واردات از دبی ته لنجی در سریع ترین زمان و با کمترین قیمت

چک تضمین

واردات سریع

واردات ارزان

شرکت بازرگانی وانیکس ابتدا کالای شما را با بهترین قیمت در دبی و چین پیدا می‌کند، سپس کالای شما را دریافت و بعد از بسته بندی، حمل و به شما در ایران تحویل می دهد. برای واردات کالا از دبی و چین ته لنجی توسط وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره واردات ته لنجی با وانیکس

واردات ته لنجی به ایران چند روز زمان می برد

واردات از دبی به ایران به صورت دریایی حدود ۱۵ روز زمان می‌برد

خدمات ته لنجی شرکت وانیکس Door To Door است؟

شرکت وانیکس واردات کالای شما را به صورت Door to Door انجام می دهد.

برای واردات کالا ته لنجی محدودیت وزنی و ابعادی وجود دارد

بله در واردات کالا ته لنجی، هم محدودیت وزنی و هم محدودیت در ابعاد وجود دارد. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرمایید ( تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳ – ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۴ ۰۲۱۸۸۵۲۰۱۵ – ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵ )

آیا شرکت وانیکس خرید کالای ما از دبی و حمل آن به ایران به صورت ته لنجی را انجام می دهد

بله؛ جهت گرفتن استعلام قیمت اطلاعات و سوالات خود را به شماره واتس اپ ارسال نمایید. ما در اسرع وقت پاسخگو خواهیم بود.

آیا شرکت وانیکس حمل خرده بار از دبی ته لنجی را هم انجام می دهد

بله، شرکت وانیکس این امکان را دارد که بارها را به صورت خرده بار (LCL) نیز ارسال نماید

اگر اندکی با واردات از دبی سر و کار داشته باشید، حتما نام ته لنجی را هم شنیده‌اید. این نام عجیب غریب از نظر کسانی که با آن آشنا نیستند، یکی از روش‌های بسیار جالب و پرسود واردات کالا از دبی است که کار بازرگانان را بسیار ساده می‌کند. 

ته لنجی چیست؟ چه ربطی به واردات از دبی دارد و چقدر برای بازرگانان سودآور خواهد بود؟ اگر قصد دارید به ساده‌ترین روش ممکن کالای ته‌لنجی وارد کشور کنید یا از آنها برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود استفاده کنید، لازم است جواب این سوالات را بدانید. 

ته لنجی از دبی 

از سال ۱۳۸۴، قانونی تصویب شده که مطابق آن هر لنج در سواحل جنوبی کشور حق دارد در طول یک سال و با ۶ سفر، در طی هر سفر برابر ۱۵۰۰ دلار کالا از شهر دبی بدون پرداخت حق گمرکی وارد کشور کند. این قانون به‌منظور رونق کسب‌وکار و تجارت در شهرهای بندری و جنوبی کشور تصویب شده است و تاکنون توانسته موفقیت‌آمیز عمل کند.

واردات این کالاها نیازمند یک بازار فروش نیز هست. این بازار فروش را بازار ته لنجی می‌نامند و از سراسر ایران می‌توان برای خرید به این بازارها سفر کرد. بازارهای ته‌لنجی در شهرهای بندرعباس، خرمشهر، آبادان، بوشهر و اهواز برپا بوده و شما می‌توانید با سفر به جنوب کشور از آنها خرید کنید.

اما سوالی که ممکن است ذهن شما را به‌عنوان بازرگان درگیر کرده باشد این است که آیا فقط لنج‌داران و ملوانان مجوز واردات ته لنجی دارند یا بازرگانان هم می‌توانند با استفاده از شرکت‌های بازرگانی این کار را انجام دهند؟ جواب این است که بازرگانان هم می‌توانند با داشتن کارت بازرگانی اقدام به واردات کالاهای ته‌لنجی کنند.

 برای این کار لازم است آشنایی قبلی با قوانین واردات ته‌لنجی داشته باشید و بدانید که راه و رسم آن چگونه است. با این حال لازم است که برای انتقال کالاها از لنج باربری استفاده شود که فقط در سواحل جنوبی و در دبی یافت می‌شود. 

واردات از دبی ته لنجی 

با اینکه شاید در نگاه اول واردات کالاهای ته لنجی از دبی چندان واردات پرسود و مهمی به‌نظر نرسد، اما لازم است بدانید که چیزی حدود ۳ الی ۵ میلیارد دلار کالا از طریق ته‌لنجی وارد کشور می‌شود. این آمار نشان‌دهنده مهم بودن نقش واردات ته‌لنجی در اقتصاد و تجارت کشور است. علت آن هم مشخص است.

واردات از دبی ته لنجی
واردات از دبی ته لنجی

وجود شهری با صنعت بسیار پیشرفته و اوضاع تجاری بسیار قوی مثل دبی در همسایگی آبی کشور ما باعث شده که چنین موقعیت ویژه‌ای در جنوب کشور فراهم شود و در واقع پتانسیل بالایی برای تامین کالاهای مورد نیاز بازارهای داخل کشور فراهم گردد. 

به همین خاطر است که بازرگانان زیادی به واردات از دبی ته لنجی روی آورده‌اند و این نوع واردات توانسته جایگاه ویژه‌ای در میان بازرگانان و تجار کشور کسب کند. در شهر دبی شرکت‌ها و تولیدی‌های بسیار عظیمی وجود دارد که می‌توانند هر کالایی که مدنظر بازرگانان و مورد نیاز بازار ایران است را تولید کنند و در اختیار بازرگانان و لنج‌داران قرار دهند.

همین است که این مثل ایجاد شده که در بازارهای ته لنجی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد یافت می‌شود و کسی از این بازارها دست‌خالی بر نمی‌گردد. چرا که طیف وسیعی از کالاهای تولید شده در دبی را می‌توان به وسیله واردات با ته‌لنجی به این بازارها وارد کرد. 

ته لنجی چیست

هر کالایی که از طریق لنج‌های موجود در جنوب کشور از دبی به ایران وارد می‌شوند را ته لنجی  و این روش را واردات ته‌لنجی می‌نامند. نتیجه اینکه بازارهایی که در جنوب کشور کالاهایی را که به صورت ته‌لنجی وارد کشور می‌شوند را می‌فروشند را بازار ته‌لنجی می‌نامند. 

ته لنجی چیست
ته لنجی چیست

در این روش بازرگان یا لنج‌داری که اجازه واردات کالا بدون پرداخت حق گمرک از دبی دارد به بازارهای فروش کالا یا شرکت‌ها و تولیدی‌های موجود در دبی رفته از آنجا تا یک مقدار معین کالا خریداری کرده و به ایران انتقال می‌دهد.

می‌دانیم که سقف خرید در هر  سفر برای لنج‌داران ۱۵۰۰ دلار است. شاید گمان کنید که این رقم اندک است، اما نکته اینجاست که ارزان بودن قیمت خرید کالا در دبی باعث می‌شود همین ۱۵۰۰ دلار مقدار زیادی کالا را شامل شود و بتوان آن را واردات مناسبی دانست. 

بازرگان یا لنج‌داری که کالاهای مورد نظر را از دبی خریداری می‌کند، سپس به ساحل آمده و کالاها را سوار لنج می‌کند تا به بنادر جنوبی ایران منتقل شوند. چونکه دبی همسایه آبی ما در خلیج فارس است، می‌توان با لنج‌های امروزی به‌سادگی کالاها را در امنیت کامل از سواحل دبی به سواحل جنوبی ایران انتقال داد.

برای مثال بندرعباس و بندر بوشهر از جمله مقاصد اصلی لنج‌دارنی است که کالاهای ته‌لنجی وارد کشور می‌کنند. وقتی هم که به این بنادر رسیدند اقدام به پیاده کردن کالاها کرده و بدون هیچ دردسری آنها را به بازارهای ته‌لنجی موجود در همین شهرها یا دیگر شهرهای جنوبی که بازار ته لنجی دارند منتقل می‌کنند.

کل این فرآیند با اینکه بسیار ساده است، اما نیازمند داشتن مدارک و مجوزها و البته تجارب و راهنمایی‌هایی است که بازرگانان باید بدانند. مشاوران بازرگانی که در شرکت‌هایی مثل وانیکس هستند می‌توانند به‌سادگی و با کمترین هزینه این تجارب و مدارک لازم را در اختیار بازرگانان و لنج‌داران قرار دهند. 

اجناس ته لنجی چیست 

نکته مهمی که لازم است درباره واردات ته لنجی بدانید این است که اصلا چه کالاهایی را می‌توان از این طریق وارد کشور کرد. بصورت خلاصه آیا هر کالایی را می‌توان به صورت ته‌لنجی وارد کشور کرد؟

لیست اجناس ته‌لنجی که هر چند وقت یکبار گمرک ایران منتشر می‌کند شامل طیف وسیعی از کالاهای مختلفی است که تقریبا نیاز بخش وسیعی از بازار داخل را پاسخ می‌دهد. برای اینکه قبل از اقدام برای واردات ته‌لنجی از این لیست اطلاع دقیق بیابید بهترین راه این است که از گمرک ایران استعلام بگیرید. به طور کلی این لیست شامل:

انواع خشکبار، انواع لوازم الکترونیکی و قطعات الکتریکی، لوازم و تجهیزات صنعتی گوناگونی که در شرکت‌های موجود در دبی ساخته می‌شود، انواع قطعات ماشین‌آلات سنگین و سبک، تمام قطعات خودرو، وسایل برقی گوناگون، تمام لوازم جانبی موبایل و قطعات گوناگون گوشی‌های هوشمند، لوازم آرایشی و بهداشتی گوناگون و دستگاه‌های مختلف مرتبط با آنها، لوازم یدکی گوناگون، بعضی از تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی.

 انواع لباس و کیف زنانه و بچگانه، انواع کفش مردانه و زنانه، لوازم منزل مثل تلویزیون و یخچال، انواع اسباب بازی برای سنین گوناگون، تمام تجهیزات ورزشی و وسایل مرتبط با ورزش‌های گوناگون و همچنین دوچرخه‌های ایستاده و متحرک. 

جالب است بدانید که قانونی به نام تخفیف حقوقی تعریف شده که گاهی تا ۵۰ درصد هزینه را شامل می‌شود. کالاهایی که شامل تخفیف حقوقی می‌شوند عبارتند از:

انواع مواد خوراکی مثل برنج، قند و شکر، چای، وسایلی مانند قاشق و چنگال، ابزاری مثل ماشین ریش تراش، مایه پنیر، انواع بخاری نفتی و گازی، انواع لاستیک سبک و سنگین، انواع اتو مو، ساندویچ‌ساز، انواع ساعت، غذاساز، انواع گوشی همراه، ادویه‌جات مختلف، انواع عینک، انواع سماور برقی و گازی، فر برقی، انواع کیک پز و غذاساز و چاپگرهای اداری، سرخ کن، توستر و البته میوه خشک کن. 

تحویل بار به لنج در دبی 

بازرگانانی که کارهای خرید کالاهای مورد نظر خود را از شرکت‌های موجود در دبی انجام می‌دهند، سپس برای انتقال کالاها به ایران نیازمند لنج‌هایی در دبی هستند تا کالاها منتقل شوند. این لنج‌ها همان لنج‌هایی هستند که از بنادر جنوبی ایران به سواحل دبی سفر کرده و در آنجا اطراق می‌کنند تا کالاهایی که خود خریده‌اند یا متعلق به بازرگانان دیگر است را به ایران انتقال دهند.

تحویل بار به لنج دبی
تحویل بار به لنج دبی

برای اینکه بتوانید کارهای حمل بار از دبی به ایران با لنج را به‌خوبی انجام دهید اولا لازم است بدانید که هزینه‌های انتقال کالا از دبی به ایران با لنج چگونه تخمین زده شده و به چه مواردی بستگی دارد و دوما اینکه قوانین انجام آن کدام است.

از عواملی که روی هزینه حمل بار با لنج تاثیر می‌گذارد عبارت است از: وزن حجمی کالا، ارزش مالی آنها، نوع بسته‌بندی، فاصله مبدا تا مقصد، نوع لنجی که برای حمل بار انتخاب می‌کنید، نوع قرارداد حمل بار و البته بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید.

مراحل و مدارک قانونی که برای حمل کالاهای ته لنجی لازم است رعایت شود کدامند؟ کل مراحلی که لازم است طی کنید ابتدا از خرید کالاها شروع می‌شود. بعد از انجام پروسه خرید، از سمت فروشگاه به شما یک برگه جهت تحویل به باربری لنج‌ها داده شده تا بتوانید لنج مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سپس با تحویل برگه به لنج موردنظر، نوبت به بارگیری کالاها روی لنج رسیده و بعد از بارگیری کالاها از روی اسکله، نوبت به انتقال کالاها با لنج از دبی به بندر مدنظرتان می‌رسد. برای اینکه این انتقال کالا به صورت قانونی انجام شود لازم است مدارک زیر را تهیه کرده و هر لحظه از آنها برای طی کردن مراحل استفاده کنید:

قبض انباری که کالاها را به شما تحویل می‌دهد، بارنامه کالاها، برگه ترخیص آنها از گمرک دبی، پروفرما یا پیش‌فاکتور خرید کالاها، گواهی مبداء، کارت بازرگانی و مدارک هویتی مثل پاسپورت یا گواهینامه تجارت بین‌الملل. 

واردات قاچاق از دبی چیست و چه تفاوتی با ته لنجی دارد 

به طور کلی هر کالایی که واردات آن به کشور ممنوع باشد یا واردکننده مجوز قانونی برای واردات آنها نداشته باشد، قاچاق محسوب می‌شود. همواره مسئله واردات قاچاق از کشورهای همسایه ایران مثل عراق، افغانستان، ترکیه و البته امارات و به خصوص شهر دبی وجود دارد.

واردات قاچاق از دبی چیست و چه تفاوتی با ته لنجی دارد
واردات قاچاق از دبی چیست و چه تفاوتی با ته لنجی دارد

عده‌ای سودجو که قانون‌شکنی می‌کنند با واردات کالا بدون مجوز و پرداخت حق گمرکی از دبی، باعث کمرنگ شدن بازارهای ته لنجی و کالاهای مجوزدار شده و در حقیقت جلوی سود بازرگانانی که مشغول کار واردات غیرقانونی هستند را هم می‌گیرند.

با اینکه قوانین سفت و سختی برای مبارزه با واردات قاچاق از دبی به درون کشور وجود دارد، اما خود بازرگانان هم باید این نوع واردات را بشناسند و آن را با ته لنجی اشتباه نگیرند تا هم خودشان گرفتار نشده و هم به بازار ته‌لنجی آسیب نزنند. اینکه واردات قاچاق با ته‌لنجی تفاوت دارد مشخص است، اما گاهی بازرگان آماتور فرق این دو را تشخیص نمی‌دهد.

مطابق قانون واردات ته لنجی هر بازرگان می‌تواند در طول یکسال ۶ دفعه و هر دفعه کالاهایی به ارزش ۱۵۰۰ دلار وارد کشور کند. اما این روش برای عده‌ای سفره واردات قاچاق را هم فراهم کرده است. این قانون زمانی درست اجرا می‌شود که کالاها از بندر و محوطه آن خارج نشوند. اما اگر کسی از بازرگانان یا بهتر بگوییم قاچاق‌چیان روش‌هایی برای انتقال کالاها از بندر به خارج از آن پیدا کنند، آنگاه عملا از این قانون سوء استفاده کرده و بدون پرداخت حق گمرکی و مجوز توانسته‌اند کالا به ایران وارد کنند که همان قاچاق خواهد بود.

روش آنها استفاده از چتربازان و باربرانی است که با هر رفت‌وآمد خود مقدار زیادی از کالاها را از بندر خارج کرده و به شهرهای دیگر ایران انتقال می‌دهند. این کار را هم با پرداخت حق‌الزحمه اندکی به این افراد انجام داده و درعوض سود بسیاری نصیب خود می‌کنند. 

حمل بار ته لنجی با وانیکس

احتمالا اگر شما بازرگانی بی‌تجربه باشید این سوال برایتان ایجاد شده است که با وجود این قوانین و راه‌های سوء استفاده در حمل بار ته لنجی از دبی به ایران، چگونه می‌توان به روش درست و قانونی کالا از دبی به ایران وارد کرد و سودی مناسب هم به دست آورد.

حمل بار ته لنجی
حمل بار ته لنجی

این سوال را از هر کسی که بپرسید پاسخ متفاوتی به شما خواهد داد، اما چند نکته وجود دارد که اگر به آنها توجه کنید متوجه خواهید شد چرا بازرگانی وانیکس بهترین گزینه برای حمل بار ته لنجی از دبی است. اول از همه این بازرگانی دارای تجربه طولانی مدت در واردات انواع کالا از دبی به ایران است.

این موضوع باعث شده که متخصصان و مشاوران وانیکس داده‌هایی بسیار زیاد از واردات کالا از دبی به ایران کسب کرده و بدانند دقیقا برای هر بازرگان چه نوع حمل کالایی را پیشنهاد دهند. مثلا برای حمل بارهای ته لنجی از دبی به ایران این بازرگانی تجربه‌های زیادی دارد.

این تجربه‌های زیاد به شما کمک می‌کند بتوانید بهترین لنج را برای انتقال کالاها پیدا کنید. نوع لنج بسیار مهم است و می‌تواند هزینه‌های حمل را متفاوت کند. همچنین بهترین نوع بیمه و بسته‌بندی کالاهای ته لنجی زمانی مشخص خواهد شد که اولا اطلاعاتی دقیق از انواع بیمه و بسته‌بندی داشته باشید و همچنین حداقل چندباری تجربه انجام این کار را کسب کرده باشید که البته تنها بازرگانی وانیکس و متخصصان آن قادرند که این اطلاعات و تجربه را در اختیار شما قرار دهند.

در نهایت اینکه متخصصان بازرگانی وانیکس قادرند با استفاده از رابط‌هایی که در دبی دارند کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالاهای ته لنجی مورد نیاز شما را بدون اینکه لازم باشد خودتان به دبی رفته و درگیر کارهای اداری و قانونی آن شوید برایتان انجام دهند. این متخصصان از مشاور تا فورواردر به‌خاطر تجربه بالایی که دارند توانسته‌اند چنین جایگاه ویژه‌ای در حمل بار ته لنجی از دبی به ایران کسب کنند.

حمل بار از دبی با لنج

 در میان انواع روش حمل بار از دبی به ایران، حمل بار به وسیله لنج بهترین گزینه ممکن است. در این روش کالاها از دبی به وسیله لنج به ایران منتقل می‌شوند. روش کار هم اینگونه است که کالاهای خریداری شده از شرکت‌های مختلف به انبارهایی که در نظر گرفته شده‌اند منتقل می‌شوند.

 در این انبارها کالاهای خریداری شده تمام بازرگانان و لنج‌داران نگه‌داری می‌شود تا به نوبت به آنها نامه معرفی به لنج‌ها داده شود و بتوانند با استفاده از لنج‌هایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد کالاهای خریداری شده را به ایران منتقل کنند.

وقتی که نامه به بازرگان داده شد لازم است که به سمت لنج‌داران رفته و لنجی که به وی معرفی شده را پیدا کرده و کالاهای خود را سوار آن کرده و به ایران انتقال دهد. لنج‌ها نیز انواع مختلفی دارند و بسته به نوع کالایی که معرفی می‌شوند.

بعد از معرفی لنج متناسب با کالاهای خریداری شده، نوبت به بارگیری کالاها روی لنج می‌رسد. در این مرحله بسته به نوع کالاها، بسته‌بندی‌های مختلفی برای آنها در نظر گرفته می‌شود. اینکه چه نوع بسته‌بندی برای کالاها در نظر گرفته شود نیز جزو وظایف لنج‌داران است و البته آنها براساس تجربه می‌دانند که هر کالا را چطور بسته‌بندی کرده و درون لنج جا دهند.

با جای‌گیری کالاهای ته لنجی، وقت انتقال آنها از دبی به بنادر ایران می‌رسد. در قرارداد انتقال لازم است درج شود که مقصد کالاها کدام بندر ایران باید باشد. فاصله مبداء و مقصد هم روی هزینه انتقال با لنج موثر است، اما در هر صورت این روش انتقال کالا از روش‌های زمینی و هوایی بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود. با انتقال کالاها به بنادر ایران نوبت به تخلیه آنها و انتقال به بازارهای ته لنجی مستقر در شهرهای بندری و جنوبی کشور می‌رسد که پایان سفر کالاها از دبی به ایران است. 

واردات ته لنجی سریع 

هر روش انتقال کالایی از دبی به ایران یک روش متداول دارد و یک روش سریع. روش متداول آن را خود بازرگانان و لنج‌داران بنابر تجربه و دانشی که دارند به صورت روتین انجام می‌دهند و البته بنابر شرایطی که دارند مدت زمانی طول می‌کشد. اما روش سریع واردات کالا از دبی نیازمند تجربه بیشتر و آگاه بودن از جزئیات بیشتری است.

واردات ته لنجی سریع
واردات ته لنجی سریع

برای مثال واردات ته لنجی از دبی به روش سریع تنها از پس بازرگانانی برمی‌آید که تجربه بسیار زیادی در واردات ته‌لنجی از دبی به ایران دارند. اما اگر بازرگانان آماتور هم قصد واردات ته لنجی سریع داشته باشند می‌توانند از تجربیات متخصصان و مشاوران بازرگانی وانیکس استفاده کرده و با سرعتی بیشتر کالاهای خود را از دبی به ایران انتقال دهند. متخصصان وانیکس به‌خاطر تجربه زیادی که در واردات انواع کالا از دبی دارند راه چاره واردات ته لنجی سریع از دبی را پیدا کرده و در اختیار بازرگانان قرار می‌دهند. 

در روش سریع واردات ته لنجی از دبی، مشاوران و متخصصان وانیکس تمام کارها را با روش کار تیمی انجام داده و سرعت انجام کارها را حداقل دو برابر می‌کنند. به این صورت که اگر مثلا شما به‌عنوان یک بازرگان آماتور قصد واردات ته‌لنجی به سرعت زیاد داشته باشید، لازم است که هر مرحله را با انرژی بیشتر پشت‌سر گذاشته و وقت بیشتری برای انجام کارها بگذارید تا در مجموع در مدت کوتاهتری کارهای شما انجام شود.

اما وقتی کارها به صورت تیمی انجام شود، آنگاه خودبه‌خود سرعت انجام مراحل بیشتر شده و در نتیجه در زمانی بسیار کوتاه‌تر کالاها از دبی به ایران به روش ته‌لنجی انتقال داده می‌شوند. این کار تیمی توسط متخصصان وانیکس مثل مشاوران، ترخیص‌کاران و فورواردرهای باتجربه انجام شده و دیگر نیازی نیست شما برای سریع‌تر انجام شدن مراحل واردات ته لنجی خودتان شخصا تلاش کنید. روش فوری با اینکه کمی هزینه بیشتری دارد، اما قطعا سود بیشتری هم خواهد داشت.  

نحوه پیدا کردن لنج دبی به ایران 

به صورت معمول روش یافتن لنج از دبی به ایران برای حمل کالاهای ته لنجی اینگونه است که شما هنگام تحویل کالاها از انبار شرکت، یک نامه دریافت می‌کنید که به شما نشانی و مشخصات لنجی که در بخش لنج‌داران قرار دارد را داده و با دنبال کردن آن نشانی و مشخصات می‌توانید به لنج مورد نظر خود برسید.

نحوه پیدا کردن لنج دبی به ایران
نحوه پیدا کردن لنج دبی به ایران

در این روش متناسب با کالاهایی که خریداری کرده‌اید به شما لنج معرفی می‌شود. اما اگر از این طریق نتوانستید لنج مورد نظر خود را بیابید می‌توانید خودتان به بخش لنج‌داران رفته و متناسب با مشخصات کالاها، وزن حجمی و نوع بسته‌بندی آنها لنج مناسب برای انتقال کالاهای ته لنجی خود را یافته و به ایران انتقال دهید.

این روش تنها به بازرگانان باتجربه که کارشان واردات ته لنجی است توصیه می‌شود. به همین خاطر اگر بازرگانی آماتور هستید، لازم است که از روش دیگری لنج مناسب خود را بیابید و به ایران انتقال دهید. 

روش دیگر این است که از بازرگانی‌های با تجربه مثل وانیکس بخواهید که کارهای یافتن لنج و انتقال کالا را برای شما انجام دهد. این بازرگانی به‌خاطر اینکه در واردات ته لنجی دارای تجربه فراوان است انواع لنج مورد نیاز بازرگانان برای انتقال کالا از دبی به ایران را شناخته و می‌تواند بهترین آنها را به شما معرفی کند.

برای مثال از میان چندین نوع لنج که ابعادشان کوچک، متوسط و بزرگ است، تنها نوع متوسط برای انتقال کالاهای به صورت عمده خریداری شده مثل قطعات خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر قصد واردات دستگاه‌های صنعتی سبک و سنگین داشته باشید، دیگر نباید از لنج‌های متوسط استفاده کنید، بلکه بهترین گزینه در این حالت برای شما استفاده از لنج‌های با سایز بزرگ خواهد بود. لنج‌هایی که توانایی حمل بارهای سنگین داشته و همچنین بتوانند با سرعتی مناسب این دستگاه‌ها را از دبی به ایران انتقال دهند. یافتن لنج مناسب نیازمند تجربه و آگاهی است.  

چرا واردات ته لنجی از دبی پرسود است

درباره واردات ته لنجی سوالی بسیار مهم وجود دارد که در ذهن تمام بازرگانان نقش می‌بندد و آن هم این است که اصلا چرا این نوع واردات از دبی پرسود است؟ اینکه واردات ته‌لنجی پرسود است را همه بازرگانان می‌دانند، اما دلایل پرسودی آن بسیار زیاد است و احتمالا بازرگانان با همه آنها آشنا نباشند. 

چرا واردات ته لنجی از دبی پر سود است
چرا واردات ته لنجی از دبی پر سود است

اولین دلیل اینکه هزینه خرید کالاها در دبی بسیار ارزان بوده و با ۱۵۰۰ دلار در هر سفر، می‌توان مقدار زیادی کالای ته‌لنجی خریداری کرده و به ایران وارد کرد. دلیل دوم این است که به‌خاطر قانون ته‌لنجی نیازی نیست برای واردات این مقدار کالا هیچ حق گمرکی پرداخت شود.

نبود حق گمرکی باعث می‌شود بخش خوبی از هزینه‌های واردات کاهش یافته و بازرگانان ترغیب شوند به این روش کالا از دبی وارد ایران کنند. در روش واردات مستقیم هر کالایی حق گمرکی خود را دارد و بخشی از هزینه‌ها صرف آن می‌شود.

اما دلیل سومی که باعث شده واردات ته لنجی از دبی بسیار پرسود باشد، هزینه اندکی است که برای حمل کالاها به این روش پرداخت می‌شود. در حمل کالا با استفاده از لنج، هزینه انتقال بسیار اندک است. این هزینه تنها به ارزش کالاها، نوع لنج، وزن حجمی و مسافت میان مبدا و مقصد کالا بستگی دارد.

نزدیک بودن دبی به بنادر ایران و البته کم بودن وزن حجمی کالاها باعث می‌شود که این هزینه بسیار اندک باشد. در نهایت مقدار تقاضای بازار برای خرید کالاهای ته لنجی باعث شده که این نوع واردات بسیار سودآور باشد.

هر ساله تعداد بسیار زیادی از ایرانیان برای خرید از بازارهای ته‌لنجی راهی جنوب کشور می‌شوند و خرید خود را از آنجا انجام می‌دهند. این تقاضای بسیار زیاد باعث شده که بازرگانان متوجه پرسود بودن واردات ته لنجی شده و رو به این نوع واردات آورند. 

زمان تحویل بار ته لنجی چقدر است 

زمان تحویل بار ته لنجی از لحظه‌ای که لنج به حرکت در می‌آید تا زمانی که به بنادر ایران می‌رسد، به مسافتی که میان مبداء و مقصد وجود دارد، بستگی دارد. برای اینکه بتوان تخمین مناسبی از این مدت زمان داشت لازم است که مشخص کنیم فاصله میان مبداء و مقصد چقدر بوده و یک لنج به صورت میانگین چه سرعتی دارد. این اطلاعات قبلا توسط بازرگانان و شرکت‌های بازرگانی جمع‌آوری شده است و ما آن را به صورت زیر در اختیار شما قرار داده‌ایم:

 • از بندر دبی تا بندرعباس به طور متوسط ۷ الی ۸ روز طول می‌کشد تا بارها تحویل داده شوند.
 • از بندر دبی تا بندر گناوه به طور متوسط ۵ الی ۸ روز طول می‌کشد تا بارها تحویل داده شوند.
 • از بندر دبی تا بندر کیش به طور متوسط ۴ الی ۷ روز طول می‌کشد تا بارها تحویل داده شوند.
 • از بندر شارجه تا بندر گناوه به طور متوسط ۶ الی ۷ روز طول می‌کشد تا بارها تحویل داده شوند.
 • از بندر شارجه تا بندر کیش به طور متوسط ۵ الی ۷ روز طول می‌کشد تا بارها تحویل داده شوند.

این مدت زمان‌ها به صورت متوسط و با تقریب خوبی به دست آمده‌اند. با این حال برای اطلاع دقیق‌تر از مدت زمان تحویل بار ته لنجی از دبی به ایران لازم است که با مشاوران بازرگانی وانیکس مشورت کنید.

زمان تحویل ته لنجی چقدر است
زمان تحویل ته لنجی چقدر است

این بازرگانی به‌خاطر تجربه زیادی که در حمل بار از بنادر گوناگون دبی و شارجه به بندرعباس، کیش و گناوه دارد اطلاع دقیقی از مدت زمان حمل بار بصورت ته لنجی داشته و می‌تواند بهترین مشاوره را در این زمینه به شما بدهد.

اطلاع از مدت زمان دقیق حمل بارهای ته لنجی از دبی به ایران بسیار مهم است؛ زیرا با دانستن این مدت زمان می‌توانید برنامه‌ریزی بهتری برای انتقال کالاها بصورت ته‌لنجی داشته و آنها را با هزینه بسیار مناسب‌تری از دبی به ایران انتقال دهید. 

آشنایی با بازارهای ته لنجی 

در جنوب کشور و در شهرهای بندری، تعداد زیادی بازار ته لنجی وجود دارد. این بازارها هرکدام ویژگی‌ها و کالاهای مخصوصی داشته و براساس همان کالاها شناخته می‌شوند. تعدادی از مشهورترین آنها عبارتند از:

 • بازار ته لنجی امام شهر آبادان: در بازار ته لنجی امام شهر آبادان تقریبا هر کالایی که بخواهید یافت می‌شود، اما بیشتر به‌خاطر لوازم آرایشی و بهداشتی برندی که در آن وجود دارد مشهور است. این بازار یکی از اصلی‌ترین مقاصد مسافرانی است که به آبادان می‌روند. نکته‌ای که برای بازدید از این بازار لازم است بدانید این است که حتما سر زدن به این بازار را به فصل‌های خنک سال بسپارید. 
 • بازار ته لنجی پاساژ صدف چابهار: یکی دیگر از بازارهای ته‌لنجی که در آن می‌توانید بهترین کالاهای الکتریکی وارداتی از دبی را پیدا کنید، پاساژ صدف چابهار است. همچین این بازار ته‌لنجی به‌خاطر کفش و لوازم خوراکی وارداتی که در آن یافت می‌شود هم مشهور بوده و می‌توانید با سفر به آنجا بهترین این محصولات را گیر آورد.

نکته مهم درباره بازار ته‌لنجی این است که تمام محصولات موجود در آن مارک هستند و هر طبقه پاساژ  ویژه کالای خاصی است. مثلا طبقه دوم این پاساژ مختص فروش گوشی‌های هوشمند مارک بوده و همچنین کالاهای برقی مرتبط با گوشی بسیار باکیفیت در این طبقه هم یافت می‌شود.

بازار ته لنجی بندر دیلم و گناوه

از دیگر بازارهای ته‌لنجی بسیار مشهور جنوب کشور می‌توان به بازار ته‌لنجی بندر دیلم و گناوه در استان بوشهر اشاره کرد. در بازار ته‌لنجی بندر دیلم و گناوه می‌توانید هر کالایی که فکرش کنید را بیابید. کیفیت کالاها نیز در این دو بازار ته‌لنجی بسیار بالا بوده و جوابگوی نیاز بازاریانی که به کیفیت کالا اهمیت می‌دهند است.

بیشتر این دو بازار به‌خاطر پارچه و لباس‌های با کیفیت و متنوعی که در اختیار مشتریان قرار می‌دهند مشهور هستند. با رفتن به این دو بازار ته‌لنجی می‌توانید هم از کالاهای متنوعی دیدن کنید و هم یک بازار ته‌لنجی بسیار قدیمی مشاهده کنید. 

کالای ملوانی چیست 

نام دیگر کالای ته لنجی کالای ملوانی است. در واقع کالای ملوانی همان کالایی است که طبق قانون گمرک هر ملوان می‌تواند در طی یکسال با ۶ بار سفر خود به ایران وارد کند. برای هر دفعه سفر ملوان یک سقف خرید تعیین شده است که برابر با ۱۵۰۰ دلار است. پس کالاهای ملوانی می‌توانند شامل هر چیزی باشند که یک ملوان یا بازرگان طبق قانون ته لنجی از دبی خریداری کرده و به ایران وارد کند.

کالای ملوانی چیست
کالای ملوانی چیست

این کالاها در نهایت توسط ملوانان به ایران انتقال داده شده و در بازارهای ته‌لنجی فروخته می‌شوند. سود واردات کالای ملوانی بسیار زیاد بوده و می‌توان آن را پرسودترین نوع واردات کالا از دبی به ایران دانست. علتش هم ارزان بودن قیمت کالا در دبی، کم هزینه بودن انتقال کالا با لنج و پرتقاضا بودن خرید این کالاها در بازارهای ایران است. 

برای خرید کالاهای ملوانی یا همان کالاهای ته لنجی از دبی نیاز به یک تیم کمک کننده با تجربه است. این تیم شامل مشاوران بازار، متخصصان خرید کالاهای ته‌لنجی از دبی، ترخیص‌کاران و البته فورواردرها است. یکی از بهترین شرکت‎‌هایی هم که می‌توانید تیم واردات ته‌لنجی خود را آنجا پیدا کنید، شرکت بازرگانی وانیکس است.

این بازرگانی به‌خاطر تجربه زیادی که در واردات کالاهای ته‌لنجی دارد می‌تواند به ساده‌ترین شکل ممکن کارهای خرید، ترخیص و حمل کالاها را با لنج از دبی به ایران انجام دهد و سودی فراوان برای شما به ارمغان آورد.

کافی است کارهای خود را به وانیکس بسپارید و با خیالی راحت کالاهای ملوانی درخواستی خود را از دبی خریداری کرده و به بازار ایران وارد کنید. بدون اینکه حتی لازم باشد کوچکترین هزینه یا انرژی اضافی برای این کار هدر دهید. سپردن پرسودترین نوع واردات به باتجربه‌ترین بازرگانی ایران شما را به یکی از سودمندترین تجارت‌های زندگیتان متصل خواهد کرد. 

تیم وانیکس از ابتدا تا همیشه در کنار شما خواهد بود

تیم وانیکس

تیم شرکت بازرگانی وانیکس

پرسنل شرکت وانیکس از ابتدا تا انتهای مسیر واردات کالاهای شما و تحویل درب انبارتان، همراه شما خواهد بود. پشتیبانی ۲۴ ساعته و تولید محتوا به صورت مداوم در اینستاگرام و سایت وانیکس در راستای رضایت و راهنمایی واردکنندگان عزیز است. امیدواریم توانسته باشیم که در این مهم نقش تاثیرگذاری ایفا کرده باشیم.

تیم وانیکس با شرکت در رویدادهای مهم در زمینه واردات و زمینه کاری خود، از افراد متخصص و خبره تشکیل شده است، که می‌تواند در جهت رضایت مشتری قدم بزرگی بردارد. همچنین مدیریت مجموعه، اهداف و برنامه‌های زیادی را برای توسعه و هرچه راحت‌تر شدن روال واردات کالا، دنبال می‌کند.

تیم شرکت بازرگانی وانیکس

پرسنل شرکت وانیکس از ابتدا تا انتهای مسیر واردات کالاهای شما و تحویل درب انبارتان، همراه شما خواهد بود. پشتیبانی ۲۴ ساعته و تولید محتوا به صورت مداوم در اینستاگرام و سایت وانیکس در راستای رضایت و راهنمایی واردکنندگان عزیز است. امیدواریم توانسته باشیم که در این مهم نقش تاثیرگذاری ایفا کرده باشیم.

تیم وانیکس با شرکت در رویدادهای مهم در زمینه واردات و زمینه کاری خود، از افراد متخصص و خبره تشکیل شده است، که می‌تواند در جهت رضایت مشتری قدم بزرگی بردارد. همچنین مدیریت مجموعه، اهداف و برنامه‌های زیادی را برای توسعه و هرچه راحت‌تر شدن روال واردات کالا، دنبال می‌کند.

تیم وانیکس از ابتدا تا همیشه در کنار شما خواهد بود

تیم وانیکس

۱۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • با سلام و درود
  واردات قطعات موبایل به ارزش ۳ میلیارد با وزنی حدود ۴۰۰ کیلو و ابعاد ۲×۲
  چه هزینه ای باید در نظر بگیریم
  و اینکه بارمون بیمه میشه؟و هزینه بیمه چنده؟

  پاسخ
  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ ۱۳:۳۴

   سلام و درود
   هزینه حمل کالای شما به ابعاد، وزن و حجم کالا و نوع واردات که دریایی باشد یا هوایی بستگی دارد. لطفا برای اطلاع از هزینه دقیق با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  برای انجام کارتجاری در زمینه صادرات وواردات برای شروع کار درخصوص چه محصولات و چه کشورهایی با چه توان مالی پیشنهاد می فرمایید

  پاسخ
  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ ۱۸:۲۱

   سلام و درود
   با عرض پوزش شرکت وانیکس تا اطلاع ثانوی کار صادرات انجام نمی دهد. اما کار واردات را در بهترین حالت برای شما انجام خواهد داد. پیشنهاد می کنم دوره آموزش واردات را ببینید تا با فرمول پیدا کردن محصولات پر سود برای واردات هم آشنا شوید. همچنین می توانید برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید. ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

   پاسخ
 • سلام و درود
  هزینه حمل کولرگازی از بندر شارجه به ایران
  با وزن حدود ۹۰ کیلوگرم تقریبا چقدر میشه؟
  وآیا ارسال به شهرستان های ایران را هم دارید و یا باید خودمون در بندر حاضر باشیم.

  پاسخ
  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۱۹:۲۴

   سلام و درود
   نوع، حجم و ابعاد این کالا برای واردات توسط وانیکس قابل انجام نیست دوست عزیز. از شما پوزش می طلبیم.

   پاسخ
 • سلام آیا با ۳۰میلیون میشه گوشی موبایل وارد کرد از چین ؟

  پاسخ
  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ ۱۵:۵۸

   سلام و درود
   با ارز پوزش ب افزایش قیمت دلار پایین ترین مبلغ برای واردات کالا از چین ۴۰ میلیون تومان است. در صورتی که درخواست واردات کالا بالاتر از این قیمت را دارید با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. تلفن: ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

   پاسخ
 • من اگه خودم کارت بازرگانی برای واردات نداشته باشم باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • تیم تولید محتوا وانیکس
   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۱۶:۲۱

   سلام و درود
   وانیکس کالای شما را بدون اینکه شما نیازی به کارت بازرگانی داشته باشید وارد می کند. برای واردات با وانیکس با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

   پاسخ
   • علی زراعت
    ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ ۱۴:۱۴

    سلام برای خرید کالا از دبی به چه سایت هایی باید مراجعه کرد؟ممنون

    پاسخ
    • تیم تولید محتوا وانیکس
     ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ ۱۱:۳۷

     سلام و درود
     با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را برای خرید و واردات از دبی راهنمایی کنند. تلفن: ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰ – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست