مسئله واردات دارو از دبی، سوالی مهم و درگیر با جان مردم

این روزها واردات کالاها به کشور با چالش‌های جدی و زیادی گره خورده است. اما بعضی از اقلام مانند داروها با عدم واردات مشکلات بیشتری را به همراه دارند؛ زیرا با جان مردم و نیاز کادر درمانی کشور طرف هستند. البته شرایط خاصی فراهم شده تا واردکنندگان بتوانند این نیاز مهم را پاسخ دهند. همچنین برخی شرکت‌ها و افراد واردات دارو از دبی را انتخاب می‌کنند تا به امتیازاتی برسند.
در حال حاضر می‌توان دبی را یکی از نقاط تجاری مهم در نزدیکی ایران دانست که نقش مهمی در واردات کالاهای اساسی به داخل کشور دارد. همچنین جالب است بدانید که این نوع واردات از دبی چالش‌ها و شرایط خاصی به همراه دارد که در ادامه مطلب به بررسی واردات دارو از دبی می‌پردازیم.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات دارو از دبی

برای واردات دارو از دبی بدون گمرک با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چرا دبی انتخاب مناسبی برای واردات دارو است؟

با اینکه امارات در زمینه تولید دارو جایگاه قابل توجهی در دنیا ندارد، اما دبی یکی از نکات استراتژیک برای واردات دارو به ایران محسوب می‌شود. البته که برخی ویژگی‌ها و شرایط دبی باعث شده تا بازرگانان آن را برای دارو انتخاب کنند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

چرا دبی انتخاب مناسبی برای واردات دارو است؟
چرا دبی انتخاب مناسبی برای واردات دارو است؟

اگر از زوایای مختلف به وضعیت واردات کالاها از دبی دقت داشته باشید، می‌بینید که این شهر مهم اماراتی شرایط ایده‌آلی را در اختیارتان قرار می‌دهد. البته که با دقت به جزئیات هریک از مزایای واردات دارو از دبی بیشتر به اهمیت این شهر پی‌ می‌برید.

مسافت نزدیک و دسترسی سریع

یکی از بزرگ‌ترین امتیازاتی دبی برای واردات دارو دارد، مسافت نزدیک به ایران است. همانطور که می‌دانید دبی یکی از شهرهای حاشیه‌ای خلیج فارس است و دسترسی ساده و آسانی به یکی از اصلی‌ترین آب‌راه‌های کشور دارد. به همین دلیل محموله‌های باری از این شهر در زمان نسبتا کوتاهی به ایران می‌رسند.

مسافت نزدیک و دسترسی سریع
مسافت نزدیک و دسترسی سریع

از طرف دیگر ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های زیادی از شهرهای گوناگون کشور پرواز مستقیم به دبی دارند. به لطف وجود چنین شرایطی بازرگانان طی یک بازه زمانی کوتاه از طریق پروازها به دبی وارد شده و می‌توانند برای انجام امور تجاری در این شهر اقامت داشته باشند.

خرید از بازار استوک دبی و واردات به ایران

هزینه حمل و نقل کمتر

با وجود مسافت نزدیک دریایی و هوایی دبی به ایران، هزینه انتقال داروها از این شهر به داخل کشور کاهش چشم‌گیری پیدا می‌کند. همچنین برای انتقال دریایی داروها به ایران راه‌های گوناگون مانند LCL و FCL وجود دارد که قدرت انتخاب بازرگانان را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

برای شرکت در دوره آموزش واردات تا کسب درآمد بالا با وانیکس و معرفی بهترین و پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید

زمانی که قدرت انتخاب بالا و هزینه‌های نسبتا کمتری برای انتقال داروها در دسترس است، بازرگانان به سود بیشتری می‌رسند. البته که واردات دارو از دبی تنها برای بازرگانان سودمند نیست، بلکه این اتفاق باعث کاهش قیمت کلی داروها و کنترل وضعیت بازار داروی کشور خواهد شد.

حضور نماینده‌های داروسازی‌های بزرگ جهان

با اینکه کشور امارات در زمینه تولید دارو دارای کارخانه یا برندهای معتبری نیست. اما جالب است بدانید که بسیاری از شرکت‌های بزرگ داروسازی جهان در شهر دبی این کشور دارای نمایندگی هستند. به همین دلیل بازرگانان می‌توانند اقلام دارویی مختلف را با بهترین برندها خریداری کرده و به داخل کشور وارد کنند. البته برای انجام این کار باید به محدودیت‌های تحریم‌های بین المللی توجه کرد.

برای خرید از چین و واردات به ایران کلیک کنید

در مسیر واردات دارو از دبی چه چالش‌هایی وجود دارد؟

زمانی که واردکنندگان دارو دبی را برای تجارت خود انتخاب می‌کنند، به امتیازات بسیار ارزشمندی می‌رسند. اما این دسته از بازرگانان از مشکلات نیز دور نیستند و در مسیر واردات داروها با چالش‌های جدی مواجه می‌شوند. با وجود مشکلات و چنین چالش‌هایی هم ریسک این تجارت اندکی بیشتر می‌شود. به همین دلیل باید برای واردات از شرکت‌های معتبر و باتجربه‌ای مثل وانیکس کمک بگیرید تا از چنین مشکلات زیان‌باری در امان بمانید.

در بازرگانی کلمه ریلیز چیست

ممنوعیت واردات دارو در بازه‌های زمانی خاص

بدون شک بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین مشکلی که در زمینه واردات دارو از دبی وجود دارد، ممنوعیت واردات از سوی دستگاه‌های داخلی است. در برخی مواقع به دلایل خاصی مانند حمایت از تولید داخلی، کاهش منابع ارزی یا دیگر مورد این چنینی واردات اقلام دارویی خاصی به کشور ممنوع می‌شود. به همین دلیل در صورتی که شما در محموله باری خود چنین داروهایی را داشته باشید، موفق به ترخیص داروها از گمرک نخواهید شد. به همین دلیل باید به قوانین واردات دارو دقت کنید تا با چنین مشکلی مواجه نشوید.

ممنوعیت واردات دارو در بازه‌های زمانی خاص
ممنوعیت واردات دارو در بازه‌های زمانی خاص

قوانین واردات داروها که توسط سازمان بهداشت تنظیم می‌شوند

وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو کشور طبق شرایط بهداشتی و درمانی قوانین خاصی را برای واردات داروها در نظر می‌گیرند. سازمان گمرکات کشور و دستگاه‌های نظارتی موظف هستند که از این قوانین پیروی کنند و جلوی واردات اقلام دارویی خاص به کشور را بگیرند. به همین دلیل واردات دارو از دبی باید با رعایت قوانین زیادی انجام شود، در غیر این صورت بازرگان با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

واردات با ته لنجی از دبی بدون گمرک

سخت‌گیری گمرک برای ترخیص داروهای وارداتی

اگر بخواهید که داروهای وارداتی از دبی را در گمرک‌های کشور ترخیص کنید، مسیر نسبتا سختی را پیش‌رو دارید. به طور کلی گمرک کشور و وزارت بهداشت برای صدور مجوز واردات دارو و مواد اولیه یا ترخیص آن‌ها از گمرک‌ها به مدارک خاصی نیاز دارد که چند نمونه از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • فرم عدم آلودگی به BSE محموله
  • اطلاعات نام شرکت بازرگانی
  • مجوز ورود برخی داروها به کشور
  • ثبت اطلاعات محموله در سامانه مبارزه با قاچاق کالا
  • ارائه اسناد مربوط به محموله برای ترخیص

موارد بالا تنها بخشی از مدارکی هستند که برای ترخیص کالاها نیاز دارید. البته برای تامین مدارک و ترخیص ساده کالا مسیری هموارتر پیش‌رو دارید. ما در شرکت بازرگانی وانیکس به شما کمک خواهیم کرد تا در هنگام ترخیص کالا با مشکل خاصی مواجه نشوید.

برای انبارداری در چین توسط وانیکس کلیک کنید

برای انبارداری در دبی توسط وانیکس کلیک کنید

عدم تخصیص ارز دولتی به برخی شرکت‌ها

طبق قوانین واردات کشور، داروها و اقلام خاص که در دست گروه کالایی یک وزارت بهداشت قرار می‌گیرند، می‌توانند با ارز دولتی به کشور وارد شوند. البته که دریافت ارز نیمایی برای واردات دارو از دبی ساده نیست و به تنهایی چالش‌های زیادی را روی دوش بازرگانان می‌گذارد. اما با اندکی دقت به لیست تعرفه‌ها و اقلام دارویی مجاز می‌توان ارز دولتی گرفت.

شرایط واردات دارو از دبی

برای اینکه بتوانید واردات داروها را از دبی شروع کنید، باید شرایط خاصی داشته باشید. اولین شرط بریا واردات داروهای ساخته شده این است که فرد باید مجوزها لازم را از اداره کل نظارت بر امور دارو را دریافت کند. همچنین ثبت شرکت با موضوع واردات داروهای ساخته شده ضروری است.

ناگفته نماند که اگر داروها را با برند خاصی به کشور وارد می‌کنید، باید شرایط اخذ نمایندگی و اجازه فروش با برند مورد نظر را کسب کنید. ناگفته نماند شرکت‌ها باید یک داروساز دارای وضعیت درخواستی را به دستگاه‌های نظارتی به عنوان مسئول فنی معرفی کنند.

نکات مهمی که باید در مورد واردات دارو از دبی بدانید

اگر تاکنون در زمینه واردات دارو فعالیت نکرده‌اید، برای ورود به این تجارت باید به نکات توجه داشته باشید. در غیر این صورت نه تنها سودآوری مناسبی ندارید، بلکه با زیان‌ها بزرگی مواجه می‌شوید. همچنین توصیه می‌کنیم که در چنین شرایطی از وانیکس کمک بگیرید تا کلیه مراحل واردات محموله شما طبق قواعد پیش برود و در نهایت به موفقیت برسد.

نکات مهمی که باید در مورد واردات دارو از دبی بدانید
نکات مهمی که باید در مورد واردات دارو از دبی بدانید

انتخاب شرکت سازنده و نوع دارو

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که برای واردات دارو از دبی باید رعایت کنید، انتخاب نوع دارو و شرکت سازنده است. برای رعایت این نکته کافیست برندهای را انتخاب کنید که محدودیت خاصی برای تجارت با شرکت شما ندارند و واردات داروهای آن‌ها مجاز است. همچنین توصیه می‌کنیم که از فروشنده‌های معتبر خرید خود را انجام دهید تا برای تحویل به موقع و دریافت کالای معتبر نگرانی نداشته باشید.

ثبت سفارش و برنامه‌ریزی برای تاریخ دریافت

پس از اینکه ثبت سفارش خود را در شرکت‌های سازنده و فروشنده‌های انجام دادید، باید برای تاریخ دریافت محموله برنامه‌ریزی کنید. افرادی که خرید را از برندها انجام می‌دهند، معمولا در این مرحله دغدغه زیادی ندارند. فروشندگان معتبر دارو نیز معمولا هنگام تحویل سفارشات مشتریان به تاریخ توافق شده پایبند. هستند. به همین دلیل باید برای روز دریافت آماده باشید و دیگر زمان زیادی برای بسته‌بندی، انبارداری یا بارگیری محموله تلف نکنید.

ایجاد شرایط مناسب برای انتقال

برخی از داروهایی که شرایط نگهداری خاصی دارند، بدیهی است که باید به شیوه درستی حمل شوند؛ زیرا در غیر این صورت واردات آن‌ها هیچ معنایی ندارد. به همین دلیل باید روش حمل و نقل را با مشورت مسئول فنی انتخاب کنید. همچنین در حمل و نقل آبی توجه به این نکات اهمیت بیشتر دارد و بهتر است که از کانتینرهای یخچال‌دار استفاده کرد.

ترخیص از گمرک و پرداخت تعرفه

در حال حاضر حدود ۱۲۳۵ کد تعرفه گمرک برای اقلام دارویی تعریف شده است. برای محاسبه تعرفه ترخیص و واردات باید به همین کدها توجه کنید که در سایت گمرک کشور در دسترس هستند. همچنین باید به نوع اقلام دارویی توجه ویژه‌ای کرد.

وانیکس، همراه شما هنگام واردات دارو از دبی

شرکت وانیکس با ارائه خدمات متنوع سعی دارد تا شما را در مسیر واردات دارو از دبی همراهی کند. با خدمات مجموعه دیگر نیازی نیست که به دنبال فروشندگان دارو باشید؛ زیرا ما معتبرترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم. همچنین می‌توانید کلیه مراحل مانند پیک آپ محموله، بسته‌بندی و انتقال دریایی را به تیم با تجربه وانیکس بسپارید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست