واردات ماهی یاب سیمی چقدر سود دارد

ماهی‌یاب و انواع آن

فناوری ماهی‌یاب در ۱۵ سال گذشته به طور چشمگیری توسعه یافته و در نتیجه واردات ماهی‌یاب سیمی و انواع مختلف آن وجود دارد که راه‌های مختلفی برای مشاهده دنیای زیر آب ارائه می‌دهند. اما انتخاب این فناوری سونار در دسترس می‌تواند برای یک مبتدی چالش‌برانگیز باشد، بنابراین در اینجا یک دید کلی از انواع مختلف ماهی‌یاب‌ها ارائه داده می‌شود.

 • ماهی‌یاب بی سیم: این تکنولوژی فوق‌العاده سبک و قابل حمل است و از بلوتوث جهت انتقال اطلاعات سونار استفاده می‌کند. برد این ارتباط چیزی در حدود ۴۵ متر است که البته به نوع دستگاه‌ بستگی دارد.
 • ماهی‌یاب سیمی: بر خلاف مدل قبلی دارای سیم بلندی است اما از نظر کاربرد و عملکرد به یک صورت عمل می‌کنند. بهترین راه برای انتخاب ماهی‌یاب این است که تصمیم بگیرید به چه فناوری‌هایی از سونار نیاز دارید و همچنین میزان بودجه خود را در نظر بگیرید.

 

 

ماهی‌یاب و انواع آن

فناوری مشابه دیگری به نام عمق‌یاب نیز وجود دارد که با ماهی‌یاب متفاوت است و تفاوت این دو در این است که عمق‌یاب فقط اطلاعاتی در مورد عمق آب ارائه می‌دهد؛ در حالی که ماهی‌یاب علاوه بر این اطلاعاتی در مورد ساختار کف، اجسام موجود در آب و همچنین ماهی‌ها ارائه می‌دهد. ماهی‌یاب‌های پیشرفته جزئیات بیشتری ارائه می‌دهند که حتی می‌توان با آن نوع ماهی‌ها را شناسایی کرد.

معرفی ماهی‌یاب سیمی LUCKY

این محصول با نام تجاری LUCKY، با وزن ۴۰۰ گرم و کابلی با طول بیشتر از ۷ متر، دارای منبع نیرو باتری و صفحه نمایش ال‌سی‌دی با اندازه ۴ سانتیمتر است و میانگین قیمت آن بین شش تا هفت میلیون در تغییر است. این سنسور سونار سیمی امکان تشخیص زاویه ۴۵ درجه و عمق ۱۰۰ متری در آب را فراهم می‌کند و در صفحه نمایش، نماد ماهی و عمق آب نشان داده می‌شود.

 

 

معرفی ماهی‌یاب سیمی LUCKY

نحوه استفاده

واردات ماهی‌یاب سیمی قابل حمل کمک خوبی برای یافتن ماهی و حتی اجسام کف دریاست که با فرستادن امواج دقیق سونار، تصاویر دقیقی از ماهی‌های درون آب به ماهیگیر خواهد داد تا بتواند به راحتی نوع ماهی را تشخیص داده و متناسب با آن طعمه دلخواه خود را انتخاب کند.برای استفاده از این ابزار می‌توان مبدل سنسور سونار را در آب انداخته یا آن را روی بدنه قایق نصب کرد و برای ماهیگیری روی یخ، ماهیگیری کایاک، ماهیگیری دریایی و غیره استفاده کرد. این تکنولوژی سیم کم حجمی دارد و حمل آن آسان است، به این صورت که می‌توان حتی آن را در جیب قرار داد. محدوده دمای عملیاتی ماهی‌یاب سیمی از ۱۰- درجه سانتیگراد تا ۵۰ درجه سانتیگراد است. بنابراین می‌توان از آن به عنوان ابزاری برای تمام فصول استفاده کرد. همچنین دستگاه دارای عملکرد نور پس زمینه است که امکان بررسی اطلاعات حتی در شب‌های تاریک را فراهم می‌کند. اگر به ماهیگیری در شب علاقه دارید، ماهی‌یاب قابل حمل یک وسیله ماهیگیری فوق‌العاده برای شما خواهد بود.همانطور که قبلا اشاره شد عمیق‌ترین محدوده تشخیص عمق ماهی‌یاب قابل حمل ۱۰۰ متر است. این بدان معنی است که نه تنها می‌توان از آن در اسکله دریاچه‌های کم عمق استفاده کرد، بلکه برای ماهیگیری در دریا نیز قابل استفاده است. حساسیت دستگاه ردیاب ماهی از ۱ تا ۱۰ قابل تنظیم است و حتی در آب کدر می‌تواند به خوبی کار کند. لازم به ذکر است که در هنگام کدر بودن آب، باید حساسیت بالا را انتخاب کرد.

عملکرد ماهی‌یاب سیمی

پایه و اساس عملکرد یک ماهی‌یاب بر طبق سیستم سونار موجود در آن است که با پردازش اطلاعات به دست آمده از سونار، محاسباتی را برای مشخص کردن نوع اجسام داخل آب و همچنین نوع ماهی‌های موجود، انجام می‌دهد. ماهی‌یاب قابل حمل دارای عملکرد هشدار دهنده ماهی است؛ به این صورت که هنگام ماهی شناسایی، زنگ ردیاب در همان زمان به صدا در می‌آید. بنابراین شما می‌توانید از مناظر اطراف لذت ببرید و یا کار دیگری انجام دهید و تنها زمانی که زنگ هشدار به صدا در آمد، تمرکز خود را روی ماهیگیری قرار دهید. البته ممکن است که آلارم آشکارساز ماهی خاموش باشد که باید به این نکته توجه کرد.

 

 

عملکرد ماهی‌یاب سیمی

ردیاب قابل حمل ماهی از باتری‌های قلیایی به عنوان نیرو استفاده می‌کند که باتری‌های قلیایی جدید را می‌توان در حالت صرفه‌جویی مصرف انرژی قرار داد و حداقل به مدت ۶ ساعت به طور مداوم استفاده کرد. از ماهی‌یاب LUCKY می‌توان در قایق کایاک، پانتون، قایق جان، جت اسکی و قایق ردیفی استفاده کرد. بطور کلی ماهی‌یاب ساده، سبک و مقرون به صرفه است و برای هر عاشق ماهیگیری بیش از ۲۰ سال قابل استفاده است. از این رو واردات ماهی‌یاب سیمی جذابیت خاصی رو هم برای مصرف کننده و هم برای فرد وارد کننده شامل میشود.

واردات ماهی‌یاب سیمی چقدر سود دارد؟

همانطور که می‌دانید ماهیگیری در مناطق مختلف و در سراسر جهان انجام می‌شود. و حتی برخی مناطق، ماهیگیری را به عنوان منبع اصلی درآمد خود می‌دانند. از طرف دیگر تغییر در شیوه و عادات زندگی نقشی مهمی در تقاضا برای غذاهای دریایی دارد که در مجموع این عوامل باعث افزایش فروش غذاهای دریایی در چند دهه گذشته شده است.

افزایش تقاضا، بازار نو ظهور و جهانی ماهی‌یاب را تحت تأثیر قرار داده. و این فناوری با تحقیق و نوآوری روز به روز در حال گسترش است. این سیستم عمدتاً برای ماهیگیری در مناطق مختلف در سراسر جهان استفاده می شود. حتی می‌تواند اشیاء را در تمام جهات اطراف دستگاه شناسایی کرده و نمایش دهد.

واردات ماهی‌یاب سیمی چقدر سود دارد؟

طبق تحقیقات ارزش بخش ماهیگیری در سراسر جهان ۵۲۷۰۵۲ میلیون دلار است. و آمار به دست آمده در سال ۲۰۲۱ مصرف غذای دریایی برای هر نفر را تقریباً ۴٫۵ کیلوگرم برآورد کرده است. بنابراین قسمت عمده‌ای از بازار توسط بخش ماهیگیری هدایت می‌شود. از این رو افزایش صید ماهی، تجارت الکترونیک، پرورش ماهی دلخواه و از همه مهم‌تر استفاده از فناوری جدید ماهی‌یاب برای صید ماهی‌های مطلوب و پر تقاضا، پیشرفت و رشد درآمد حاصل از ماهیگیری را در بازار جهانی تضمین می‌کند.

با این تفاسیر نقش حیاتی فناوری و ضرورت واردات ماهی‌یاب سیمی برای سوددهی بیشتر در صنعت ماهیگیری بر کسی پوشیده نیست. و استفاده از آن توسط ماهیگیران راحت، دقیق و مقرون به صرفه است.

واردات ماهی‌یاب توسط شرکت بازرگانی وانیکس

شرکت بازرگانی وانیکس با هدف تسهیل واردات و تامین نیازهای روز جامعه، فعالیت خود را در زمینه واردات از سال ۱۳۸۹ آغاز کرد. این شرکت پس از انتخاب تامین‌ کننده کالای مورد نیاز از میان کشورهای چین، هند و امارات، خرید و حمل کالا از کشور مبدا تا انبار در داخل و سپس ارسال آن به سراسر ایران را بر عهده دارد. و این مسئولیت در قبال مشتریان خود را با گارانتی انجام می‌دهد.

شرکت حمل و نقل وانیکس طی چند مرحله به واردات ماهی‌یاب سیمی می‌پردازد:

 • استعلام قیمت کالای مورد نظر از کشورهای مبدأ تحت قرارداد
 • یافتن فروشنده مناسب این کالا از نظر قیمت و کیفیت
 • ارائه چک تضمین به خریدار معادل قیمت روز ماهی‌یاب سیمی
 • خرید کالای مشتری پس از استعلام قیمت
 • بسته‌بندی و نگهداری آن در انبار در کشور مبدأ
 • حمل هوایی، دریایی یا ریلی کالای خریداری شده به داخل کشور
 • ارسال کالا از انبار وانیکس در ایران برای مشتریان

واردات ماهی‌یاب توسط شرکت بازرگانی وانیکس

پرسنل شرکت وانیکس با پشتیبانی ۲۴ ساعته، از صفر تا صد مراحل سفارش، خرید و دریافت کالای ماهی‌یاب سیمی، همراه مشتریان خود هستند. تا خریدی مطمئن و مناسب را تجربه کنند.

 • سخن پایانی

همانطور که گفتیم شناخت عمق آب و موقعیت ماهی دو عامل کلیدی برای ماهیگیری آسان است. تشخیص این دو تنها با واردات ماهی‌یاب سیمی امکان‌پذیر است.

 ماهی‌یاب سیمی ابزاری نوین در صنعت ماهیگیری است که مکان دقیق اجسام زیر آب، درجه حرارت، عمق آب و تغییرات اطراف را تشخیص می‌دهد. از طریق این فناوری، ماهیگیری به فعالیتی راحت و مقرون به صرفه تبدیل می‌شود. و در واقع خرید آن یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای ماهیگیران حرفه‌ای و حتی آماتور است.

ماهیگیران می‌توانند برای خرید مطمئن ردیاب ماهی در داخل کشور، این مسئولیت خطیر را بر عهده شرکت وارداتی وانیکس قرار دهند. و با خیالی آسوده، قیمتی مناسب و بسته‌بندی امن کالای مورد نظر خود را از آن سوی مرزها دریافت کنند.

سئوالات متداول درباره واردات ماهی‌یاب سیمی

 • آیا مجوز دامپزشکی برای واردات ماهی یاب سیمی لازم است؟

بله. با توجه به اینکه دستگاه با دام و شیلات سر وکار دارد، شما باید علاوه بر اخذ مجوز از ادارات مرتبط مثل شیلات و گمرک، از اداره دامپزشکی هم مجوز کسب کنید.

 • شرایط واردات ماهی یاب سیمی به ایران چیست؟

برای وارد کردن ماهی یاب سیمی لازم است که شما علاوه بر کارت بازرگانی، دارای مجوزهایی از دامپزشکی، اداره شیلات، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *