حمل دریایی از چین

برای اینکه بازرگانی بتواند از چین به ایران کالا وارد کند لازم است که سه مرحله مهم را پشت‌سر بگذارد. این مراحل شامل خرید کالا از شرکت‌های فروشنده چینی، ترخیص آنها از گمرک و ارسال به ایران است. هرکدام از این مراحل نیز نکات ویژه خود را دارند که باعث می‌شود هزینه واردات کاهش یافته و درعوض سود آنها افزایش یابد. رعایت این نکات نیازمند تجربه و تخصص زیاد است که البته یک بازرگان نوپا نمی‌‎تواند به‌تنهایی از پس همه آنها برآید. به همین دلیل لازم است حتما از یک بازرگانی واسطه کمک بگیرید.

بازرگانی وانیکس برای بهتر انجام شدن هر مرحله و کاهش هزینه آنها راه‌هایی کاملا نوآورانه و مختص به خود یافته است. برای مثال در خرید از چین، این بازرگانی به دلیل آشنایی با شرکت‌های فروشنده چینی در زمینه کالاها و دستگاه‌های مختلف، می‌تواند بهترین آنها را که قیمت فروش بسیار کمتری دارد برای بازرگان بیابد و اینگونه هزینه‌های خرید را کاهش دهد. همچنین روش خرید عمده نیز که وانیکس بسیار تاکید دارد باعث کاهش هزینه‌های خرید می‌شود.

واردات از چین و مراحل آن

از سویی برای اینکه هزینه‌های پرداخت حق گمرکی نیز کاهش یابد، بازرگانی وانیکس در لیست‌گیری کد تعرفه کالاها روشی بسیار دقیق به کار می‌برد که باعث می‌شود در نهایت حق گمرکی پرداختی برای ترخیص کالاها بسیار کاهش یابد. عموما این مرحله را بسیاری از بازرگانان و ترخیص‌کاران با بی اعتنایی انجام می‌دهند در حالی که تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه‌های ترخیص و پرداخت مالیات کالاها دارد و اگر با دقت انجام شود، هزینه‌های واردات را به‌شدت کاهش می‌دهد.

واردات از چین

حمل دریایی کالا از چین مرحله آخر واردات کالا از این کشور به ایران است. این مرحله به سه روش حمل دریایی، حمل زمینی و حمل هوایی انجام می‌شود، اما عموم بازرگانان به خاطر اینکه هزینه حمل دریایی از چین نسبت به دیگر روش‌ها بسیار اندک است، آن را انتخاب می‌کنند.

روش کلی حمل کالا از چین به ایران را کارگو هم می‌نامند که در آن از یک وسیله حمل و نقل باری برای انتقال کالاها از چین به ایران استفاده می‌شود. این وسایل باری در قدیم‌الایام کاروان‌ها بودند اما امروزه به هواپیما، کشتی، قطار، جاده‌ای و… تبدیل شده‌اند.

برای مثال در روش حمل دریایی از چین وسیله حمل‌ونقل باری مورد استفاده، کشتی باری است. از سویی در روش کارگو هوایی، این وسیله هواپیمای باری است و در روش کارگو زمینی، از قطار یا کامیون باری برای انتقال کالاها استفاده می‌شود. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند، اما حمل دریایی کالا از چین بواسطه روش‌های جدید وانیکس، بسیار ارزان تمام می‌شود.

خرید از چین

نوع خرید از چین شما، تعیین می‌کند که چگونه کالا به ایران انتقال دهید. حمل دریایی کالا از چین برای انتقال محموله‌هایی که به صورت عمده و با ابعاد زیاد خریداری می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد. مرحله خرید کالا از چین اینگونه است که شما باید یک درخواست خرید رسمی برای شرکت فروشنده تهیه و ارسال کنید. متخصصان بازرگانی وانیکس در انجام این مرحله نیز تخصص دارند و می‌توانند به‌سادگی کارهای تکمیل درخواست خرید و ارسال آن به شرکت فروشنده را انجام دهند.

درخواست خرید را پیش‌فاکتور یا پروفرما هم می‌نامند. در پروفرما درج می‌شود که قصد دارید چه تعداد کالا، با چه قیمتی و با چه روش پرداختی خریداری کنید. با ارسال و تایید پروفرما، کالاهای شما تهیه شده و به گمرک چین تحویل داده می‌شود.

در این مرحله ترخیص‌کاران دست به کار شده و کارهای اخذ برگه ترخیص کالاها را انجام می‌دهند. بعد از اینکه برگه ترخیص اخذ شد نیز نوبت به ارسال کالاها برای انبار کارگو و ارسال آن به ایران می‌رسد. اکثر شهرهای چینی کارگو دریایی دارند و به همین دلیل حمل دریایی از چین بهترین روش برای انتقال کالا به ایران است.

محاسبه هزینه حمل دریایی از چین

برای اینکه از قبل بتوانید هزینه‌های واردات از چین را تخمین بزنید، لازم است تا هزینه حمل دریایی کالا از چین را به صورت تقریبی محاسبه کنید. برای محاسبه هزینه حمل دریایی از چین لازم است چند فاکتور را مدنظر داشته باشید.

فاکتور اول که تعیین کننده هزینه حمل دریایی از چین است، فاصله بندر مبداء و مقصد است. هر چه فاصله میان این دو بندر بیشتر باشد، هزینه حمل دریایی از چین بیشتر خواهد بود. عموما مدت زمان انتقال کالا از چین به ایران با کشتی باری بین ۲۵ تا ۳۰ روز است.

فاکتور بعدی که روی هزینه حمل دریایی از چین تاثیرگذار است، نوع کانتینری است که برای انتقال کالاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر کانتینری اختصاصی برای حمل بارها کرایه کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید تا اینکه کانتینر شما با دیگر بازرگانان به صورت اشتراکی استفاده شود. عموما یکی از کانتینرهایی که برای حمل کالا کرایه می‌کنید فضای خالی خواهد داشت که می‌توانید آن را با بازرگانان دیگر به اشتراک گذاشته و درنتیجه هزینه‌های انتقال کالا از چین به ایران را کاهش دهید.

فاکتور سومی که روی هزینه حمل دریایی از چین تاثیرگذار است، نوع قراردادی است که با شرکت کارگوی موردنظر می‌بندید. اگر انجام تمام کارهای بارگیری و تخلیه، انتقال از انبار به کانتینر و ارسال به گمرک را به کارگوی موردنظر بسپارید، قطعا هزینه حمل کالای شما بیشتر خواهد شد تا تنها بخشی از کارها برعهده شرکت کارگوی موردنظر باشد. در روش حمل دریایی از چین عموما هزینه قراردادها زیاد فرقی ندارند اما نوع بیمه روی هزینه بسیار تاثیرگذار است. بهتر است از بیمه کامل برای انتقال کالاها با کشتی باری استفاده کنید.

شرکت بازرگانی

شرکت‌های بازرگانی واسطه زیادی هستند که می‌توانید کارهای حمل دریایی از چین به ایران را به آنها بسپارید. اما به دلایل زیادی بهتر است شرکت بازرگانی وانیکس را برای اینکار انتخاب کنید. اولین دلیل آن سابقه بیش از ۱۰ سال این بازرگانی در انجام کارهای واردات از چین است. متخصصان این بازرگانی به‌خاطر همین تجربه بیش از ۱۰ سال است که بسیار کاربلد هستند و می‌توانند تمام مراحل را برای شما به‌سادگی انجام دهند. تخصص و تجربه در کنار هم بازرگانی وانیکس را نمونه کرده است.

دلیل دوم این است که بازرگانی وانیکس با کمترین هزینه ممکن کارهای حمل دریایی از چین را برای شما انجام می‌دهد. برای مثال در انتقال کالا از چین به ایران با کشتی باری، بازرگانی وانیکس روشی یافته که باعث می‌شود تا هزینه‌ها تا حد زیادی کاهش یابد. این روش اینگونه است که در آن ابتدا کالاها از چین به دبی و سپس از دبی به ایران منتقل می‌شوند. با این روش هزینه انتقال مستقیم به انتقال از چین به دبی که بسیار کمتر است و هزینه انتقال از دبی به ایران با لنج باری که بسیار اندک است تقسیم شده و در کل باعث کاهش هزینه حمل دریایی از چین می‌شود.

دلیل سوم نیز امنیت بالاییست که بازرگانی وانیکس برای واردات و انتقال کالا از چین به ایران فراهم کرده است. این بازرگانی چنان به روش خود اطمینان دارد که قبل از تحویل کالاها به شما، یک چک ضمانت با ارزشی درست برابر با قیمت کالاهایی که خریداری کرده‌اید به شما می‌دهد تا اگر ناخواسته اتفاقی در انتقال کالاها رخ داد، بتوانید هزینه‌های خود را بازپس گیرید. به همین دلیل است که حمل دریایی کالا از چین با وانیکس یکی از امن‌ترین، کم هزینه‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای انتقال کالا از کشور چین به ایران است.

حمل کالا از چین

ممکن است در حین حمل کالا از چین اتفاقاتی رخ دهد مانند واژگونی کشتی، نفوذ آب به درون آن یا مواجهه با طوفان دریایی. به همین دلیل لازم است که حتما از یک کارگو دریایی بسیار معتبر برای این کار استفاده کنید.

با اینکه کارگوهای دریایی زیادی برای انتقال کالا از چین به ایران وجود دارد، اما یافتن بهترین آنها چندان ساده نیست. برای اینکار باید تجربه زیادی در عقد قرارداد با شرکت‌های کارگو و انتقال کالا از چین به ایران داشته باشید. از آنجا که هیچ بازرگانی چنین تجربه زیادی ندارد، پس بهترین کار مشورت با شرکت‌های بازرگانی است.

حمل کالا از چین

تفاوت مشورت با شرکت بازرگانی وانیکس نسبت به دیگر شرکت‌های بازرگانی این است که می‌تواند کارهای خرید، ترخیص و انتقال کالا از چین را هم برای شما انجام دهد. تنها کافیست تا از کارشناسان آن مشورت گرفته و مطابق با شرایط خود، یک قرارداد واردات کالا از چین به ایران با آنها ببندید و در عرض چند هفته کاری و با کمترین هزینه ممکن، کالاهای خود را در ایران تحویل بگیرید. این بازرگانی به روش حمل دریایی از چین کالاها را به ایران انتقال می‌دهد که امن‌ترین و کم‌ هزینه‌ترین روش برای حمل کالا از چین است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *