PPC یا پرداخت به ازای کلیک چیست

پرداخت به ازای کلیک یا اصطلاحا PPC یا پرداخت به ازای کلیک روشی دیگر از بازاریابی اینترنتی است که پس از هر بار کلیک کاربر روی آگهی تبلیغاتی، پول پرداخت می‌شود. این در حقیقت روشی برای خرید بازدیدکنندگان یا هدایت ترافیک به سایت است، هرچند که گاهی هم کاربران را به صورت ارگانیک و از طریق سرچ طبیعی راهی سایت می‌کند.

واردات کالا با وانیکس تلفن :  ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰  – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

PPC یا پرداخت به ازای کلیک
PPC یا پرداخت به ازای کلیک

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

آموزش واردات از چین

PPC یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های تبلیغات در بستر اینترنت و وب‌سایت است. این کمپین تبلیغاتی زمانی به بار می‌نشیند که صاحب کسب و کار با تحقیق کلماتی کلیدی مورد نیاز کاربر آگهی پیشنهاد دهد. استفاده از این شیوه در حقیقت راهی برای افزایش ترافیک و در نتیجه سودآوری کسب و کار است. در ادامه این مطلب از بخش آموزش فروش وانیکس (شرکت واردات و صادرات) بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

برای واردات از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

فهرست مطالب PPC یا پرداخت به ازای کلیک چیست:

 • PPC چیست؟
 • PPC چگونه کار می کند؟
 • اصطلاحات معروف PPC مارکتینگ
 • مزایای تبلیغات PPC
 • چه کسب و کاری باید از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک استفاده کند؟
 • چگونه کمپین PPC راه اندازی کنیم؟
 • سخن پایانی

PPC چیست؟

پرداخت به ازای کلیک یا Pay-per-click، شکلی از تبلیغات است که به شما امکان می‌دهد زمانی که شخصی کلمات کلیدی یا عبارات خاصی را در موتور جستجو تایپ می‌کند، هزینه‌ای بپردازید تا وب سایت خود را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) قرار دهید.

برای واردات ته لنجی از چین و دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

صفحه جستجو تبلیغاتی را که ایجاد می‌کنید را نیز نمایش می‌دهد تا بازدیدکنندگان را به سایت شما هدایت کند و هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید بر اساس این است که آیا مردم روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند یا خیر.

PPC چیست؟
PPC چیست؟

هنگامی که این تبلیغ به درستی انجام شود، می‌تواند برای شما سرنخ‌های با کیفیت به دست آورد. اگر بتوانید یک محیط مناسب برای سرچ کاربر ایجاد کنید، با خیال آسوده می‌توانید منتظر بازگشت سرمایه خود از سرمایه‌گذاری در تبلیغات باشید.

برای واردات از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک بیشتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ استفاده می‌شود و رواج دارد، اما گاهی در شبکه‌های اجتماعی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به این موضوع فکر می‌کنید که تبلیغات پرداخت به ازای کلیک را کجا ببینیم؟! آن‌ها به همراه نتایج جستجوی ارگانیک قبل و در کنار آن‌ها نمایش داده می‌شوند.

PPC چگونه کار می کند؟

نحوه کارکرد این نوع کمپین تبلیغاتی کاملا بستگی به میزان کلیک روی آگهی و نتایج جستجو دارد. این مدل تبلیغات پولی تحت تاثیر موتورهای جستجو یا SEM قرار می‌گیرد. در این کمپین، تبلیغ‌کننده تنها زمانی باید پول پرداخت کند که مردم از طریق نمایش‌ها یا کلیک‌ها با تبلیغ خود تعامل داشته باشند.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش واردات کلیک کنید.

اصطلاحات معروف PPC مارکتینگ

اگر قصد دارید که تبلیغات آنلاین کسب و کار خود را در حوزه پرداخت به ازای کلیک انجام دهید، باید با چندین اصطلاح مهم آن نیز آشنا شوید:

 • بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) به هر شاخه از دیجیتال مارکتینگ (پرداخت یا بدون پرداخت) در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو یا بینگ اشاره دارد. SEM در حقیقت همانند یک چتر است که همه شاخه‌های بازاریابی آنلاین را در خود جای می‌دهد.
 • CPC؛ هزینه هر کلیک است که تبلیغ‌کننده باید در هر کمپین با توجه به تعداد کلیک بپردازد.
 • رتبه آگهی یا AD rank؛ این اصطلاح یعنی موقعیت و جایگاه آگهی شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو است.
 • امتیاز کیفیت یا Quality Score؛ این امتیازی است که موتورهای جستجو مثل گوگل و یاهو براساس نرخ کلیک به آگهی شما می‌دهند.
 • حداکثر پیشنهاد یا Maximum Bid؛ این حداکثر هزینه‌ای است که شما قصد دارید برای آگهی تبلیغاتی خود بپردازید.
 • CPM یا هزینه در تعداد نمایش؛ به عنوان هزینه در هر هزار نمایش شناخته می‌شود. این بیشتر برای تبلیغات اجتماعی و نمایشی پولی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای حمل کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

اصطلاحات معروف PPC مارکتینگ
اصطلاحات معروف PPC مارکتینگ

مزایای تبلیغات PPC

هر تبلیغاتی که در بازاریابی آنلاین مورد استقبال کارفرمایان قرار می‌گیرد، مطمئنا دارای مزایایی است. مثلا برخی از مهم‌ترین مزیت‌های تبلیغ پرداخت به ازای کلیک عبارتند از:

 • مقرون به صرفه و البته و تاثیرگذار هستند.
 • تبلیغ PPC قابلیت اندازه‌گیری، آزمایش و مقیاس‌پذیری دارد.
 • نتایج سریعی برای کسب و کار ایجاد می‌کند.
 • با این تبلیغات می‌توانید مشتریان ایده‌آل خود را هدف قرار دهید.
 • تغییرات الگوریتم‌های موتورهای جستجو، تاثیر کمی روی تبلیغ دارند.
 • این تبلیغات به شما امکان می‌دهند با رتبه‌بندی پایین دامنه یعنی Domain Rating، باز هم رتبه خوبی به دست آورید.
 • دیتاهای به دست آمده حاصل از تبلیغ کلیکی می‌تواند به بهبود استراتژی سئو سایت نیز کمک کند.

برای کارگو در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

چه کسب و کاری باید از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک استفاده کند؟

تبلیغات PPC برای کسب‌وکارهای اینترنتی کوچک ایده‌آل است، زیرا می‌توانید تصمیم بگیرید که مایلید برای هر کلمه کلیدی مهم در حوزه کاری خود چقدر هزینه کنید؛ بنابراین می‌توانید میانگین هزینه‌ای که برای نمایش آگهی و لینک خود را مدیریت کنید. در اصل، این تضمین می‌کند که پولی که برای تبلیغات خرج می‌کنید بیهوده سوخت نخواهد شد؛ زیرا به احتمال زیاد افراد و مخاطبان بیشتری را جذب می‌کنید که به محصول شما علاقه دارند.

برای خرید از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

چه کسب و کاری باید از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک استفاده کند؟
چه کسب و کاری باید از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک استفاده کند؟

چگونه کمپین PPC راه اندازی کنیم؟

اکنون که با مزایای تبلیغ پرداخت به ازای کلیک آشنا شدید و شرایط کلیدی کسب و کار خود را درک کردید، می‌توانید برای راه‌اندازی یک کمپین برنامه‌ریزی کنید. نیازی نیست که این موارد را مرحله به مرحله بررسی کنید، اما باید تا حد امکان اطمینان حاصل کنید که یک کمپین بازاریابی موثر ایجاد خواهید کرد.

برای خرید از چین و تحویل در ایران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

 • پارامترهای مورد نیاز را تنظیم کنید. از همان ابتدا باید بدانید که هدف شما به دست آوردن کدام گروه از مخاطبان است و چرا قرار است کمپین تبلیغ کلیکی راه‌اندازی کنید. چه میزان بازدید، فروش، آگاهی از نام تجاری یا برند می‌خواهید و چقدر مایلید برای رسیدن به آن هدف هزینه کنید.
 • اهداف و معیارهای خود را مشخص کنید؛ اهداف کمپین شما چیزی برای نشان دادن هزینه تبلیغات به شما می‌دهد تا زمانی که تعیین کنید چگونه این اهداف را مقیاس‌پذیر کنید. معیارهای هدف کلی سایت شما نباید با معیارهای کمپین تبلیغاتی شما اشتباه گرفته شود.
 • نوع کمپین را مشخص کنید؛ شما نیاز دارید تا بدانید که کجا و چگونه تبلیغ کنید. این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید از راه‌های مختلف تبلیغ کنید. همچنین می‌توانید ترکیبی از انواع کمپین را امتحان کنید تا زمانی که به طور مداوم در حال آزمایش و بازبینی هستید.
 • تحقیق کلمات کلیدی؛ هر سبکی از تبلیغات را که انتخاب کنید، باید زمان جداگانه‌ای را برای تحقیق کلمات کلیدی کمپین خود اختصاص دهید. کلمات کلیدی را انتخاب کنید که با موضوع خاص گروه تبلیغاتی کسب و کار شما در یک راستا هستند.
 • عملکرد سایت خود و حتی پس از اعمال تبلیغ پرداخت به ازای کلیک را رصد کنید. این به شما بینش‌های جدیدی درباره بهینه‌سازی سایت می‌دهد.

برای ترخیص کالا در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

سخن پایانی

به پایان یکی دیگر از مقالات آموزشی وانیکس رسیدیم. در این مطلب سعی کردیم تا درباره PPC یا پرداخت به ازای کلیک اطلاعات مفیدی را به شما مخاطبان عزیز، ارائه دهیم. استفاده از این شاخه تبلیغاتی به هدایت ترافیک به سایت کمک زیادی می‌کند، علاوه بر این باعث می‌شود تا کاستی‌های سایت خود را شناسایی و برطرف کنید. معمولا این مدل از تبلیغات در موتورهای جستجو و بعضا در کانال‌های اجتماعی نیز اجرا می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

154 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
آموزش واردات از چین وانیکس