برای واردات از چین بدون گمرک و عبور کالا از مرز بدون گمرکی با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

بسیاری از افراد تا نام عبور کالا از مرز بدون گمرکی به گوششان می‌خورد سریعا ذهنشان به سمت قاچاق کالا می‌رود. اما شرایطی برای واردات کالا بدون پرداخت گمرکی وجود دارد که احتمالا برای شما که تجربه واردات دارید و از هزینه‌های زیاد گمرکی مطلع هستید، آگاهی از آن جذاب و کاربردی است. شرکت بازرگانی وانیکس یکی از اولین شرکت‌های بازرگانی ایرانی است که شرایط عبور کالا از مرز بدون پرداخت حق گمرکی را فراهم کرده است. 

از هر کشوری که قصد واردات کالا داشته باشید، مثل چین یا امارات، هم باید حق گمرکی آن کشور را پرداخت کنید و هم حق گمرکی داخل ایران را به اداره گمرک ایران واریز کنید. در اینصورت چطور می‌توان از چین یا دبی واردات کالا داشت بدون اینکه هزینه گمرکی را پرداخت کرد؟

روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد که بازرگانی وانیکس آنها را به صورت خدماتی کاملا مشخص در اختیار بازرگانان آماتور و با تجربه قرار داده است. به خصوص در واردات کالا از دبی، این خدمات بسیار گسترده هستند و هر بازرگانی می‌تواند با داشتن کارت بازرگانی بدون پرداخت حق گمرکی کالا وارد ایران کند. اما چگونه؟

عبور کالا از مرز بدون گمرکی چگونه امکان پذیر است

بازرگانان ایرانی هرساله مقادیر زیادی کالا و دستگاه از چین وارد ایران می‌کنند. در واقع کشور چین مقصد اول تمام بازرگانان آماتور و با تجربه ایرانی محسوب می‌شود. فراهم شدن شرایطی که در آن نیازی به پرداخت حق گمرکی برای واردات کالاهای مختلف از چین نباشد، برای بازرگانان حکم برنده شدن بلیط بخت آزمایی را دارد. چرا که هزینه‌های گمرکی چه در ایران و چه در چین بسیار سرسام‌آور است و تقریبا درصد زیادی از هزینه‌ای که بازرگانان برای واردات کنار می‌گذارند صرف پرداخت حق گمرکی می‌شود.

واردات بدون گمرک

بازرگانی وانیکس با انجام چند کار باعث شده که هزینه‌های گمرکی و مالیات عبور از مرز کالاهای وارداتی از چین به شدت کاهش یابد. این کارها در اثر تجربه زیادی که این بازرگانی در زمینه واردات انواع کالا از چین و دیگر کشورهای دنیا دارد به دست آمده است. روش کار اینگونه است که با بررسی شرایط واردات هر بازرگان، یکی یا چند تا از استراتژی‌های زیر به کار برده می‌شود تا هزینه‌های گمرکی و عبور کالا از مرز به شدت کاهش یابد.

اولین استراتژی طبقه‌بندی صحیح تعرفه گمرکی کالاهای وارداتی است. اگر شما یک بازرگان با سابقه باشید، این استراتژی برای شما بسیار جوابگو است؛ چرا که براساس کد تعرفه کالاهای شما میزان حق گمرکی به شدت کاهش می‌یابد. اما شرایط آن اینگونه است که متخصصان طبقه‌بندی صحیح تعرفه را به خوبی آموخته باشند و با دقت کامل به کار ببرند. 

استراتژی بعدی که باعث کاهش شدید حق گمرکی کالاهای وارداتی از کشور چین می‌شود، ارزش‌گذاری دقیق کالاهاست. هرچند تقریبا ارزش دقیق هر کالا در بارنامه آنها که البته باید در نهایت به اداره گمرک چین و ایران تحویل داده شود درج می‌شود، اما لازم است که حتما متخصصان شرکت‌های بازرگانی که وظیفه کاهش هزینه گمرکی واردات شما را بر عهده گرفته‌اند بطور دقیق این ارزش‌گذاری را اعمال کنند تا تفاوت‌هایی که گاها میان ارزش واقعی کالاها و ارزشی که در بارنامه ثبت شده از میان برود و حق گمرکی آنها دقیق‌تر شود.

عموما با ارزش‌گذاری دقیق کالاهای وارداتی، حق گمرکی کلی محصولات کاهش یافته و با هزینه مالیاتی بسیار کمتری کالاها از مرز وارد ایران می‌شوند. این استراتژی برای بازرگانان آماتوری که قصد دارند بار اول کالاهایی با ارزش اندک، اما سود زیاد وارد کنند بسیار مناسب است. تجربه وانیکس در استفاده از این استراتژی بسیار زیاد است و شما به‌عنوان یک بازرگان آماتور می‌توانید به‌سادگی از آن استفاده کنید. 

عبور کالا بدون پرداخت گمرک سود شما را بیشتر می کند

بکارگیری این استراتژی‌ها و البته دیگر ترفندهایی که بازرگانی وانیکس انحصارا به آنها رسیده مثل کاهش هزینه حمل‌ونقل با ارسال کالاها به وسیله شرکت‌های کارگو مشخص، استفاده از فرصت‌های احتمالی واردات کالاهای با حق گمرکی اندک و دیگر روش‌ها در نهایت باعث می‌شود سود واردات کالا از چین برای شما بسیار زیاد شود. اما چرا؟

برای اینکه بدانید چرا کافی است هزینه‌های واردات کالا از چین را یک مرور کنیم و نقش کارهایی که بازرگانی وانیکس برای کاهش هزینه‌ها، مالیات و حق گمرکی بر عهده دارد را توضیح دهیم تا متوجه شویم چطور کاهش این هزینه‌ها منجر به سود بیشتر می‌شود.

عبور کالا از مرز بدون پرداخت گمرک

اولین هزینه‌هایی که برای واردات کالا از چین باید کنار بگذارید مربوط به خرید و پرداخت مالیات مربوط به پرداخت هزینه خرید کالاهاست. خود هزینه خرید کالاها با استفاده از تجربیات بازرگانی وانیکس و شناخت شرکت‌های فروشنده چینی و روش خرید تا حدی کاهش می‌یابد. مالیات پرداخت هزینه خرید نیز با استفاده از رابط‌هایی که این بازرگانی در چین و دیگر کشورها دارد تا حد زیادی کاهش می‌یابد. 

همچنین روش خرید از سایت علی بابا باعث می‌شود هزینه مالیات خرید تا حد خیلی زیادی کاهش یابد. این موارد در مرحله اول واردات کالا از چین که همان خرید کالا است باعث می‌شود مبلغ کمتری از چیزی که در نظر گرفته بودید برای خرید کالاها پرداخت کنید.

اما مهم‌ترین کاهش هزینه‌ها و در نتیجه افزایش سود واردات کالا از چین مرتبط با مرحله دوم یعنی انجام کارهای ترخیص کالا و پرداخت مستقیم حق گمرکی به ادارات گمرک ایران و چین است. در این مرحله، با اخذ استراتژی‌های مختلفی می‌توان حق گمرکی را بسیار کاهش داد. از سویی اگر خود حق گمرکی کاهش یابد، آنگاه هزینه‌های واردات کالا بسیار کاهش می‌یابد. علاوه بر کاهش هزینه حق گمرکی، هزینه‌های دیگری مثل حق نگه‌داری اجناس در انبار، هزینه حمل‌ونقل تا بندر، هزینه‌های مرتبط با بسته‌بندی محصولات و مالیات بر ارزش افزوده هم وجود دارد که توسط ترفندهای بازرگانی وانیکس می‌توان آنها را بسیار کاهش داد.

تمام این هزینه‌ها مربوط به مرحله دوم واردات کالا از چین است که روی هم رفته بالای ۵۰ درصد هزینه‌های واردات را به خود اختصاص می‌دهند. پس اگر این هزینه‌ها تا حد زیادی کاهش یابند یا حتی در بعضی موارد کاملا حذف شوند، آنگاه سود واردات کالا بسیار افزایش می‌یابد؛ زیرا بازرگان می‌تواند با هزینه‌ای بسیار اندک کالاهایی با قیمت ارزان وارد ایران کرده و با قیمتی زیاد بفروشد. اختلاف قیمت که زیاد باشد و هزینه‌های واردات اندک، نتیجتا سود ماکزیمم می‌گردد. 

شرایط واردات بدون گمرک چیست

برای اینکه بتوانید واردات بدون گمرک داشته باشید، تنها کافی است دو شرط را رعایت کنید. شرط اول داشتن کارت بازرگانی است. کارت بازرگانی برای انجام هر فعالیتی ضروری است. شرط دوم استفاده از شرایط و امکانات یک شرکت بازرگانی برای واردات بدون پرداخت حق گمرکی است که البته وانیکس بهترین شرکت بازرگانی برای این منظور است.

وانیکس جدای از شرایط ویژه‌ای که برای واردات بدون گمرک از چین فراهم کرده است، چند روش دیگر هم برای این کار تدارک دیده است که بسیاری از بازرگانان به آنها علاقه‌مند هستند و به وسیله آنها سود بسیار زیادی کسب می‌کنند. این روش‌ها برای واردات از دبی بسیار کارآمد هستند.

شرایط واردات بدون گمرک چیست

اولین روش که واردات بدون گمرک محسوب می‌شود، واردات چمدانی است. در این روش شما ابتدا یک‌سری محصولات مرغوب ایرانی را در چمدان خود گذاشته، طوری‌که وزن آنها از حد سفر توریستی بیشتر نشود و با خود به دبی می‌‎برید. برای مثال می‌توانید زعفران، محصولات دستی، فرش و … با خود ببرید.

با بردن این محصولات و فروش آنها در دبی، می‌توانید کالاهایی که فکر می‌کنید واردات آنها سود زیادی دارد را درون چمدان خود گذاشته و با خود به ایران آورید. وزن کالاها نباید از قانون حمل شخصی تجاوز کند و اگر هم وزن آنها از این حد بیشتر نشود، مشمول حق گمرکی نخواهند بود و می‌توانید آنها را به‌سادگی و بدون پرداخت گمرکی وارد ایران کنید.

برای اینکه بتوانید بهترین زمان برای واردات چمدانی را پیدا کرده و از قبل در مورد اینکه چه کالایی وارد کنید تا بیشترین سود نصیبتان شود، بازرگانی وانیکس مشورت‌های بسیار مفیدی را برای شما آماده کرده است. در واقع این روش را هم فال و هم تماشا باید نامید؛ چرا که درآن هم صادرات انجام می‌شود و هم واردات. 

روش بعدی که وانیکس برای واردات بدون گمرکی فراهم کرده است، روش واردات ته‌لنجی است. مطابق با قانونی که چند دهه پیش در گمرک ایران تصویب شد، هر لنج باری در خلیج فارس می‌تواند در طی ۶ سفر خود در طول یکسال، به مبلغ ۱۵۰۰ دلار کالا وارد کشور کند بدون اینکه موظف به پرداخت حق گمرک باشد.

در واقع شما به‌عنوان بازرگان می‌توانید از این قانون استفاده کرده و در طی ۶ سفر خود به دبی بدون پرداخت حق گمرکی برابر ۱۵۰۰ دلار کالا وارد کشور کنید. چونکه این کالاها توسط لنج از دبی به ایران منتقل می‌شود و در بازارهایی با همین نام یعنی ته‌لنجی در جنوب کشور فروخته می‌شود، نام این روش واردات را واردات ته‌لنجی نهاده‌اند.

برای اینکه بتوانید در واردات ته‌لنجی موفق عمل کرده و بیشترین سود را کسب کنید، لازم است که از یک بازرگانی با تجربه در واردات ته‌لنجی مشورت بگیرید. البته وانیکس مدت‌هاست که به واردات ته‌لنجی مشغول بوده و قطعا بهترین گزینه برای انجام این نوع واردات محسوب می‌شود.

تنها کافی است از متخصصان این بازرگانی بخواهید که مشخص کنند چه موقع از سال برای واردات ته‌لنجی مناسب است و البته واردات چه کالاهایی از این طریق توصیه می‌شود. در روش ته‌لنجی نیازی نیست هیچ حق گمرکی پرداخت کنید. همین موضوع باعث می‌شود واردات به این طریق بیشترین سود را برای شما داشته باشد. 

واردات از چین بدون گمرک

برای وارد کردن کالا از چین در هر صورت و به هر شکلی باید از اداره گمرک عبور کرده و هزینه‌های مربوط به آن پرداخت شود. اما زمانی که شما به عنوان صاحب مشاغل و کسب و کار تصمیم می‌گیرید که به یک شرکت یا واسطه معتبر اعتماد کنید، آن‌ها با دسترسی داشتن به کارت بازرگانی معتبر می‌توانند شرایط واردات از چین بدون گمرک را فراهم کنند.

شرایط کلی واردات از چین بدون گمرک شامل موارد زیر است:

واردات از چین بدون گمرک