آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور

کسانی که در امر واردات و صادرات کالا فعالیت دارند، حتما می‌دانند مدتی است که کارهای مربوط به واردات و صادرات کالا به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. شاید همین موضوع باعث شده باشد که عده زیادی از افراد سردرگم شده و چندان با این روش جدید ارتباط برقرار نکرده باشند. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور بپردازیم.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور

اینکه اصلا دوراظهاری صادرات چیست، چرا و چگونگی انجام آن را می‌خواهیم کامل توضیح دهیم. اگر شما هم مدتی است که به دنبال آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور هستید و می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان این کار را انجام داد، حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش واردات کلیک کنید.

فهرست مطالب آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور:

  • مراحل انجام صادرات کالا
  • مراحل آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور
  • حرف آخر

مراحل انجام صادرات کالا

قبل از اینکه به آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور بپردازیم، لازم است که مراحل کلی صادرات کالا را توضیح دهیم. مسلما از قبل چیزهایی در مورد چگونگی انجام صادرات می‌دانید اما دانستن تمام مراحل و شناختن تمام جزئیات صادرات این کار خالی از لطف نیست؛ چرا که ممکن است بعضی جزئیات کار را در ذهن نداشته باشید یا اینکه مدت‌ها از آپدیت‌های قوانین صادرات دور بوده باشید. به همین دلیل مرور این مراحل کمک خوبی به یادگیری بهتر آموزش اظهارنامه صادرات می‌کند. اما این مراحل کدام است؟ در ادامه هر کدام را مرحله به مرحله توضیح داده‌ایم.

دریافت کارت بازرگانی

اولین مرحله برای انجام هرگونه کار مربوط به صادرات و حتی واردات نیز، اخذ کارت بازرگانی در حوزه‌ای است که می‌خواهید صادرات انجام دهید. برای انجام این کار لازم است که با در دست داشتن یک سری مدارک هویتی و البته تاییدیه تخصص در حیطه‌ای که می‌خواهید صادرات انجام دهید، به اداره صنعت معدن تجارت رفته و کارت بازرگانی خود را دریافت کنید.

برای واردات از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

مراحل انجام صادرات کالا
مراحل انجام صادرات کالا

کسب مجوزهای لازم برای صادرات

بسته به اینکه قصد صادرات چه محصولی را دارید، لازم است از ارگان‌های دولتی مختلف مجوزات لازم را کسب کنید. این مجوزها عموما از وزارت صنعت معدن تجارت، کشاورزی، بهداشت، سازمان ملی استاندارد یا نهادهای دیگر مثل سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی (برای صادرات صنایع دستی) گرفته می‌شود. در قسمتی که آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور توضیح داده می‌شود بیشتر راجع به اینکه چگونه باید این مجوزات را در سامانه بارگذاری کرد، توضیح می‌دهیم.

اظهار کالا به گمرک

این مرحله همان انجام دوراظهاری که موضوع اصلی مقاله است. در واقع شما بعد از اینکه کالاهای صادراتی خود را به گمرک تحویل دادید، باید خود برگه دوراظهاری را کامل کرده و به گمرک ارائه دهید. این برگه که امروزه به صورت یک فرم اینترنتی درآمده و باید به صورت آنلاین تکمیل شود، شامل مشخصات هویتی شما و البته ویژگی‌ها و مشخصات کالایی است که می‌خواهید صادر کنید. بعد از ارزیابی کالا به شما مجوز خروج یا پروانه صادراتی تعلق گرفته و می‌توانید کالای خود را بسته‌بندی و به انبار گمرک تحویل دهید تا در مرحله بعد آن را به مقصد مورد نظر ارسال کنند.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از علی بابا کلیک کنید.

تنظیم قرارداد حمل و نقل و بیمه

در این مرحله شما با یک شرکت بین‌المللی حمل و نقل کالا قرارداد بسته و اجناس خود را به آن‌ها تحویل می‌دهید تا به مقصد خارجی ارسال کنند. ممکن است این حمل و نقل از هر کدام از راه‌های زمینی، دریایی یا هوایی باشد، اما نکته مهم در این مرحله بیمه کردن کالا است؛ چرا که اگر کالا را بیمه نکنید آن‌گاه هر خسارتی که به آن وارد شود برعهده شرکت حمل و نقل نبوده و ضرر شما و خریدار خارجی می‌شود.

صدور فاکتور و ارسال کالا

در نهایت نوبت به صدور فاکتور و ارسال کالا می‌رسد. در واقع شما با تحویل فاکتور فروش خود به اتاق بازرگانی اجازه بازرسی کالا را داده و اتاق بازرگانی در ازای ارائه تصویر پروانه گمرکی، تصویر بارنامه حمل و تصویر فاکتور فروش گواهی مبدا، کالای شما را صادر می‌کند.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از چین کلیک کنید.

صدور فاکتور نیز به این صورت است که جواز خروج از سمت اتاق بازرگانی به شرکت حمل و نقل داده شده و شما با پرداخت حق گمرکی، اجازه روانه شدن کالاها به مقصد خارجی را می‌دهید. این مرحله آخرین مرحله صادرات کالا است، اما برای اینکه بتوان برگه خوداظهاری را تکمیل کرد، لازم است حتما در مورد آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور توضیح دهیم.

مراحل آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور

همانطور که گفتیم امروزه انجام دوراظهاری صادرات با فاکتور به صورت الکترونیکی درآمده و در یک سامانه اینترنتی انجام می‌شود. اما بیشتر افراد که نوپا هستند نحوه کار با این سامانه و تکمیل برگه دوراظهاری صادرات را نیاموخته‌اند و البته در این زمینه نیز آموزش زیادی در فضای اینترنت وجود ندارد. در ادامه تمام مراحل انجام این کار را با جزئیات آورده‌ایم تا شما از سردرگمی بیرون آمده و بتوانید به سادگی آن را انجام دهید.

ورود به سامانه گمرک الکترونیک

اولین مرحله در آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور ورود به سامانه گمرک الکترونیک است. صاحبان کالا و دارندگان کارت حق‌العملکاری و نمایندگان می‌توانند با مراجعه به دایره احراز هویت در گمرک مورد اظهار، اقدام به ثبت‌نام و دریافت رمز عبور نمایند. در حال حاضر این رمز عبور برای اشخاص حقیقی همان کد ملی فرد است. پس از ورود با صفحه داشبورد خود روبرو می‌شوید.

در زیر نام داشبورد عبارت کاربر درج شده است. با کلیک روی آن گزینه‌های زیادی نمایش داده می‌شود که یکی از آن‌ها همان دوراظهاری صادرات است. با زدن روی گزینه دوراظهاری صادرات وارد این بخش می‌شوید.

مراحل آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور
مراحل آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور

قوانین و مقررات

بعد از اینکه وارد بخش دوراظهاری صادرات شدید، صفحه مربوط به قوانین و مقررات برای شما نمایش داده می‌شود. شما با خواندن این قوانین و مقررات و البته تایید آن، تمامی بندها و مقرراتی که در مورد انجام دوراظهاری وجود دارد را تایید می‌کنید. بعد از تایید کردن، نوبت به وارد کردن اطلاعات می‌رسد.

ورود اطلاعات

در مرحله دوم آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور، نوبت به ورود اطلاعات در برگه‌های مختلفی می‌رسد که در این مرحله نمایش داده می‌شود. اطلاعاتی از قبیل مشخصات هویتی فرد صادر کننده، مشخصات کالا یا کالاهای صادراتی مثل وزن، ابعاد، جنس و تعداد کالاها.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از دبی کلیک کنید.

همچنین آدرس دقیق مبدا و مقصد کالاهای صادراتی باید در این فرم‌ها قید گردد. همچنین ارزی که با آن خرید اجناس انجام شده باید مشخص شود و البته خود سیستم کل قیمت محاسبه شده را نمایش می‌دهد. بعد از انجام تمام این کارها باید دکمه تایید را بزنید تا به مرحله بعد بروید.

بارگذاری مدارک

آخرین مرحله در آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور مربوط به بارگذاری مدارک لازم است. در این مرحله ابتدا باید فاکتور فروش اجناس را بارگذاری کنید. شاید مهمترین مدرکی که بارگذاری می‌کنید، همین فاکتور فروش باشد. توجه داشته باشید که حجم فایل فاکتور باید کمتر از ۲۰۰ کیلوبایت باشد؛ سپس در هر قسمت که وجود دارد باید دکمه اضافه کردن سند را زده و مدارک مختلفی که از شما می‌خواهد را بارگذاری کنید.

اگر عکسی را اشتباه بارگذاری کرده باشید خود سیستم خطا داده و به شما گوشزد می‌کند تا دوباره بارگذاری کنید. در نهایت بعد از وارد کردن تمام مدارک، باید گمرک اظهاری خود را از آخرین لیست انتخاب کرده و دکمه تایید و ارسال را بزنید. با زدن این دکمه انجام عملیات دوراظهاری صادرات کالاهای شما به پایان رسیده و شما می‌توانید به سراغ مراحل بعدی صادرات که در قسمت قبل توضیح دادیم بروید.

حرف آخر

با توجه به توضیحاتی که در مورد آموزش دوراظهاری صادرات با فاکتور داده شد، به نظر می‌رسد که انجام کلیه مراحل اداری و قانونی صادرات کاری بسیار زمان بر و نیازمند تخصص باشد. به همین دلیل اکثر بازرگانان کار انجام صادرات و واردات کالای خود را به شرکت‌های بازرگانی می‌سپارند.

پیشنهاد ما نیز به شما این است که بکارهای صادرات کالای خود و البته تکمیل دوراظهاری صادرات با فاکتور کالاهای خود را به کمپانی وانیکس بسپارید. این کمپانی با داشتن تجربه و دانش لازم در امر واردات و صادرات می‌تواند تمامی مراحل لازم برای انجام صادرات کالای شما را در کمترین زمان و با کمترین هزینه انجام دهد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

88 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست