بدون دیدگاه
56 تعداد بازدید

چگونه گوشی وارداتی را ریجستری کنیم؟

قانون رجیستری گوشی وارداتی برای گوشی های وارد شده اعمال می‌شود. فرص کنید به خارج از کشور رفته آید و یک آیفون ۱۳ خریداری نموده‌اید. برای اینکه متوجه شوید رجیستری گوشی وارداتی چگونه انجام می‌ شود -به ادامه این صفحه از سایت شرکت بازرگانی وانیکس مراجعه کنید.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

رجیستری گوشی وارداتی

شما فقط ۳۰ روز مهلت دارید تا با پرداخت عوارض گمرکی گوشی را ریجستری کنید. قصد داریم تا در بخش از اخبار شرکت واردکننده وانیکس، به رجیستری گوشی وارداتی بپردازیم تا شما بیاموزید چگونه گوشی وارداتی را ریجستری کنیم. اگر علاقه‌مند هستید که در این زمینه بدانید، در ادامه با ما همراه باشید و ادامه مقاله را از دست ندهید.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

برای حمل دریایی از چین با وانیکس کلیک کنید

موضوعاتی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

  • رجیستر کردن گوشی مسافرتی
  • هدف اصلی طرح رجیستری چیست؟
  • رجیستر کردن گوشی مسافرت الزامی است؟
  • روش اول: نحوه رجیستر کردن گوشی مسافرتی در دفاتر گمرکی
  • روش دوم: نحوه رجیستر کردن گوشی مسافرتی از طریق سایت گمرک
  • واردات کالا از طریق شرکت وانیکس

رجیستر کردن گوشی مسافرتی

بر اساس طرح رجیستری گوشی وارداتی، آن دسته از گوشی‌هایی که از خارج وارد کشور می‌شوند باید در سامانه همتا ثبت شوند.‌ این کار نشان می‌دهد که گوشی به صورت قانونی وارد کشور شده است. از کار افتادن گوشی نتیجه رجیستری نکردن و ثبت نکردن آن در سامانه همتا می‌باشد.

برای استفاد ه از خدمات مشاوره واردات وانیکس به صورت رایگان کلیک کنید.

رجیستر کردن گوشی مسافرتی
رجیستر کردن گوشی مسافرتی

هدف اصلی طرح ریجستری چیست؟

هدف اصلی طرح رجیستری گوشی وارداتی، جلوگیری از ورود گوشی‌های قاچاق به داخل کشور است. ممکن است شما به خارج کشور سفر کنید و دلتان بخواهد یک گوشی همراه با خودتان به کشور برگردانید. شاید در ذهنتان این سوال به وجود آید که آیا می‌توانید گوشی را در ایران فعال کنید یا خیر. در پاسخ باید بگوییم که شما باید از طریق روش هوایی که در ادامه مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، گوشی خود را رجیستری کنید.

برای انجام گروپاژ با بهترین قیمت با وانیکس کلیک کنید.

آیا رجیستر کردن گوشی مسافرتی الزامی است؟

شاید فکر کنید که وارد کردن یک گوشی آن هم تحت عنوان مسافر، مشمول طرح رجیستری نمی‌شود. در حالی که این‌طور نیست و ثبت گوشی بدون پرداخت حق گمرک امکان پذیر نیست. گمرک عوارضی برای استفاده از این گوشی‌ها تعیین کرده که در صورت پرداخت نکردن آن، گوشی با سیم‌کارت‌های ایرانی کار نمی‌کند.

برای استفاده از خدمات واردات ته لنجی با وانیکس با کمترین هزینه کلیک کنید.

آیا رجیستر کردن گوشی مسافرتی الزامی است؟
آیا رجیستر کردن گوشی مسافرتی الزامی است؟

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

بعد از وارد کردن گوشی به کشور، شما دقیقا ۳۰ روز مهلت دارید تا گوشی را رجیستری کنید. اگر این مدت زمان طی شود و گوشی ریجستری نشود، دیگر امکان استفاده از آن در داخل کشور وجود نخواهد داشت.

برای شرکت در دوره آموزش واردات تا کسب درآمد بالا با وانیکس و معرفی بهترین و پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید

با استفاده از چه روشی می‌توان گوشی را ریجستری کرد؟

 در ادامه مقاله دو روش را عنوان می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید گوشی خود را رجیستری کنید:

روش اول: نحوه رجیستر کردن گوشی مسافرتی در دفاتر گمرکی

در این روش، شما باید به دفاتر گمرکی مستقر در پایانه‌های مرزی یا فرودگاه مراجعه کرده و گزارش دهید که گوشی هوشمند وارد کشور کرده‌اید. سپس هزینه گمرکی را پرداخت می‌نمایید. از آنجایی که این دفاتر در گمرک وجود دارند، شما می‌توانید به محض ورود به کشور گوشی را رجیستری کرده و هزینه مربوط به آن‌ را پرداخت کنید.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین وانیکس کلیک کنید

با استفاده از چه روشی می‌توان گوشی را ریجستری کرد؟
با استفاده از چه روشی می‌توان گوشی را ریجستری کرد؟

بعد از انجام این کارها یک مجوز به شما داده می‌شود که برای انجام مراحل بعدی به دردتان خواهد خورد. بنابراین مجوز را تا تمام شدن مراحل رجیستری همراه داشته بباشید. آخرین کاری که باید انجام دهید، پرداخت یک هزینه بابت عوارضی گوشی است. چند روز بعد از پرداخت، باید به سامانه همتا مراجعه کنید.  درنهایت گوشی فعال می‌شود.

برای خرید از علی بابا چین با وانیکس کلیک کنید

روش دوم: نحوه رجیستر کردن گوشی مسافرتی از طریق سایت گمرک

روش دوم رجیستری گوشی وارداتی به درد کسانی می‌خورد که علاقه ای به مراجعه حضوری ندارند و ترجیح می‌دهند که بدون مراجعه  به دفاتر گمرکی گوشی خود را ریجستری کنند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

بعضی افراد تمایل ندارند که این کار را در بدو ورود به کشور انجام دهند. از آنجایی که برای ریجستری کردن گوشی ۳۰ روز زمان هست، ممکن است بخواهند این کار را به زمان دیگری موکول کنند. مراحل رجیستری کردن گوشی در روش دوم به این طریق است.

برای آشنایی دقیق با اینکه ریلیز چیست کلیک کنید

ابتدا وارد سایت سازمان گمرک خواهید شد.  در این بخش، قسمتی تحت عنوان ثبت گوشی‌های موبایل را خواهید دید که باید روی آن کلیک نمایید؛ سپس باید کد IMEI گوشی وارد شود.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

طریقه دریافت کد IMEI نیز به این شیوه است. ابتدا باید به قسمت دایلر گوشی مراجعه کرده و سپس کد *# ۰۶# را وارد کنید. بعد از دریافت کد IMEI مربوطه باید آن‌ را در فیلد وارد کنید. کد امنیتی را نیز وارد کرده و مراحل را ادامه دهید.

برای آشنایی با اصطلاحات بازرگانی کلیک کنید.

در مرحله بعدی، بعد از وارد کردن مشخصات و مدل گوشی،  هزینه لازم را پرداخت می‌کنید. لازم به ذکر است که مقدار هزینه پرداختی بر اساس مدل گوشی انتخاب می‌شود. بنابراین دقت کنید که این کار را به درستی انجام می‌دهید.

برای حمل هوایی از چین با وانیکس کلیک کنید

واردات کالا از طریق شرکت وانیکس

شرکت وانیکس، جزو آن دسته از شرکت‌هایی است که در سال‌های اخیر توانسته در زمینه واردات کالا از کشورهایی مثل چین، امارات و هند خدمات ارزنده‌ای را ارائه دهد. اگر قصد دارید به حوزه واردات کالا وارد شوید و نمی‌دانید که کدام شرکت برای این کار مناسب است، پیشنهاد ما به شما شرکت وانیکس است. این شرکت بدون اینکه شما را متحمل هزینه اضافی کند، کارهای مربوط به واردات کالایتان را بدون هیچگونه مشکل یا هزینه اضافی وارد کشور می‌کند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

سخن پایانی:

این مقاله را به یکی از موضوعات مهم و پرچالش یعنی رجیستری کردن گوشی‌های وارداتی و روش های مربوط به این کاراختصاص دادیم. امیدواریم که این مقاله توانسته باشد اطلاعات کافی در این زمینه به شما بدهد و رضایت شما را کسب کرده باشد.

برای واردات بدون کارت بازرگانی با وانیکس با کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان کلیک کنید

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست