداد فروش، لیست کالاها، بارنامه، اظهارنامه گمرکی، بیمه‌نامه، گواهی بازرسی و سایر مدارک مورد نیاز را برای کاهش زمان ترخیص کالا باید در اختیار اداره گمرک قرار دهد.

ترخیص کالا از گمرک چین
ترخیص کالا از گمرک چین

تامین‌کنندگان چینی باید حداقل دو یا سه روز قبل از زمان ترخیص کالا از گمرک چین این مدارک را به کارگزاری ارسال کنند. اظهارنامه گمرکی از طریق سایت گمرک چین قابل انجام است. صادرکنندگان باید محل ورود کالا را مشخص کرده و کلیه اطلاعات گمرکی را تکمیل کنند. پس از تجزیه و تحلیل داده‌ها توسط گمرک چین، رسید به شرکت تامین‌کننده چینی ارسال می‌شود. اداره گمرک چین برای تعیین نوع کالاهای خود برای آن‌ها یک کد اچ اس مخصوص تعریف شده است.

ترخیص کالا از چین با وانیکس

وانیکس، شرکت بازرگانی معتبر با دسترسی به مجموعه‌ای از افراد با تجربه و متخصص فرآیند ترخیص کالا از گمرک چین و ایران را برای واردکنندگان آسان کرده است. البته واردکنندگان می‌توانند تمامی مراحل واردات کالا برای کسب و کار خود را به این شرکت بسپارند. و در انبار خود محموله‌های سفارشی از چین را تحویل بگیرند.

وانیکس برای اطمینان خاطر بیشتر افراد پس از ثبت سفارش و یافتن بهترین تامین‌کننده با هزینه مناسب چک تضمینی ارایه می‌دهد. با اعتماد به این شرکت دیگر نیازی نیست که نگرانی از بابت ترخیص کالای خود در گمرک چین یا ایران داشته باشید.

نحوه محاسبه ترخیص کالا

به صورت کلی تجارت، بازرگانی و سایر فعالیت‌ها در حوزه  صادرات و همینطور واردات محصول مشمول یکسری هزینه‌های گمرکی بوده که در هر مرحله از پروسه انجام کارهای بازرگانی و تجاری همچون تشریفات آزاد کردن محصول از گمرک نیاز است محاسبه و پرداخت شوند. از این رو تصمیم گرفتیم در این مطلب درباره نحوه محاسبه ترخیص کالا از گمرک مطالبی برای شما بیان کنیم‌.

نحوه محاسبه ترخیص کالا
نحوه محاسبه ترخیص کالا

لازم به ذکر است که آگاهی و البته شناخت کامل هزینه‌ها و شیوه محاسبه هزینه‌های مربوط به آزاد کردن محصول که مشمول عوارض، تعرفه‌های گمرکی و همینطور انبارداری می‌شود پیش از آغاز فعالیت بخش بسیار حائز اهمیتی از فعالیت تجار و اشخاص بازرگان است؛ از این رو جهت جلوگیری کردن از توقف محصولات وارداتی شما در گمرک و همینطور افزایش یافتن سایر هزینه‌های اضافی، با ما برای آشنایی با نحوه محاسبه هزینه آزاد کردن محصول از گمرک، معنی ترخیص کالا و نحوه آزاد کردن کالا از گمرک همراه باشید.

در‌ادامه مطلب نحوه محاسبه ترخیص کالا قصد داریم عناوین زیر را برای شما شرح دهیم:

 • نحوه محاسبه هزینه ترخیص
 • نمونه سوالات ترخیص کالا
 • چگونه کالای خود را ترخیص کنیم؟
 • اهمیت دریافت کردن مجوزهای لازم برای ترخیص کردن کالا
 • برای ترخیص کالاهای وارداتی چه مجوزهایی مورد نیاز است؟
 • ترخیص کالا چگونه است؟
 • نحوه ترخیص کالا از چین به ایران
 • تایم تشریفات گمرکی و همینطور ترخیص محصول از گمرک فرودگاه امام
 • مراحل انتقال محصول از گمرک فرودگاه امام به چه صورت است؟
 • ترخیص محصول و تایم تشریفات گمرکی از  گمرک فرودگاه امام دقیقا چقدر طول می‌کشد؟
 • مراحل ترخیص محصول از فرودگاه امام
 • راه‌های ترخیص کالا
 • انواع روش های ترخیص کالا
 • ترخیص از گمرک به چه صورت انجام می‌شود؟
 • مراحل و همینطور چارت ترخیص محصول از گمرک (تشریفات گمرکی)
 • ترخیص کالا چیست؟
 • معنی ترخیص کالا چیست؟
 • ترخیص کالا از گمرگ چقدر طول میکشد؟
 • عوامل تاثیرگذار بر تایم ترخیص کالا از گمرک
 • ‌برای ترخیص کالا از چه مجموعه وارداتی و بازرگانی کمک بگیریم؟
 • ترخیص کالا با وانیکس

نحوه محاسبه هزینه ترخیص

عمدتا همه هزینه‌هایی که در طی پروسه و عملیات گمرکی توسط افراد پرداخت می‌شوند قسمتی از هزینه آزادسازی محصول محسوب می‌شوند. هزینه انبارداری کالاها، باربربری، تعرفه‌های آزمایشگاهی، تخلیه محموله، صفافی، کارشناسی محصول از جمله هزینه‌هایی هستند که نیاز است به عنوان هزینه‌های مربوط به آزادسازی از گمرک و همینطور صدور اجازه تحویل محصول از گمرک پرداخت کرد. سایر هزینه‌های گفته شده به طور کاملا مستقل و درواقع جداگانه از حقوق ورودی گمرک اخذ می‌شوند.

شناخت و همینطور اطلاع داشتن از هزینه‌های گوناگون گمرکی اهمیت بسیار زیادی دارد و در بیشتر مواقع به خاطر عدم آشنایی کامل اشخاص تجار با نحوه محاسبه کردن هزینه آزادسازی محصول و چگونگی پرداخت کردن آنها با یکسری مشکلات مانند نگهداری محموله برای مدت بسیار طولانی در انبارهای گمرکی و زیاد شدن سایرهزینه‌های اضافی مواجه شده که این امور در نهایت موجب بروز خسارت‌های مالی بزرگی می‌شوند؛ بنابراین همواره توصیه می‌کنیم قبل از وارد شدن به بیزنس صادرات و واردات محصول، ابتدا با مراحل، هزینه‌ها، مجوزها و سایر مدارک ضروری آزاد سازی محصول از گمرک آشنا شوید.

نحوه محاسبه هزینه ترخیص
نحوه محاسبه هزینه ترخیص

همانگونه که پیش‌تر برای شما بیان کردیم هزینه‌های گمرکی عبارت هستند از مواردی مانند انبارداری، تخلیه کردن بار، بارگیری و همینطور کارشناسی‌ها. بسیار خوب است بدانید همه این هزینه‌ها نیاز است برای خدمات ارائه شده از طرف گمرک پرداخت شوند و اصلا به باقی هزینه‌ها و حتی نهادها مربوط نمی‌شوند.

توجه داشته باشید که همچین هزینه‌هایی از طرف هیئت وزرا مشخص شده‌اند و گمرک وظیفه دارد که دقیقا بر أساس تعرفه‌های مشخص شده، هزینه‌های مربوطه را از شخص بازرگان دریافت کند. در نهایت فراموش نکنید برای اینکه بتوانید سر تایم محصولات خود را از گمرک کشور مورد نظر تحویل بگیرید، نیاز است تمام هزینه‌ها را بپردازید. اطمینان حاصل کنید که تمام این هزینه‌ها را سر تایم پرداخت می‌کنید، در غیر اینصورت ممکن است جریمه شوید.

نمونه سوالات ترخیص کالا

در‌این قسمت از مطلب قصد داریم به پاسخگویی سوالاتی در زمینه آزاد سازی محصول بپردازیم:

۱.    منظور از ورود موقت چیست؟ا

ورود موقت درواقع یک رویه گمرکی بوده که طبق آن محصولات مشخصی می‌توانند تحت شرایطی به صورت موقت به محوطه گمرکی وارد شوند. این محصولات حتما باید بدون اینکه کوچک‌ترین تغییری در آن‌ها به وجود بیاید ظرف مدت مشخصی که گمرک ایران مشخص کرده است خارج شده و ‌در واقع آزاد بشوند.

۲.    ورود موبایل همراه شخص مسافر با چه شرایطی ممکن و امکان پذیر است؟

هر شخص مسافر با ارائه دادن کارت ملی یا حتی گذرنامه خود و همینطور پرداخت کردن حقوق ورودی قادر خواهد بود یک موبایل همراه خود به کشور وارد کند. قایل توجه است که تمام مسافران تا حداکثر ۱ ماه پس از تاریخ ورود‌شان تایم دارند تا اطلاعات موبایل خود را در سامانه‌ای به نام سامانه همتا ثبت کرده و درواقع جهت رجیستر کردن موبایل خود اقدام کند.

۳.    نرخ ارز بازار ثانویه را دقیقا از کجا می‌توانیم به دست بیاوریم؟

شما قادر خواهید بود جهت به دست آوردن نرخ ارز بازار ثانویه به سامانه‌ای به نام سامانه نظارت ارز (سنا) مراجعه کرده و جهت دریافت این نرخ اقدام کنید. نرخ‌هایی که در این سایت به اشخاص اعلام شده‌اند متعلق به بانک مرکزی بوده و بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و همینطور فروش ارز بر أساس سایر معاملات ثبت شده هستند. شما قادر خواهید بود با استفاده از آدرس قرار گرفته در زیر به این سامانه دسترسی پیدا کنید.

www.sanarate.ir 

۴.    محاسبه ۱ درصد هلال احمر چگونه است؟

۱ درصد عوارض هلال احمر را درواقع از حقوق ورودی محاسبه کرده ‌و دریافت می‌کنند.

۵.    میزان مجاز ارز ورودی و همینطور خروجی همراه مسافر دقیقا چقدر است؟‌‌‌

میزان ارز مجاز همراه شخص مسافر در موقعی که در‌حال خارج شدن از کشور آن هم از مرزهای هوایی است تا ۵۰۰۰ یورو بوده ‌و موقعی که در‌حال خارج شدن از کشور از مرزهای زمینی، ریلی و همینطور دریائی است تا ۲۰۰۰ یورو است. میزان ارز مجاز همراه با شخص مسافر برای وارد شدن به کشور از تمام مرزها تا ۱۰۰۰۰ یورو است‌‌.

۶.    پیام ”مشکل در تایید، بر أساس سایر  بررسی‌هایی که پیش از اظهار انجام گرفت، اطلاعات اسناد حمل و نقل و همینطور ثبت سفارش مغایر است” در epl چه معنایی دارد؟

در صورت مواجه شدن با این پیام در صفحه نخست تایپ اظهارنامه، بین اطلاعات ثبت سفارش یعنی وزن و تعداد با اظهار شخص شما مغایرتی وجود داشته که نیاز است بررسی و برطرف شود. توجه داشته باشید که اگر “اعلام مشکل در تایید” ً‌فوق در بارنامه باشد، مسئله باید از سمت شرکت حمل و نقل برطرف شود.

۷.    مطالبه نامه از بازبینی دقیقا به چه معنا است؟

مطالبه نامه از بازبینی درواقع برای افراد حقیقی و همینطور‌ حقوقی بدین معنا بوده که پس از آزاد کردن محصول، اداره بازبینی دوباره در بررسی ثانویه، اظهارنامه شخص را با کمک کارشناس مجازی مورد بررسی قرار داده و درصورتی که تفاوت حقوق ورودی مرتبط با ارزش یا تعرفه باشد به وسیله پیامک به شماره تلفن مدیر عامل اطلاع رسانی خواهد شد که پرونده شخص شما در بازبینی، مشمول مطالبه نامه گمرکی است.

چگونه کالای خود را ترخیص کنیم؟

پروسه واردات محصول در کشورهای گوناگون و بسیاری یک فعالیت بسیار حائز اهمیت اقتصادی به حساب می‌آید که هر شخص تاجر و بازرگان موفقی نیاز است به خوبی و به صورت اصولی با آن آشنایی داشته باشد؛ زیرا که کوچکترین بی دقتی باعث می‌شود محصول وارداتی شما یک محصول قاچاقی محسوب شود و لذا پیامدهای ناخوشایندی را برای شخص شما و همینطور تجارت‌تان به دنبال خود داشته باشد.

در حقیقت چگونگی آزاد کردن محصول از گمرک یک مسئله بسیار حائز اهمیت و حساس در حوزه تجارت‌های بین المللی بوده که نیاز است تاجرین و اشخاص بازرگان فعال در زمینه بین‌الملل با سایر قوانین و مقرراتی که با آن مرتبط هستند، به خوبی آشنا باشند.

چگونه کالای خود را ترخیص کنیم؟
چگونه کالای خود را ترخیص کنیم؟

قابل توجه است که شناخت کامل پروسه آزاد کردن محصول از گمرک باعث می‌شود که پروسه جا به جایی محصولات در سریع‌ترین زمان و به بهترین نحو ممکن آن انجام شود. به همین خاطر در این قسمت از مطلب قصد داریم با بیان کردن مراحل اصلی و بسیار حائز اهمیت پروسه آزاد کردن محصول، در زمینه چگونگی آزاد کردن محصول از گمرک شما را راهنمایی کنیم:

به صورت کلی مراحل آزاد کردن محصول از گمرک را می‌توان در ۱۰ مورد زیر خلاصه کرد:

۱- دریافت کردن پروفرما و پکینگ لیست ۲- دریافت کردن مجوز ثبت سفارش بازرگانی ۳- هماهنگی کردن جهت بازرسی در مبداء و همینطور مقصد ۴- تشکیل دادن پرونده برای تخصیص ارز و همینطور حواله بانکی ۵- برقراری ارتباط با شرکت حمل و نقل محموله بین المللی

۶- دریافت کردن اسناد مربوط به حمل از شرکت‌های مسئول حمل و نقل محموله بین المللی ۷- تکمیل کردن اسناد و تشکیل دادن پرونده ۸- تنظیم کردن پیش نویس دور اظهاری ۹- بررسی کردن و تایید توسط متخصصضسض فنی گمرکی و همینطور بازرگانی ۱۰- دور اظهاری واردات.

اهمیت دریافت کردن مجوزهای لازم برای ترخیص کردن کالا

مدت زمانی که جهت آزاد کردن کردن محصول تخمین زده می‌شود معمولا یک تایم طولانی بوده؛ زیرا انجام این کار دارای پروسه‌ای بوده و مراحلی که این پروسه را تشکیل داده‌اند هر یک تایم مشخصی را به خود اختصاص می‌دهند و همه این‌ها روی هم تایم آزادسازی کالا را بسیار طولانی می‌کنند.

به عنوان مثال یکی از‌ مراحل آزاد کردن محصول که به شدت در طولانی شدن روند آزاد کردن محصول تاثیرگذار است، دریافت کردن سایر مجوزهای ضروری و لازم بوده که نیاز است از سازمان‌ها و همینطور نهادهای گوناگون دریافت شده و سپس به وسیله صاحبان محصول به گمرک تحویل داده شوند.

برای ترخیص کالاهای وارداتی چه مجوزهایی مورد نیاز است؟

دریافت مجوزها همچنان یکی از حائز اهیمت‌ترین مراحل در پروسه آزاد کردن محصول محسوب می‌شوند. از این رو در ادامه این قسمت بعضی از ضروری‌ترین مجوزها که دریافت کردن‌شان اهمیت خیلی زیادی دارد برای شما بیان می‌کنیم:

 • مجوز استاندارد: یکی از ضروری‌ترین، اصلی ترین و همینطور حائز اهمیت‌ترین مجوزها درواقع مجوز استاندارد است. برای اینکه محصول شما بتواند از طرف گمرک تاییدیه را دریافت کند نیاز است از طرف آزمایشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفته و سپس نامه آن صادر گردد.

بعد از بررسی شدن توسط سایر آزمایشگاه‌ها، بخشنامه و یکسری نامه‌ها میان گمرک و همینطور سازمان‌ها رد و بدل خواهد شد که استاندارد بودن محصول شما را نشان می‌دهند. در برخی از موارد به خاطر کم و زیاد بودن محصولات و همینطور قیمت آن‌ها هیچ نیازی به مجوز استاندارد نبوده، با این حال شما قادر خواهید بود با واردن شدن به سایت مربوطه جهت دریافت آن اقدام کنید.

برای ترخیص کالاهای وارداتی چه مجوزهایی مورد نیاز است؟
برای ترخیص کالاهای وارداتی چه مجوزهایی مورد نیاز است؟
 • مجوز ضروری وزارت راه: این مجوز تنها برای محصولاتی مورد نیاز بوده که در حوزه حمل و نقل محموله دخالت دارند و نیاز است سایر هزینه‌هایی که به ان مربوط هستند پرداخت شود. توجه داشته باشید که نرخ مربوط به‌ این حمل و نقل بر أساس دلار دولتی مشخص می‌شود.
 • مجوز قرنطینه دامی و نباتی: همانطور که از اسم این مجوز نیز مشخص است، مجوز قرنطینه دامی ‌و نباتی به دو گروه نباتی و همینطور حیوانی تقسیم می‌شود که قسمتی از آن مربوط می‌شود به حیوانات و قسمتی دیگر مربوط می‌شود به قرنطینه نباتی.

بعضی از محصولات نباتی همچون بذرهای گیاهی و همینطور دانه‌های کشاورزی ریسک به مراتب کمتری جهت وارد شدن به کشور را دارند و درواقع از طرف وزارت بهداشت مورد تایید قرار می‌گیرند. با این حال ‌در هنگام بررسی وجود داشتن کمترین آلودگی موجب ممنوعیت آن محصول می‌شود.

 • مجوز وزارت بهداشت: اشخاصی که در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی در حال فعالیت هستند نیاز است که این مجوز یعنی مجوز وزارت بهداشت را دریافت کرده و سپس ارائه دهند.

با انجام این کار صحت و سلامتی محصول مورد نظر تایید خواهد شد. سالم بودن محصول و ایمنی آن در تایم مصرف از حائز اهمیت‌ترین‌ مسائل در رابطه با محصولات بهداشتی و آرایشی بوده؛ زیرا امکان دارد آثار مخرب و ناخوشایندی بر بدن و پوست اشخاص بگذارند.

 • انرژی اتمی: محصولاتی همچون گوشی و دستگاه‌های مخصوص لیزر نیازمند مجوزی از طرف سازمان انرژی اتمی بوده‌اند؛ زیرا بعضی از آن‌ها درواقع مجاز نیستند و وارد کردن آن‌ها کاملا ممنوع بوده. از این رو با اخذ این مجوز یعنی مجوز انرژی اتمی صلاحیت وارد کردن آن تایید خواهد شد.
 • مجوز ارشاد: جهت وارد کردن ماشین‌آلات و همینطور دستگاه‌های مربوط به چاپ نیاز است مجوزی به نام مجوز ارشاد را دریافت کنید. بعضی از این ماشین‌آلات که کاملا نو هستند هیچ نیازی به بازرسی نداشته ولی در مقابل بعضی از آنها کاملا دسته دوم محسوب می‌شوند، از این رو نیازمند مجوز و همینطور بازرسی هستند.
 • کانون پرورش فکری کودکان و همینطور نوجوانان: محصولات تزیینی و اسباب بازی‌ها نیازمند مجوزی به نام کانون پرورش فکری کودکان و همینطور نوجوانان بوده‌اند تا بر اساس این مجوز به این امر‌ پی ببرند که آیا محصول مورد نظر برای رده‌های سنی مربوطه یک محصول مناسب به حساب می‌آید یا خیر.
 • مجوز دامپزشکی
 • مجوز محیط زیست
 • دریافت کردن مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • دریافت مجوز از وزارت صندن، معدن و همینطور تجارت
 • ارتباطات و فناوری اطلاعات
 • دریافت مجوز جهاد کشاورزی

ترخیص کالا چگونه است؟

اگر بخواهیم به صورت بسیار ساده بگوییم، به پروسه‌های اداری و همینطور مالی که نیاز است طی شوند تا محصولات وارد شده به کشور توسط شخص بازرگان از گمرک آزاد بشوند، آزاد کردن کالا از گمرک می‌گویند. اگر دوست دارید بدانید که آزادسازی کالا چگونه انجام می‌شود، در بخش بعدی این مطلب همراهمان باشید.

نحوه ترخیص کالا از چین به ایران

جهت آزاد کردن کردن محصولات نیاز است مدارکی همچون بارنامه، پرفورما، پکینگ لیست و همینطور گواهی مبدا در اختیار کارمندان گمرک قرار بگیرد. یکی دیگر از موارد ضروری جهت آزاد کردن کالا از کشور چین کارت بازرگانی بوده‌ که این کارت به منظور صحت و سلامت محصولات صادر می‌شود.

نحوه ترخیص کالا از چین به ایران
نحوه ترخیص کالا از چین به ایران

کارت بازرگانی درواقع برای محصولاتی که  هیچ منافاتی با فرهنگ عمومی کشور نداشته، صادر می‌شود. اگر بخواهیم محصولات قابل ورود از چین به ایران را بیان کنیم ‌می‌توانیم‌ به محصولاتی همچون پوشاک، دارو‌، لوازم و تجهیزات پزشکی، مینی لودر، لوازم کشاورزی، لیفتراک‌های کوچک، محصولاتی همچون کیف و کفش در رنگبندی و تنوع بالا، عطر و ادکلن، انواع‌ مختلف دستگاه‌های کپی و چاپ، انواع مختلف دستگاه‌های الکترونیکی و همینطور دیجیتالی، مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی اشاره کنیم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  ‌‌‌

تایم تشریفات گمرکی و همینطور ترخیص محصول از گمرک فرودگاه امام

در صورتی که مرسولات پستی شخص شما از مبدا از راه‌های هوایی به کشور ایران ارسال شوند طی تنها ۱ روز یا حداکثر دو روز به فرودگاه امام خمینی رسیده و شرکت بازرگانی که با آن همکاری می‌کنید وضعیت لحظه به لحظه محصولات شما را به شما گزارش می‌دهند، عملیات آزاد کردن محصول از فرودگاه امام خمینی اکثرا ۲ یا ۳ روز پس از اینکه محموله ارسال شد، با دریافت کردن قبض انبار از کارمندان شرکت هواپیمایی شروع خواهد شد.

بعد از اینکه قبض انبار را دریافت کردید، نوبت به ثبت کردن سفارش می‌رسد. قابل توجه است که تائیدیه ثبت سفارش امکان دارد یک روز زمان ببرد. بعد از آن کد اظهار از طرف سامانه گمرک ارائه داده می‌شود که آن نیز ۱ روز طول می‌کشد. بعد از پرداخت کردن سایر هزینه‌های گمرکی و همینطور دریافت تائید‌یه متخصصان گمرک، پروانه به شخص ترخیص کار داده می‌شود.

مراحل انتقال محصول از گمرک فرودگاه امام به چه صورت است؟

مراحل انتقال محصول به این صورت بوده که ابتدا باید جمع آوری و همینطور بارگیری محصولات انجام شود. در مرحله بعد انتقال دادن محصولات از راه‌های هوایی و انجام دادن عملیات مربوط به آزادسازی محصول و دریافت کردن آنها از فرودگاه است.

در این مرحله بررسی و ارزیابی محصولات توسط متخصصین و کارشناسان صورت گرفته و اظهارنامه نیاز است ثبت شده، سایر اسناد ارائه شوند و نتایج آن بررسی گردد. بعد از تایید شدن اسناد و دریافت پروانه، محصولات با استفاده از سایر وسایل نقلیه مناسب انتقال داده شده و بارگیری می‌شوند.

ترخیص محصول و تایم تشریفات گمرکی از  گمرک فرودگاه امام دقیقا چقدر طول می‌کشد؟

عملیات آزاد سازی محصول از فرودگاه امام اکثرا دو الی سه روز پس از دریافت کردن قبض انبار آغاز می‌شود. همانگونه که در قبل‌تر نیز بیان کردیم بعد از دریافت کردن قبض انبار نیاز است صاحب محصول جهت ثبت کردن سفارش خود در سامانه اقدام کند.

تقریبا یک روز زمان می‌برد تا تاییدیه مربوط به ثبت سفارش دریافت شود. پس از آن نیاز است یک روز دیگر نیز صبر کنید تا سامانه گمرکی به شما کد اظهار را ارائه دهد. بعد از پرداخت کردن سایر هزینه‌های گمرکی و همینطور دریافت تائید‌یه متخصصان گمرک، پروانه به شخص ترخیص کار داده می‌شود.

در صورتی که مرسولات پستی شخص شما از مبدا از راه‌های هوایی به کشور ایران ارسال شوند طی تنها ۱ روز یا حداکثر دو روز به فرودگاه امام خمینی خواهند رسید.

مراحل ترخیص محصول از فرودگاه امام

بعد  از اینکه در سایت مربوط به ثبت سفارش، جهت ثبت کردن سفارش خود اقدام کردید، پیش از اظهار محصول به گمرک فرودگاه نیاز است فرم پیشنویس اظهارنامه را در سیستم مربوط به ثبت سفارش وارد کنید.

مراحل ترخیص محصول از فرودگاه امام
مراحل ترخیص محصول از فرودگاه امام

راه‌های ترخیص کالا

به صورت کلی آزاد سازی محصول از گمرک به چندین راه گوناگون انجام می‌شود. روش واردات با توجه داشتن به این مسئله که مشتری دقیقا در چه مرحله ای از پروسه واردات تصمیم دارد ادامه‌ی کار را به یک مجموعه وارداتی و بازرگانی بسپارد، مشخص می‌شود و آنها روند معینی را برای آن شخص بازرگان در نظر می‌گیرند.

انواع روش های ترخیص کالا

آزاد کردن محصول از گمرک از آن جهت حائز اهمیت است که یکی از موارد بسیار ضروری در مشخص کردن ارزش محصولات ترخیص شده بوده و اطلاعاتی که یک شخص ترخیص کار گمرک و همینطور یک تاجر با سابقه نیاز است به آن توجه داشته باشد درواقع در ارزش محصول نیز لحاظ می‌شود.

به صورت کلی آزاد کردن محصول از گمرک شامل یکسری مراحل بوده‌ که عبارت هستند از آماده سازی، ثبت کردن اسناد واردات به صورت فیزیکی یا الکترونیک، محاسبه کردن وجوهی مانند سود بازرگانی، حقوق گمرکی و همینطور مالیات.

ترخیص از گمرک به چه صورت انجام می‌شود؟

بعد از این که محصولات از طریق وسایل باربری مناسب به گمرک رسیدند، آنها را به انبار گمرک انتقال خواهند داد. در مرحله بعد نیاز است اسناد و همینطور مدارک از طرف فروشنده ارسال شوند و شخص خریدار با دریافت کردن اسناد و قبض ترخیص محصول امکان خارج کردن محصول از گمرک را فراهم خواهد کرد.

قبل از این که صاحبان محصول و یا حتی نماینده قانونی آن اشخاص در گمرک حضور پیدا کنند نیاز است تشریفات انجام پذیرد، بعد از این که اطلاعات کامل و صحیح در سامانه‌ اینترنتی گمرک وارد شد، شخص ترخیص کار به همراه اسناد کامل و همینطور وکالتنامه قانونی حضور پیدا می‌کند و بعد از آن تشریفات گمرکی صورت خواهد گرفت. قابل توجه است که بسته به محصولات گوناگون و اهداف اشخاص تمام این تشریفات متغیر و متفاوت خواهد بود.

مراحل و همینطور چارت ترخیص محصول از گمرک (تشریفات گمرکی)

 • پروفرما و همینطور پکینگ لیست دریافت می‌شود.
 • مجوزی به نام مجوز ثبت سفارش بازرگانی دریافت خواهد شد.
 • محصولات بیمه می‌شوند.
 • هماهنگی‌های لازم برای بازرسی در مبدا و همینطور مقصد انجام می‌شود.
 • برای اختصاص ارز و همچنین حواله بانکی پرونده تشکیل داده می‌شود.
 • از مجموعه‌های حمل و نقل محموله بین المللی اسناد مربوط به حمل دریافت خواهد شد.
 • اسناد تکمیل شده و سپس پرونده تشکیل داده می‌شود.
 • پیش نویس دور اظهاری تنظیم خواهد شد.
 • توسط کارشناس فنی گمرکی و همینطور‌ بازرگانی دوراظهاری بررسی و سپس تایید می‌شود.

ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کردن محصول از گمرک حائز اهمیت‌ترین پروسه یا مرحله در حوزه واردات محصول به کشور محسوب می‌شود و این پروسه بر أساس قوانین و مقررات کشورها کاملا متفاوت است. با توجه به اهمیت بالای ترخیص محصول، در بخش بعدی با معنی آن آشنا خواهیم شد.

ترخیص کالا چیست؟
ترخیص کالا چیست؟

معنی ترخیص کالا چیست؟

به همه اقداماتی که جهت آزاد کردن محصولات از گمرک انجام می‌گیرند، ترخیص گفته می‌شود. برای این که سایر محصولات شما صحیح و کاملا‌ سالم آزاد شوند نیاز است از یک ترخیص کار کاربرد ‌و حرفه‌ای کمک بگیرید.

ترخیص محصول درواقع دارای مراحل بسیاری بوده که هر یک از آن‌ها خود از زیر مجموعه‌هایی برخوردار بوده که آشنایی کامل با آنها اهمیت زیادی دارد. پیش از آغاز واردات کالا، یا اطلاعات خود را کامل کنید یا از متخصصین در حوزه واردات کالا کمک بگیرید. اگر با یکی از این دو روش پیش بروید احتمال موفق شدن شما بیشتر خواهد بود.

ترخیص کالا از گمرگ چقدر طول میکشد؟

صادرات و واردات محصول یکی از فعالیت‌های حائز اهمیت در خصوص تجارت‌های بزرگ به حساب می‌آید که معمولا با سوددهی خیلی زیادی همراه است. ولی این کار نیز همچون همه فعالیت‌ها دغدغه‌های خاص مربوط به خود را دارد. از این رو بهترین کار اینح است که به صورت کامل با قوانین و مقررات و مراحل واردات کالا و همینطور ترخیص کردن کالا آشنا شوید.

پس از اینکه به گمرک رفتید و سایر تشریفات خاص اداری را به انجام رساندید و مدارک و سایر اسناد لازم را ارائه دادید، نیاز است صبر کنید تا کار ترخیص محصول شما به نحو احسن به انجام برسد. این کار در زمینه تجارت بین الملل تایم خیلی زیادی می‌خواهد و بسیار طبیعی است یکی از سوالاتی که هم اکنون ذهن شما را مشغول کرده است این باشد که آزاد کردن محصول از گمرک دقیقا چقدر تایم می‌برد.

نگران نباشید این سوال تعداد خیلی زیادی از تجار و بازرگانان است. شخص شما برای اینکه بتواند به خوبی و با موفقیت از پس تجارت بربیاید، نیاز است که توانایی مدیریت کردن تایم خود را داشته باشد تا اینگونه موفق شده به سوددهی فراوان و زیادی برسد.

عوامل تاثیرگذار بر تایم ترخیص کالا از گمرک

محاسبه تایم لازم آزاد کردن محصول از گمرک به یکسری عوامل وابسته بوده که با درنظرگرفتن همه آن‌ها قادر خواهید بود یک برنامه ریزی تقریبی کاربردی‌ داشته باشید.

عوامل تاثیرگذار بر تایم ترخیص کالا از گمرک
عوامل تاثیرگذار بر تایم ترخیص کالا از گمرک

۱.    دریافت کردن مجوزهای ضروری ترخیص کالا از گمرک سر تایم

ترخیص کالا دارای مراحل گوناگونی بوده که طی هر یک از این مراحل نیاز به دریافت کردن یکسری مجوزها است. توجه داشته باشید که تمام این مجوزهای ضروری را نیاز است پیش از ورود بار به کشور دریافت کنید.

بنابراین اولین قدم جهت سرعت بخشیدن به تایم آزاد کردن محصول از گمرک این بوده که با سرعت بالایی مجوزهای ضروری را دریافت کنید؛ زیرا دریافت نکردن این مجوزها در تایم مشخص می‌تواند فرایند آزاد سازی شما را عقب انداخته و در نهایت شما را مجبور به پرداخت کردن جریمه‌های سنگینی کند.

۲.    شناخت کامل مجوزهای استاندارد

همانگونه که پیش‌تر برای شما بیان کردیم فرایند‌ آزاد سازی محصول به بررسی قوانین و مقررات ترخیص کالا از گمرک و همینطور بررسی ضوابطی وابسته بوده که نیاز است بر أساس آنها مجوزهای ضروری‌ را دریافت کنید. از جمله این مجوزها می‌توان به مجوز بهداشت، مجوز مربوط به وزارت ارتباطات و مخابرات و مجوز مربوط به مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد که بالاتر تمام این مجوزها را برای شما شرح دادیم.

این مجوزها نشان می‌دهند که محصولات وارداتی شما تحت نظر سایر مراجع قانونی کشور تهیه شده‌اند. همینطور این امر را نیز ثابت می‌کنند که محصولات شما به صورت کاملا قانونی از مرز دو کشور رد شده و هم اکنون وارد کشور شده‌اند. بنابراین در صورتی که با این مجوزها آشنایی کافی نداشته باشید، تایم آزاد سازی محصول شما از گمرک به تعویق خواهد افتاد.

۳.    دریافت مشاوره از مجموعه‌های بازرگانی و ترخیص کاران کالا از گمرک

هر چقدر که شما سریعتر با یک مجموعه بازرگانی کاربلد قرارداد ببندید مطمئنا زودتر قادر خواهید بود به نتیجه مورد نظر خود برسید و این امر به مهلت ترخیص محصول از گمرک سرعت و همینطور کیفیت می‌بخشد.

‌برای ترخیص کالا از چه مجموعه وارداتی و بازرگانی کمک بگیریم؟

در این مطلب به بیان مباحثی در رابطه با ترخیص کالا پرداختیم. همانطور که متوجه شدید این کار به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود و پروسه مربوط به تمام این روش‌ها دارای مراحل بسیار حساسی بوده و با کوچک‌ترین اشتباه ممکن است جریمه شدید. علاوه بر این اگر با برنامه ریزی دقیقی پیش نروید ممکن است برخی از کارهای مهم را سر تایم انجام نداده و علاوه بر جریمه شدن مجبور به پرداخت هزینه‌های کاملا اضافی شوید.

بنابراین اینکه با پروسه واردات کالا و ترخیص آن از گمرک به صورت کامل آشنایی داشته باشید اهمیت خیلی زیادی داشته و درواقع اگر آشنایی کاملی با این مسائل داشته باشید، موفقیت شما در این زمینه تضمین خواهد شد. اگر فکر می‌کنید که به اندازه کافی درمورد قوانین آزاد سازی محصولات از گمرک آشنایی ندارید و نمی‌توانید به صورت اصولی برنامه‌ریزی کنید، أصلا نگران نباشید.

‌برای ترخیص کالا از چه مجموعه وارداتی و بازرگانی کمک بگیریم؟
‌برای ترخیص کالا از چه مجموعه وارداتی و بازرگانی کمک بگیریم؟

در حال حاضر تعداد بسیار زیادی شرکت در زمینه واردات فعالیت می‌کنند و همه آنها آماده ارائه خدمات به شما هستند و شما می‌توانید در زمینه ازاد سازی محصول نیز از آنها کمک بگیرید. توجه داشته باشید که شرکت انتخابی شما باید معتبر باشد و پرسنل آن توسط متحصصین آموزش دیده باشند.

علاوه بر این نیاز است که مجموعه وارداتی و بازرگانی مورد نظرتان واردات کالای شما را نیز تضمین کرده و در پروسه ترخیص کردن کالا از گمرک به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند. در بخش بعدی این مطلب همراهمان باشید تا شما را با یکی از این مجموعه‌ها آشنا کنیم.

ترخیص کالا با وانیکس

از جمله مجموعه‌هایی که از تمام این ویژگی‌ها برخوردار بوده می‌توان به مجموعه وارداتی و بازرگانی وانیکس اشاره کرد. وانیکس یکی از فعالان کاربلد، محبوب و با تجربه در زمینه واردات بوده که می‌تواند به نحو احسن شما را در‌ واردات و همینطور آزاد سازی محصول از گمرک راهنمایی کند.

ترخیص کالا با وانیکس
ترخیص کالا با وانیکس

همینطور این مجموعه با ارائه‌ دادن یک چک تضمینی خیال شما را راحت می‌کند و اینگونه می‌توانید با خیالی آسوده به انجام کار خود بپردازید. از جمله خدمات این مجموعه می‌توان به واردات کالا از کشور چین، واردات بدلیجات از دبی،‌‌ انبارداری در دبی، انبارداری در چین، واردات رنگ از چین و دبی و همینطور واردات چراغ قوه از دبی اشاره کرد.

سئوالات متداول درباره ترخیص کالا از چین

شرکت وانیکس چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

شرکت وانیکس با سابقه ۱۰ ساله خود در امور بازرگانی و وارداتی همواره در تلاش است تا بهترین خدمات و سرویس‌ها را به مشتریان خود ارائه دهد. یکی از چندین خدمات ویژه‌ای که شرکت وانیکس به مشتریان خود ارائه می‌دهد خدمات ترخیص کالا از کشور مبدا می‌باشد. وانیکس با داشتن انبارها و دفاتر تجاری خود در کشورهای چین و امارات علاوه بر خدمات حمل و نقل ترخیص کالا از کشورهای مبدا هم در روال کاری خود دارد.

آیا مجموعه وانیکس خدمات ترخیص کالا در گمرک ایران را هم انجام می‌دهد؟

مجموعه وانیکس خدمات ترخیص کالا از گمرک‌های ایران را انجام نمی‌دهد. چرا که قوانین گمرکی در ایران بسیار نا منظم و ممکن است هر لحظه شرایط جدیدی شکل بگیرد. به همین دلیل مجموعه وانیکس با توجه به تجربه خود در این معقوله وارد این عرصه کاری نشده است.

در صورت آسیب به محموله‌های وارداتی چه کسی پاسخگو می‌باشد؟

شرکت وانیکس علاوه بر قرارداد قانونی یک چک تضمین به ارزش کالای وارداتی به مشتری تقدیم می‌کند. این تضمین باعث می‌شود که در صورت آسیب خسارت و سرقت به محموله موردنظر تمامیه هزینه‌های وارد شده به مشتری از طرف مجموعه وانیکس در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت شود.

تیم وانیکس از ابتدا تا همیشه در کنار شما خواهد بود

تیم وانیکس

تیم شرکت بازرگانی وانیکس

پرسنل شرکت وانیکس از ابتدا تا انتهای مسیر واردات کالاهای شما و تحویل درب انبارتان، همراه شما خواهد بود. پشتیبانی ۲۴ ساعته و تولید محتوا به صورت مداوم در اینستاگرام و سایت وانیکس در راستای رضایت و راهنمایی واردکنندگان عزیز است. امیدواریم توانسته باشیم که در این مهم نقش تاثیرگذاری ایفا کرده باشیم.

تیم وانیکس با شرکت در رویدادهای مهم در زمینه واردات و زمینه کاری خود، از افراد متخصص و خبره تشکیل شده است، که می‌تواند در جهت رضایت مشتری قدم بزرگی بردارد. همچنین مدیریت مجموعه، اهداف و برنامه‌های زیادی را برای توسعه و هرچه راحت‌تر شدن روال واردات کالا، دنبال می‌کند.

تیم شرکت بازرگانی وانیکس

پرسنل شرکت وانیکس از ابتدا تا انتهای مسیر واردات کالاهای شما و تحویل درب انبارتان، همراه شما خواهد بود. پشتیبانی ۲۴ ساعته و تولید محتوا به صورت مداوم در اینستاگرام و سایت وانیکس در راستای رضایت و راهنمایی واردکنندگان عزیز است. امیدواریم توانسته باشیم که در این مهم نقش تاثیرگذاری ایفا کرده باشیم.

تیم وانیکس با شرکت در رویدادهای مهم در زمینه واردات و زمینه کاری خود، از افراد متخصص و خبره تشکیل شده است، که می‌تواند در جهت رضایت مشتری قدم بزرگی بردارد. همچنین مدیریت مجموعه، اهداف و برنامه‌های زیادی را برای توسعه و هرچه راحت‌تر شدن روال واردات کالا، دنبال می‌کند.

تیم وانیکس از ابتدا تا همیشه در کنار شما خواهد بود

تیم وانیکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست