همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

چه مواردی از تسلیم اظهارنامه معافند؟

همچنین، بهتر است قبل از تصمیم‌گیری در مورد مسائل مالیاتی، با یک حسابدار مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که قوانین و مقررات مالیاتی رعایت شده‌اند و هیچ اشکالی در مالیات‌های شما وجود ندارد. در کل، تسلیم اظهارنامه مالی می‌تواند برای شما نه‌تنها الزامی باشد بلکه می‌تواند به شما کمک کند که از معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند شوید و در نتیجه به طور کلی برای شما مزایای مالی داشته باشد.

 

 

معافیت از تسلیم اظهارنامه در حوزه واردات و صادرات

در حوزه واردات و صادرات نیز، مواردی وجود دارد که می‌تواند منجر به معافیت از تسلیم اظهارنامه شود. برخی از موارد عبارت‌اند از:

 1. مواد و محصولاتی که واردات یا صادرات آنها تحت سیستم اتوماتیک و به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود، معاف از ارائه اظهارنامه مالی هستند.
 2. صادرات مواد خام و محصولاتی که ارزش کمتر از ۱۰ هزار دلار دارند، معاف از ارائه اظهارنامه مالی هستند.
 3. واردات کالاهایی که مشمول معافیت از گمرکی هستند، معاف از ارائه اظهارنامه مالی هستند.
 4. صادرات کالاهایی که مشمول معافیت از مالیات بر ارزش‌افزوده (مالیات بر ارزش‌افزوده) هستند، معاف از اظهارنامه مالی هستند.

 

معافیت از تسلیم اظهارنامه در حوزه واردات و صادرات

موارد دیگری هم وجود دارد که می‌تواند به معافیت از ارائه اظهارنامه مالی در حوزه واردات و صادرات منجر شود. بااین‌حال، هر شخص باید با قوانین مربوط به واردات و صادرات آشنا باشد و در صورت ابهام یا سؤال، به مسئولین مربوطه مراجعه کند.

مراحل اخذ معافیت از تسلیم اظهارنامه

مراحل اخذ معافیت از تسلیم اظهارنامه در حوزه واردات و صادرات به شرح زیر است:

 1. انتخاب شرکت مشاوره گمرکی: شرکت مشاوره گمرکی با ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی، شرکت‌های واردکننده و صادرکننده را در خصوص شرایط و موارد معافیت از ارائه اظهارنامه راهنمایی می‌کند.
 2. تهیه و ارسال مدارک: شرکت مشاوره گمرکی، مدارک لازم برای درخواست معافیت را از شرکت واردکننده یا صادرکننده دریافت کرده و آنها را جهت بررسی به وزارت صمت ارسال می‌کند.
 3. بررسی مدارک: وزارت صمت پس از دریافت مدارک، آنها را بررسی و در صورت صحت و سالم‌بودن آنها، به صدور مجوز معافیت از اظهارنامه پرداخته و مجوز را صادر می‌کند.
 4. ارسال مجوز: مجوز معافیت از تسلیم اظهارنامه توسط وزارت صمت به شرکت واردکننده یا صادرکننده ارسال می‌شود.
 5. اجرای مجوز: پس از دریافت مجوز معافیت از تسلیم اظهارنامه، شرکت واردکننده یا صادرکننده معاف شده و هزینه‌های احتمالی دیگری که به دلیل تأخیر در ارائه اظهارنامه به آنها تحمیل می‌شود، معافیت دارد.
 6. ثبت در سامانه گمرکی: شرکت واردکننده یا صادرکننده پس از دریافت مجوز معافیت از ارائه اظهارنامه، اطلاعات مربوط به آن را در سامانه گمرکی ثبت می‌کند.
 7. بررسی گمرکی: پس از ثبت در سامانه گمرکی، اگر تأییدیه گمرکی به‌دست‌آمده باشد، واردات یا صادرات صورت می‌گیرد.
 8. نگهداری مدارک: شرکت واردکننده یا صادرکننده می‌بایست مدارک مربوط به معافیت از تسلیم اظهارنامه را برای مدت حداقل ۳ سال نگهداری کند و در صورت نیاز به درخواست گمرک، ارائه دهد.

 

 

مراحل اخذ معافیت از تسلیم اظهارنامه

در کل، مراحل اخذ معافیت از اظهارنامه در حوزه واردات و صادرات شامل تهیه مدارک و ارسال آنها به وزارت صمت، بررسی مدارک و صدور مجوز معافیت، ارسال مجوز به شرکت واردکننده یا صادرکننده، ثبت در سامانه گمرکی و نگهداری مدارک برای مدت حداقل ۳ سال است.

مدارک لازم برای اخذ معافیت از تسلیم اظهارنامه

مدارک لازم برای اخذ معافیت تسلیم اظهارنامه در حوزه واردات و صادرات شامل موارد زیر است:

 • درخواست مکتوب: برای اخذ معافیت از تسلیم و ارائه اظهارنامه باید درخواستی مکتوب به وزارت صمت ارائه شود.
 • کپی مجوز صادره یا فاکتور صادرات: در صورتیکه معافیت از اظهارنامه برای صادرات درخواست شده است، باید کپی مجوز صادره یا فاکتور صادرات ارائه شود.
 • کپی بارنامه و بیمه‌نامه: درصورتی‌که معافیت از اظهارنامه برای واردات درخواست شده است، باید کپی بارنامه و بیمه‌نامه ارائه شود.
 • کپی مجوز واردات: درصورتی‌که محصولات وارد شده قبلاً مجوز واردات گرفته‌اند، باید کپی مجوز واردات همچنین ارائه شود.
 • کپی پاسپورت و کارت ملی: برای شرکت‌های خارجی که معافیت از تسلیم اظهارنامه می‌خواهند، باید کپی پاسپورت و کارت ملی صاحب شرکت ارائه شود.
 • برخی مدارک دیگر: بسته به نوع کالای وارد یا صادر شده، برخی مدارک دیگر نیز ممکن است لازم باشد. به‌عنوان‌مثال، درصورتی‌که محصولاتی با محدودیت صادراتی وارد یا صادر می‌شوند، باید مجوزهای مربوط به آنها نیز ارائه شود. لازم به ذکر است که ممکن است بسته به شرایط خاصی که درهرصورت ممکن است متفاوت باشد، مدارک لازم برای اخذ معافیت از تسلیم اظهارنامه متغیر باشند.

مزایای معافیت از تسلیم اظهارنامه در حوزه واردات و صادرات

معافیت از تسلیم اظهارنامه مالی، به شرکت‌های واردکننده و صادرکننده کمک می‌کند تا در فرایند واردات و صادرات کالاها، بارگیری و تخلیه آن‌ها سرعت بیشتری داشته باشند و به‌تبع آن زمان و هزینه کمتری برای انجام این فرایندها صرف کنند؛ بنابراین، این معافیت به شرکت‌هایی که به طور مستمر کالا وارد یا صادر می‌کنند، در کاهش هزینه‌ها و افزایش راندمان فرایند کمک می‌کند.

مزایای معافیت از تسلیم اظهارنامه در حوزه واردات و صادرات

همچنین، معافیت از ارائه اظهارنامه مالی به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از تأخیرات و مشکلات مربوط به بررسی و تأیید مدارک مالیاتی و گمرکی خودداری کنند. این به شرکت‌ها کمک می‌کند تا در فرایند واردات و صادرات کالاها، سریع‌تر و با امانت کمتری عمل کنند.

در کل، معافیت از اظهارنامه مالی به شرکت‌ها امکان می‌دهد که فرایند واردات و صادرات کالاها را با سرعت و کارایی بیشتری انجام دهند و هزینه‌های خود را کاهش دهند. بااین‌حال، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره‌های لازم در مورد معافیت از اظهارنامه مالی، بهتر است با مسئولین گمرکی مربوطه تماس بگیرید.

 

 

سخن پایانیTop of Form

معافیت از تسلیم اظهارنامه مالی به شرکت‌های واردکننده و صادرکننده کمک می‌کند تا در فرایند واردات و صادرات کالاها، بارگیری و تخلیه آن‌ها سریع‌تر و با هزینه کمتری صورت پذیرد. همچنین، این معافیت به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از تأخیرات و مشکلات مربوط به بررسی و تأیید مدارک مالیاتی و گمرکی خودداری کنند و در فرایند واردات و صادرات کالاها، سریع‌تر و با امانت کمتری عمل کنند. بااین‌حال، برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر دراین‌خصوص، بهتر است با مسئولین گمرکی مربوطه تماس بگیرید.

سؤالات متداول درباره تسلیم اظهارنامه

 • چه کسانی می‌توانند از معافیت از تسلیم اظهارنامه در حوزه واردات و صادرات بهره‌مند شوند؟

شرکت‌هایی که شرایط لازم را برآورده کرده و از طریق وزارت صمت مجوز معافیت از تسلیم اظهارنامه را دریافت کرده‌اند، می‌توانند از این معافیت بهره‌مند شوند.

 • چگونه می‌توان مجوز معافیت از تسلیم اظهارنامه را دریافت کرد؟

برای دریافت مجوز معافیت از تسلیم اظهارنامه، شرکت‌ها باید شرایط لازم را برآورده کرده و از طریق سامانه الکترونیکی وزارت صمت درخواست خود را ثبت کنند. پس از بررسی و تأیید درخواست، مجوز معافیت از اظهارنامه به شرکت صادر خواهد شد.

 • چه مدارکی برای درخواست معافیت از تسلیم اظهارنامه نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای درخواست معافیت از اظهارنامه بر اساس نوع فعالیت واردکننده یا صادرکننده و نوع کالا متفاوت است. عموماً شامل اظهارنامه مالیاتی، سند تأیید محل سکونت و یا کارگزینی، برگه ثبت شرکت و اسنادی مانند فاکتورهای خرید یا فروش و بارنامه‌ها است.

 • آیا معافیت از تسلیم اظهارنامه برای همه نوع کالاها و محصولات ممکن است؟

بله معافیت از تسلیم اظهارنامه ممکن است برای تمام نوع کالا و محصولات صادر و وارد شده اعمال شود، بااین‌وجود، در برخی موارد مانند برخی از محصولات خوراکی، دارویی و غیره، معافیت از تسلیم اظهارنامه قابل‌اعمال نیست.

 • چه میزان زمان برای صدور مجوز معافیت از تسلیم اظهارنامه نیاز است؟

مدت‌زمان لازم برای صدور مجوز معافیت از ارائه اظهارنامه ممکن است در هر دوره زمانی متفاوت باشد. بااین‌حال، برای بسیاری از شرکت‌ها، معمولاً درخواست‌ها ظرف ۱۵ روز کاری پس از ثبت درخواست توسط وزارت صمت بررسی می‌شوند و در صورت اعمال شرایط لازم، مجوز معافیت از ارائه اظهارنامه به شرکت صادر می‌شود.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *