مشاوره واردات از چین و دبی

ایران یکی از کشورهایی است که بسیاری از کالاهای مورد استفاده خود را از سایر کشورها وارد می‌کند. چین و دبی، دو منطقه تجاری مهم برای واردات هستند. بازرگانان ایرانی برای اینکه بتوانند با کمترین هزینه و ریسک کالاهای خریداری شده را وارد کشور کنند باید درمورد آن اطلاعات داشته باشند.

مشاوره واردات وانیکس این امکان را به واردکنندگان می‌دهد تا با صفر تا صد مراحل واردات آشنا شوند. علاوه بر این قوانینی که برای واردات از کشورهای دیگر وضع می‌شود دائماً در حال تغییر است. این شرکت‌های بازرگانی هستند که با پیگیری این مسائل از آنها مطلع می‌شوند.

وضع قوانین جدید ممکن است برای واردات برخی کالاها محدودیت‌هایی را به وجود بیاورد. در صورتی که واردکنندگان از این قوانین اطلاع نداشته و بخواهند کالایی را وارد کنند دچار ضرر و زیان خواهند شد؛ بنابراین مشاوره واردات وانیکس در این موارد می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

مشاوره واردات وانیکس چیست؟

 

موارد حیاتی که برای واردات باید در نظر بگیرید

همان‌طور که بیان کردیم مسئولیت واردکردن کالاها با شخص واردکننده است. یعنی هر زمان که بازرگانان کالایی را به ایران وارد می‌کنند، کسب‌وکار آنها مسئولیت بسیاری از جنبه‌ها را بر عهده دارد. در اینجا برخی از موارد حیاتی وجود دارد که باید برای حفظ انطباق با واردات در نظر گرفته شود.

جنبه‌های مهم علت اهمیت
ارزش‌گذاری قیمت کالایی که وارد می‌شود چقدر است؟

شرکت‌ها باید تمام هزینه‌ها، هزینه‌ها و تغییرات قیمت را گزارش کنند.

جدول تعرفه گمرک ایران این اطلاعات نرخ عوارض و آمار تجارت کالاهای وارداتی را نشان می‌کند.
کشور مبدأ ·       بسیار مهم است که کالاها از چه کشوری وارد می‌شود.

·       درمورد قوانین واردات این کشور اطلاعاتی کسب می‌شود.

تعداد ·       شما باید تعداد کالاهای وارداتی را گزارش دهید تا مسئولیت‌های خود را در زمینه انطباق برآورده کنید.

·       قوانین گمرکی مشخص می‌کند که کدام واحد اندازه‌گیری باید هنگام ثبت اظهارنامه واردات گزارش شود.

فرقی نمی‌کند که شما در طول سال چه مقدار کالا وارد کشور می‌کنید، در هر صورت به مشاوره واردات وانیکس نیاز دارید. یک اشتباه ساده می‌تواند منجر به تأخیر و جریمه‌های پرهزینه شود. از آنجایی که مراحل و اقدامات واردات یک زمینه پیچیده و فنی است، شما به یک شرکت مشاوره باتجربه عملی که درمورد مسائل حقوقی اطلاع داشته و از فرایندهای اداری آن مطلع است، احتیاج پیدا خواهید کرد. شرکت‌های بازرگانی با توجه به تجربه‌های زیادی که در این زمینه دارند می‌توانند مشاوره‌های خوبی برای واردات ارائه دهند.

واردات شامل چه مراحلی می‌شود؟

به‌عنوان یک واردکننده باید بدانید که تجارت بین‌المللی و واردات از دیگر کشورها چه مراحلی دارد. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که در هر یک از این مراحل قوانینی وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشید. مشاوره واردات وانیکس این امکان را به واردکنندگان می‌دهد که از بهترین روش‌های وارداتی استفاده کرده و سود خود را از تجارت افزایش دهند. در ادامه ما به بررسی مراحل واردات خواهیم پرداخت.

 

واردات شامل چه مراحلی می‌شود؟

مشاوره انتخاب کالا برای واردات

یکی از مراحل مهمی که بر سود واردات تأثیر بسزایی خواهد داشت، انتخاب کالا است. اگر شما به‌عنوان واردکننده قصد دارید کالایی را با حاشیه سود بالا وارد کنید باید بازار و بودجه خود را در نظر داشته باشید. برخی از کالاها مشتریان زیادی ندارند و بنابراین واردات آنها نمی‌تواند سود خوبی را نصیب شما بکند.

حتی گاهی اوقات درصد زیادی از کالاها فروش نرفته و شما را متحمل زیان خواهد کرد. در این مواقع کمک‌ گرفتن از مشاوره واردات وانیکس می‌تواند به شما اطلاعات زیادی در خصوص بهترین و سودآورترین کالا برای تجارت ارائه کند. دقت داشته باشید که واردات کالاهای مد روز ممکن است برای تجارت مناسب نباشد. به عبارت دیگر بازار این نوع کالاها ممکن است پس از مدت کوتاهی از بین برود و مشتریانی برای آنها وجود نداشته باشد.

 

واردات کالاهای معمولی که همیشه برای آنها تقاضا وجود دارد، سود شما را تضمین خواهد کرد. مورد مهم دیگر در انتخاب کالا برای واردات، قوانین مربوط به آن است. مثلاً برخی از کالاهایی که از نظر اخلاقی و شرعی مخالف با دین اسلام و قوانین باشند، اجازه ورود به کشور را ندارند؛ بنابراین توجه به قوانین واردات در انتخاب کالا می‌توان نقش مهمی داشته باشد.

یافتن تأمین‌کننده

یکی دیگر از بخش‌های مهم در واردات کالاها یافتن تأمین‌کننده است. در کشورهایی مانند چین تأمین‌کنندگان زیادی وجود دارند کالاها را با قیمت و کیفیت متفاوتی عرضه می‌کنند. به‌عنوان یک واردکننده بسیار مهم است که بتوانید یک تأمین‌کننده متعهد را بیابید. بسیاری از تولیدکنندگان به مشتریان خود اجازه می‌دهند تا  کارخانه‌های آنها و نحوه تولیدات را بررسی کرده و کیفیت آنها را از نزدیک مشاهده کنند.

در سایت‌هایی مانند علی بابا امکان یافتن تأمین‌کنندگان عمده وجود دارد. با استفاده از مشاوره واردات وانیکس می‌توان بهترین تأمین‌کننده را در کشورهای دیگر یافت. این نکته حائز اهمیت است که تولیدکنندگان نسبت به قوانین و قراردادهای خود تعهد داشته باشند. در واردات کالاها ممکن است مشکلاتی از قبیل عدم تطابق کالاهای ارسالی با سفارش شده، معیوب بودن کالاها و بسیاری دیگر از موارد پیش بیاید. پس باید همه این موارد به‌صورت قانونی در قرارداد واردات ذکر شود.

خرید کالا

مقدار کالاهایی که برای واردات خرید می‌شود به ارزش آنها و سرمایه واردکننده بستگی دارد. به هنگام خرید کالا باید جزئیات واردات به‌درستی شرح داده شود. همچنین چندین روش برای پرداخت هزینه‌های کالاهای وارداتی وجود دارد. یکی از روش‌های پرداخت هزینه‌ها به‌صورت پیش‌پرداخت است. یعنی قبل از دریافت کالاها هزینه آن باید پرداخت شود. اگر قصد دارید برای اولین‌بار از تأمین‌کنندگان سایر کشورها خرید کنید، بهتر است که از این روش پرداخت استفاده نکنید، زیرا ممکن است تأمین‌کننده به قرارداد خود عمل نکند.

حمل‌ونقل و ترخیص

روش‌های مختلفی برای حمل کالاها از دیگر کشورها به ایران وجود دارد. شما با توجه به نوع و تعداد کالا می‌توانید یکی از روش‌های حمل کالا را انتخاب کنید. اصولاً حمل کالا از روش هوایی، هزینه‌های بیشتری را صرف می‌کند. این روش حمل برای کالاهایی که ارزش زیادی دارند و زمان تحویل آن برای واردکننده اهمیت زیادی دارد، مناسب است.

حمل‌ونقل و ترخیص
حمل‌ونقل و ترخیص

روش دریایی، یکی دیگر از روش‌های حمل کالا است که می‌توان حجم‌های زیادی از اقلام را وارد کشور کرد. مسئولیت‌های حمل‌ونقل کالاها از طریق قوانین اینکوترمز مشخص شده است. بعد از اینکه کالاها به کشور رسید، لازم است تا مراحل ترخیص آن از گمرک انجام شود. گمرک برای ترخیص کالاها تعرفه‌هایی را در نظر گرفته است. این تعرفه‌ها بسته به ارزش کالاها متفاوت است.

 

بهترین روش برای واردات کالاها استفاده از ته لنجی است. در این روش‌ها کالاها بدون محدودیت و نیاز به پرداخت تعرفه‌های گمرکی وارد کشور می‌شوند. مشاوره واردات وانیکس می‌تواند درمورد قوانین حمل‌ونقل و نحوه واردات بدون گمرک اطلاعاتی را به در اختیار بازرگانان قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *