صادرات ماکارونی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

محصولات کشاورزی تولید شده در ایران، از کیفیت بی‌نظیری در سطح جهان برخوردار هستند؛ برای همین است که اکثر مواد غذایی تولید شده در ایران صادر شده و بسیاری از کشورها، جزء مشتری‌های ثابت محصولات ایرانی هستند‌. یکی از این محصولات فرآورده ماکارونی می‌باشد. کیفیت ماکارونی‌های تولید شده در ایران مثال زدنی می‌باشد. از این رو صادرات این کالا در ایران رونق ویژه‌ای دارد. برای صادرات ماکارونی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات ماکارونی

برای صادرات ماکارونی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

ماکارونی هم مانند دیگر محصولات غذایی به علت داشتن ارزش‌افزوده بالا، سهم قابل‌توجهی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده است. زیرا این بخش، علاوه بر نقش اساسی که در فرهنگ غذایی مردم کشورهای مختلف دارد، می‌تواند نقش شگرفی در درآمدزایی هم ایفا کند. در ادامه مقاله با شرکت وانیکس همراه باشید تا مهم‌ترین نکات درباره صادرات ماکارونی را بررسی کنیم.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

قطعاً دانستن این اطلاعات برای همه کسانی که قصد ورود به تجارت بین‌الملل را دارند، ضروری است. ماکارونی در تجارت جهانی با کد تعرفه (HS Code ) و شماره ۱۹۰۲ در سطح جهان عرضه شده و مانند اکثر مواد غذایی انواع مختلفی دارد که باتوجه‌به شکل و نوع گندم ساخته شده از آن، با هم تفاوت دارند.

برای اینکه یک تجارت مطمئن و قابل اطمینان داشته باشید، باید با انواع ماکارونی آشنا باشید و بدانید که کدام نوع ماکارونی در کدام کشورها، بازار خوبی دارد. بهترین ماکارونی از نظر طعم و کیفیت، جهت صادرات از سمولینای گندم دوروم تهیه می‌شود.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات این ماده غذایی باتوجه‌به محبوبیت جهانی که دارد، می‌تواند سودآوری زیادی برای تاجران آن داشته باشد. در این مقاله به توضیح موارد زیر دررابطه‌با صادرات این ماده غذایی می‌پردازیم تا بتوانیم تا حدودی به پرسش‌های شما در این حوزه پاسخ داده باشیم:

 • چگونه صادرات ماکارونی را شروع کنیم؟
 • بهترین کشورها برای صادرات ماکارونی
 • برای صادرات ماکارونی چه مجوزهایی لازم است؟
 • مدارک مورد نیاز برای صادرات ماکارونی
 • حداقل سرمایه لازم برای صادرات ماکارونی
 • سود صادرات ماکارونی چقدر است؟
 • برای صادرات ماکارونی چه باید کرد
 • آیا صادرات ماکارونی ممنوع است؟
 • صادرات ماکارونی با وانیکس

چگونه صادرات ماکارونی را شروع کنیم؟

اگر شما هم مثل اکثر افراد، به‌خاطر داشتن بازار خریدوفروش کم‌نظیر این محصول، خواهان ورود به تجارت ماکارونی در سطح بین‌الملل هستید، در ادامه مقاله با شرکت وانیکس همراه باشید. صادرات فرایندی بسیار پیچیده است، پیش از ورود به این حوزه، باید با تمام مراحل و فرایندهای کار صادرات آشنا شوید و کار خود را با اطلاعات و آگاهی کامل آغاز کنید.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اگر به صادرات و تجارت علاقه‌مند هستید و به دنبال درآمدهای ارزی هستید، می‌توانید از یک شرکت باتجربه و کاربلد راهنمایی بگیرید. یا اگر در حوزه صادرات فعالیت دارید؛ ولی به دلیل اطلاعات ناقص و کم متحمل ضرر شده‌اید و سرمایه‌تان را از دست داده‌اید، کمک گرفتن از افراد باتجربه بازهم کمک‌کننده خواهد بود.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای شروع صادرات این ماده غذایی، ابتدا باید با انواع ماکارونی، انواع اشکال، طعم، گندم ساخته شده از آن آشنایی کامل داشته باشید، در واقع به یک شناخت کامل از محصول صادراتی برسید. سپس باید برای محصول خود خریدار خارجی پیدا کنید.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

چگونه صادرات ماکارونی را شروع کنیم؟
چگونه صادرات ماکارونی را شروع کنیم؟

برای این کار باید بافرهنگ غذایی و سلیقه ملت‌های مختلف آشنا باشید تا بدانید برای هر کشور چه نوع ماکارونی با چه شکلی باید تهیه کنید و در  بسته‌بندی آن نهایت دقت و ظرافت را بکار ببرید. بعد از یافتن خریدار، باید به شیوه مناسب، با آن ارتباط تجاری برقرار کنید. تجار و شرکت‌های بین‌المللی و چندملیتی اغلب مشتری شما خواهند بود.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بعد از ارسال نمونه محصول صادراتی، اگر محصول شما از کیفیت و شرایط مناسبی برخوردار باشد و موردپسند واقع شود، قرارداد بسته می‌شود که در آن نوع محصول، مقدار، قیمت و طریقه حمل‌ونقل مشخص خواهد شد.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

تقریباً به طور جامع با روند کلی تجارت آشنا شدید، هرچند اخذ مجوزها، قرارداد با شرکت حمل‌ونقل، بیمه کردن محصول، بستن قرارداد با انبارداری، انجام امور گمرکی و اداری برای ترخیص کالا هم پروسه‌ای تقریباً طولانی و تا حدودی پیچیده دارد. برای اینکه به طور جزئی‌تر و دقیق با این فرایندها آشنا شوید با شرکت وانیکس همراه باشید.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای صادرات ماکارونی

همان‌طور که ذکر شد، ماکارونی در سرتاسر جهان طرف‌داران زیادی دارد و به شکل‌های گونان طبخ می‌شود؛ بااین‌وجود در تمام دنیا بازار فروش ماکارونی و پاستا داغ است . اگر به این بخش از تولید توجه ویژه شود، می‌توانیم بیش از این در این عرصه فعالیت کنیم و بازار خریدوفروش ماکارونی را به دست بگیریم. از طرفی هم این ماده در اکثر نقاط دنیا جزء اصلی از سفره مردم است و ورود به این بخش از تجارت قطعاً موفقیت‌آمیز و پرسود خواهد بود. کشورهایی همچون افغانستان، امارات، عراق، چین، لبنان، ژاپن، عمان و کویت در آسیا ظرفیت وارداتی خوبی جهت صادرات پاستا دارند.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

برای اینکه یک تاجر خوب باشیم باید بازاریابی خوبی هم بکنیم. روسیه، کانادا، آمریکا و آلمان هم از مقصدهای صادراتی مناسب و مدنظر تاجران هستند. اگر بخواهیم با آمار و ارقام دقیق درباره برترین مقصدها جهت صادرات پاستا از ایران در سال ۲۰۲۰ صحبت کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افغانستان با سهم ۵۴ درصد، کشور عراق با سهم ۲۴ درصد، تانزانیا با سهم ۴٫۸۷ درصد، سومالی با سهم ۴٫۱۷ درصد، ترکمنستان با سهم ۳٫۷۶درصد، کنیا با سهم ۱٫۸۶ درصد، نیجر با سهم ۱٫۳۲ درصد، پاکستان با سهم ۱٫۱۷ درصد.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

برای صادرات ماکارونی چه مجوزهایی لازم است؟

یکی از مراحل مهم تجارت، آگاهی از شرایط و مجوزهای لازم و اقدام برای اخذ آن‌هاست. یعنی اگر می‌خواهید ماکارونی را در بازارهای جهانی به فروش برسانید، حتماً باید یک‌سری مجوزها را از سازمان‌های مربوطه دریافت کنید. اگر در این بخش به‌خوبی عمل نکنید، ترخیص کالای شما از گمرک دچار مشکل خواهد شد‌.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مطمئناً تاجران فعال در حوزه تجارت گندم، مانند بازرگانان دیگر محصولات، نیازمند به اخذ مجوزهای لازم برای صادرات هستند. لازم به ذکر است که روش‌های گرفتن مجوز جهت انجام معاملات بین‌المللی بسته به نوع محصولات و کالا متفاوت است.

برای صادرات ماکارونی چه مجوزهایی لازم است؟
برای صادرات ماکارونی چه مجوزهایی لازم است؟

از جمله ارگان‌های صادرکننده مجوزها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: وزارت صنعت و معدن و تجارت، وزارت بهداشت، وزارت کشاورزی و سازمان ملی استاندارد و سازمان قرنطینه. البته باید یادآور شویم کشورهای مختلف برای کالاهای گوناگون قوانین و مقررات خاصی وضع کرده‌اند که باتوجه‌به کشور مبدأ و مقصد و قوانینشان باید اقدام به صادرات کرد.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

به طور کلی مجوزهای لازم برای صادرات اسپاگتی در بازارهای بین‌المللی شامل موارد زیر است:

 • کارت بازرگانی

این کارت از مهم‌ترین مجوزهای لازم جهت صادرات است که از اتاق بازرگانی دریافت می‌کنند.

 • مجوز صدور ماکارونی

در صورتی نیاز است که وزارت بازرگانی کشور، مجوز صدور کالا، را صادر نکرده است.

 • گواهی استاندارد
 • لیست صورت عدل‌بندی

چون ماکارونی دارای انواع گوناگون است، تهیه این لیست و ارائه آن به گمرک ضروری است.

 • گواهی بهداشت و قرنطینه

این گواهی برای صدور اقلام دامی و نباتی لازم است.

 • دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو سازمان و حفظ نباتات

مدارک مورد نیاز برای صادرات ماکارونی

برای دریافت مجوزهای گفته‌شده، ارائه یکسری مدارک و اسناد لازم است تا کالای شما بدون مشکل خاصی ترخیص شود و در روند صادرات به بحران خاصی برخورد نکند.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

  جهت دریافت مجوز ترخیص، صادرکننده باید مدارک زیر را تکمیل کرده و به اداره کل نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی  ارائه کند:

 • فاکتور کالا به همراه یک برگ از کپی آن
 • نسخه دوم پروفرم تأیید شده در مرحله صدور
 • اصل گواهی بهداشت و امکان مصرف مرتبط با فاکتور که این گواهی باید به تأیید مقامات مسئول در سازمان بهداشتی کشور مقصد و مبدأ رسیده و مهر سفارت جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.
 • اصل برگ آنالیز به همراه کپی آن
 • بعد از بررسی و کنترل مدارک فوق و تأیید مشخصات کالا درج شده روی بسته‌بندی با خود محموله، اقدام به نمونه‌برداری می‌کنند و همراه برگ آنالیز تأیید شده توسط سازمان، به آزمایشگاه کنترل غذا و دارو، ارسال می‌شود تا مجوز سلامت و امکان صدور آن فراهم شود.
 • ارائه اوراق ثبت سفارش مشتری به گمرک
 • ارائه اصل فرمولاسیون که حاوی تمام اطلاعات علمی درباره محصول مدنظر
 • برگه شماره استانداردی که هنگام تولید کالا روی آن ثبت شده
 • تحویل اصل پروفرما با امضای تولیدکننده
 • تحویل اصل گواهی بهداشت و امکان مصرف در کشور مقصد
 • شماره فاکتور و تاریخ آن
 • مشخصات کامل و نام ماکارونی یا هر محصول دیگر همراه با شماره سری تولید

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه لازم برای صادرات ماکارونی

یک تاجر کاربلد و حرفه‌ای پیش از اقدام به هرگونه دادوستدی، باید برآورد هزینه بکند که بداند توان مالی شروع آن معامله را دارد یا خیر. از طرفی مقدار سرمایه اولیه به عوامل متعددی بستگی دارد، اینکه خریدار چه مقدار ماکارونی سفارش داده است، چه نوع ماکارونی مدنظرش است، بسته‌بندی مورد توافق چه نوعی است و نوع حمل‌ونقل آن .در این بین  مشخص است  که حمل‌ونقل با هواپیما هزینه بیشتری نسبت به سایر روش‌های حمل‌ونقل دارد.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه لازم برای صادرات ماکارونی
حداقل سرمایه لازم برای صادرات ماکارونی

تهیه مدارک و دریافت مجوزها از ارگان‌های مربوط هم هزینه‌بر است. خرید دستگاه‌های بسته‌بندی ماکارونی و دستگاه‌های فرم دهی ماکارونی هم از دیگر هزینه‌های مورد نیاز است. مشخص است که هزینه نیروی انسانی برای کار در کارخانه و کار با دستگاه و بار کردن محموله بر ماشین‌های حمل‌ونقل هم بر عهده صادرکننده است.  بدیهی است شروع هر شغلی نیاز به سرمایه دارد که این سرمایه ممکن است بعد از سال‌ها بازگردد. پس صبور باشید تا به سوددهی مدنظرتان برسید.

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سود صادرات ماکارونی چقدر است؟

سود حاصل از هر معامله بسیار مهم است. چون مشخص است که هر شخصی که وارد دادوستد می‌شود به سوددهی بالا فکر می‌کند که سختی این مسیر را به جان خریده و وارد دنیای تجارت می‌شود. باتوجه‌به اینکه بازار صادرات اسپاگتی در اکثر نقاط دنیا بسیار داغ است، مشخص است اگر در بسته‌بندی و کیفیت و بازاریابی دقت کنیم به سود خوبی خواهیم رسید.

ولی مقدار سود هم مثل سرمایه اولیه به عوامل زیادی ربط دارد که نمی‌توان به طور دقیق درباره آن اظهارنظر کرد. سود حاصل از تجارت پاستا به انتخاب کشور مقصد، مقدار محصول صادراتی، طریقه حمل‌ونقل و نرخ ارز جهانی بستگی دارد. ازآنجایی‌که ارز مدام در حال تغییر است، نمی‌توان سود حاصل از فروش آن به کشورهای خارجی را به طور دقیق مشخص کرد.

برای صادرات ماکارونی چه باید کرد؟

توجه کنید که در روند صادرات محصولات، پیگیر بودن و داشتن تجربه، از عوامل بسیار مهم هستند؛ برای اینکه بدانیم در تجارت ماکارونی چه‌کار باید بکنیم، باید بگوییم که با یک‌بار صادرات پاستا به تمام مراحل و نحوه و چگونگی صادرات تسلط پیدا خواهید کرد؛ ولی تنها به‌یک‌بار بسنده نکنید و در این کار استمرار به خرج دهید.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

دقت داشته باشید که در عصر رقابت امروزی، از مهم‌ترین مسائل صادرات، بسته‌بندی محصول استه  که هرچقدر زیبا و شکیل و مطابق با استانداردهای بین‌الملل باشد، قطعاً موفقیت بیشتری در کارتان کسب خواهید کرد. چگونگی صادرات صرفاً طی‌کردن برخی مراحل اداری نیست، بازاریابی و بسته‌بندی صحیح برای موفقیت در این امر، ضروری است.

بیمه کردن ماکارونی صادراتی هم از مهم‌ترین مراحل است که امنیت و سلامت محصول را تا رسیدن به مقصد تضمین می‌کند. به تازه‌کارها پیشنهاد می‌شود که صادرات کالای مدنظر خود را با حجم کمتر شروع کنند تا بهتر بتوانند روند صادراتی را مدیریت نمایند.

برای صادرات ماکارونی چه باید کرد؟
برای صادرات ماکارونی چه باید کرد؟

 به طور کلی روند صادرات به کشورهای دیگر به‌صورت زیر است:

 • بازاریابی حرفه‌ای برای ماکارونی‌های گوناگون
 • صدور پروفرما
 • بسته‌بندی و تداوم اسپاگتی صادراتی
 • تعیین ارزش گمرک
 • کسب مجوزهای گفته شده از ارگان‌های ذی‌ربط
 • اظهار محموله به گمرک
 • عقد قرارداد با شرکت حمل‌ونقل
 • بیمه کردن محصول
 • اخذ گواهی بازرسی بسته ماکارونی
 • تهیه فاکتور
 • اخذ گواهی مبدأ
 • ارسال محموله و ترخیص کالا

اگر درباره روند انجام صادرات اطلاعات کاملی ندارید، بدون شک در مرحله اول، سرمایه و شهرتتان را از دست خواهید داد.

آیا صادرات ماکارونی ممنوع است؟

کشورهای مختلف برای واردات و صادرات مواد مختلف قوانین خاصی دارند که بحث آن بسیار گسترده است. کشور ایران برای صادرات پاستا و عرضه آن در بازار جهانی ممنوعیت خاصی ندارد. مگر در مواردی که گندم و آرد تولیدی با بحران روبه‌رو شود که در این صورت صادرات پاستا با محدودیت‌هایی مواجه خواهد شد. همین‌طور اگر مقدار ماکارونی تولید شده در داخل، پاسخگوی نیاز داخلی نباشد، برای برقراری آرامش در بازار داخلی، صادرات پاستا محدود می‌شود.

صادرات ماکارونی با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس، به طور کلی با روند صادرات ماکارونی آشنا شدید؛حال اگر قصد ورود به این حوزه را دارید یا قبلاً  تجارت را شروع کرده‌ و حال می‌خواهید در کار خود پیشرفت کنید، باید از افراد آگاه و صاحب تجربه کمک بگیرید. بی شک واردشدن به دنیای تجارت بدون وجود راهنما و علم کافی، قطعاً زیان بزرگی را به دنبال خواهد داشت. شرکت وانیکس با داشتن تجربه و علم کافی، آماده پاسخگویی به تمام سؤالات تجاری و ارائه انواع خدمات بازرگانی برای شماست.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

65 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست