همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون

هر سرمایه‌گذاری باید حتما از خود بپرسد که کدام بازار برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟ یک سرمایه‌گذاری مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟ چرا یک بازار برای سرمایه‌گذاری بهتر از بازار دیگر است و … اگر شما هم این سوالات را در ذهن خود دارید اما هنوز پاسخی برای آنها نیافته‌اید اشکالی ندارد، کافی است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالاتتان و البته مهم‌ترین سوال این مقاله یعنی بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون کدام است را بیابید.

 

 

سرمایه گذار کیست

همه ما انسان‌ها در هر سطح مالی یا در هر سنی که باشیم، سرمایه‌گذار هستیم. دانش‌آموز یا دانشجویی که از وقت خود سرمایه‌گذاری می‌کند برای به دست آوردن مدرک تحصیلی‌اش، در حال سرمایه‌گذاری روی آینده خود است. از سویی کارمندی که خودرو می‌خرد و در گاراژ خانه‌اش می‌گذارد هم در حال سرمایه‌گذاری روی پس‌انداز خود است به این امید که در آینده قیمت خودرو بالا رفته و سرمایه‌اش بیشتر شود. دانش‌آموز و دانشجو در حال صرف زمان و سرمایه‌گذاری روی خود هستند و می‎‌توان این نوع سرمایه‌گذاری را سرمایه‌گذاری بلندمدت و معنوی دانست. چراکه زمان داده شده و مدرک و اعتبار گرفته می‌شود. اما کارمند روی سپرده‌اش سرمایه‌گذاری کرده است. پس سرمایه‌گذاری وی مادی محسوب می‌شود؛ چرا که پول در میان گذاشته و قرار است آن را چند برابر کند.

سرمایه گذار کیست

در این مقاله بحث ما روی سرمایه‌گذاری مادی است. به همین دلیل قصد داریم توضیح دهیم که بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون کدام است. درنتیجه باید روی بازارهایی که می‌توان سرمایه‌گذاری مالی در آنها انجام داد تمرکز کنیم. به نظرتان چه بازارهایی برای سرمایه‌گذاری با ۷۰ میلیون وجود دارد؟ با یک نگاه گذرا می‌توان به بازارهای ملک و مسکن، بازار خودرو، بازار طلا و سکه و البته بازارهای مالی مثل بورس و بیت کوین دست یافت. اما کدام از این بازارها مناسب سرمایه‌گذاری بوده و البته اگر بخواهیم بهترین آنها را تعیین کنیم باید به چه معیارهایی توجه کنیم؟ در ادامه با بررسی ویژگی‌های بهترین سرمایه‌گذاری به بررسی هر کدام از این بازارها رفته و در نهایت مشخص می‌کنیم که بهترین آنها کدام است؟

 

 

ویژگی های بهترین سرمایه‌ گذاری

از ویژگی‌های بهترین سرمایه‌گذاری باید چند نکته را مد نظر داشته باشیم. اولا سرمایه‌گذاری دارای یک مدت زمان بازدهی است که برای بعضی سرمایه‌گذاری‌ها ۱۰ سال است و برای بعضی کمتر از یک ماه. دوما هر سرمایه‌گذاری ریسکی دارد که بسته به نوع آن مقدار ریسکش متفاوت است. سوما بحث نقدشوندگی سرمایه‌گذاری مالی هم وجود دارد. بعضی کالاها با اینکه سرمایه‌گذاری خوبی محسوب می‌شوند، اما نقدشوندگی پایینی دارند. با توجه به این سه نکته، می‌توان گفت که بهترین سرمایه‌ گذاری با ۷۰ میلیون سرمایه‌گذاری است که هم بازه زمانی بالایی نداشته باشد، هم ریسک کمی داشته و هم اینکه سریعا نقد شود. حال باید بررسی کنیم که کدام یک از بازارهای سرمایه که مطرح کردیم هر سه ویژگی نام برده شده را دارند.

بازار ملک و مسکن

مشهورترین بازار و البته خوش‌نام‌ترین بازار برای سرمایه گذاری بازار ملک و مسکن است. خانه یا زمین همیشه در ایران سرمایه محسوب می‌شده و تا اطلاع ثانوی محسوب خواهد شد. پس سرمایه‌گذاری روی این بازار را می‌توان یک سرمایه‌گذاری مناسب و عاقلانه دانست؛چرا که قیمت مسکن همواره در طول سالیان روبه‌رشد بوده و تنها گاهی رکود رخ داده اما هیچ‌گاه افت قیمت نداشته است. با توجه به این نکات آیا می‌توان بازار ملک و مسکن را بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون دانست؟هرچند سرمایه‌گذاری روی مسکن دو ویژگی ریسک پایین و نقد شوندگی سریع را دارد، اما نیازمند زمانی طولانی است. در ایامی مانند اوایل دهه ۷۰ و ۹۰ سرعت ساخت‌وساز در ایران بسیار پرشتاب بود. به همین دلیل اگر در آن زمان کسی مسکن می‌خرید درطول چندسال چند برابر شدن سرمایه‌اش را هم به چشم می‌دید. امروزه برای اینکه بتوانید با خرید مسکن سرمایه خود را افزایش دهید باید بالای ۵ سال صبر کنید. به همین دلیل است که به نظر ما بهترین سرمایه گذاری با ۵ میلیون تومان، بازار ملک و مسکن نیست.

 

 

بازارهای مالی و طلا

گزینه بعدی که به عنوان بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون پیشنهاد می‌شود، سرمایه‌گذاری روی بازار سکه یا بازارهای مالی است. سکه و طلا همواره پشتوانه سرمایه بوده‌اند و جزو گزینه‌های بسیار خوشنام برای سرمایه‌گذاری هستند. چند سالی هم هست که بازارهای مالی مثل بورس ایران یا فارکس مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته و به همین دلیل بسیاری از کسانی که اندک سرمایه‌ای دارند به امید چندبرابر شدن سرمایه‌شان به سمت این بازارها روانه شده‌اند. اما آیا این دو گزینه می‌توانند به عنوان بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون در نظر گرفته شوند؟

اگر دقت کرده باشید کسانی که به تازگی سکه و طلا خریده‌اند یا در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری کرده‌اند مدام مشغول رصد اخبار بوده یا خیره به نمودار مشهور بورس شده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد با اینکه این دو بازار ویژگی‌های بازدهی در مدت زمان کم و نقدشوندگی بالا را دارند، اما بسیار پرریسک بوده و باعث ایجاد استرس سنگینی برای سرمایه‌گذار می‌شوند.

ویژگی های بهترین سرمایه‌ گذاری

به همین دلیل نمی‌توان این دو گزینه را به عنوان بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون در نظر گرفت. چرا که ریسک بالایی داشته و خواب و آرامش را از سرمایه‌گذار می‌گیرد. بدتر از همه ضرر مالی بسیار هنگفت دارد. البته تمام این نکات با این شرط گفته شد که سرمایه‌گذار با تکنیک‌های تحلیل قیمت بازار سکه و طلا و بازارهای مالی آشنا باشد. در غیر این صورت کاملا ضررده محسوب می‌شود.

بازار خودرو

آخرین گزینه‌ای که برای بررسی به عنوان بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون پیشنهاد می‌شود، بازار خودرو است. دلالان خودرو را همه می‌شناسیم و با آنها برخورد داشته‌ایم. می‌دانیم که این حرفه بسیار سودآور بوده و می‌تواند به عنوان کاندیدی برای بهترین سرمایه گذاری در نظر گرفته شود؛

چرا که بازار خرید و فروش خودرو همیشه داغ بوده و بی متقاضی نیست. اما آیا سرمایه‌گذاری روی خودرو تمام سه ویژگی که گفتیم را دارد؟ وارد شدن به بازار خودرو و سرمایه‌گذاری در آن در صورتی معنادار است که اولا شما با تشخیص فنی یک خودروی سالم آشنا باشید و در خرید آن دچار اشتباه نشوید.

فرض کنید با نکات فنی تشخیص خودروی سالم آشنا نباشید و یک خودروی به ظاهر سالم اما از نظر فنی خراب را خریداری کنید. با اینکه برای فروش آن می‌توانید در زمانی کوتاه اقدام کرده و البته ریسک زیادی هم ندارد (بالاخره ماشین است و می‌توان از آن استفاده کرد) اما اگر سالم نباشد کسی آن را خریداری نکرده و نقدشوندگی بالایی نخواهد داشت.

واردات و صادرات را فراموش نکنید

حال که تمام احتمال‌ها را بررسی کردیم، آیا می‌توان به این نتیجه رسید که اصلا بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون وجود ندارد؟ خیر. هنوز یک گزینه مانده که آن را در احتمالات در نظر نگرفتیم، اما در ادامه بررسی می‌کنیم. اگر بتوان با ۷۰ میلیون در واردات کالاهایی مثل گوشی هوشمند، پوشاک و لوازم خانگی سرمایه‌گذاری کنید چه؟

کالاهای وارداتی هر سه ویژگی که برای بهترین سرمایه‌گذاری نام بردیم دارد. هم در زمان کوتاهی وارد بازار شده و به فروش می‌رسد، هم ریسک آن بسیار پایین است، چرا که امکان ندارد کالاهای وارداتی در بازار به فروش نرسند (مگر اینکه مردم خرید نکنند!)، و هم اینکه نقدشوندگی آنها بسیار سریع است. به همان سرعتی که شما به بازار رفته و اجناس مورد نیاز خود را تهیه می‌کنید. اما چگونه می‌توان با ۷۰ میلیون در بازار واردات یا صادرات کالا سرمایه‌گذاری کرد؟

 

 

واردات با شرکت وانیکس

واردات کالا بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون محسوب می‌شود. به این صورت که با ۷۰ میلیون هم می‌توان در امر واردات کالاهای مختلف توسط شرکت وانیکس سرمایه‌گذاری کرد. این شرکت همیشه مشغول واردات اجناس مختلفی مثل لوازم خانگی، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، قطعات خودرو، گوشی هوشمند و لوازم جانبی موبایل و لپ‌تاپ که هر سه ویژگی نام برده را دارند، است. کافی است با شرکت وانیکس تماس گرفته و در این مورد از آنها مشورت بخواهید.

واردات و صادرات را فراموش نکنید

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم بهترین سرمایه گذاری با ۷۰ میلیون را برای بازارهای مختلف بررسی کرده و ویژگی‌های آن را بررسی کنیم. به همین خاطر به سراغ بازارهای مشهور مثل مسکن و ملک، طلا و سکه، خودرو و بازارهای مالی رفتیم.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *