Performance Marketing یا پرفورمنس مارکتینگ چیست

Performance Marketing یا پرفورمنس مارکتینگ چیست؟ زمانی که به دنبال کسب و کار آنلاین می‌رویم، ممکن است تنها با بخش‌های محدودی از دیجیتال مارکتینگ آشنایی داشته باشیم. اما حقیقت این است که بازاریابی آنلاین شاخه‌های مختلفی دارد که روز به روز در حال پیشرفت و گسترش است.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

Performance Marketing یا پرفورمنس مارکتینگ

یکی از این شاخه‌های مهم پرفورمنس مارکتینگ یا بازاریابی عملکرد است. یعنی زمانی تبلیغ‌کننده مجاب به پرداخت هزینه می‌شود که کار خاصی انجام گیرد. به عنوان مثال وقتی که کاربر روی لینک کلیک و خرید کند. ما در ادامه این مطلب از بخش آموزش فروش وبلاگ وانیکس قصد داریم به توضیح درباره Performance Marketing یا پرفورمنس مارکتینگ و نحوه کارکرد آن بپردازیم.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش واردات کلیک کنید.

فهرست مطالب Performance Marketing یا پرفورمنس مارکتینگ چیست:

 • Performance Marketing چیست؟
 • نحوه عملکرد پرفورمنس مارکتینگ
 • بهترین کانال های بازاریابی عملکرد
 • مزایای Performance Marketing
 • آموزش پرفورمنس مارکتینگ
 • حرف آخر

Performance Marketing چیست؟

پرفورمنس مارکتینگ شاخه‌ای از بازاریابی است که توسط نتایج هدایت می‌شود. برای شرکت‌ها و کسب و کارهایی که به دنبال دستیابی به عملکرد یا مقیاس هستند مناسب است؛ زیرا پرداخت براساس نحوه برخورد کاربران با محتوا انجام می‌شود. به زبان ساده‌تر بازاریابی عملکرد شاخه‌ای از دیجیتال مارکتینگ است که در آن برندها پس از تحقق اهدافی که تعیین کرده‌اند، مثل کلیک، فروش یا ایجاد سرنخ بستگی دارد.

برای واردات از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

به عبارتی این سبک از بازاریابی مبتنی بر عملکرد مخاطب است و زمانی عمل می‌کند که تبلیغ‌کنندگان با ناشران برای قرار دادن تبلیغات در فیلدهای مختلف مثل موتور جستجو، شبکه‌های اجتماعی یا وبلاگ ارتباط برقرار می‌کنند. این تبلیغ‌کنندگان و ناشران براساس تعداد کلیک‌ها، نمایش‌ها، اشتراک‌گذاری و فروش  به جای به شیوه سنتی، پرداخت می‌کنند.

 Performance Marketing چیست؟
Performance Marketing چیست؟

نحوه عملکرد پرفورمنس مارکتینگ

شرکت ناشر یا تبلیغ‌کننده تبلیغات مورد تقاضا را در کانال‌های مختلف و معین قرار می‌دهد. سپس براساس میزان عملکرد آن تبلیغ پول دریافت می‌کند. برای پرداخت در Performance Marketing نیز روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برای واردات ته لنجی از چین و دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

تبلیغ PPC یا پرداخت به ازای کلیک؛ تبلیغ‌کننده براساس تعداد دفعاتی که روی لینک تبلیغ کلیک شود، پرداخت صورت می‌گیرد. این یک روش عالی برای هدایت ترافیک به سایت است. هزینه به ازای تعداد نمایش؛ برای مثال با شرکت ناشر تبلیغ قرارداد بسته می‌شود که به ازای هر ۱۰۰۰ نمایش و بازدید، پول پرداخت شود.

هزینه به ازای تعداد فروش؛ تبلیغ‌کننده تنها زمانی ملزم به پرداخت هزینه است که فروشی در همان آگهی صورت گرفته باشد. این استراتژی در افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرداخت هزینه در ازای ایجاد سرنخ؛ تبلیغ‌کننده با ناشر تبلیغات مذاکره می‌کند که در صورت ثبت‌نام در خبرنامه، ایمیل یا حتی سایت و وبینار، پرداخت می‌کند. این روشی است که باعث ایجاد سرنخ می‌شود و صاحب سایت می‌تواند با پیگیری مشتریان، فروش ایجاد کند. هزینه بابت انجام کاری؛ وقتی که کاربر از روی آگهی و تبلیغ، اقدام به انجام کاری مثل اشتراک‌گذاری، اطلاعات تماس یا حتی بازدید از وبلاگ کند، فرد تبلیغ‌کننده مجاب به پرداخت می‌شود.

برای واردات از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

بهترین کانال های بازاریابی عملکرد

 سوالی که برای اکثر کسانی که قصد دارند از شاخه Performance Marketing استفاده کنند این است که از چه کانال‌هایی تبلیغات را انتشار می‌دهند؟! ۵ نوع کانال وجود دارد که با آن تبلیغات را انتشار می‌دهند:

تبلیغات بنری یا نمایشی؛ مثلا در فیس بوک یا سایت‌هایی مثل آپارات بنرهای تبلیغاتی متعددی دیده می‌شود. تبلیغات محلی؛ مثلا در شبکه‌هایی مثل یوتیوب ظاهر طبیعی سایت برای نمایش تبلیغات استفاده می‌کند. تبلیغات بومی و محلی در کنار محتواهای سایت یا کانال به شکل طبیعی اجازه می‌دهد تا قرار داده شود.

برای حمل کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

بازاریابی محتوا؛ در بازاریابی محتوا، تمرکز بر ارائه اطلاعات مفید به کاربران و قرار دادن نام تجاری شما در زمینه است. برای مثال، یک شرکت ویتامین ممکن است مجموعه‌ای از پست‌های وبلاگی آموزنده درباره فواید پروبیوتیک‌ها بنویسد و پیوندی به پروبیوتیک‌هایی که می‌فروشد، بازگرداند.

بهترین کانال های بازاریابی عملکرد
بهترین کانال های بازاریابی عملکرد

رسانه‌های اجتماعی؛ برای اکثر بازاریابان عملکرد، قرار دادن تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی همانند بهشت است؛ زیرا فرصتی برای ایجاد کاربران جدید به صفحه اصلی سایت و هدایت آن‌هاست. کاربران می‌توانند محتواهای حمایت‌شده را به صورت طبیعی در کنار پست‌های خود به نمایش بگذارند. پرطرفدارترین رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی عملکرد فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر است.

برای کارگو در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM؛ همه به خوبی می‌دانید که بیشترین تحقیق‌های آنلاین در موتورهای جستجو انجام می‌‌شود. این بدان معناست که باید همه سایت‌ها بهینه و سئو شده باشند. با توجه به اینکه برخی امکان و زمان کافی برای سئو سایت ندارند از این کانال برای بهینه‌سازی نتایج جستجوی سایت خود استفاده می‌کنند.

مزایای Performance Marketing

با توجه به اینکه روند دیجیتال مارکتینگ هر ساله با استقبال و پیشرفت زیادی همراه است، استفاده از پرفورمنس مارکتینگ کمک می‌کند تا اهداف تبلیغاتی کسب‌وکارها بهتر به نتیجه برسد. این یک روش خلاقانه در دنیای بازاریابی است که باعث تنوع مخاطبان و دسترسی به آن‌ها می‌شود. هنگامی که از کانال‌های مختلف استفاده شود، متوجه خواهید شد که چقدر شیوه‌های تبلیغاتی جدید به رشد کسب و کار کمک می‌کند و در عین حال نیز آسان است.

برای خرید از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

آموزش پرفورمنس مارکتینگ

انواع مختلفی از کانال‌ها و کمپین‌های بازاریابی عملکردی است، بنابراین هیچ راه واحدی برای انجام آن وجود ندارد. با این حال، اینها مراحل اصلی برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی عملکردی از هر نوع و برای هر مخاطبی هستند. از آنها به عنوان راهنما استفاده کنید تا کمپین عملکرد خود را به سمت موفقیت هدایت کنید.

 1. تعیین هدف کمپین تبلیغاتی؛ از هر کانالی هم که بخواهید تبلیغ کنید، باید هدف از کمپین تبلیغاتی مشخص شود. این اهداف شماست که مشخص می‌کند تا تبلیغ شما به چه کسانی نمایش داده شود.
 2. مشخص کردن کانال‌های بازاریابی؛ در بازاریابی عملکرد بهتر است که از کانال‌های متنوعی برای نمایش تبلیغات خود استفاده کنید. با ایجاد تنوع در شبکه‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی، یا گسترش از تبلیغات نمایشی ساده به تبلیغات بومی، می‌توانید دسترسی بالقوه خود را به شدت افزایش داده و کمپین‌های عملکردی خود را در معرض دید مخاطبان بسیار بیشتری قرار دهید.

برای خرید از چین و تحویل در ایران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

آموزش پرفورمنس مارکتینگ
آموزش پرفورمنس مارکتینگ
 1. ایجاد کمپین؛ شناسایی مخاطبان هدف، درک نقاط ضعف و خواسته‌های آنها، و ایجاد تبلیغات و پیام‌هایی برای رفع نیازها و جلب توجه آنها. هر چه بیشتر مخاطبان هدف و اینکه چگونه محصول یا خدمات می‌تواند برای آنها جذاب باشد را درک کنید، ایجاد بهترین تصاویر تبلیغاتی و تیترها ، طراحی و زمان‌بندی آسان‌تر خواهد بود.
 2. اندازه‌گیری و بهینه‌سازی تبلیغ؛ حالا پس از انتشار تبلیغ می‌توانید عملکرد تبلیغ خود را بسنجید.
 3. بررسی مشکلات احتمالی تبلیغ؛ مسائلی مثل حفظ حریم خصوصی، ایمنی برند و احتمال حمله لینک‌های اسپم و کلاهبرداری که باید مدیریت شوند.

برای ترخیص کالا در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

حرف آخر

یکی از شاخه‌های بازاریابی، Performance Marketing یا بازاریابی عملکرد است. با توجه به اینکه این روش قابلیت اندازه‌گیری دارد، می‌تواند روش مناسبی برای تبلیغ، ایجاد سرنخ و افزایش مشتریان باشد. برای اجرای تبلیغات از کانال‌های مختلف مثل رسانه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو استفاده می‌شود. در این مطلب از کمپانی وانیکس، شرکت واردات و صادرات سعی کردیم تا شما را با این شیوه کمتر توجه شده بازاریابی برای فروش بهتر آشنا کنیم.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

142 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست