واردات ته لنجی از دبی در سریع ترین زمان و با کمترین قیمت

واردات ته لنجی از دبی در سریع ترین زمان و با کمترین قیمت

سوالات متداول درباره واردات از دبی با وانیکس

واردات از دبی به ایران به صورت دریایی چند روز زمان می برد

واردات از دبی به ایران به صورت دریایی حدود ۴۵ روز زمان می‌برد

واردات از دبی به ایران به صورت هوایی چند روز زمان می برد

واردات از دبی به ایران به صورت هوایی حدود ۷ روز زمان می‌برد

خدمات واردات کالا از دبی شرکت وانیکس Door To Door است یا Door To Airport

شرکت وانیکس واردات کالای شما را به صورت Door to Door انجام می دهد. همچنین بنا به درخواست مشتری می تواند از سرویس (Door To Airport) نیز استفاده شود

وزن حجمی در واردات از دبی چیست و چگونه محاسبه می شود

وزن حجمی مختص حمل هوایی می باشد. یکبار وزن واقعی کارتن‌ها محاسبه می‌گردد و یکبار وزن حجمی آن‌ها با فرمول زیر محاسبه می‌شود، در نهایت هر وزنی که بالاتر باشد مورد محاسبه قرار خواهد گرفت

محاسبه وزن حجمی: طول * عرض * ارتفاع (سانتی متر) تقسیم بر ۵۰۰۰

 
 
برای واردات کالا از دبی محدودیت وزنی و ابعادی وجود دارد

بله در واردات کالا از دبی یا امارات، هم محدودیت وزنی و هم محدودیت در ابعاد وجود دارد. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرمایید ( تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳ – ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۴ ۰۲۱۸۸۵۲۰۱۵ – ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵ )

آیای شرکت وانیکس خرید کالای ما از دبی و حمل آن به ایران را انجام می دهد

بله؛ جهت گرفتن استعلام قیمت اطلاعات و سوالات خود را به شماره واتس اپ ارسال نمایید. ما در اسرع وقت پاسخگو خواهیم بود.

 
 
آیا شرکت وانیکس حمل خرده بار از دبی را هم انجام می دهد

بله، شرکت وانیکس این امکان را دارد که بارها را به صورت خرده بار (LCL) نیز ارسال نماید

آیا شرکت وانیکس خدمات انبارداری در دبی را هم انجام می دهد

بله، شرکت وانیکس با توجه به داشتن انبار در دبی امکان خدمات انبارداری و بازبینی کالا در مبدا را قبل از ارسال به ایران دارد

ته لنجی چیست؟ چه ربطی به واردات از دبی دارد و چقدر برای بازرگانان سودآور خواهد بود؟ اگر قصد دارید به ساده‌ترین روش ممکن کالای ته‌لنجی وارد کشور کنید یا از آنها برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود استفاده کنید، لازم است جواب این سوالات را بدانید. 

ته لنجی از دبی 

از سال ۱۳۸۴، قانونی تصویب شده که مطابق آن هر لنج در سواحل جنوبی کشور حق دارد در طول یک سال و با ۶ سفر، در طی هر سفر برابر ۱۵۰۰ دلار کالا از شهر دبی بدون پرداخت حق گمرکی وارد کشور کند. این قانون به‌منظور رونق کسب‌وکار و تجارت در شهرهای بندری و جنوبی کشور تصویب شده است و تاکنون توانسته موفقیت‌آمیز عمل کند.

 

واردات این کالاها نیازمند یک بازار فروش نیز هست. این بازار فروش را بازار ته لنجی می‌نامند و از سراسر ایران می‌توان برای خرید به این بازارها سفر کرد. بازارهای ته‌لنجی در شهرهای بندرعباس، خرمشهر، آبادان، بوشهر و اهواز برپا بوده و شما می‌توانید با سفر به جنوب کشور از آنها خرید کنید.

اما سوالی که ممکن است ذهن شما را به‌عنوان بازرگان درگیر کرده باشد این است که آیا فقط لنج‌داران و ملوانان مجوز واردات ته لنجی دارند یا بازرگانان هم می‌توانند با استفاده از شرکت‌های بازرگانی این کار را انجام دهند؟ جواب این است که بازرگانان هم می‌توانند با داشتن کارت بازرگانی اقدام به واردات کالاهای ته‌لنجی کنند.

 برای این کار لازم است آشنایی قبلی با قوانین واردات ته‌لنجی داشته باشید و بدانید که راه و رسم آن چگونه است. با این حال لازم است که برای انتقال کالاها از لنج باربری استفاده شود که فقط در سواحل جنوبی و در دبی یافت می‌شود. 

واردات از دبی ته لنجی 

با اینکه شاید در نگاه اول واردات کالاهای ته لنجی از دبی چندان واردات پرسود و مهمی به‌نظر نرسد، اما لازم است بدانید که چیزی حدود ۳ الی ۵ میلیارد دلار کالا از طریق ته‌لنجی وارد کشور می‌شود. این آمار نشان‌دهنده مهم بودن نقش واردات ته‌لنجی در اقتصاد و تجارت کشور است. علت آن هم مشخص است.

واردات از دبی ته لنجی

وجود شهری با صنعت بسیار پیشرفته و اوضاع تجاری بسیار قوی مثل دبی در همسایگی آبی کشور ما باعث شده که چنین موقعیت ویژه‌ای در جنوب کشور فراهم شود و در واقع پتانسیل بالایی برای تامین کالاهای مورد نیاز بازارهای داخل کشور فراهم گردد. 

به همین خاطر است که بازرگانان زیادی به واردات از دبی ته لنجی روی آورده‌اند و این نوع واردات توانسته جایگاه ویژه‌ای در میان بازرگانان و تجار کشور کسب کند. در شهر دبی شرکت‌ها و تولیدی‌های بسیار عظیمی وجود دارد که می‌توانند هر کالایی که مدنظر بازرگانان و مورد نیاز بازار ایران است را تولید کنند و در اختیار بازرگانان و لنج‌داران قرار دهند.

همین است که این مثل ایجاد شده که در بازارهای ته لنجی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد یافت می‌شود و کسی از این بازارها دست‌خالی بر نمی‌گردد. چرا که طیف وسیعی از کالاهای تولید شده در دبی را می‌توان به وسیله واردات با ته‌لنجی به این بازارها وارد کرد. 

ته لنجی چیست

هر کالایی که از طریق لنج‌های موجود در جنوب کشور از دبی به ایران وارد می‌شوند را ته لنجی  و این روش را واردات ته‌لنجی می‌نامند. نتیجه اینکه بازارهایی که در جنوب کشور کالاهایی را که به صورت ته‌لنجی وارد کشور می‌شوند را می‌فروشند را بازار ته‌لنجی می‌نامند. 

 

در این روش بازرگان یا لنج‌داری که اجازه واردات کالا بدون پرداخت حق گمرک از دبی دارد به بازارهای فروش کالا یا شرکت‌ها و تولیدی‌های موجود در دبی رفته از آنجا تا یک مقدار معین کالا خریداری کرده و به ایران انتقال می‌دهد.

می‌دانیم که سقف خرید در هر  سفر برای لنج‌داران ۱۵۰۰ دلار است. شاید گمان کنید که این رقم اندک است، اما نکته اینجاست که ارزان بودن قیمت خرید کالا در دبی باعث می‌شود همین ۱۵۰۰ دلار مقدار زیادی کالا را شامل شود و بتوان آن را واردات مناسبی دانست. 

بازرگان یا لنج‌داری که کالاهای مورد نظر را از دبی خریداری می‌کند، سپس به ساحل آمده و کالاها را سوار لنج می‌کند تا به بنادر جنوبی ایران منتقل شوند. چونکه دبی همسایه آبی ما در خلیج فارس است، می‌توان با لنج‌های امروزی به‌سادگی کالاها را در امنیت کامل از سواحل دبی به سواحل جنوبی ایران انتقال داد.

برای مثال بندرعباس و بندر بوشهر از جمله مقاصد اصلی لنج‌دارنی است که کالاهای ته‌لنجی وارد کشور می‌کنند. وقتی هم که به این بنادر رسیدند اقدام به پیاده کردن کالاها کرده و بدون هیچ دردسری آنها را به بازارهای ته‌لنجی موجود در همین شهرها یا دیگر شهرهای جنوبی که بازار ته لنجی دارند منتقل می‌کنند.

کل این فرآیند با اینکه بسیار ساده است، اما نیازمند داشتن مدارک و مجوزها و البته تجارب و راهنمایی‌هایی است که بازرگانان باید بدانند. مشاوران بازرگانی که در شرکت‌هایی مثل وانیکس هستند می‌توانند به‌سادگی و با کمترین هزینه این تجارب و مدارک لازم را در اختیار بازرگانان و لنج‌داران قرار دهند. 

تحویل بار به لنج در دبی 

بازرگانانی که کارهای خرید کالاهای مورد نظر خود را از شرکت‌های موجود در دبی انجام می‌دهند، سپس برای انتقال کالاها به ایران نیازمند لنج‌هایی در دبی هستند تا کالاها منتقل شوند. این لنج‌ها همان لنج‌هایی هستند که از بنادر جنوبی ایران به سواحل دبی سفر کرده و در آنجا اطراق می‌کنند تا کالاهایی که خود خریده‌اند یا متعلق به بازرگانان دیگر است را به ایران انتقال دهند.

تحویل بار به لنج دبی

برای اینکه بتوانید کارهای حمل بار از دبی به ایران با لنج را به‌خوبی انجام دهید اولا لازم است بدانید که هزینه‌های انتقال کالا از دبی به ایران با لنج چگونه تخمین زده شده و به چه مواردی بستگی دارد و دوما اینکه قوانین انجام آن کدام است.

از عواملی که روی هزینه حمل بار با لنج تاثیر می‌گذارد عبارت است از: وزن حجمی کالا، ارزش مالی آنها، نوع بسته‌بندی، فاصله مبدا تا مقصد، نوع لنجی که برای حمل بار انتخاب می‌کنید، نوع قرارداد حمل بار و البته بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید.

مراحل و مدارک قانونی که برای حمل کالاهای ته لنجی لازم است رعایت شود کدامند؟ کل مراحلی که لازم است طی کنید ابتدا از خرید کالاها شروع می‌شود. بعد از انجام پروسه خرید، از سمت فروشگاه به شما یک برگه جهت تحویل به باربری لنج‌ها داده شده تا بتوانید لنج مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سپس با تحویل برگه به لنج موردنظر، نوبت به بارگیری کالاها روی لنج رسیده و بعد از بارگیری کالاها از روی اسکله، نوبت به انتقال کالاها با لنج از دبی به بندر مدنظرتان می‌رسد. برای اینکه این انتقال کالا به صورت قانونی انجام شود لازم است مدارک زیر را تهیه کرده و هر لحظه از آنها برای طی کردن مراحل استفاده کنید:

قبض انباری که کالاها را به شما تحویل می‌دهد، بارنامه کالاها، برگه ترخیص آنها از گمرک دبی، پروفرما یا پیش‌فاکتور خرید کالاها، گواهی مبداء، کارت بازرگانی و مدارک هویتی مثل پاسپورت یا گواهینامه تجارت بین‌الملل. 

حمل بار ته لنجی با وانیکس

احتمالا اگر شما بازرگانی بی‌تجربه باشید این سوال برایتان ایجاد شده است که با وجود این قوانین و راه‌های سوء استفاده در حمل بار ته لنجی از دبی به ایران، چگونه می‌توان به روش درست و قانونی کالا از دبی به ایران وارد کرد و سودی مناسب هم به دست آورد.

 

این سوال را از هر کسی که بپرسید پاسخ متفاوتی به شما خواهد داد، اما چند نکته وجود دارد که اگر به آنها توجه کنید متوجه خواهید شد چرا بازرگانی وانیکس بهترین گزینه برای حمل بار ته لنجی از دبی است. اول از همه این بازرگانی دارای تجربه طولانی مدت در واردات انواع کالا از دبی به ایران است.

این موضوع باعث شده که متخصصان و مشاوران وانیکس داده‌هایی بسیار زیاد از واردات کالا از دبی به ایران کسب کرده و بدانند دقیقا برای هر بازرگان چه نوع حمل کالایی را پیشنهاد دهند. مثلا برای حمل بارهای ته لنجی از دبی به ایران این بازرگانی تجربه‌های زیادی دارد.

این تجربه‌های زیاد به شما کمک می‌کند بتوانید بهترین لنج را برای انتقال کالاها پیدا کنید. نوع لنج بسیار مهم است و می‌تواند هزینه‌های حمل را متفاوت کند. همچنین بهترین نوع بیمه و بسته‌بندی کالاهای ته لنجی زمانی مشخص خواهد شد که اولا اطلاعاتی دقیق از انواع بیمه و بسته‌بندی داشته باشید و همچنین حداقل چندباری تجربه انجام این کار را کسب کرده باشید که البته تنها بازرگانی وانیکس و متخصصان آن قادرند که این اطلاعات و تجربه را در اختیار شما قرار دهند.

در نهایت اینکه متخصصان بازرگانی وانیکس قادرند با استفاده از رابط‌هایی که در دبی دارند کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالاهای ته لنجی مورد نیاز شما را بدون اینکه لازم باشد خودتان به دبی رفته و درگیر کارهای اداری و قانونی آن شوید برایتان انجام دهند. این متخصصان از مشاور تا فورواردر به‌خاطر تجربه بالایی که دارند توانسته‌اند چنین جایگاه ویژه‌ای در حمل بار ته لنجی از دبی به ایران کسب کنند.

Comments (12)

 1. سامان
  ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ پاسخ

  با سلام و درود
  واردات قطعات موبایل به ارزش ۳ میلیارد با وزنی حدود ۴۰۰ کیلو و ابعاد ۲×۲
  چه هزینه ای باید در نظر بگیریم
  و اینکه بارمون بیمه میشه؟و هزینه بیمه چنده؟

  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ پاسخ

   سلام و درود
   هزینه حمل کالای شما به ابعاد، وزن و حجم کالا و نوع واردات که دریایی باشد یا هوایی بستگی دارد. لطفا برای اطلاع از هزینه دقیق با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

 2. فرهنگ
  ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ پاسخ

  سلام وقت بخیر
  برای انجام کارتجاری در زمینه صادرات وواردات برای شروع کار درخصوص چه محصولات و چه کشورهایی با چه توان مالی پیشنهاد می فرمایید

  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ پاسخ

   سلام و درود
   با عرض پوزش شرکت وانیکس تا اطلاع ثانوی کار صادرات انجام نمی دهد. اما کار واردات را در بهترین حالت برای شما انجام خواهد داد. پیشنهاد می کنم دوره آموزش واردات را ببینید تا با فرمول پیدا کردن محصولات پر سود برای واردات هم آشنا شوید. همچنین می توانید برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید. ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

 3. علی
  ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ پاسخ

  سلام و درود
  هزینه حمل کولرگازی از بندر شارجه به ایران
  با وزن حدود ۹۰ کیلوگرم تقریبا چقدر میشه؟
  وآیا ارسال به شهرستان های ایران را هم دارید و یا باید خودمون در بندر حاضر باشیم.

  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ پاسخ

   سلام و درود
   نوع، حجم و ابعاد این کالا برای واردات توسط وانیکس قابل انجام نیست دوست عزیز. از شما پوزش می طلبیم.

 4. Ali
  ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ پاسخ

  سلام آیا با ۳۰میلیون میشه گوشی موبایل وارد کرد از چین ؟

  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ پاسخ

   سلام و درود
   با ارز پوزش ب افزایش قیمت دلار پایین ترین مبلغ برای واردات کالا از چین ۴۰ میلیون تومان است. در صورتی که درخواست واردات کالا بالاتر از این قیمت را دارید با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. تلفن: ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

 5. ghsemikala
  ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ پاسخ

  من اگه خودم کارت بازرگانی برای واردات نداشته باشم باید چیکار کنم؟

  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ پاسخ

   سلام و درود
   وانیکس کالای شما را بدون اینکه شما نیازی به کارت بازرگانی داشته باشید وارد می کند. برای واردات با وانیکس با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

   • علی زراعت
    ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ پاسخ

    سلام برای خرید کالا از دبی به چه سایت هایی باید مراجعه کرد؟ممنون

    • تیم تولید محتوا وانیکس
     ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ پاسخ

     سلام و درود
     با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را برای خرید و واردات از دبی راهنمایی کنند. تلفن: ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *