همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

راهنمای مهاجرت به چین

اضافه بر این، وجود دانشگاه‌های مطرح و معتبر در سطح بین المللی در این کشور نظر بسیاری از دانشجویان را در سرتاسر دنیا را به خود جلب کرده است. متقاضاین مهاجرت به چین می‌توانند با کسب اطلاعات ارائه شده در این مقاله و بصورت خلاصه از شرایط مهاجرت به چین مطلع شوند . کشور چین، یکی از کشور های توسعه یافته و پیشرفته می باشد. این کشور، گزینه مناسبی برای مهاجرت و اقامت است. به طور کلی، سیاست های کشور چین طبق دیدگاه های افراد نخبه جلو می رود و همین امر نیز موجب رشد اقتصادی و صنعتی این کشور شده است. مهاجرت به چین و کارآفرینی یکی  از پر طرفدار ترین روش های مهاجرتی به حساب می آید. متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند از روش های مختلفی به چین مهاجرت کنند.

 

 

شرایط مهاجرت و اقامت در چین

نرخ بیکاری در کشور بزرگ و پهناور چین نزدیک به ۵ ٪ است و این عدد نشان دهنده وجود فرصت‌های بسیار شغلی در کشور چین می‌باشد. همین موضوع نیز دلیل افزایش تعداد زیاد داوطلبان مهاجرت به این کشور شده است. رهبران چینی سیاست خاص و ویژه‌ای در رابطه با پرورش دانشگاه‌های با کیفیت و راهنمایی دانشجویان فارق‌والتحصیل به بازار کار و یا تشویق به کارآفرینی ‌های موفق دارند. بر این اساس راه روشنی برای علاقه مندان به تحصیل و رشته مورد علاقه خود در این کشور مشخص است و بصورتی است که اگر باب رنامه دقیقی جلو بروید آینده درخشانی برای خود رقم می‌زنید.

شرایط مهاجرت و اقامت در چین

متقاضیان زندگی در کشور چین می‌توانند به وسیله روش های بیان شده در ادامه این مقاله به این کشور مهاجرت کنند و اقامت این کشور را دریافت کنند.  در ادامه به بررسی چند نمونه از روش های مهاجرت به کشور چین می‌پردازیم.

مهاجرت تحصیلی به چین:

یکی از روش های مهاجرت به کشور بزرگ چین به وسیله تحصیل است. کشور چین یکی از کشورهای توسعه یافته در حوزه‌های آموزشی و تحصیلی و همچنین اعتبار بالای مدارک آن در سطح بین‌الملل می‌باشد. اضافه بر این وجود بهترین دانشگاه‌ها، موسسات عالی آموزشی و کیفیت بسیار بالای آموزشی در چین سبب شده داوطلبان مهاجرت به این کشور رو بیاورند.

 

 

مهاجرت کاری به چین:

مهاجرت از مدل کاری به چین یکی از سایر راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت کشور چین است. داوطلبان برای مهاجرت شغلی به کشور چین باید نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی این کشور را مورد بررسی قرار بدهند. نرخ بیکاری در کشور چین در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۵ ٪ بوده است. این عدد نشان دهنده وجود شغلهای متعدد مناسب برای داوطلبان مهاجرت شغلی می‌باشد. وضعیت اقتصادی کشور چین در سال های گذشته رشد بسیار فزاینده‌ای داشته است. ثبات اقتصادی در این کشور به شدت بالا می‌باشد. علاوه بر این حداقل حقوق پرداختی در این کشور از دیگر مسائل حائز اهمیت در مبحث مهاجرت می باشد که متقاضیان باید از آن آگاهی داشته باشند. متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق کار را به کشور چین دارند، باید از کارفرمای چینی دعوت نامه کاری دریافت نمایند. پس از اخذ دعوت نامه کاری، متقاضی می تواند ویزا مورد نظر خود را از سفارت دریافت کند.

مهاجرت به چین برای افراد موفق و هنرمندان:

یک روش دیگیر برای اقامت در چین برای افراد فوق موفق و هنرمندان برجسته موجود است. ویزا نوع R یکی از انواع ویزاهایی است که برای افراد فوق موفق و هنرمندان برجسته می‌باشد. این نوع ویزا بین ۵ تا ۱۰ سال اعتبار دارد و به داوطلب اجازه چند بار ورود به کشور چین را می‌دهد. این مدل ویزا به اشخاصی تعلق می‌گیرد که یک مهارت و تخصص مثال زدنی داشته باشند. همچنین توانسته باشند در مورد تخصصشان در سطح بین المللی دستیابی‌های شایانی را به ظهور در آورده باشند.

 

 

مهاجرت به کشور چین به وسیله سرمایه گذاری:

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور چین به وسیله سرمایه گذاری در این کشور است. داوطلبان می‌توانند با خرید یک ملک، ثبت یک شرکت، خرید نوعی سهام، کارآفرینی موفق و… در این سرزمین سرمایه گذاری نمایند. البته لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان برای سرمایه گذاری در سرزمین چین باید عواملی را مانند نرخ مصادره املاک و کلیه اموال در نظر داشته باشند. نرخ ریسک مصادره املاک و اموال در کشور بزرگ چین اندکی بالا می‌باشد. این نرخ نشان دهنده این است که کشور چین می‌تواند سرمایه، مهجران سرمایه گذار را به نفع حکومت مصادره کند و هیچ گونه خسارتی را هم شامل حال آنان نکند. البته در سال های گذشته کشور چین برای جذب منابع مالی و سرمایه گذاران خارجی به دنبال تغییر سیاست های اقتصادی و قانونی خود می باشد.

مهاجرت به چین از طریق تولد

یکی دیگر از راهکارهای مهاجرت به کشور چین، به وسیله فرزند آوری در این کشور است. قوانین تولد فرزند در هر کشور بسیار فرق دارد. معمولا همه کشورها از یکی از اعتقادات خاک یا خون قانون تبعیت فرزند پیروی می نماید. قانون خاک به این صورت است که کودک در خاک هر کشوری که متولد می شود می‌تواند تابعیت آن کشور را از آن خود کند. حتی اگر والدین او تابعیت آن کشور نداشته باشند. قانون خون نیز به این صورت است که تنها به فرزندی تابعیت داده می شود که یکی از والدین او شهروند آن کشور را داشته باشد.

در کشور چین نیز از قانون خون تبعیت می‌شود. پس در نتیجه به فرزندانی که یکی از والدین آنها شهروند کشور چین است، تابعیت اعطا می‌شود. البته به فرزندانی که والدین شان تابع کشور چین هستند ولی در چین زندگی نمی‌کنند نیز تابعیت قرار می گیرد. گفتی است که، اگر فرزندی که در کشور چین به دنیا آمد، و والدین مشخصی نداشته باشد، می‌تواند تابعیت این کشور را از آن خود کند. در غیر این صورت متقاضیان نمی‌توانند برای فرزند تازه متولد شده تابعیت چینی بگیرند.

 

 

وضعیت بهداشت و رفاه در چین به چه صورت است؟

همان گونه که به صورت کلی ارزیابی می‌شود، امکانات بهداشتی کشور چین همچنان نا برابر توزیع و مورد استفاده قرار گرفته شده است. یکی از معایب مهم زندگی در کشور چین این است که فقط نیمی از کادر پزشکی و بهداشتی کشور در مناطق غیر شهری، جایی که حدودا سه پنجم جمعیت کشور چین ساکن هستند، فعالیت می کنند.

وضعیت بهداشت و رفاه در چین به چه صورت است؟
وضعیت بهداشت و رفاه در چین به چه صورت است؟

پزشکان طب مدرن که حدود یک چهارم مجموع کادر پزشکی را تشکیل می‌دهند، در نواحی شهری تراکم بیشتری دارند. بر همین اساس، حدود دو سوم تخت‌های بیمارستانی سطح کشور چین در شهرها اصلی واقع شده است. و این موضوع سطح کیفیت در خارج از شهر را شدیدا تحت‌ شعاع خود قرار می‌دهد.

هزینه های زندگی در چین چگونه است؟

هزینه های یک ماه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در شهر پکن ۲.۴۴۴ دلار (۱۵.۲۷۳ ¥) و هزینه هر یک ماه زندگی مجردی در این شهر در کشور چین ۶۲۷ دلار (۴.۱۱۷ ¥)(بدون در نظر گرفتن اجاره بها) محاسبه می شود. میانگین کف درآمد ماهیانه خالص (بعد از کسر مبلغ مالیات) چیزی در حدود ۶/۷۵۰ یوان چین می‌باشد.

چند نمونه از هزینه های زندگی در چین را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

هزینه های زندگی در چین چگونه است؟

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت برای یک نفر بین ۱۵ تا ۲۰ یوان

 1. آب معدنی یک نفره ۲/۱ یوان
 2. ۱ لیتر شیر تازه ۱۳/۴ یوان
 3. نان سفید ۵۰۰ گرمی بین ۶ تا ۲۵ یوان
 4. یک کیلو گرم برنج بین ۳ تا ۱۱ یوان
 5. یک کیلو سینه مرغ بین ۱۲ تا ۴۵ یوان
 6. یک کیلو گوشت گوساله بین ۴۵ تا ۱۲۰ یوان
 7. یک کیلو میوه بین ۵ تا ۲۵ یوان
 8. یک کیلو از خانواده سیفیجات بین ۳ تا ۱۸ یوان

نرخ بهای حمل و نقل:

 1. بهای بلیط مترو یکطرفه ۲ یوان
 2. ورودی تاکسی ۱۰ یوان و هر کیلومتر مسافت ۲.۵ یوان
 3. یک لیتر بنزین ۷/۲ یوان

نرخ بهای مصرف انرژی و قبوض:

 1. برق-گرمایش-سرمایش-آب-عوارض زباله برای یک آپارتمان ۸۶ متری بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ یوان متغیر است
 2. بهای مصوب اپراتورها در چین برای یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه ۰/۱۸ یوان
 3. اشتراک اینترنت ADSL با سرعت ۶۰ مگابایت و دانلود نا محدود ماهیانه ۹۵/۵ یوان

بهای اجاره ماهیانه مسکن:

یک واحد آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۳/۲۳۰ یوان

یک واحد آپارتمان ۱ خوابه در خرج از مرکز ۱/۹۲۲ یوان

یک واحد آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۶/۹۷۵ یوان

یک واحد آپارتمان ۳ خوابه در خارج از مرکز ۴/۰۰۰ یوان

بهای میانگین خرید مسکن:

بهای میانگین خرید یک متر مربع در آپارتمان در مرکز شهر ۶/۷۴۵ یوان

بهای میانگین خرید یک متر مربع در آپارتمان در خارج از مرکز شهر ۲/۵۳۶ یوان

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

وانیکس یکی از شرکت‌های باتجربه بازرگانی است. شرکت بازرگانی فعالیت‌های تجاری همچون خرید و فروش کالاها را انجام می‌دهد. بنا به نوع فعالیت و شرکای آن، شرکت‌های بازرگانی به چند نوع تقسیم می‌شوند. برای احداث شرکت‌های بازرگانی شروطی مد نظر است که باید رعایت شود. برای شرکت‌های بازرگانی که اقدام به واردات و صادرات می‌نمایند، لازم است تا کارت بازرگانی اخذ گردد. شرکت بازرگانی در تهران صفر تا صد اقدامات مربوط به واردات و صادرات را انجام داده و از این طریق سبب تسهیل تجارت بین‌الملل می‌شود. شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات شروع به کار نمود. شرکت بازرگانی وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد.

تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می دهد. اگر قصد واردات دارید ولی اطلاعات کافی ندارید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید و جهت واردات از انها مشاوره رایگان دریافت فرمایید.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *