برای صادرات صنایع دستی چه باید کرد؟

چندین سال است که صادرات صنایع دستی در ایران اهمیت پیدا کرده است. صنایع‌دستی تولید داخل به دلیل زیبایی‌های ظاهری و ظرافت در ساختار، نظر طرفداران زیادی را در  سراسر دنیا جلب کرده است‌. بسیاری از صادرکنندگان با فرستادن صنایع‌دستی به کشور‌های خارجی توانسته‌اند سود خوبی به دست آورند. جالب است بدانید که بعضی از کشور‌های همسایه صنایع دستی ایرانی را می‌خرند و بعد با صادرات آن به کشور‌های دیگر سود کلانی به دست می‌آورند. برای صادرات صنایع دستی با وانیکس با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات صنایع دستی
صادرات صنایع دستی

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید         تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

پاپ آپ آموزش واردات

برای صادرات صنایع دستی با وانیکس با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

قصد داریم تا در این بخش از وبلاگ وانیکس، برای شما عنوان کنیم که برای صادرات صنایع دستی چه باید کرد. اگر تمایل دارید که بیشتر در این زمینه بدانید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید و خواندن این‌ موضوع جالب را از دست ندهید.

موضوعاتی که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • صنایع دستی چیست؟
  • اهمیت صادرات صنایع دستی
  • شروع صادرات صنایع دستی
  • تنوع صنایع دستی در ایران
  • تعرفه صادرات
  • هزینه‌های صادرات
  • واردات کالا از طریق شرکت وانیکس
  • سخن پایانی

صنایع دستی چیست؟

صنایع دستی هر کشور نماد فرهنگ، تفکر و  آداب و رسوم آن کشور است. این کالا‌ها هنر دست مردم بوده و صادرات آن‌ها به کشور‌های مختلف باعث رشد اقتصاد، کارآفرینی و بهبود اشتغال‌زایی می‌گردد. کشورمان ایران در زمینه صادرات صنایع دستی پیشتاز است، به طوری که توانسته رتبه ۴۰ دنیا را کسب کند‌.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

صنایع دستی چیست؟
صنایع دستی چیست؟

اهمیت صادرات صنایع دستی

در سال‌های اخیر، صنایع دستی  کشورمان اهمیت زیادی پیدا کرده است. یکی از دلایل اهمیت این صنعت، رونق اقتصاد و پیشرفت کسب و کار به وسیله آن است.

علاقه‌مندان زیادی در سر‌تا‌سر دنیا وجود دارند که شیفته فرهنگ و هنر ایرانی هستند. صادرات این محصولات ارزشمند، باعث می‌شود که مردم کشورهای مختلف با آداب و رسوم کشورمان آشنا شوند. همچنین رونق کسب و کار باعث کاهش مهاجرت هم‌وطنان عزیزمان به خارج از کشور نیز خواهد شد.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

نحوه صادرات صنایع دستی

کالایی برای صادرات مناسب است که از زیبایی و ظرافت کافی برخوردار باشد و بتواند نظر خریدار را جلب کند. شخصی که قصد دارد وارد حوزه  صنایع دستی شود، باید در قدم اول با مواد اولیه‌ای که در ساخت و تولید استفاده می‌شود، آشنایی کامل داشته باشد. اگر در کنار صادرات  تحقیق درستی انجام شود، سود کلانی در انتظار صادرکننده خواهد بود.

شایان ذکر است که انجام تبلیغات گسترده نیز نقش زیادی در فروش محصول و سود شما خواهد داشت. قبل از شروع هرگونه فعالیت در زمینه صادرات، ابتدا با افراد آگاه و خبره مشورت کنید.  قاعدتا آن‌ها تجربه‌های بیشتری در این زمینه دارند و می‌توانند با راهنمایی‌هایی که انجام می‌دهند کمک زیادی به شما بکنند تا اطلاعات زیادی در مورد نحوه صادرات صنایع دستی به دست آورید.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

اگر هرگونه سوالی در مورد نحوه صادرات صنایع دستی داشتید، می‌توانید با کارشناسان خبره شرکت وانیکس تماس بگیرید. آن‌ها در اسرع وقت پاسخ‌گو خواهند بود و شما را در این زمینه، راهنمایی می‌کنند.

تنوع صنایع دستی در ایران

مهم‌ترین صنایع دستی ایران که در سراسر دنیا خواهان دارد، فرش دستبافت است. محبوبیت این نوع فرش در کل دنیا کم‌نظیر است. البته می‌توان گفت که اکثر صنایع‌دستی ایران در دنیا طرفدار دارند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

به عنوان مثال صنایعی مثل طلاکوبی، فیروزه‌کوبی، مس‌کوبی،  میناکاری و موارد دیگر جزو صنایع دستی محبوب در جهان هستند که می‌توانند باعث سودآوری بالای صادرکنندگان ایرانی شوند. البته صنایع دیگری مثل منبت‌کاری، سنگ‌‌تراشی و خاتم‌کاری نیز طرفداران خاص خود را دارند.

تنوع صنایع دستی در ایران
تنوع صنایع دستی در ایران

اگر جزو کسانی هستید که این سوال ذهنتان را درگیر کرده (برای صادرات  صنایع دستی چه باید کرد) قبل از انجام هر اقدامی خوب تحقیق کنید تا متوجه شوید که کدام کشور‌ها علاقه بیشتری به صنایع دستی دارند.

تعرفه صادرات صنایع دستی

یکی از مقررات مربوط به صادرات کالا‌ها، اجرای تشریفات گمرکی است. طبق قوانین و مقررات، پرداخت یک‌سری هزینه‌ها توسط فروشنده و خریدار کالا اجباری است. این هزینه‌ها تعرفه گمرکی نامیده می‌شوند که دولت به منظور حمایت از کالاهای تولیدی از صادرکننده و واردکننده دریافت می‌کند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که صادرات این کالاها مشمول تشریفات گمرکی نشده و نیازی نیست برای صادرات آن هیچ‌گونه هزینه‌ای پرداخت شود.

هزینه‌های صادرات صنایع دستی

هزینه‌های مربوط به صادرات صنایع‌دستی به کشور‌های دیگر در چند بخش قابل تفکیک است. اصلی‌ترین هزینه مربوط به بسته‌بندی کالای صادراتی است. بسته‌بندی باید به صورتی باشد که کالا در طی فرایند صادرات آسیب نبیند. بسته‌بندی شیک محصول حتی می‌تواند در روند فروش نیز موثر باشد و توجه خریدار را جلب کند.

تعرفه صادرات صنایع دستی
تعرفه صادرات صنایع دستی

بیمه بودن محصول نیز حائز اهمیت است. صادر کننده مبلغی را پرداخت می‌کند و صنایع‌دستی ارسالی را بیمه می‌کند. در این صورت حتی اگر محصول در مسیر آسیب ببیند، می‌توان بخش زیادی از هزینه را از شرکت بیمه دریافت نمود.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

هزینه‌های مربوط به تبلیغات و بازاریابی هم به صورت جداگانه باید پرداخت شوند. این‌کار باعث فروش بیشتر محصولات خواهد شد. توجه به نوع صادرات محصول نیز مهم است. تحقیق کنید و بهترین روش ممکن را انتخاب نمایید. روشی که در عین معقول بودن باعث آسیب دیدن محصول شما نشود.

واردات کالا از طریق شرکت وانیکس

شرکت وانیکس جزو آن دسته از شرکت‌های تجاری است که می‌تواند در زمینه واردات و صادرات کالا به کشور‌های هند، امارات و دیگر کشور‌ها به شما کمک به سزایی کند. اگر برای ادامه فعالیت بازرگانی در زمینه صنایع دستی به دنبال شرکت قابل اعتمادی هستید،  توصیه ما به شما این است که  از کارشناسان خبره شرکت وانیکس کمک بگیرید.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

این شرکت به عنوان واسط تجاری عمل کرده و واریز پول به حساب شرکای تجاری را نیز انجام می‌دهد. این‌کار باعث می‌شود خیال شما از بابت مسائل امنیتی آسوده باشد. همکاری با شرکت تخصصی وانیکس این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بدون هیچ مشکل یا پرداخت هزینه اضافی وارد این حوزه شوید و کالای مورد نیاز خود را وارد یا صادر کنید.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

سخن پایانی

در سال‌های اخیر، فعالیت بازرگانی در زمینه صادرات صنایع دستی اهمیت زیادی پیدا کرده است. به طوری‌ که اکثر تاجران کالا ترجیح می‌دهند این نوع محصول را به کشور‌های دیگر صادر کنند. سود این فعالیت بازرگانی در حد قابل قبولی است و شاید یکی از دلایل ترغیب صادرکنندگان به ادامه فعالیت در این زمینه، همین موضوع باشد.

یکی از دلایل نگارش این مقاله این بود که به شما توضیح دهیم برای صادرات صنایع دستی چه کارهایی باید انجام دهید و چه نکاتی را در نظر بگیرید. امیدواریم که توانسته باشید اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه نحوه صادارات محصولاتی که نشانی از فرهنگ این مرز و بوم است را به دست آورید‌ و این موضوع برایتان سودمند بوده باشد.

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

پاپ آپ آموزش واردات
399 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
پاپ آپ آموزش واردات