DCA یا میانگین هزینه دلاری چیست؟

DCA یا میانگین هزینه دلاری چیست؟ و چرا باید در سرمایه گذاری حواسمان به آن باشد. در ادامه این صفحه از شرکت بازرگانی وانیکس به صورت دقیق با اینکه DCA یا میانگین هزینه دلاری چیست؟ آشنا خواهیم شد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

DCA یا میانگین هزینه دلاری

میانگین هزینه دلاری یا DCA یک استراتژی سرمایه‌گذاری است که در آن هدف، به‌حداقل‌رساندن تأثیر نوسانات هنگام سرمایه‌گذاری یا خرید یک بلوک بزرگ از دارایی یا ابزار مالی است. به آن متوسط هزینه واحد، معدل افزایشی یا اثر متوسط هزینه نیز گفته می‌شود. در انگلستان به آن میانگین هزینه پوند می‌گویند.

برای شرکت در آموزش رایگان اقتصاد شرکت بازرگانی وانیکس، کلیک کنید.

در این مقاله از وانیکس، یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی واردات کالا از چین، به تشریح متوسط هزینه دلاری می‌پردازیم و مزایا و معایب آن را بررسی خواهیم نمود.

فهرست مطالب:

  • میانگین هزینه دلاری
  • نحوه عملکرد متوسط هزینه دلاری
  • فرمول متوسط هزینه دلاری
  • مزایای میانگین هزینه دلاری
  • چه کسی باید از میانگین هزینه دلاری استفاده کند؟
  • متوسط هزینه دلاری چه مشکلی دارد؟
  • سخن پایانی

میانگین هزینه  دلاری

DCA یک استراتژی است که در آن به‌جای خرید یکجا یک ابزار مالی، سرمایه‌گذاری به مبالغ کوچک‌تری تقسیم می‌شود که به طور جداگانه در فواصل زمانی از پیش تعیین شده، سرمایه‌گذاری می‌شود تا زمانی که تمام سرمایه تمام شود.

برای واردات از چین با سرمایه کم با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

میانگین هزینه  دلاری
میانگین هزینه  دلاری

نوسانات یک ابزار مالی، ریسک حرکت روبه‌بالا یا نزولی است که ذاتاً در بازارهای مالی وجود دارد. DCA با تلاش برای کاهش میانگین کلی هزینه سرمایه‌گذاری، ریسک نوسانات را به حداقل می‌رساند.

برای واردات ته لنجی از چین و دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

نحوه عملکرد متوسط هزینه دلاری

یکی از اشتباهات رایج بسیاری از سرمایه‌گذاران، تلاش برای “زمان‌بندی بازار” است، اما میانگین هزینه دلار (DCA) می‌تواند نیاز به زمان‌بندی “بالا” یا “پایین” در بازار را برطرف کند؛ بنابراین، DCA در تلاش برای زمان‌بندی بازار با خرید سهام بیشتر برای کاهش میانگین قیمت پرداختی هر سهم؛ یعنی «مبنای هزینه‌ها» صرفه‌جویی می‌کند. برای سرمایه‌گذاران، به‌ویژه برای سرمایه‌گذاران ارزشی و سرمایه‌گذاران خرد، DCA می‌تواند ابزار مفیدی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت باشد.

برای واردات از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

فرمول متوسط هزینه دلاری

فرمول محاسبه میانگین قیمت سهم پرداختی به شرح زیر است:

میانگین قیمت پرداختی به‌ازای هر سهم = مقدار سرمایه‌گذاری / تعداد سهام

برای شرکت در بهترین دوره آموزش واردات کلیک کنید.

مثالی از DCA

سرمایه‌گذاری ۲۰۰۰۰۰ دلاری در سهام با استفاده از DCA را می‌توان در طول هشت هفته با سرمایه‌گذاری ۲۵۰۰۰ دلار هر هفته به ترتیب انجام داد. جدول زیر معاملات سرمایه‌گذاری یکجا و استراتژی DCA را نشان می‌دهد:

میانگین هزینه دلاری ۲۵۰۰۰ دلار در هفته خرید یکجا: ۲۰۰۰۰۰ دلار
تعداد سهام خریداری شده قیمت سهم تعداد سهام خریداری شده قیمت سهم  
۲۹۴ ۸۵ ۲۳۵۳ ۸۵ هفته اول
۲۹۱ ۸۶     هفته دوم
۳۰۱ ۸۳     هفته سوم
۳۰۹ ۸۱     هفته چهارم
۳۰۵ ۸۲     هفته پنجم
۳۲۱ ۷۸     هفته ششم
۳۱۳ ۸۰     هفته هفتم
۳۰۵ ۸۲     هفته هشتم
۲۴۳۷   ۲۳۵۳   کل سهام خریداری شده
۸۲   ۸۵ میانگین قیمت سهم

جمع مبلغ هزینه شده، ۲۰۰۰۰۰ دلار است و مجموع سهام خریداری شده با سرمایه‌گذاری یکجا برابر با ۲۳۵۳ است. بااین‌حال، تحت رویکرد DCA، ۲۴۳۷ سهم خریداری می‌شود که نشان‌دهنده تفاوت ۸۴ سهم به ارزش ۶۸۸۸ دلار با میانگین قیمت سهم ۸۲ دلار است؛ بنابراین، DCA می‌تواند تعداد سهام خریداری شده را در زمانی که بازار رو به کاهش است افزایش دهد و در صورت افزایش قیمت سهم می‌تواند منجر به خرید سهام کمتر شود.

برای حمل کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

مزایای میانگین هزینه دلاری

  1. کاهش ریسک

میانگین‌گیری هزینه دلار، ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد و سرمایه برای جلوگیری از سقوط بازار حفظ می‌شود. پول را حفظ می‌کند و همچنین نقدینگی و انعطاف‌پذیری را در مدیریت سبد سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند. DCA از ضرر سرمایه‌گذاری یکجا از طریق خرید یک اوراق بهادار، زمانی که قیمت آن به طور مصنوعی به دلیل نوسانات بازار افزایش می‌یابد، اجتناب می‌کند و منجر به خرید مقداری کمتر از مقدار مورد نیاز یک اوراق بهادار، می‌شود.

برای آشنایی کامل با سرمایه در گردش کلیک کنید.

 

مزایای میانگین هزینه دلاری
مزایای میانگین هزینه دلاری

هزینه کمتر

خرید اوراق بهادار در بازار، زمانی که قیمت‌ها در حال کاهش است تضمین می‌کند که سرمایه‌گذار بازده بالاتری داشته باشد. استفاده از استراتژی DCA تضمین می‌کند که نسبت به زمانی که قیمت‌ها بالا است، اوراق بهادار بیشتری خریداری می‌کنید.

  1. رهایی از رکود بازار

استفاده از استراتژی DCA با سرمایه‌گذاری دوره‌ای  در بازارهای رو به نزول به خلاص‌شدن از رکود بازار کمک می‌کند.

  1. پس‌انداز منظم

استراتژی افزودن منظم پول به حساب سرمایه‌گذاری، امکان پس‌انداز منظم را فراهم می‌کند.

برای کارگو در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

چه کسی باید از میانگین هزینه دلاری استفاده کند؟

استراتژی سرمایه‌گذاری میانگین‌گیری هزینه دلار می‌تواند برای هر سرمایه‌گذاری که می‌خواهد از مزایای آن استفاده کند مناسب است. این مزایا شامل هزینه متوسط ​​بالقوه کمتر، سرمایه‌گذاری خودکار در فواصل زمانی منظم و … است.

برای خرید از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

DCA به‌ویژه برای سرمایه‌گذاران مبتدی که هنوز تجربه یا تخصص لازم برای تصمیم‌گیری در لحظات حساس را ندارند مفید است. همچنین می‌تواند یک استراتژی قابل‌اعتماد برای سرمایه‌گذاران بلندمدت باشد که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری منظم هستند؛ اما زمان یا تمایلی برای پیگیری بازار و زمان سفارشات خود ندارند.

برای آشنایی کامل با رشد اقتصادی کلیک کنید.

آیا DCA استراتژی خوبی است؟

DCA می‌تواند استراتژی خوبی باشد. هنگامی که متوسط ​​​​هزینه دلاری را محاسبه می‌کنید و همان مقدار را در فواصل زمانی منظم سرمایه‌گذاری می‌کنید، با انجام این کار، میانگین هزینه خرید خود را کاهش دهید.

برای خرید از چین و تحویل در ایران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

متوسط هزینه دلاری چه مشکلی دارد؟

متوسط هزینه دلاری تنها در صورتی به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد که میزان ثروت خود را افزایش دهند که قیمت دارایی‌ها در طول دوره زمانی موردنظر افزایش یابد. همچنین توجه داشته باشید که میانگین‌گیری هزینه دلار تضمینی برای محافظت از سرمایه‌گذاری‌های شما در برابر نوسانات نیست و ریسک‌ها بدون درنظرگرفتن ویژگی‌های اصلی سرمایه‌گذاری باقی می‌مانند. پیگیری سوابق شرکت و سرمایه‌گذاری‌های خوب سودمند است. بااین‌حال، اگر می‌خواهید پتانسیل کاهش قیمت سهام را کام کنید، سرمایه‌گذاران کم‌تجربه می‌توانند، در صندوق‌های شاخص سرمایه‌گذاری کنند.

برای آشنایی کامل با رکود اقتصادی کلیک کنید.

متوسط هزینه دلاری چه مشکلی دارد؟
متوسط هزینه دلاری چه مشکلی دارد؟

سخن پایانی

متوسط هزینه دلار (DCA) با مزایا و معایبی همراه است. بااین‌حال، تمایل به یک استراتژی سرمایه‌گذاری کم‌ریسک ممکن است، منجر به بازده کمتر شود. متوسط هزینه دلاری (DCA) یک استراتژی است که توسط سرمایه‌گذاران برای کاهش تأثیر نوسانات استفاده می‌شود. زمانی است که شما مقدار کمتری پول را در فواصل زمانی معین، صرف‌نظر از قیمت، به‌جای سرمایه‌گذاری کامل در یک خرید واحد، سرمایه‌گذاری می‌کنید. اگر به دنبال واردات کالا از چین و دبی هستید، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان وانیکس به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی، مشورت نمایید.

برای ترخیص کالا در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

56 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست