واردات تجهیزات پزشکی از چین با وانیکس

چین، دومین بازار بزرگ تجهیزات پزشکی در جهان به شمار می‌رود و با رشد دو رقمی در پنج سال گذشته به سرعت در حال رشد بوده است. این کشور یکی از دلایل اهمیت رشد بازار تولید کالا پزشکی را تغییرات جمعیتی بیان می‌کند. از طرفی هم به سبب توجه جوامع مختلف به مراقبت‌های بهداشتی و استفاده از کالا پزشکی در منزل، یک تجارت پر سود برای واردکنندگان خواهد بود. در ادامه همراه وبلاگ وانیکس شوید تا دلایل ما را برای واردات تجهیزات پزشکی از چین بدانید.

 

 

چرا واردات تجهیزات پزشکی از چین مهم تلقی می شود؟

سلامت بدنی و روحی در هر جامعه‌ای چه پیشرفته و چه در حال توسعه اهمیت دارد. تجهیزات پزشکی جزء اساسی سیستم‌های بهداشتی محسوب می‌شوند. مزایایی که می‌توانند ارائه کنند همچنان افزایش می‌یابد، زیرا برای پیشگیری، تشخیص، درمان و توانبخشی بیماری‌ها به روشی ایمن و مؤثر ضروری هستند. از آنجایی که کالاهای پزشکی به تشخیص زودهنگام بیماری کمک می‌کنند، بسیاری مایلند که به این دست از محصولات در منزل دسترسی داشته باشند. شاید این سوال برای شما مطرح شود که چرا چین را برای واردات تجهیزات پزشکی معرفی می‌کنیم. چین به خاطر وجود تامین‌کننده‌های متعدد تجهیزات پزشکی و قیمت مناسب عرضه، انتخاب مناسبی برای واردکنندگان محسوب می‌شود.

چرا واردات تجهیزات پزشکی از چین مهم تلقی می شود؟

واردات تجهیزات پزشکی از چین که مناسب و با کیفیت باشند، یک کار مهم است. به هر حال، اینها ابزارهایی هستند که برای کمک به سلامت مردم و نجات جان انسان‌ها استفاده می‌شوند. هر چند که ممکن است در دنیای پیچیده واردات تجهیزات پزشکی، فرآیند خرید و یافتن بهترین تامین کننده چالش‌برانگیز به نظر برسد، اما ما در ادامه راهکارهایی را بیان می‌کنیم که به پیدا کردن بهترین تولیدکننده کالای پزشکی در چین پیش از واردات کمک می‌کند.

مواد استفاده شده در تجهیزات پزشکی چیست و درکجا به فروش می‌رسند

صرف نظر از اینکه برخی کالای پزشکی را برای استفاده شخصی یا برای مطب خود خریداری می‌کنند، فرد واردکننده باید بداند که مواد استفاده شده در این محصولات چیست و چه کیفتی دارند. مهم‌تر اینکه چه کسانی می‌خواهند از این تجهیزات پزشکی استفاده کنند و قرار است در چه به بازاری به فروش می‌رسند. مهم است که مطمئن شوید دستگاه‌ها و تجهیزات خریداری شده مطابق با استانداردهای صنعت پزشکی هستند. در حالی که تأیید این اطلاعات ممکن است کمی طول بکشد، انجام این کار بسیار مهم است. بالاخره تجهیزات پزشکی جزء کالاهایی هستند که قرار است مستقیماً برای درمان بیمار مورد استفاده قرار گیرند. دانستن منبع مواد مورد استفاده در ساخت کالای پزشکی بسیار مهم است. هدف از خرید یک کالای پزشکی، رفع نیاز یا تامین سلامتی افراد پیش از وقوع حادثه بزرگ‌تر است. بنابراین اهمیت دارد که در نظر داشته باشید که یک تجهیزات بهداشتی خاص تا چه اندازه در برآورده کردن هدفی که برای آن وارد می‌کنید، موثر خواهد بود.

 

 

هزینه‌های پرداختی را در نظر بگیرید

هزینه‌ای که قرار است برای واردات تجهیزات پزشکی از چین بپردازید را باید پیش از هر موضوع دیگری در نظر بگیرید. هزینه‌هایی که باید بپردازید عبارتند از هزینه محصول به هر میزانی که می‌خواهید سفارش دهید، هزینه حمل و نقل و جابه‌جایی و هزینه گمرکی و ترخیص تجهیزات پزشکی.

از کیفیت تجهیزات پزشکی غافل نشوید

اثبات این امر امکان دارد سخت باشد، به خصوص زمانی که این محصولات در خارج از کشور تولید می‌شوند. پیش از واردات تجهیزات پزشکی از چین این نکته را به خوبی درک کنید. کیفیت همه چیز در دنیای پزشکی است و به خواندن دقیق کمک می‌کند. تجهیزات پزشکی با کیفیت همیشه طرفدار دارند و اگر قرار باشد آن محصول را برای مطب گروهی از پزشکان وارد کنید، باعث بهبود عملکرد آن‌ها خواهید شد. این موضوع را به خاطر داشته باشید که تولیدکنندگان کالای پزشکی با کیفیت همیشه محصولات خود را با مستندات لازم ارایه می‌دهند که درجه‌بندی کیفیت را برای واردکنندگان آسان‌تر می‌کند. گواهینامه ISO و ضمانت‌نامه‌ها نکات کلیدی در تعیین کیفیت محصول به شمار می‌روند.

کارایی تجهیزات پزشکی را در نظر بگیرید

هنگام واردات تجهیزات پزشکی از چین باید دقیقا بدانید که این محصولات چه کارایی دارند. به این موضوع دقت کنید که چقدر به اثربخشی و ایجاد شرایط بهتر برای افراد کمک می‌کند. کالای پزشکی در اشکال مختلف موجود هستند، آن‌ها ممکن است هر کدام برای یک شرایط خاص مورد استفاده قرار گیرند.

 

 

کمی دانش فنی خود را افزایش دهید

یک واردکننده کالای پزشکی باید کمی اطلاعات و دانش فنی در این زمینه داشته باشد. اگر قرار باشد این محصول را وارد کنید به عنوان یک تامین کننده آن محصول شناخته می‌شوید و باید کمی تخصص فنی درباره آن محصول داشته باشید. دانش فنی کمک می‌کند تا تعیین کنند کدام تجهیزات پزشکی برای بازار فروش شما مناسب هستند.

تخصص فنی در سمت تامین کننده به خریدار اطمینان می‌دهد که در صورت خرابی تجهیزات، خدمات پشتیبانی و تعمیر عالی را خواهید داشت.

رضایت مشتریان را در نظر بگیرید

کالای پزشکی جز ابزارهایی محسوب می‌شوند که مستقیما با سلامتی افراد در ارتباط هستند. معمولا بیشتر خانواده‌ها از اینکه بتوانند به محصولاتی که به روند درمان آن‌ها کمک کند دسترسی داشته باشند، استقبال می‌کنند. یک واردکننده کالای پزشکی از چین یا هر کشور دیگری باید به رضایت مشتریان خود اهمیت دهد.

شما به عنوان یک تامین کننده تجهیزات پزشکی که محصولات وارداتی با کیفیت عرضه می‌کنید، به کسب و کار خود رونق می‌بخشید. از سوی دیگر، مشتریان هم از شما رضایت خواهند داشت. این ارتباط رضایت‌بخش دو طرفه باعث می‌شود تا تجارت سودآوری هم داشته باشید. واردکنندگان کالاهای پزشکی با کیفیت همیشه به رضایت مشتری اهمیت می‌دهند و آن‌ها را برای دریافت کالای مرغوب تشویق می‌کنند.

۵ مزیت اصلی دسترسی به تجهیزات پزشکی

اگر قصد واردات تجهیزات پزشکی از چین را دارید خوب است پیش از واردات کمی درباره مزیت‌های اصلی دسترسی به کالاهای پزشکی بدانید. مزیت‌هایی که با آگاهی از آن‌ها می‌توانید گروه مشتریان خود را به استفاده از آن‌ها تشویق کنید.

۵ مزیت اصلی دسترسی به تجهیزات پزشکی

این تجهیزات تخصصی جدا از نجات جان بیماران، به مراقبین بهداشتی خانگی نیز کمک می‌کند تا نوسانات وضعیت پزشکی بیمار را زیر نظر داشته باشند و آنها را قادر می‌سازد در هنگام مراجعه به متخصصان پزشکی گزارش دقیق‌تری ارائه دهند. پزشکان و مراقبان آسایشگاه ممکن است همیشه فوراً در دسترس نباشند. داشتن این وسایل پزشکی در خانه به عنوان یک اقدام احتیاطی می‌تواند در صورت بروز یک اورژانس جان بیمار را نجات دهد.

نیاز به اقدامات پزشکی گران قیمت را از بین می‌برد

واردات تجهیزات پزشکی از چین برای دارندگان مشاغل مرتبط سودآور است، زیرا این دست از ملزومات برای مصرف خانگی بیشترین کاربرد را دارند. به ویژه افرادی که از بیماری مزمن رنج می‌برند، نیاز به مراقبت و نظارت دائمی دارند. مراجعه مکرر به بیمارستان می‌تواند مراقبت از آنها را بسیار پرهزینه کند.

داشتن تجهیزات پزشکی خانگی مانند تخت‌های پزشکی، دستگاه تست قند خون و فشار خون می‌تواند در دراز مدت مقرون به صرفه باشد. تجهیزات پزشکی خانگی به بیماران راحتی بیشتری می‌دهد و در هزینه‌های درمان مستمر در هر زمان صرفه‌جویی می‌کند. بنابراین واردات تجهیزات پزشکی از چین به ویژه محصولاتی که در بازار داخلی موجود نیستند و یک نوآوری جدید محسوب می‌شوند، می‌توانند یک سرمایه‌گذاری و تجارت مناسب باشد.

بیمار را تشویق می‌کند تا سبک زندگی سالم‌تری داشته باشد

بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن از ابزارهای تشخیصی مختلف در دراز مدت برای کمک به مدیریت سلامت خود استفاده می‌کنند. نتایج آزمایش‌های این دستگاه‌ها به عنوان یادآوری عمل می‌کنند که بیماران را به مراقبت از سلامت خود ترغیب می‌کند. این دستگاه‌ها می‌توانند رفتار طولانی‌مدت بیمار را تغییر داده و او را به زندگی سالم‌تری سوق دهند.

به نظارت بر بیماری‌های مزمن کمک می‌کند

بیماری‌های مزمن مانند آسم، سرطان و دیابت همگی نیاز به مراقبت و مدیریت طولانی مدت دارند. تجهیزات پزشکی خانگی یک ابزار پشتیبانی بزرگ هم برای بیماران و هم برای مراقبان بهداشتی خانگی است. این تجهیزات روزانه سلامت بیمار را بررسی به مراقب کمک می‌کند تا با مراجعه به پزشک از وضعیت بیمار گزارش دقیقی ارائه دهد.

می‌تواند مراقبت‌های پزشکی را سرعت ببخشد

از آنجایی که تجهیزات پزشکی در مواقعی که بیمار به آن نیاز دارد در دسترس است، باعث سرعت بخشیدن به مراقبت‌های پزشکی می‌شوند. این اقدام می‌تواند کاملا حیاتی باشد و به بهبود سریع بیمار کمک می‌کند.

می‌تواند مراقبت‌های پزشکی را سرعت ببخشد

ایمنی بیمار را افزایش می‌دهد

تجهیزات پزشکی خانگی، مراقبت‌های بهداشتی در خانه را استاندارد و انجام وظایف مراقبین را آسان‌تر می‌کند. این تجهیزات، نظارت و مراقبت از بیماران بدحال را بدون نگرانی از عدم برخورداری از پشتیبانی مناسب پس از خروج از بیمارستان آسان خواهد کرد.

خانواده و عزیزان بیمار نیز می‌توانند با راهنمایی متخصصان پزشکی با اطمینان از تجهیزات استفاده کنند و مطمئن باشند که بدون به خطر انداختن سلامتی آنها به مراقبت از عزیزان خود کمک می‌کنند.

واردات تجهیزات پزشکی از چین با وانیکس

حال که با مزایای واردات تجهیزات پزشکی از چین آشنا شدید و تصمیم جدی برای وارد کردن چنین محصولاتی دارید، می‌توانید به وانیکس اعتماد کنید. این شرکت بازرگانی معتبر به همراه تیم متخصص و با تجربه روال واردات را آسان کرده است.

با اعتماد به وانیکس نیازی نیست که به چین سفر کنید، زیرا با مراجعه به وب‌سایت رسمی ما واردات بی دغدغه را تجربه خواهید کرد. در ابتدا باید لیست و میزان محصولاتی را که نیاز دارید را تعیین کنید و پس از آن هم سایر مراحل را به مجموعه بسپارید و چک ضمانت دریافت کنید. متخصصان ما بهترین تامین‌کننده را به قیمت مناسب در چین برای کسب و کار شما می‌یابند.

سرمایه لازم برای واردات لوازم پزشکی

واردات تجهیزات پزشکی به کشور، قوانین سختی دارد اما در کنار اهمیت این قوانین سرمایه لازم برای واردات لوازم پزشکی نیز اهمیت دارد. چرا که واردات این کالا به سرمایه بالایی نیاز دارد. برای این‌که واردات بدون هیچ مشکل یا هزینه اضافه صورت گیرد، بهتر است که این‌کار توسط شرکت‌های واردات کالا انجام شود. در این قسمت از وبلاگ وانیکس، قصد داریم تا در مورد واردات تجهیزات پزشکی و سرمایه لازم برای این‌کار سخن بگوییم. در ادامه با ما همراه باشید‌ و ادامه این مقاله کاربردی را از دست ندهید.

سرمایه لازم برای واردات لوازم پزشکی

سود تجارت و واردات تجهیزات پزشکی

سرمایه لازم برای واردات تجهیزات پزشکی عدد قابل توجهی است. اکثر کسانی که به تجارت این تجهیزات وارد می‌شوند، خود پزشک هستند و آشنایی کاملی با ابزار مخصوص پزشکی دارند. به همین جهت می‌توانند در این راه موفق باشند. اکثر تجهیزاتی که از کشور‌های خارجی وارد می‌شوند، در داخل کشور تولید نمی‌شوند. به همین جهت، بسیاری از پزشکان به تجارت این ابزار‌ها تمایل پیدا کرده اند. البته، این تجارت سودآوری بالایی نیز دارد و تجهیزات پزشکی  جزو کالاهای وارداتی پرسود محسوب می‌شوند.

شایان ذکر است که کشورهایی مثل فرانسه،ترکیه، چین و ایتالیا در زمینه تولید و صادرات تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کنند.

مدارک لازم برای واردات تجهیزات پزشکی

ممکن است بپرسید که مدارک لازم برای واردات تجهیزات پزشکی چیست و آیا به مدرک خاصی احتیاج هست یا نه.

همان‌طور که می‌دانید، واردات کالا‌ها شرایطی دارند و فارغ از سرمایه لازم برای واردات تجهیزات پزشکی، دریافت مجوز نیز الزامی است.

مدارکی مثل پیش‌فاکتور،FDA، فاکتور، ثبت پرونده در سامانه اداره کل تجهیزات و موارد دیگر، برای دریافت مجوز الزامی است.

مدارک لازم برای واردات تجهیزات پزشکی

ترخیص تجهیزات پزشکی

برای ترخیص تجهیزات پزشکی از در گمرک باید هزینه‌هایی را پرداخت کرد. این هزینه‌ها به قسمت باربری،بارگیری، تخلیه،انبارداری و موارد دیگر مربوط می‌شوند. پرداخت حقوق ورود کالا نیز الزامی است و لازم است برای ترخیص کالا و ادامه روند واردات به سازمان گمرک پرداخت شود. این هزینه برابر است با ۵ درصد ارزش گمرکی به اضافه سود بازرگانی. چنان‌چه در زمینه واردات کالا، هزینه ترخیص، مدارک لازم برای واردات تجهیزات پزشکی و موارد دیگر سوالی داشتید، می‌توانید با کارشناسان مربوطه در شرکت وانیکس تماس حاصل کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

واردات کالا توسط شرکت وانیکس:

شرکت وانیکس یکی از شرکت‌های معروف تجاری است که چندین سال است کالا‌های مورد نیاز را از کشورهایی مثل هند و امارات وارد کشورمان می‌کند. تمامی کار‌های مربوط به واردات، پرداخت هزینه و حمل کالا تا ایران توسط شرکت وانیکس انجام می شود و در واقع این شرکت نقش واسط را در تجارت ایفا می‌کند.

سخن پایانی

با وجودی که سرمایه لازم برای ورود تجهیزات زیاد است اما با این وجود واردات این کالا توانسته است آمار بالای واردات در کشور را به خود اختصاص دهد. مدارک لازم برای واردات تجهیزات پزشکی اهمیت زیادی دارند و بدون وجود آن‌ها نمی‌توان تجهیزات پزشکی وارد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *