صادرات فرش و قالی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس

تولید و صادرات فرش و قالی در ایران قدمت دیرینه‌ای داشته و به حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ سال قبل برمی‌گردد. هم چنین این محصول در مناطق مختلف کشورمان هم چنان در حال تولید است. صادرات فرش و قالی یکی از مهم‌ترین اقلام صادراتی غیرنفتی ایران به جهان هستند. برای صادرات فرش و قالی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات فرش و قالی

برای صادرات فرش و قالی با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

در بخش صنایع‌دستی ایرانی نیز از حوزه‌های پرطرفدار و پرسود محسوب می‌گردند. باتوجه‌به اهمیت این موضوع، وبلاگ شرکت وانیکس قصد دارد در ادامه مقاله به سؤالات زیر درباره صادرات فرش و قالی پاسخ داده و اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما قرار دهد:

 • چگونه صادرات فرش و قالی را شروع کنیم؟
 • بهترین کشورها برای صادرات فرش و قالی کدام کشورها هستند؟
 • برای صادرات فرش و قالی چه مجوز هایی لازم است؟
 • مدارک موردنیاز برای صادرات فرش و قالی چه چیزهایی هستند؟
 • حداقل سرمایه برای صادرات فرش و قالی چه مقدار است؟
 • سود حاصل از صادرات فرش و قالی چقدر است؟
 • آیا فرش و قالی جزء صادرات ایران است؟

باتوجه‌به اینکه محدودیت‌های بین‌المللی باعث کاهش مراودات تجاری مربوط به حوزه صنایع‌دستی در ایران شده است؛ لذا صنعت فرش و قالی با رکود ویژه‌ای همراه بوده که موجبات نگرانی کارکنان این حوزه شده است.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در ادامه بحث در مورد صادرات فرش و قالی به سراغ آمارهایی می‌رویم که توسط  گمرک ایران منتشر شده تا با کمی مقایسه آنها به میزان وخیم بودن اوضاع صادرات در صنعت قالی در سال‌های اخیر برسیم. طبق آمار، بیشترین میزان صادرات فرش از ایران در سال ۱۳۷۳ بوده است.

برای واردات ته لنجی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در این سال کشورمان توانست با صادرات فرش و قالی ایرانی ۲ میلیارد و  ۱۳۲ میلیون دلار سود کسب کند و یک رکورد خیره‌کننده را به جا بگذارد. ارزش این آمار زمانی مشخص می‌شود که متوجه شوید در این سال حدوداً ۴۴ درصد از کل صادرات غیرنفتی ایران تنها با صادرات فرش اتفاق افتاده است. پس از سال ۷۳ روند نزولی صادرات در عرصه فرش آغاز شد و تا جایی ادامه یافت که اگر میزان آن را در سال ۱۴۰۰ بشنوید شاید برایتان غیرقابل‌باور باشد! میزان صادرات سال گذشته تنها ۵۰ میلیون دلار بوده است.

برای خرید از علی بابا چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

چگونه صادرات فرش و قالی را شروع کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید قبل از شروع هر پروژه کاری باید برای آن برنامه‌ریزی کرده و همهٔ جوانب کار را در نظر گرفت؛ سپس اقدام به فعالیت نمود تا حداقل ضرر و حداکثر سود حاصل شود.  در این جا به چند نمونه از این موارد اشاره خواهیم کرد.

برای خرید از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 1. کسب اطلاعات کافی در زمینه صادرات
 2. داشتن مهارت کافی این زمینه
 3. انتخاب مقصد مناسب (سعی کنید با آداب‌ورسوم مقصد آشنا باشید)
 4. برنامه‌ریزی مراحل کار و درنظرگرفتن کل جوانب
 5. شیوه صحیح قیمت‌گذاری جهت حفظ جایگاه در بازارهای خارجی
 6. تضمین کیفیت و مناسب بودی قیمت برای مشتریان
 7. برآورد هزینه‌های جانبی در کنار صادرات
 8. استفاده از تبلیغات مؤثر جهت فروش بیشتر
 9. برگزاری نمایشگاه در بهترین کشورها

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

موارد اشاره شده باید دقیق برسی و محاسبه گردد تا دچار ضرر نشوید. برای مثال قصد دارید فرش و قالی به کشور ترکیه صادر کنید و این در شرایطی است که خودتان تولیدکننده نیستید؛ اول باید با کشور ترکیه آشنا شوید و تحقیق کنید که چه نوع فرشی در این کشور بیشتر مورد مصرف است سپس جهت صادرات محصول، مقدار کافی فرش با قیمت مناسب تهیه فرمایید.

چگونه صادرات فرش و قالی را شروع کنیم؟
چگونه صادرات فرش و قالی را شروع کنیم؟

پس اگر در حوزه صادرات فرش می‌خواهید فعالیت کنید و تولیدکننده نیستید، بهتر است منبعی برای خرید تعداد بالای فرش با قیمت مناسب بیابید و اگر تولیدکننده فرش هستید، به‌صورت اصولی و درست وارد عرصه صادرات شده و قبل از شروع، همه جوانب را سنجیده و با یک برنامه‌ریزی صحیح،به موفقیت برسید.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای صادرات فرش و قالی کدام کشورها هستند؟

براییافتن بهترین کشورها برای فروش فرش،ابتدا سعی کنید از افرادی که در این زمینه تجربه موفق دارند مشاوره دریافت کنید؛ کشورهایی مورد هدفتان باشد که به فرهنگ ایران آشنایی دارند، هم چنین از لحاظ ثروت غنی بوده و قدرت و توانایی خرید داشته باشند. برای مثال کشور سومالی مقصد خوبی برای صادرات نیست زیرا مردم آن از لحاظ مالی بسیار ضعیف هستند؛ اما کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مانند کویت، بحرین و قطر هدف‌های خوبی برای صادرات فرش ایرانی به شمار میروند.

برای صادرات فرش و قالی چه مجوز هایی لازم است؟

تا اینجا با مراحل صادراتی فرش و قالیی و همچنین نحوه پیدا کردن کشور هدف آشنا شدید؛در ادامه مقاله، به مراحل صادرات و اخذ مجوز صادرات خواهیم پرداخت. آیین‌نامه اجرایی، امور گمرکی صادرات را به دودسته تقسیم می‌کند: قانون قطعی و موقت.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات قطعی به این معناست که کالایی به‌منظور فروش یا مصرف به خارج از کشور فرستاده شود و صادرات موقت درشرایطی است که کالا به طور موقت و برای اموری مانند تعمیر، تکمیل کالا یا شرکت در نمایشگاه به کشور دیگری ارسال گردد؛ بنابراین آنچه در مقوله فرش مدنظر است صادرات قطعی است. لیست اسناد و مدارک لازم جهت صادرات بدین شرح است:

 1. دریافت کارت بازرگانی معتبر به نام صادرکننده
 2. دریافت مجوز صدور
 3. تهیه packing list یا گواهی عدل‌بندی از مراکز مربوطه (درصورتی‌که کالاهای گوناگون دیگر همراه فرش صادر شود)
 4. دریافت گواهی استاندارد
 5. شناسنامه فرش که برای فرش دستباف کاربرد دارد.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اسناد معرفی شده در ادامه معمولاً برای صادرات کالا ضروری نیستند؛ اما اگر از طرف کشور مقصد مطالبه گردد باید توسط فرد صادرکننده ارائه گردد:

 1. گواهی مبدأ
 2. کارنه تیر: (کار نه تیر نوعی دفترچه‌ است که برای عبور کالا به‌وسیله کامیون از کشورهای عضو، بدون بازرسی دقیق و عوارض گمرکی صادر می‌شود.)
 3. سیاهه خرید
 4. بارنامه حمل
 5. گواهی بازرس

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مدارک مورد نیاز برای صادرات فرش و قالی چه چیزهایی هستند؟

در بخش بالا به برسی مجوزهای لازم برای صادرات فرش و قالی اشاره نمودیم در ادامه نیز با ادامه بحث به برسی روند صادرات این کالا می‌پردازیم. فرد صادرکننده لازم است با یک شرکت حمل‌ونقل قرارداد ببندد؛ سپس کالای صادراتی را بیمه کرده و گواهی بیمه را دریافت کند و در ادامه گواهی بازرسی کالا را تهیه نموده و گواهی مبدا بگیرد؛ یعنی از اتاق بازرگانی فاکتور فروش و گواهی تأییدیه آن را تهیه کند؛ اتاق بازرگانی با بررسی مدارکی مانند تصویر بارنامه، فاکتور فروش و کپی پروانه گمرکی اقدام به صدور گواهی مبدا می‌نماید.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات فرش و قالی چه مقدار است؟

برای راه‌اندازی هر کسب‌وکاری، حداقل سرمایه‌ای موردنیاز است. اغلب کارآفرینان موفق، اهداف خود را با سرمایه‌‌ای اندک آغاز نموده‌اند و به‌مرور پیشرفت حاصل شده است؛ اما برای صادرات کالاها نمی‌توان مبلغ دقیقی تعیین کرد چرا که صادرات هر کالا تحت‌تأثیر عوامل گوناگونی قرار می‌گیرد برای مثال از مواردی  که هزینه تجارت قالی را تحت تاثیر قرار میدهند، می‌توان موارد زیر را نام برد:

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حداقل سرمایه برای صادرات فرش و قالی چه مقدار است؟
حداقل سرمایه برای صادرات فرش و قالی چه مقدار است؟
 1. هزینه حمل‌ونقل و گمرک
 2. هزینه خرید محصولات اولیه و نوع فرش
 3. شرایط کشور مقصد
 4. هزینه تولید فرش یا تهیه فرش از فرش‌باف
 5. هزینه بسته‌بندی
 6. هزینه‌های اخذ مجوز

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

درهرصورت هدف فرد صادرکننده باید حداقل هزینه در کنار حداکثر کیفیت باشد تا کسب‌وکار موفقی را تشکیل دهد.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سود حاصل از صادرات فرش و قالی چقدر است؟

در صادرات فرش ایرانی سود کلانی نهفته است؛ زیرا ذات هنر بافت فرش و تولید آن متعلق به دستان هنرمند و طرح‌های ایرانیان است. ایران در کنار کشورهایی همچون هند، مصر پاکستان، چین و افغانستان جزء کشورهای بزرگ تولیدکننده و صادرکننده این محصول به‌حساب می‌آید. حدود یک ششم از سهم این بازار در دست کشورما قرار دارد؛ از این‌رو باید بازار و جامعه هدف این محصول را دقیق شناسایی کرده و از درآمد هنگفتی که می‌تواند برای صادرکنندگان داشته باشد، غافل نشد.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

حاشیه سود در فرش به‌قدری بالاست که تجار را برای ورود به بازار آن ترغیب می‌کند ولی درعین‌حال بسیار پر رقیب است و افراد برای کار در این حوزه باید مهارت کافی کسب کنند و هنر بازاریابی را فراگیرند تا ضرر زیادی را تجربه نکنند. از کشورهای واردکننده فرش‌های دستباف و ماشینی ایران می‌توان به کشورهای آمریکا، امارات، آلمان، ژاپن، لبنان، استرالیا، کانادا و قطر اشاره کرد که تجارت با این گونه کشورها سود زیادی برایمان به ارمغان می آورد.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سود حاصل از صادرات فرش و قالی چقدر است؟
سود حاصل از صادرات فرش و قالی چقدر است؟

آیا فرش و قالی جزء صادرات ایران است؟

نگاهی به تمدن‌های پیشین نشان می‌دهد ایرانیان از نخستین فرش‌بافان جهان بوده‌اند و در این رشته منحصربه‌فرد هستند. همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم، سهم ایران در بازار جهانی فرش، بی‌نظیر است؛ فرش‌های ایرانی به دلیل طراحی‌های زیبا، رنگ‌های طبیعی، ریزبافی و دوام همیشه در بازارهای جهانی بی‌رقیب بوده‌اند و طرفداران بسیاری دارند؛ بنابراین به دلیل تقاضای زیاد برای فرش‌های ایرانی که رتبه برتر بین‌المللی هستند، صادرات فرش می‌تواند نقش اساسی در توسعه اقتصادی و صادرات کشور ایفا کند.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی کردیم از صفر تا صد نحوه فروش فرش به بازارهای بین‌المللی را برسی کنیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله به دانش کافی دست‌یافته باشید؛ اما همان‌طور که می‌دانید تجارت فرش نیز مانند سایر حوزه‌های تجاری پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد که آوردن جزئیات مربوط به آن در این مطلب نمی‌گنجد.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ترخیص و یا سایر موارد مربوط به تجارت فرش، به وبلاگ وانیکس مراجعه کرده و مقاله‌های مرتبط را مطالعه فرمایید. هم چنین شما می توانید با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل کرده و هرگونه سؤال و ابهام خود را در این حوزه جویا باشید. شرکت تجاری وانیکس با سال ها تجربه در حوزه صادرات و واردات آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

112 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست