واردات cpu از چین و دبی با وانیکس

تخمین زده می‌شود که گردش مالی آن تقریباً برابر با لوازم الکترونیکی مصرفی و لوازم الکتریکی باشد. شبکه خرده‌ فروشی رایانه‌ها در دبی از نظر اندازه بعد از شبکه فروشگاه‌های مواد غذایی، منسوجات، طلا و لوازم الکترونیکی قرار دارد. واردات cpu به دلیل حشیه سود بالا یکی از اهداف واردات تجار داخل ایران می‌باشد. زیرا این محصول در داخل ایران تولید انبوه نمی‌شود. گردش مالی این بازار حدود یک میلیارد دلار آمریکا در سال برآورد می‌شود. پس جای تعجب نیست که امارات متحده عربی به عنوان مرکز فناوری اطلاعات خاورمیانه و بازارهای اطراف ظاهر شده است و مقصد اول و اصلی برای واردات cpu از چین و دبی به حساب می‌آید.

 

 

واردات و صادرات سخت افزار و نرم افزار

همانطور که گفتیم تقاضا برای سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر از اواسط دهه ۸۰ به طور پیوسته در حال افزایش بوده، اما رشد قابل توجهی بین سال‌های ۲۰۰۴-۲۰۰۶ داشته است.بیشترین تقاضا برای سخت افزار رایانه‌‌هاست که تقریباً نیمی از مصرف‌کنندگان را تشکیل می‌دهند. بیش از ۶۰ درصد منابع، تولیدکنندگان مستقر در دبی و چین هستند. صادرات مجدد سخت افزارهای رایانه‌ای به مقصد ایران، شورای همکاری خلیج فارس، شبه قاره هند، کشورهای مستقل مشترک المنافع و آفریقا انجام می‌شود. همچنین صادرات به کشورهای آفریقایی در دو سال گذشته دو برابر افزایش داشته و واردات cpu از چین و دبی به بیشترین حد خود رسیده است. در ۱۰ سال گذشته، امارات متحده عربی شاهد توسعه سریع بخش بزرگ تجارت تولید کامپیوتر و صادرات قطعات آن بوده است. تعدادی از تاجران کامپیوتر در دبی اکنون شروع به مونتاژ رایانه‌های شخصی برای توزیع در بازارهای صادرات مجدد کرده‌اند.

واردات قطعات کامپیوتر

اکثر رایانه‌های مونتاژ شده در داخل به طور انحصاری برای صادرات، عمدتاً به ایران، کشورهای مستقل مشترک المنافع، آفریقا و شبه قاره هند تهیه می‌شوند. با این حال، با رقابت سخت و حاشیه سود کمتر، فروشندگان کامپیوتر امارات به بازارهای دیگر نگاه می‌کنند و می‌توان گفت در این میان انجام واردات cpu از چین و دبی از بهترین گزینه‌هاست.

واردات قطعات کامپیوتر

ایران به عنوان بازار نوظهور بعدی سخت افزار، نرم افزار و لوازم جانبی کامپیوتر توسط شرکت‌های اماراتی هدف قرار گرفته است. تعداد زیادی از خریداران از ایران در حال خرید مقادیر زیادی سخت افزار و لوازم جانبی کامپیوتر از فروشگاه‌های مختلف کامپیوتر در دبی هستند. قیمت پایین و در دسترس بودن طیف وسیعی از محصولات از عوامل اصلی جذب خریداران و انجام واردات cpu از چین و دبی است.

 

 

چرا واردات از چین و دبی؟!

واردات از چین و دبی تجارتی بسیار محبوب است و دلایل زیادی برای این محبوبیت وجود دارد. در اینجا به برخی از این دلایل اشاره می‌کنیم:

  • حاشیه سود بالایی که خواهید داشت.
  • واردات کالا از این کشورها به ایران آسان است.
  • برای یافتن محصولات نیازی به سفر به چین و دبی نیست، هرچند اگر به این مناطق سفر کنید، سفری سرگرم کننده و ماجراجویانه خواهید داشت.

نکات مهم درمورد واردات سی پی یو از چین و دبی

تامین کنندگان در سراسر جهان طیف گسترده‌ای از کالاها را ارائه می‌دهند که می‌تواند مناسب کسب و کار شما باشد. ممکن است بتوانید منابعی با قیمت پایین‌ پیدا کنید که به شما مزیت رقابتی می‌دهد، یا لوازم جدیدی که می‌توانید محصولی کاملاً متفاوت بفروشید. اگر انتخابتان وارد کردن سی پی یو است، در هنگام انجام واردات cpu از چین و دبی، تعدادی از موارد وجود دارند که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. از مدیریت روابط از راه دور تا سازماندهی حمل و نقل بین‌المللی و ترخیص کالا از گمرک. به طور کلی اگر قصد واردات از چین را دارید، توصیه می‌کنیم نکات زیر را بخوانید تا به شما در شروع کار کمک کند.

 

 

اهداف واردات خود را برنامه ریزی کنید

قبل از شروع واردات، بهتر است که در مورد آنچه می‌خواهید خریداری کنید، کاملا آگاه باشید. ممکن است به دنبال یافتن منبع ارزان‌‌تری از منابع، یا انجام واردات محصولاتی باشید که هنوز در ایران در دسترس نیستند تا به مشتریان خود بفروشید. در عین حال، کالای شما باید با استراتژی کلی کسب و کارتان همخوانی داشته باشد.

  • در مورد معامله درست مذاکره کنید

درک نقاط قوت و ضعف خود و اینکه اولویت‌های تامین کننده شما چیست، به شما کمک می‌کند تا بهترین معامله را انجام دهید. به عنوان مثال، اگر شرایط نقدی خوبی دارید، می‌توانید در ازای قیمت مناسب، پیشنهاد پرداخت سریع‌ تر را بدهید. همچنین مورد چکونگی مذاکره‌ی درست با هدف انجام معامله واردات و ایجاد روابط محکم با تامین کنندگان خارج از کشور مطالعه کنید.

با داشتن یک قرارداد مشخص ریسک را کاهش دهید

مهم است که یک قرارداد واضح داشته باشید تا نشان دهد دقیقاً با چه شرایط پرداخت و تحویل موافقت کرده‌اید. استفاده از یک قرارداد توافق شده به کاهش خطر مشکلات تحویل یا سوء تفاهم کمک خواهد کرد. این قرارداد همچنین باید پوشش دهد که چه میزان پرداختی، در چه زمانی، با چه ارزی و از چه روشی انجام خواهد شد.

انتخاب کنید که از کدام روش حمل و نقل استفاده کنید

هنگام انتخاب نحوه واردات، باید تصمیم بگیرید که آیا حمل و نقل را خودتان انجام دهید یا کار را به یک باربری بسپارید. هنگام واردات cpu از چین و دبی گزینه‌های اصلی شما هوا و دریا است. اگر تجارت شما نیاز به حمل و نقل مقادیر زیادی از کالا دارد اما اصراری به تحویل سریع وجود ندارد، حمل و نقل از طریق دریا ممکن است مناسب تر باشد.

انتخاب کنید که از کدام روش حمل و نقل استفاده کنید

با این حال، اگر به اقلام خود به سرعت و با شرایط امنیتی جدی‌تری نیاز دارید، حمل و نقل هوایی مناسب‌تر خواهد بود. اگر اقلام کوچکی وارد می‌کنید، ممکن است بخواهید به واردات از طریق پست هم فکر کنید. تمام کالاهایی که از طریق پست از چین و دبی به ایران می‌رسند باید به گمرک اعلام شوند و فرستنده باید یک فرم اظهارنامه تکمیل شده را پیوست کند. در مورد واردات cpu از چین و دبی پست را توصیه نمی‌کنیم.

با تعرفه تجاری ایران آشنا شوید

آنچه به عنوان تعرفه شناخته می‌شود، راهنماییست تا آنچه را که شما به عنوان واردکننده یا صادرکننده باید بدانید، نرخ‌های عوارضی که باید بپردازید را روشن می‌کند. می‌توانید از این تعرفه‌ها برای یافتن نرخ‌های مالیات بر ارزش افزوده فعلی و واردات استفاده کنید. همچنین به شما می‌گویند که آیا کالای شما به مجوز نیاز دارد یا خیر.

اهمیت کدهای کالا را درک کنید

هنگام تجارت با چین، باید کد کالای صحیح را برای کالاهای خود بیابید تا بتوانید اسناد گمرکی را به طور دقیق پر کنید. این کد یک عدد ده رقمی برای واردات است. پس از دانستن کد کالا، می‌توانید اطلاعات مهم دیگری مانند نرخ عوارض و هرگونه محدودیت واردات یا صادرات را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی کنید که آیا به مجوز واردات نیاز دارید یا خیر

ممکن است برای واردات cpu از چین و دبی به مجوز واردات نیاز داشته باشید. کنترل واردات روی طیف وسیعی از کالاهای مختلف از جمله سلاح گرم، مواد غذایی و منسوجات وجود دارد که باید آنرا در نظر داشته و چک کنید.

مالیات و عوارض واردات

مهم است تا به عنوان یک تاجر بدانید که آیا باید مالیات بر ارزش افزوده و عوارض واردات کالاهای خود را قبل از ترخیص آن‌ها برای ورود بپردازید یا خیر.

واردات قطعات رایانه و cpu از چین و دبی با وانیکس

مطمئنا تا اینجا از اهمیت واردات cpu از چین ‌و دبی به بازار ایران مطلع شده‌اید. ممکن است شما در انجام این کار از تمام مراحل آگاهی کامل نداشته باشید، در این شرایط شما حتما نیازمند کمک متخصصین این حوزه خواهید بود. البته توجه کنید که پیدا کردن افراد کاردان و متخصص در این زمینه کار آسانی نیست. بنابراین نیاز است که در این مورد دقت کامل و‌ کافی را به خرج دهید.

قطعا وانیکس، یکی از شرکت‌های وارداتی و بازرگانی‌ای است که پرسنل متخصص، کاردان و با تجربه‌ای دارد. از جمله خدمات آن‌ها می‌توان به واردات کالا از چین، واردات کالا از دبی، انبارداری در این دو‌ کشور و … اشاره کرد.

سئوالات متداول درباره واردات cpu

  • آیا واردات CPU از چین و دبی می‌تواند اقتصادی و سودآور باشد؟

بله، واردات CPU از چین و دبی می‌تواند اقتصادی و سودآور باشد. چین و دبی به عنوان دو کشور بزرگ و با تولیدات بالا در حوزه تکنولوژی و الکترونیک، تأمین کنندگان بسیاری از  CPU‌های با کیفیت و قابل اعتماد را دارند. قیمت مناسب و متناسب با کیفیت، تنوع محصولات و توانایی رقابت بازاریابانه تأمین کنندگان از ویژگی‌هایی است که می‌توانند به اقتصادی و سودآور بودن واردات CPU از این دو کشور کمک کنند.

  • آیا می‌توان با سرمایه کم واردات CPU از چین و دبی را آغاز کرد؟

بله، می‌توان با سرمایه کم واردات CPU از چین و دبی را آغاز کرد. در واقع، این کشورها به عنوان تولیدکنندگان بزرگ قطعات الکترونیکی و تکنولوژیکی شناخته می‌شوند و بسیاری از تأمین کنندگان قادرند به ارائه محصولات با سطح قیمت مناسب برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *