Offline Marketing یا بازاریابی آفلاین چیست

برای شروع خیلی ساده و کوتاه بگوییم که هر بازاریابی‌ ای که آنلاین و تحت شبکه اینترنت نیست آفلاین محسوب می‌شود.  بیلبوردهای خیابانی، کاغذ تراکت و بروشور و مجله‌ها گرفته تا تبلیغات روزمره تلویزیونی و همه چیز در این میان بازاریابی آفلاین محسوب می‌شود. بازاریابی آفلاین و آنلاین ممکن است از دیدگاه رویکرد با همدیگر متفاوت باشند ولی اگر به صورت درست با هم مخلوط شوند می‌توانند به یکدیگر کمک بسزایی کنند و استراتژی کامل و یکدستی پدید آورد.

واردات کالا با وانیکس تلفن :  ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰  – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

بازاریابی آفلاین
بازاریابی آفلاین

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

آموزش واردات از چین

بازاریابی آفلاین این توانایی را دارد که به پیشبرد آگاهی از برند، جلب توجه مشتریان به ریز کالای ارائه شده یا خدمات و البته افزایش فروش کمک شایانی کند. با هر استراتژی بازاریابی آفلاین امکان دارد اهداف شما متفاوت باشد بر این اساس در انتخاب مسیر بازاریابی آفلاین باید مواردی را مد نظر قرار دهید که در ادامه به تحلیل آن‌ها خواهیم پرداخت.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش واردات کلیک کنید.

از رایج‌ترین طریقه‌های بازاریابی آفلاین می‌توان به تبلیغات در تلویزیون و رادیو یا بیلبوردها اشاره نمود. با توجه به اینکه در حال حاضر فضای مجازی و سرویس‌های آنلاین بسیار وسیع شده‌اند و بسیاری از مشاغل به وسیله بازاریابی آنلاین کسب و کار خود را به مخاطبین و مشتریان نشان می‌دهند، بازاریابی به صورت آفلاین کارایی قبل را ندارد و بهره‌گیری از این روش در بین بازاریابان به شدت کم شده است. بیشتر برندهای مشهور کشور نیز تبلیغات خود را به طور آنلاین انجام می‌دهند و کمتر کمپانی موجود است که در حال حاضر برای تبلیغات از کاغذ‌های تراکت یا بروشور بهره گیری کنند.

فهرست مطالب Offline Marketing یا بازاریابی آفلاین:

  • پیشنهادات بازاریابی آفلاین
  • معرفی چندین استراتژی تاثیرگذار برای بازاریابی آفلاین
  • استرانژی‌های بازاریابی برای دسترسی به مشتریان بیشتر
  • استراتژی‌های بازاریابی فراموش شده
  • سئوالات متداول درباره بازاریابی آفلاین

پیشنهادات بازاریابی آفلاین

مدلهای مختلفی از رسانه‌های آفلاین برای انتخاب موجود است و بسته به اهداف و مخاطبان مورد سلیقه شما، بعضی از آن‌ها امکان دارد برای شما بهتر از سایرین باشد. بطور مثال بگویید تارگت شما این است که فقط آگاهی از برند را در محدوده محلی خود پیشرفت دهید. پس امکان دارد فقط یک تبلیغات بیلبوردی در خیابان برای شما کافی باشد. یا بگویید شما در حال ساخت یک محصول جدید هستید. توزیع نمونه محصول و بروشور می‌تواند پیشنهاد مناسبی باشد. بر این اساس محصول شما در دست کسانی است که می‌خواهید آن‌ها را هدف قرار دهید.

در آخر، امکان دارد در شهر دیگری شعبه تازه‌ای از یک خدمات و محصول جدید ایجاد کنید. شاید قصد داشته باشید در رادیو محلی تبلیغات گسترده کنید. کلیه این‌ مسائل همه جزو انواع بازاریابی آفلاین محسوب می‌شوند، در ادامه جزئیات بیشتری در مورد بازاریابی آفلاین با تیم وبلاگ وانیکس به شما ارائه می‌دهیم.

برای واردات از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

پیشنهادات بازاریابی آفلاین
پیشنهادات بازاریابی آفلاین

معرفی چندین استراتژی تاثیرگذار برای بازاریابی آفلاین

ارسال پیام مستقیم

بشر قبل از اینکه شبکه جهانی اینترنت کل جهان را به تسخیر خود درآورد، پیام‌هایشان را بسیار ساده و به وسله پست برای هم ارسال می‌کردند. شاید این کار در دنیای امروزی بی معنی به نظر برسد، ولی از دیدگاه بازاریابی اهمیت بسیار بالایی دارد. زمانی که شما در دنیای امروزی، علی رغم کلیه تکنولوژی‌های در دسترس، برای یک فرد نامه می‌فرستید، اهمیتش برای خودتان را نشان داده‌اید. بر این اساس برندها برای جلب توجه مشتریان امکان ارسال نامه به صورن سنتی را دارند. چنین موضوعی ارزش مشتریان نزد آن کسب و کار را نشان می‌دهد.

برای اطلاع از بهترین راه سرمایه گذاری با بودجه های مختلف کلیک کنید.

ارسال کارت ‎پستال

کارت ‎پستال در زمانی محبوبیت بسیار فراوانی در بین مردم داشت. این کارت ها نیز به مرور زمان با پیشرفت تکنولوزی با ایمیل‌ها جایگزین شد. بر این اساس در حال حاضر تعداد بسیار کمتری از کارت پستال ها در جهان مشاهده می‌شود. نکته اصلی از دیدگاه بازاریابی امکان بهره‌گیری از انواع کارت پستال برای تاثیرگذاری بر روی مشتری هدف است. شاید این موضوع بسیار تعجب آور باشد، ولی شما با کارت پستال امکان جلب توجه صد در صدی مشتریان را خواهید داشت.

دلیل حائز اهمیت کارت پستال ها ایجاد تفاوت با سایر روش هاست. وقتی بیشتر برندها در تلاش برای بازاریابی با انواع مختلف ایمیل‌ها هستند، کارت‎پستالی که به صورت سنتی برای مشتریان پست می شود، جلوه بسیار خاصی خواهد داشت. این موضوع بیشتر وقت‌ها از طرف مشتریان با بازخورد بسیار مطلوب مواجه شده و شانس شما برای جلب توجه آنها را به طور قابل محسوسی افزایش می دهد.

بیلبوردهای خیابانی

بیلبوردهای خیابانی همچنان هم اهمیت خاص خودشان در معقوله بازاریابی را دارند. شاید تنها آیتمی باشد که در بازاریابی و تبلیغات سنتی هیچ وقت اعتبار و ویژگی‌هایش را از دست نداد، همین بیلبوردهای خیابانی باشند. این الگو همچنان هم در میان بازاریابان بسیار اقتصادی و حرفه ای به حساب می‌آید. با این حساب شما برای بازاریابی آفلاین باید آن را به صورت کاملا ویژه‌ای مد نظر قرار دهید، در غیر این صورت شاید هیچ فرصتی برای نفوذ بر روی مشتریان خود پیدا نکنید.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از دبی کلیک کنید.

بازاریابی به شیوه تلفنی

اغلب مردم تماس های بازاریابی را به یاد دارند. شاید هنوز هم برخی از برندها از چنین الگویی استفاده کنند، اما زمان اوج این شیوه متعلق به یک دهه پیش بود. امروزه فناوری آنلاین به طور کامل جای تماس های بازاریابی را گرفته است. شاید در این میان صرف نظر از بازاریابی تلفنی ساده ترین کار ممکن باشد، اما شما نباید خیلی زود تصمیم بگیرید.

معرفی چندین استراتژی تاثیرگذار برای بازاریابی آفلاین
معرفی چندین استراتژی تاثیرگذار برای بازاریابی آفلاین

در حال حاضر ۲۵۰۰ شرکت بازاریابی به صورت تخصصی بر روی دایره بازاریابی تلفنی مشغول هستند. وجود این حجم از شرکت ها به خوبی اهمیت بازاریابی تلفنی را نشان می‌دهد. با این حساب اگر شما به دنبال نفوذ بیشتر بر روی مخاطبین هدف خود هستید، باید همچنان به بازاریابی تلفنی توجهی خاص نشان دهید، در غیر این صورت یکی از روش‌های ساده برای تاثیرگذاری فراوان بر روی مشتریان خود را بطور کامل از دست داده اید.

برای شرکت در بهترین دوره نحوه خرید از علی بابا کلیک کنید.

شما در بازاریابی تلفنی آنچنان زمانی ندارید. بر این اساس باید نکات حائز اهمیت درباره برند و محصول خود را به صورت کاملا فشرده و مفید انتقال دهید. اگر این موضوع را به خوبی دنبال کنید، شمار چشم‌گیری مشتری برای کسب و کارتان یافت خواهد شد.

هدیه دادن به مشتریان

هدیه دادن به مشتریان یکی از خاطرات شیرین دوران بازاریابی سنتی برای اغلب مردم به حساب می‌آید. هیچگونه مشتری در بازار از هدیه ای بدرد‌بخور بدش نمی آید. درست به همین دلیل شما هنوز هم امکان بهره‌گیری از الگوی بازاریابی مبتنی بر هدیه را دارید. این الگوریتم به شما برای نفوذ بیشتر بر روی مشتریان کمک بسزایی خواهد کرد. همچنین با بهره‌گیری از همچین الگوریتمی شانس شما برای ماندگاری در تصور مشتریان به صورت چشم گیری افزایش پیدا خواهد کرد.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش فروش بعد از واردات کلیک کنید.

استرانژی‌های بازاریابی برای دسترسی به مشتریان بیشتر

تبلیغات از طریق تلویزیونی

در حال حاضر کانال های تلویزیونی گسترش بسیار وسیعی پیدا کرده است. همچنین شبکه‌های اینترنتی نیز به کانال‌های قبلی اضافه شده و یک رقابت سرسخت را به وجود آورده است. با این حساب شاید شما بیش از همه به دنبال بازاریابی در شبکه‌هایی نظیر نتفلیکس باشید. این امر با توجه به مطرح بودن چنین پلتفرم‌هایی امر کاملا عادی محسوب می شود، ولی لازم بهذکر است که هزینه بسیار بالایی برای کسب و کارتان به همراه خواهد داشت. یک پیشنهاد بهتر در این بین تلاش برای تمرکز بر روی کانال‌های تلویزیونی سنتی است. این امر شاید شما را با محدودتری روبرو کند، ولی به هر حال امکان بازاریابی با پرداختی کمتر را برای شما به ارمغان می‌آورد.

اگرچه کانال‌هایی مانند نتفلیکس شهرت بسیار فراوانی دارند، ولی مردم همچنان هم شبکه‌های سنتی و قدیمی را تماشا می کنند. بر این اساس برندهای دارای بودجه کمتر باید در قدم نخست به سراغ کانال‌های تلویزیونی سنتی بروند. این آیتم با بودجه حال آنها سازگاری بیشتری داشته و امکان انجام فرآیند بازاریابی به بهترین نحو ممکن را هم به دنبال دارد.

بازاریابی از طرریق رادیو

رسانه رادیو یکی از رسانه های جمعی بسیار قدیمی به حساب می‌آید. این روش ارتباطی حتی پیش از تلویزیون نیز در بین مردم حضور داشته و طرفداران خاص خود را دارد. بر این اساس شاید سرمایه گذاری بر روی بازاریابی از طریق رادیو ایده نچندان بدی باشد. حداقل اغلب مردم در زمان رانندگی از رادیو استفاده می کنند. در نهایت شما امکان جلب توجه این دسته از مشتریان خود را خواهید داشت.

هزینه بازاریابی از طریق رادیو در قیاس با سایر استراتژی‌ها به صورت قابل توجهی پایین است. دلیل این امر نیز شهرت بسیار بالاتر دیگر شیوه‌های بازاریابی، به خصوص شیوه‌های دیجیتال مارکتینگ، است. بر این اساس شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به وسیله این الگو بازاریابی مسیر سختی پیش رو نخواهید داشت.

استرانژی‌های بازاریابی برای دسترسی به مشتریان بیشتر
استرانژی‌های بازاریابی برای دسترسی به مشتریان بیشتر

ارائه بلیط های تخفیف

مشتریان همیشه عاشق خرید همراه با تخفیفات زیاد هستند. این موضوع به آنها انگیزه بسیار جذابی منتقل می‌کند. بر این اساس شما باید بیش از هر وقت دیگری برای فروش همراه با تخفیف در مناسبت های ویژه آماده باشید. یک پیشنهاد ویژه در بازاریابی آفلاین ارسال بلیط یا کوپن های تخفیف برای مشتریان خود به وسیله پست است. این کار امکان تعامل بیشتر با مشتریان و جذب در رقابت با سایر برندها را فراهم می کند. وقتی برندها صرفا بر روی بازاریابی دیجیتالی تمرکز زیاد دارند، ارسال بلیط یا کوپن های تخفیف به صورت سنتی ایده‌ای منحصر به فرد خواهد بود و نظر هر مشتری را به خود جلب خواهد کرد.

استراتژی‌های بازاریابی فراموش شده

شیوه گروه های بازاریابی

زمانی که بازاریابان شما به صورت مستقیم کالاهایتان را آهگهی کرده و با مشتریان متعدد صحبت می کنند، شانس نوفوذ‌پذیری روانی شما به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می کند. بعضی از برندها به صورت مداوم در تلاش برای نفوذپذیری بر روی مخاطبان هدف به دنبال بازاریابی دیجیتالی هستند. اگرچه این شیوه مزایای بسیار فراوانی دارد، ولی در نهایت تاثیرگذاری تعامل رو در رو با مشتریان و مخاطبین را به همراه نخواهد داشت. درست به همین دلیل شما باید به دنبال شکل‌دهی گروه های بازاریابی برای کسب و کارتان نیز باشید. این گروه ها حتی در فضای اجتماعی و شبکه های اجتماعی نیز به جای تعامل گروهی با مشتریان، هر کدام را به تنهایی مورد تارگت قرار داده و با آنها وارد تعامل صحبتی می شوند.

استراتژی‌های بازاریابی فراموش شده
استراتژی‌های بازاریابی فراموش شده

شیوه کنفرانس های کاری

کنفرانس ها نیز نظیر مراسم های کاری فرصت مطلوبی برای بازاریابی آفلاین به حساب می‌آید. مدیران اصلی هر برند به صورت عادی در کنفرانس ها فرصت سخنرانی پیدا می کنند. تلاش برای بیان خصوصیت‌ها و ایده‌های جدید برند در چنین کنفرانس‌هایی امر بسیار مهم محسوب می شود. شما با انجام اینچنین کارها فرصت تاثیرگذاری بسزایی بر روی مشتریان خود داشته و از کمترین شانسی برای تعامل با آن‌ها بهره برداری خواهید کرد. با این حساب شما باید بصورت متداوم در تلاش برای توجیه مدیران شرکت به منظور پیگیری اهداف بازاریابی برند حتی در کنفرانس های کسب و کاری باشید، در غیر این صورت یک فرصت بسیار مطلوب برای جذب مشتری را از دست خواهید داد.

سئوالات متداول درباره بازاریابی آفلاین

  • آیا امروزه همچنان از بازاریابی آفلاین استفاده می‌شود؟

در جواب باید گفت بله حتما استفاده می شود. چراکه در بعضی از کسب و کارها این مدل بازاریابی بازخوردهای بسیار خوبی دریافت میکند. از این رو شما با توجه به شرایط کسب و کار خود باید روش بازاریابی خود را مورد بررسی و قرار دهید.

  • بازاریابی آفلاین صرفا شامل چه مواردی می‌شود؟

بطور خلاصه و کوتاه می‌توان گفت هر کسب و کاری که به شبکه جهانی اینترنت ارتباطی نداشته باشد را شامل می شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

217 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
آموزش واردات از چین وانیکس