صادرات شکلات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

ورود به دنیای صادرات، کار آسانی نیست؛ اما بسیار وسوسه‌انگیز است. سود زیاد این کسب‌وکار افراد زیادی را به این سمت کشانده، ولی همه آنها تاجران موفقی نشده‌اند. برای شروع صادرات ابتدا باید بدانیم چه محصولی جهت صادرات مدنظر ماست. شکلات، محصولی است که مطمئناً در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد و فعالیت در این زمینه، به‌خاطر وجود مشتریان همیشگی، پرسود خواهد بود. تولید محصولات مرتبط با صنعت شکلات‌سازی و صادرات شکلات در بازارهای جهانی همیشه در سطح بین‌المللی از تقاضای بالا برخوردار بوده و همین ویژگی سبب شده است که فعالیت در این عرصه سودآوری بالایی داشته باشد. برای صادرات شکلات با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات شکلات

برای صادرات شکلات با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

همان‌طور که گفته شد این خوراکی هواداران زیادی دارد و لقب جذاب‌ترین خوراکی دنیا را یدک می‌کشد. یکی از عوامل تأثیرگذار در کیفیت شکلات تولیدی، به مواد اولیه تشکیل‌دهنده آن بستگی دارد. برای مثال شکلات ساخته شده در سوئیس به دلیل کیفیت عالی مواد اولیه، در سطح جهان بی‌نظیر است. پس اگر قصد ورود به دنیای صادرات شکلات را دارید باید به ماده اولیه که شکلات از آن ساخته می‌شود، بسیار دقت کنید. شکلات در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) و شماره ۱۸۰۶ به فروش می‌رسد.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

پنج کشور اول صادرکننده شکلات در جهان به ترتیب آلمان، بلژیک، ایتالیا، هلند و لهستان هستند. از طرفی دیگر آمریکا، آلمان، فرانسه، انگلیس و هلند در رتبه‌های یک تا پنج واردات این خوراکی قرار دارند. علاوه بر کیفیت شکلات، بسته‌بندی شکلات هم در قیمت نهایی و فروش آن در بازار جهانی تأثیرگذار است. زیبایی و جذابیت بسته‌بندی در افزایش فروش شکلات نقش مثبتی ایفا می‌کند.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای اینکه با صادرات شکلات آشنا شوید و بتوانید در این زمینه فعالیت کنید و یا کسب‌وکار خود را ارتقا بخشید، در ادامه مقاله با شرکت وانیکس همراه باشید تا شما را با دنیای پر رمز و راز تجارت بیشتر آشنا کنیم.

لیست موارد آورده شده در مقاله صادرات شکلات:

 • چگونه صادرات شکلات را شروع کنیم؟
 • بهترین کشورها برای صادرات شکلات
 • برای صادرات شکلات چه مجوزهایی لازم است؟
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات شکلات
 • حداقل سرمایه برای صادرات شکلات
 • سود صادرات شکلات چقدر است؟
 • برای صادرات شکلات چه باید کرد؟
 • آیا صادرات شکلات ممنوع است؟
 • صادرات شکلات با وانیکس

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

چگونه صادرات شکلات را شروع کنیم؟

برای شروع هر کاری در ابتدا باید به یک شناخت کلی از خود و توانایی‌هایمان برسیم. سپس در رابطه با کسب‌وکار مدنظر تحقیق کرده و با آن آشنا شویم. در این مسیر افرادی که علم و تجربه کافی دارند می‌توانند کمک زیادی به ما کنند. در صادرات هم بعد از شناخت خود و توانایی‌هایمان، باید در رابطه با محصولی که می‌خواهیم آن را به کشورهای دیگر صادر بکنیم، شناخت پیدا کنیم.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 بعد از مشخص شدن محصول مدنظر باید ببینیم که کدام کشورها، بازار مناسبی برای این محصول دارند که با صادرات به آن کشورها ،تجارت پر سودی خواهیم داشت. یادآوری این نکته ضروری است که در این مرحله باید به قوانین کشور مقصد هم توجه ویژه شود، برای مثال اینکه ممنوعیت خاصی جهت ارسال کالا از کشور ما  وجود نداشته باشد و یا آگاهی از اینکه کالای مدنظر نیاز به چه مجوز خاصی به‌جز مجوزهای معمول صادرات دارد.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

چگونه صادرات شکلات را شروع کنیم؟
چگونه صادرات شکلات را شروع کنیم؟

بعد از اطمینان از اینکه محدودیت خاصی وجود ندارد، باید با یک خریدار در کشور مقصد بتوان ارتباط گرفت و قرارداد بست؛ سپس به دنبال کارهای اداری و امور گمرکی رفت. اگر مجوزهای لازم جهت ارسال شکلات ناقص باشد محموله شما از گمرک ترخیص نشده و روند تجاری شما مختل می‌شود.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای صادرات شکلات

بازاریابی از مهم‌ترین مراحل صادرات بوده و نیازمند توجه ویژه است. درواقع این مرحله، از جمله مراحل تعیین‌کننده آینده تجاری شماست. اگر این مرحله به‌درستی انجام نگیرد تمام تلاش‌های گذشته هدر رفته و کل وقت و هزینه صرف شده بیهوده خواهد بود.پس باید با بازارهای اصلی شکلات آشنا شویم تا بدانیم کدام کشورها خریدار شکلات تولیدشده در ایران هستند.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

شکلات ایران جایگاه ویژه‌ای در دنیا دارد. صنعت شکلات از نظر صادرات و جنبه‌های مختلف جزء نشان‌های تجاری نخست در بازارهای بین‌المللی است.از جمله کشورهایی که از واردکنندگان اصلی شکلات ایران هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کشورهای اروپایی، کشورهای افریقایی نظیر ساحل عاج، کشورهای منطقه‌ای، کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس، آسیای جنوب شرقی و کشورهای همسایه مثل افغانستان، جمهوری آذربایجان، پاکستان و عراق. صادرات شکلات ایران در سال‌های اخیر تقریباً بیش از ۷۰۰ میلیون دلار است که با تولید بیشتر و باکیفیت بهتر می‌توان در این عرصه بیش‌تر از پیش خوش درخشید.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای صادرات شکلات چه مجوزهایی لازم است؟

تمام مشاغل دارای یکسری روند اداری و قانونی هستند که طبق مقررات باید آنها را انجام دهیم وگرنه متحمل مجازات خواهیم بود. طبق مقررات حاکم برای فروش شکلات در بازارهای جهانی، باید یکسری مجوزها از مراکز ذی‌ربط دریافت کرد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 • مجوز از سازمان غذا و دارو
 • مجوز از سازمان استاندارد
 • مجوز از سازمان انرژی اتمی
 • گواهی از سارمان محیط زیست
 • مجوز از سازمان بهداشت
 • مجوز از سازمان قرنطینه
 • مجوز بهداشت بسته‌بندی از سازمان‌های صنعت و معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، اتحادیه‌ها و مجمع امور صنفی

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

مدارک مورد نیاز برای صادرات شکلات

علاوه بر مجوزهای گفته شده باید یکسری اسناد و مدارک هم جهت صادرات این خوراکی داشته باشیم که در صورت عدم وجود این مدارک، معامله ما، با بحران جدی روبه‌رو خواهد شد.

این مدارک عبارت‌اند از:

 • داشتن کارت بازرگانی معتبر به اسم صادرکننده محصول

از جمله مدارک مهم تجارت، داشتن کارت بازرگانی است. این کارت را از اتاق بازرگانی صنعت و معدن و تجارت دریافت می‌کنند و مدت‌زمان اعتبار آن یک سال بعد از صدور آن است.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • داشتن لیست عدل‌ بندی

این لیست برای محصولاتی صادر می‌شود که دارای انواع گوناگون هستند. شکلات هم با طعم و شکل و انواع مختلف تولید می‌شود و نیاز به ارائه لیست عدل‌ بندی دارد.

و از جمله مدارکی که برای دریافت مجوزهای گوناگون لازم است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجوز بهداشت از وزارت بهداشت یا سازمان غذا و دارو
 • پروانه تأسیس که از وزارت جهاد کشاورزی دریافت می‌شود.
 • پروانه بهره‌برداری که از وزارت صنایع و معادن دریافت می‌شود.
 • معرفی‌نامه مسئول فنی که دارای شرایط لازم باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند بسته‌بندی شکلات:

 • اصل شناسنامه و کارت ملی و یک برگ از کپی آنها
 • داشتن رسید پرداخت هزینه‌های قانونی
 • تحویل لوگو به شکل گرافیکی در ابعاد ۱۰×۱۰
 • اظهارنامه
 • اصل مدارک مربوط به نمایندگی

حداقل سرمایه برای صادرات شکلات

در ابتدا گفتیم که اولین شرط شروع هر کسب‌وکار، به‌ویژه تجارت خودشناسی است. خودشناسی یعنی شناخت توانایی‌ها و سرمایه و روابط. یعنی این که بدانیم در این مسیر چقدر هزینه نیاز است و در مقابل ما چقدر سرمایه داریم! اما باید بگوییم که نمی‌توان به طور دقیق سرمایه لازم برای شروع یک کسب‌وکار را پیش‌بینی کرد، ولی می‌توان قبل از هر اقدامی برآورد هزینه کرد. یعنی اگر از توانمان خارج بود این کار را شروع نکنیم.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات شکلات
حداقل سرمایه برای صادرات شکلات

از جمله هزینه‌های لازم برای شروع خریدوفروش شکلات می‌توان به هزینه اخذ مجوزها و مدارک، هزینه نیروی انسانی، هزینه تهیه دستگاه‌های بسته‌بندی، هزینه بسته‌بندی، هزینه حمل‌ونقل، هزینه تهیه مواد اولیه شکلات، هزینه‌های لازم حین بازاریابی اشاره کرد.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سود صادرات شکلات چقدر است؟

در هر معامله، سود به‌دست‌آمده از آن بسیار اهمیت دارد و تاجران قبل از ورود به هر تجارتی، سود حاصل از آن معامله را تخمین می‌زنند. آمارهای صادرات گویای این است که سود حاصل از فروش کالاهای گوناگون در سال هزار و سیصد و هشتاد، به طور میانگین چهل میلیون دلار بود و این اعداد و ارقام در سال هزار و ۳۹۷ به ۸۰۰ میلیون دلار رسید. تقریباً با گذر زمان سود حاصل از تجارت بیست برابر شده است که این مقدار قابل‌توجه است. چنین پیشرفتی در زمینه صادرات، از آینده عالی این حرفه خبر می‌دهد.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حال اگر محصولی مانند شکلات که در سرتاسر جهان خواهان دارد، کالای صادراتی ما باشد، سود هنگفتی نصیبمان خواهد شد. ولی از آنجایی که این سود به مقدار محصول صادراتی، نوع آن، کیفیت و نوع بسته‌بندی شکلات، مقدار هزینه‌های اخذ مجوزها و نرخ ارز جهانی بستگی دارد باز نمیتوان به طور قطعی چیزی درباره سود حاصل از این تجارت بیان کرد.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در سال‌های اخیر به‌خاطر شرایط کنونی و تحریم‌های حاکم، همه مشاغل به‌ویژه تجارت با بحران‌های زیادی روبه‌رو شده است. اما با این وجود، تلاش برای تجارت بهتر و راحت‌تر ادامه دارد تا بتوانیم بازارهای هدف جدیدی بیابیم و صادرات محصول خود را افزایش دهیم.

ولی باید توجه داشته باشیم که صادرات این‌گونه محصولات به تهیه مواد اولیه بستگی دارد؛ در سال‌های اخیر با افزایش نرخ ارز بین‌المللی و تحریم‌های موجود ، تهیه مواد اولیه با مشکل مواجه شده و به طبع آن،  میزان صادرات کاهش یافته است؛ از همین رو سود حاصل از این تجارت، برای تاجران کمتر از گذشته شده و بازارهای بزرگی را از دست داده‌اند؛ اما همچنان تلاش برای حل مشکلات سیاسی و بهبود صادرات در دستور کار دولت قرار دارد.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای صادرات شکلات چه باید کرد؟

شکلات از جمله خوراکی‌هایی است که برای صادرات آن به دیگر کشورها باید حساسیت‌های آن را در نظر بگیرید. درواقع شکلات از کالاهایی است که باید باکیفیت باشد و به حساس بودن باربری حین ارسال دقت شود. اگر قصد ورود به حوزه تجارت را دارید، پیش از ورود به عرصه صادرات مواد غذایی، بهتر است با مراحل آن آشنا بشوید تا از این طریق به بهترین شکل ممکن کالا را ارسال کرده و به مشتری ارائه دهید. مراحل صادرات این خوراکی خوشمزه به ترتیب زیر است:

 • بازاریابی و شناسایی خریدار در کشور هدف:

بدون شک ابتدا باید خریداران شکلات را در کشورهای مدنظر به‌دقت بررسی کنید. باید بدانید محصول صادراتی شما در کدام کشور بازار مناسبی دارد و سپس با خریدار خارجی تعامل داشته  و قرارداد ببندید. باید بفهمید چه نوع شکلاتی را به چه مقدار باید صادر کنید.

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

پس به عنوان مرحله اول صادرات شکلات، باید خریداران شکلات و کشورهای مقصد را شناسایی کرده و بین آنها بهترین را انتخاب کنید.

 • تعیین قیمت شکلات

بعد از مشخص شدن مقصد شکلات و خریدار، نوبت تعیین قیمت و بستن قرارداد است.

 • ارسال نمونه شکلات‌های صادراتی

بعد از اینکه ثبت سفارش مشتری قطعی شد، به احتمال زیاد، خریدار از شما مقدار اندکی از شکلات را به‌عنوان نمونه و بررسی درخواست می‌کند تا از کیفیت محصولی که سفارش داده مطمئن شود و با خیال آسوده و با اطمینان کامل، حجم زیادی را سفارش دهد.

 • ارسال پیش‌فاکتور

بعد از تأیید کیفیت شکلات‌های نمونه، باید پیش‌فاکتور را برای خریدار ارسال کنید. در پیش‌فاکتور تمام اطلاعات مربوط به فروشنده و خریدار و اطلاعاتی مثل حجم شکلات، قیمت شکلات و روش ارسال وارد شده است که باید به‌خوبی آنها را بررسی کرده و با محصول مطابقت دهید.

 • تعیین تعرفه گمرکی

در این مرحله باید با یک ترخیص‌کار حرفه‌ای مشورت کنید تا تعرفه گمرکی شکلات‌های صادراتی را برای شما شفاف کند. این هزینه به حجم شکلات‌ها بستگی دارد.

برای اطلاعات بیشتر با شرکت معتبر وانیکس در ارتباط باشید تا از تعرفه گمرکی کالاهای مختلف اطلاع داشته باشید.

 • دریافت کد بازرگانی و مجوزهای مربوطه

برای فروش اجناس مختلف در بازارهای جهانی به یکسری مدارک و مجوزها نیاز است که در بخش مدارک و مجوزهای لازم توضیح داده شد.

 • ترخیص شکلات

برای اینکه بتوانید بار خود را بدون مشکل از گمرک ترخیص کنید، باید تمام مراحل قبل را به‌دقت انجام دهید و به‌عنوان مرحله آخر، بار خود را از گمرک ترخیص کنید.

آیا صادرات شکلات ممنوع است؟

برای صادرات این خوراکی خوشمزه ممنوعیتی وجود ندارد، در واقع بعد از اخذ مجوزهای لازم می‌توان آن را صادر کرد. مگر در موارد خاص مثل ناقص بودن مدارک و مجوزهای صادراتی و یا وجود مشکل در حین تولید که حین بررسی و آنالیز مشخص می‌شود.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

آیا صادرات شکلات ممنوع است؟
آیا صادرات شکلات ممنوع است؟

صادرات شکلات با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی داشتیم صفر تا صد صادرات شکلات را برای شما بیان کنیم. اما همان‌طور که می‌دانید مسیر تجارت بسیار پر پیچ‌وخم بوده و نیازمند مطالعه و آگاهی بیشتری در این زمینه است. اگر شما هم دوست دارید وارد این مسیر شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که با شرکت وانیکس همراه باشید تا از سال‌ها تجربه پرسنل وانیکس بهره بگیرید و یک تجارت بدون استرس و مطمئن را تجربه کنید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

35 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست