روش های توسعه صادرات

روش های توسعه صادرات چیست؟ توسعه صادرات به شما کمک می‌کند حقایق، محدودیت‌ها و اهداف پیرامون تلاش‌های بین المللی خود را درک کنید. از توسعه برای ایجاد اهداف خاص، تصمیم گیری در مورد برنامه‌های اجرایی و علامت گذاری نقاط عطف موفقیت خود استفاده کنید. توسعه و گسترش می‌تواند تیم را برای رسیدن به اهداف تشویق کند.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

روش های توسعه صادرات

بدون برنامه، کسب و کار شما ممکن است فرصت‌های رشد در خارج از بازار داخلی را نادیده بگیرد. افزایش صادرات بالاترین اولویت هر دولتی است که قصد دارد رشد اقتصادی را تحریک کند. با این حال، هنوز اختلاف نظر شدیدی در مورد نحوه مداخله دولت‌ها وجود دارد. به عنوان مثال، اغلب این بحث مطرح شده است که بهترین کاری که دولت ها می‌توانند انجام دهند این است که موانع بر سر راه عملکرد ساده و آسان نیروهای بازار را از بین ببرند و اطلاعاتی را در مورد بازارهای مقصد و رقبای خارجی به شرکت‌های صادرکننده ارائه دهند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

در ادامه با روش های توسعه صادرات با تیم بازرگانی وانیکس همراه شوید.

  • توسعه صادرات چیست؟
  • روش های توسعه صادرات کدامند؟
  • خدمات وانیکس در زمینه ارسال کالا به آن سوی مرزها

توسعه صادرات چیست؟

همه ما می‌دانیم که شرکت‌های صادراتی دائماً به دنبال هر نوع توسعه یا روندی در بازار می‌گردند تا حجم صادرات خود را افزایش دهند یا به عبارت دیگر به دنبال ” کسب درآمد بیشتر” برای تجارت خود هستند. این نه تنها برای صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ، بلکه برای دولت‌ها نیز استراتژی ایده‌آلی است. زمانی که یک کسب‌وکار پیشرفت‌هایی ایجاد می‌کند، بر استراتژی صادرات دولت مانند ابتکار ملی نیز تأثیر می‌گذارد و همه از آن سود می‌برند. انجام این کار همیشه برای تمامی کسب و کارها آسان نیست. وقتی همه چیز برای کسب و کارها سخت‌تر می‌شود، دولت برای کمک وارد عمل خواهد شد؛ زیرا دولت به دنبال کمک به ارتقا روش های توسعه صادرات است.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های صادرکنندگان به دلیل فقدان دانش در مورد نحوه بازاریابی مؤثر در خارج از کشور است، در حالیکه بسیاری از کشورهای در حال توسعه جدید قادر به افزایش حجم صادرات خود به تنهایی نیستند. حتی با وجود فناوری پیشرفته، رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در خارج از مرزها، یک چالش بزرگ برای بیشتر کسب و کارهای کوچک در هر کشوری است.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

یکی از راه‌های که کسب‌وکارها این است که به دنبال بازارهای جدیدی بگردند که تجارت در آن آسان باشد و مشتریان را در آن بازارها شناسایی کنند. در حالی که سیاستگذاران به بحث در مورد این موضوع ادامه می‌دهند، بررسی استراتژی‌ها و روش‌های توسعه صادرات ما را قادر می‌سازد تا فهرستی از بهترین‌ها را تهیه کنیم:

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

روش های توسعه صادرات کدامند؟

ایجاد طرح‌های استرداد حقوق گمرکی: بر اساس نطرسنجی انجام شده در میان کارآفرینان در میان اقدامات سنتی، طرح بازپرداخت گمرک، یکی از اقداماتی است که در گذشته نیز موفق بوده است. طرح‌های استاندارد بازپرداخت گمرک را می‌توان با موارد زیر بهبود بخشید:

  • (الف) در دسترس قرار دادن آنها برای صادرکنندگان غیرمستقیم و گسترش آنها به سازمان‌های وارداتی مورد استفاده در تولید محصولات نهایی صادراتی.
  • ب) حذف پیش پرداخت گمرک برای شرکت‌های صادرکننده به منظور کاهش اعتبار مورد نیاز.

افزایش تحصیل و هزینه اعتبار: در دسترس بودن اعتبار کوتاه مدت و (به ویژه) بلند مدت برای صادرکنندگان بسیار مهم است. این امر برای شرکت‌های کوچک و متوسط (SMES)، که محدودیت‌های اعتباری برای آنها مهم‌تر از شرکت‌های بزرگ است، تعیین‌کننده است. از آنجایی که شرکت‌های کوچک و متوسط بیشتر شرکت‌ها را در کشورهای در حال توسعه تشکیل می‌دهند، بهبود در این حوزه برای حمایت از توسعه صادرات ضروری است.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

ساده‌سازی مقررات: دولت باید مقررات مربوط به روش های توسعه صادرات را ساده کند. روش‌های طولانی به ویژه بر صادرکنندگان جدید تأثیر منفی می‌گذارد. در عین حال، دولت‌ها باید جمع‌آوری و انتشار اطلاعات در مورد بازارهای خارجی و الزامات صادرات را بهبود بخشند. همچنین باید استانداردهای محصول و سایر الزامات فنی مورد نیاز برای صادرات به بازارهای کشورهای توسعه یافته را نیز در نظر بگیرند.

روش های توسعه صادرات کدامند؟
روش های توسعه صادرات کدامند؟

بهبود همکاری بین فعالان اقتصادی: علاوه بر ابزارهای سیاست سنتی، توسعه صادرات می‌تواند با بهبود همکاری بین صادرکنندگان و دولت و افراد فعال در حوزه تجارت مورد حمایت قرار گیرد. به عنوان مثال، امروزه آگاهی بیشتری در مورد امکان استفاده از کنسرسیوم‌های صادراتی برای کمک به  SMEها برای دسترسی به بازارهای بین المللی وجود دارد. این ممکن است به عنوان مکمل مداخله دولت در نظر گرفته شود.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

ترکیب سیاست های رشد صادرات کوتاه مدت و بلند مدت: تحریک توسعه صادرات مستلزم ترکیب سیاست‌های کوتاه مدت و بلندمدت است. در این زمینه، مهم است که از مکمل بودن بین شرکت‌های صادرات ( EPP) و سایر سیاست‌های داخلی (مثلاً با هدف افزایش بهره وری و محتوای تکنولوژیکی محصولات داخلی) استفاده شود.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

همکاری استراتژیک بین سطوح مختلف: دولت و بخش خصوصی به طور گسترده به عنوان یک عنصر کلیدی برای موفقیت سیاست در نظر گرفته می‌شود.

در واقع، یک پیشفرض برای شرکت‌های صادراتی موفق، توانایی دولت داخلی از جمله طراحی، اجرا و نظارت است. نتیجه این است که ترکیب سیاست پیشنهادی برای یک کشور معین باید بر اساس قابلیت‌های موجود برای دولت ملی و آژانس‌های داخلی تنظیم شود. این استدلال می‌تواند به معیارهای بسیار عملی برای طراحی خط مشی منجر شود که بهترین ترکیب خط مشی را با تکیه بر ملاحظات مربوط به کارآمدترین نهادهای دولتی پیشنهاد می‌کند.

پذیرش چنین معیارهایی می‌تواند اتلاف منابع را به حداقل برساند و خطر تقویت گروه‌های ذینفع داخلی قدرتمند و فعالیت‌های غیرقانونی را کاهش دهد. در واقع، سیاست یکسانی که در دو کشور مختلف اجرا می‌شود ممکن است نتایج کاملاً متفاوتی به همراه داشته باشد.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

مکمل‌های نهادی و سیاستی مهم هستند. سیاست‌های داخلی ممکن است به طور مستقیم، از طریق مجموعه ابزارهای سیاستی با تأثیر مستقیم بر تجارت خارجی، یا به‌طور غیرمستقیم، از طریق مجموعه اقدامات سیاستی که تأثیر مستقیم خود را بر سایر جنبه‌های سیستم‌های اقتصادی (به عنوان مثال، پولی و مالی) دارند، بر عملکرد صادرات تأثیر بگذارند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

سیاست‌ها، کنترل تولید و قیمت، سیاست‌های سرمایه گذاری، سیاست‌های نرخ ارز و به نوبه خود، عملکرد تجارت خارجی را تحریک می‌کند. همه این اقدامات سیاستی را نمی‌توان به صورت مجزا در نظر گرفت. نه تنها انتخاب خط مشی، بلکه زمینه اقتصادی و نهادی و ترکیب سیاستی که در آن اجرا می شود نیز اهمیت دارد.

خدمات وانیکس در زمینه ارسال کالا به آن سوی مرزها

روش های توسعه صادرات به شناخت بیشتر کسب و کار و محصولات شما کمک می‌کند. همانطور که می‌دانید صادرات یکی از روش‌های بازاریابی در بازارهای بین‌المللی است. برای اینکه بتوانید محصولات خود را در خارج از ایران معرفی کنید و بفروشید کافی است با شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید.

خدمات وانیکس در زمینه ارسال کالا به آن سوی مرزها
خدمات وانیکس در زمینه ارسال کالا به آن سوی مرزها
۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

16 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست