چگونه مشتری خارجی برای صادرات پیدا کنیم؟

همواره یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های شرکت‌های تجاری و بین‌المللی در جهت صادرات کالا و خدمات تولیدی، یافتن مشتری خارجی برای صادرات است. در حقیقت یکی از بنیادی‌ترین و مهم‌ترین مسائل در زمینه صادرات کالا در وهله اول یافتن مشتری و خریداری مطمئن و متناسب با کالای تولیدی و خواسته‌های صادرکننده است.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

مشتری خارجی برای صادرات

هدف از صادرات، عرضه کالاها به کشورهایی است که به آن نیاز دارند. در واقع یکی از موارد مهم برای سودآوری تجارت، وجود تقاضا برای آن است. پس از اینکه کشور مناسب برای صادرات انتخاب می‌شود، لازم است تا مشتریان آن نیز مورد بررسی قرار گیرد. بهترین مشتری که بر سود صادرات اثر می‌گذارند، افرادی هستند که اقلام صادراتی را با قیمت و شرایط مناسب خریداری می‌کنند. به همین جهت ما سعی داریم تا در این مقاله به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه می‌توان برای صادرات مشتری خارجی پیدا کرد.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

موارد زیر در محتوای مشتری خارجی برای صادرات بررسی خواهد شد:

  • روش‌های یافتن مشتری خارجی برای صادرات
  • خدمات بازرگانی و صادرات با شرکت وانیکس

روش‌های یافتن مشتری خارجی برای صادرات

امروزه روش‌های مختلفی برای یافت و جلب مشتری خارجی در جهت خرید کالای تولیدی و صادرات وجود دارد. هر یک از این راه‌ها حسب مورد با توجه به خصوصیات و گزینه‌های مد نظر صادرکننده می‌تواند مفید عمل واقع شود. به همین جهت ما بهترین روش‌های یافت مشتری خارجی را بیان می‌کنیم.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

روش‌های یافتن مشتری خارجی برای صادرات
روش‌های یافتن مشتری خارجی برای صادرات

تحقیق در خصوص واردکنندگان کالا

یکی از بهترین و کارآمدترین راه‌ها جهت یافت مشتری خارجی تحقیق در خصوص واردکنندگان کالای تولیدی است. به بیانی دیگر همواره سایت‌ها و انجمن‌های بین‌المللی وجود دارند که واردکنندگان و متقاضیان کالای تولیدی را معرفی می‌کنند به عنوان مثال  پرتال B2B که یکی از معروف‌ترین پرتال‌ها جهت آشنایی واردکننده و صادرکنندگان کالا به شمار می‌رود.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

اگر کالای تولید لوازم بهداشتی باشد این پرتال صادرکنندگان را با تمامی واردکنندگان این کالا آشنا می‌نماید. البته کار این پرتال صرفاً آشنایی این دو دسته از طرفین معاملات تجاری است و اگر بازرگانان قصد داشته باشند که یک تجارت مطمئن و سودآور انجام دهند، حتماً باید به اطلاعات تکمیلی و تحقیقی که از شرکت واردکننده توجه ویژه‌ای داشته باشند. این کار امکان هر گونه کلاهبرداری و سو استفاده را کاهش می‌دهد. پس به طور کلی یکی از مؤثرترین راه‌ها برای یافتن مشتری خارجی استفاده از سایت‌های رابط واردکننده و صادرکننده است.

بررسی حضوری

یکی از راه‌ها در جهت شناخت بازار‌های محلی و آشنایی با شرکت‌های تجاری واردکننده، بررسی حضوری و مباحثه با افراد صاحب‌نظر و باتجربه در این زمینه است. در حقیقت صادرکنندگان می‌توانند از طریق سایت‌های فعال در این زمینه، واردکنندگان کالای مورد نظر را یافته و به‌صورت حضوری با آن‌ها ملاقات داشته‌ باشند. همچنین با سفر کردن به دیگر کشورها و بررسی بازار آنها نیز می‌تواند جهت تحقق این امر به صادرکنندگان، کمک کند.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

 این امر در جهت یک تجارت طولانی‌مدت و مطمئن می‌تواند بسیار کارساز واقع شود. در این بین آن چیزی که از اهمیت بالایی برخوردار است جلب اعتماد واردکننده و صادرکننده است، چرا که اگر این عنصر مخدوش باشد هیچگاه مشتری خارجی مطلوبی جهت صادرات پیدا نخواهد شد و حتی اگر پیدا شود این تجارت دوامی نخواهد داشت.

برندسازی

برندسازی یکی از مهم‌ترین موارد نه‌تنها در جلب مشتری خارجی بلکه در تمامی تجارت‌های داخلی به‌حساب می‌آید. در حقیقت برندسازی سبب می‌شود تا واردکننده کالا اعتماد بیشتری به شرکت صادرکننده پیدا کرده و از سوی دیگر نسبت به کیفیت و مرغوبیت و استاندارد‌های تعیین شده در کالا اطمینان کسب کند. پس برندسازی به طور غیرمستقیم در جهت جذب مشتری خارجی اهمیت بسزایی دارد.  این برندسازی با رعایت عناصری تحقق پیدا خواهد کرد به بیان دیگر آن چیزی که باعث می‌شود تا شرکت صادرکننده به یک برند بدل شود رعایت این موارد است:

  • لوگو: طراحی لوگو و به دنبال آن آرم و به ثبت رساندن آن تأثیری شگرف در جذب مشتری خواهد داشت. در زمانی که هدف از تجارت و صادرات معامله با شرکت‌های کشور‌های خاصی باشد، لوگو در جلب توجه مشتری بسیار مؤثر است. در این زمان طراحی آرم و لوگو با توجه به کالای تولیدی و صادرکننده و همین‌طور اقلیت و ملیت کشور واردکننده تأثیر عمیقی بر یافت مشتری و تجارتی بادوام خواهد داشت.
  • طراحی سایت: طراحی سایت از آن عناصری است که هم در بهبود تجارت داخلی و هم تجارت بین‌الملل و صادرات کالا ایفای نقش می‌کند. در حقیقت یک وب‌سایت رسمی، اطلاعت مفید و در خور توجهی را از کالاهای تولیدی شرکت، اطلاعات شرکت مانند آدرس و تلفن را در اختیار واردکننده قرار می‌دهد. همین امر می‌تواند در جلب اعتماد مشتری تأثیر گذاشته و این حس را در آن به وجود آورد که شرکت صادرکننده یک شرکت مطمئن بوده و به مشتری و واردکنندگان خود اهمیت می‌دهد.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

استفاده از تبلیغات آنلاین

 امروزه در دنیای تکنولوژی و اینترنت تبلیغات محصول حرف اول را می‌زند. به همین جهت باید گفت که یکی از راه‌های یافت مشتری خارجی و صادرات کالا به واردکنندگان کشور‌های مختلف استفاده از تبلیغات در سایت‌های معتبر و با کیفیتی است که در زمینه کالاهای تولیدی شما فعالیت می‌کنند. به‌عنوان مثال اگر تاجر، تولیدکننده کالاهایی نظیر صنایع‌دستی ایرانی و یا کالاهایی مثل لوازم منزل هستید می‌تواند از طریق googel Ads و Yandex تبلیغاتی را در خصوص کالای خود قرار دهد.

طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ و سئو می تواند راه خوبی برای دیده شدن برند شما و در نهایت صادرات باشد.

استفاده از تبلیغات آنلاین
استفاده از تبلیغات آنلاین

این نوع تبلیغات به‌خصوص در سایت‌های همخوان با نوع کالا صادراتی می‌تواند مشتریان خارجی زیادی را جلب نماید. همچنین یکی دیگر از راه‌های کارآمد در این زمینه بارگذاری و فروش محصولات در سایت‌های بین‌المللی فروش کالا و خدمات بوده که یکی از معروف‌ترین این سایت‌ها، سایت علی بابا است. این سایت به‌عنوان رابط بین تولیدکننده و مصرف‌کننده عمل می‌کند و می‌تواند به‌عنوان یکی از راه‌های معتبر و شناخته شده در جهت جذب و یافت مشتری خارجی باشد.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

شرکت در نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی تجارت

یکی از راه‌هایی که شانس یافت مشتری خارجی را جهت صادرات کالا برای شما افزایش می‌دهد شرکت در نمایشگاه‌های برپا شده در کشور‌های هدف است. به‌عنوان مثال اگر افراد قصد دارند کالاهای تولیدی خود را به کشوری مانند ترکیه صادر نمایند، می‌توانند جهت یافتن مشتری‌های مطمئن و معتبر در همایش‌های بین‌المللی که جهت امور تجاری و بازرگانی و صادرات در این کشور برگزار می‌شود شرکت کنند.

در واقع با شرکت در این همایش‌ها ‌می‌توان کالای مورد نظر را در معرض دید تماشاچیان قرار داده و آن‌ها را از مشخصات و مزیت‌های کالای تولیدی خود مطلع کرد. به بیانی دیگر شرکت در این همایش‌ها نه‌تنها باعث آشنایی صادرکنندگان با تجار و بازرگانان از کشور‌های مختلف می‌شود؛ بلکه سبب شده تا بتوان بهترین نوع از کالای تولیدی را جهت جذب مشتری به نمایش گذاشت.

استفاده از دایرکتوری‌ها

در عصر دیجیتال اکثر واردکنندگان و تجار کالا عضو شبکه‌های اجتماعی بوده و دارای اکانت‌هایی فعال و یا دارای وب‌سایت هستند. در حقیقت کار افراد به‌عنوان شخصی که قصد دارد تا کالای تولیدی خود را صادر نماید بسیار آسان شده است، زیرا با دسترسی به اکانت‌ها و وب‌سایت‌های این اشخاص واردکننده می‌توان به‌راحتی با آن‌ها تعامل برقرار کرد. همچنین قابلیت‌های yellow pages  که سبب می‌شود تا صادرکنندگان به‌راحتی با سرچ این کلمه در کنار کشور مقصد و هدف تجارت برای صادرات به تمامی اطلاعات واردکنندگان فعال در این زمینه پی ببرند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

استفاده از ابزار‌های پیش‌بینی شده توسط سازمان تجارت جهانی

در حقیقت صادرکنندگان می‌توانند از طریق وب‌سایت آماده شده در این سازمان به طور رایگان از واردکنندگان عمده کالا و خدمات مطلع شوند. این راه‌حل می‌تواند مسیر آنها را برای یافت مشتری خارجی تسهیل بخشد. از آنجایی که این مشتری‌ها توسط سازمان تجارت جهانی معرفی شده‌اند درصد اطمینان و ایمنی یک تجارت موفق را افزایش می‌دهند.

شرکت‌های بازرگانی

شرکت‌های بازرگانی نقش مهمی در تسهیل صادرات و واردات کالاها را ایفا می‌کنند. شرکت‌های معتبری که در این زمینه دارای تجربه هستند، این امکان را برای صادرکنندگان فراهم می‌کنند تا به‌راحتی محصولات خود را به دیگر کشورها ارسال نمایند. این شرکت‌ها با وجود نمایندگان متخصص خود در سایر کشورها، درمورد بازار آن و شرایط واردکنندگان بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند. این به صادرکنندگان امکان می‌دهد تا با کمترین دردسر و ریسک با مشتریان ارتباط برقرار کرده و کالاهای خود را به فروش برسانند.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

خدمات بازرگانی و صادرات با شرکت وانیکس

یافتن مشتری در کشور دیگر برای صادرات کالاها دارای اهمیت زیادی است. در این مقاله به بررسی بهترین راهکار‌ها جهت یافت مشتری خارجی برای صادرات پرداخته شد. تمامی این راه‌ها زمانی مؤثر خواهند بود که کالایی تولیدی قابلیت و کیفیت مورد نیاز برای تداوم یک تجارت بلندمدت را داشته باشد. در حقیقت در دنیای تجارت بین‌الملل اعتماد و کسب اطمینان وارد‌کننده نسبت به کالا و کیفیت آن از اهمیت بسزایی برخوردار است که لازم است قبل از هر اقدامی مورد توجه واقع شود. برای صادرات به قطر و امارات با ما تماس بفرمایید.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

16 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست