CPS یا پرداخت به ازای فروش چیست

CPS یا پرداخت با ازای فروش چیست؟ شما باید اثربخشی هر کمپین تبلیغاتی یا بازاریابی را که در شرکت خود اجرا می کنید را مورد ارزیابی قرار دهید. هدف هر کمپین تبلیغاتی جذب مشتریان جدید و افزایش فروش است. با این حال، چگونه می دانید که آیا آنها موثر هستند؟ به طور مداوم هزینه برای کمپین‌های ناموفق تبلیغاتی، معنایی ندارد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

CPS یا پرداخت با ازای فروش

جدا از این، شما می خواهید بفهمید که هر فروش جدید چقدر برای شما هزینه دارد. شما می توانید با محاسبه هزینه هر فروش تعیین کنید که کمپین های بازاریابی و تبلیغات چقدر موثر هستند. افزایش فروش برای شرکت خود بدون صرف هزینه‌های گزاف. در این مطلب از بخش آموزش فروش وبلاگ وانیکس، قصد داریم شما را با CPS یا پرداخت به ازای فروش آشنا کنیم.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش واردات کلیک کنید.

فهرست مطالب CPS یا پرداخت به ازای فروش چیست:

  • CPS چیست؟
  • چگونه هزینه هر فروش را محاسبه کنیم؟
  • مزایا و معایب CPS
  • نحوه کاهش هزینه تبلیغ CPS
  • سخن پایانی

CPS چیست؟

یک شاخه دیگر از دیجیتال مارکتینگ است که در آن تبلیغ‌کننده به ازای هر فروش که از طریق تبلیغ صورت می‌گیرد، کمیسیونی به ناشر پرداخت می‌شود. البته CPS را می‌توان شاخه‌ای از بازاریابی وابسته دانست که در ازای عمل مخاطب مثل کلیک یا خرید حق کمیسیون پرداخت می‌شود. برای به حداکثر رساندن سود و بهره وری، تبلیغ کنندگان باید CPS را درک کرده و پیگیری کنند. شما می توانید CPS را با تقسیم کل پولی که شرکت برای کمپین تبلیغاتی صرف کرده است بر کل میزان فروش محاسبه کنید.

برای واردات از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

CPS چیست؟
CPS چیست؟

علاوه بر این، CPS به تبلیغ‌کنندگان راهی برای ردیابی بازگشت سرمایه (ROI) با دقت بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر ارائه می‌دهد. به همین دلیل، پرداخت با ازای فروش به یکی از محبوب‌ترین مدل ها برای تبلیغات آنلاین تبدیل شده است.

چگونه هزینه هر فروش را محاسبه کنیم؟

قبل از اینکه تیم تبلیغات بتواند هزینه هر فروش را محاسبه کند، باید بودجه و محدوده تاریخ کمپین تنظیم شود. هر فروش در بازه زمانی انتخاب شده پس از فعال شدن آگهی پیگیری می شود. هزینه هر فروش با تقسیم کل هزینه کمپین بر تعداد فروش انجام شده نیز مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

فرمول کلی محاسبه هزینه CPS= هزینه کل + مجموع فروش

در نظر گرفتن تمام جنبه‌های کمپین هنگام محاسبه پرداخت با ازای فروش، مهم است. هنگام ارزیابی هزینه هر فروش و عملکرد تبلیغات باید چندین فاکتور مهم دیگر که در ادامه به آن‌ها اشاره کنیم را نیز مورد توجه قرار دهید: تبدیل سرنخ به چشم‌انداز؛ یعنی هدف شما از اجرای تبلیغ به شیوه پرداخت با ازای فروش، علاوه بر سرنخ، ایجاد مشتریان با دوام نیز باشد.

برای واردات ته لنجی از چین و دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

تبدیل چشم‌انداز به مشتری؛ فاکتور مهم دیگری است که روی هزینه نهایی فروش تاثیر می‌گذارد. مثلا تماس‌های تلفنی، پیشنهادات و کنفرانس‌های ویدئویی نیز باید مد نظر قرار داده شود. بازاریابی مبتنی بر نگهداری وب‌سایت؛ هزینه نگهداری و سئو وب‌سایت شرکت می‌تواند یک هزینه تکراری قابل توجه برای مشاغل باشد. کل سرمایه‌گذاری در وب سایت باید شامل هزینه ایجاد اولیه و هزینه‌های نگهداری و به روز رسانی مداوم باشد.

ارائه خدمات به مشتری؛ زمانی که قصد انتشار یک تبلیغ آن هم به شکل پرداخت با ازای فروش را دارید، باید این موضوع مهم یعنی خدمات ارائه داده شده به مشتری را نیز در نظر بگیرید. هر چقدر خدمات بهتری به مشتری ارائه شود، روی ماندگاری و دوام آن‌ها نیز تاثیر می‌گذارد.

میزان کمیسیون دریافتی؛ در بسیاری از موارد، به فروشندگان بر اساس کمیسیونی که بر اساس اندازه تبلیغات سفارشی است، پرداخت می‌شود. در نتیجه، با افزایش اندازه سفارش، جبران خسارت افزایش می‌یابد. محاسبات CPS باید شامل هزینه این کمیسیون‌ها باشد.

برای واردات از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

مزایا و معایب CPS

هزینه هر فروش یا تبلیغات CPS، یک استراتژی قیمت‌گذاری است که در آن تبلیغ کننده برای هر تبدیلی که تبلیغ او ایجاد می کند، به ناشر پول پرداخت می‌کند. این مدل قیمت‌گذاری می‌تواند هم برای تبلیغ‌کنندگان و هم برای ناشران مفید باشد؛ زیرا منافع هر دو طرف را همسو می‌کند. تبلیغ‌کنندگان تنها زمانی باید هزینه‌ای را بپردازند که آگهی‌شان به فروش منتهی شود، بنابراین احتمال بیشتری دارد که روی تبلیغات موثر سرمایه‌گذاری کنند.

برای حمل کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

همچنین کمپین‌های پرداخت با ازای فروش می‌توانند برای تبلیغ‌کنندگان ریسک کمتری داشته باشند؛ زیرا آنها فقط زمانی باید هزینه بپردازند که نتیجه بگیرند. به این دلایل، تبلیغات CPS می‌تواند یک پیشنهاد برد دو طرفه هم برای تبلیغ‌کنندگان و هم برای ناشران باشد.

مزایا و معایب CPS
مزایا و معایب CPS

درست است که این شیوه بازاریابی دارای مزایای زیادی است، اما در مقابل یکسری معایب نیز دارد. اولین عیب این است که به نسبت سایر شیوه‌های تبلیغ آنلاین گران‌تر باشد. دلیل آن هم این است که شما علاوه بر هزینه تبلیغ باید پورسانت جداگانه‌ای هم به فروشنده پرداخت کنید.

برای کارگو در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

 یکی دیگر از معایب شیوه پرداخت با ازای فروش، ممکن است ندانید که در نتیجه تبلیغ شما چه تعداد فروش داشته‌اید. اگر هم ردیابی به درستی انجام نشود، ممکن است ندانید که بازگشت سرمایه چقدر است و این می‌تواند موفقیت تبلیغ را دشوار کند.

نحوه کاهش هزینه تبلیغ CPS

دو شیوه برای کاهش هزینه فروش یا تبلیغ به ازای پرداخت وجود دارد. این دو شیوه شامل افزایش نرخ تبدیل و کاهش هزینه‌های جانبی با در نظر گرفتن یک استراتژی قدرتمند است. برای آنکه از رقبای خود پیشی بگیرید باید همواره برجسته باشید. درست است که پیشنهادات شما به عنوان دارنده کسب و کار می‌تواند موثر باشد، اما بد نیست که از مشاوره‌های رایگان برای ایجاد تبلیغ و افزایش نرخ تبدیل سایت خود نیز استفاده کنید. برای آنکه به مخاطبان هدف خود دسترسی یابید، بهتر است از گوگل ادز کمک بگیرید.

برای خرید از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

نحوه کاهش هزینه تبلیغ CPS
نحوه کاهش هزینه تبلیغ CPS

کاهش هزینه‌های جانبی؛ زمانی که به تازگی قصد راه‌اندازی یک کمپین تبلیغات پولی را دارید، نباید سرمایه خود را برای انجام کارهای بیهوده هدر دهید. مثلا روی کلمات کلیدی مناسبی که متناسب با کسب و کار شماست، مانور دهید. کلمات کلیدی بلند این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا طیف گسترده‌ای از مشتریانی که هدف خرید دارند را به دست آورید.

برای خرید از چین و تحویل در ایران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

سخن پایانی

در مقایسه با شیوه‌های بازاریابی سنتی، بازاریابی آنلاین که یکی از شاخه‌های آن CPS است می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان بیشتری را بدون ریسک از آن خود کنید. مزیت استفاده از پرداخت به ازای فروش این است که شما تنها زمانی باید هزینه را بپردازید که فروشی صورت گرفته باشد. برای آنکه هزینه‌های فروش کاهش یابد نیاز است تا نرخ تبدیل یعنی ایجاد مشتری نهایی را مدیریت کنید و هزینه‌های اضافی بدون استراتژی تبلیغاتی را کاهش دهید.

برای ترخیص کالا در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

 امیدواریم این مقاله از مجموعه وانیکس، شرکت واردات و صادرات برای شما مفید باشد و بتوانید با استفاده از شیوه‌های تبلیغ آنلاین، سهم بزرگی از بازار کار را از آن خود کنید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

180 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست