CPL یا پرداخت به ازای لید چیست

بازاریابی آنلاین با پیشرفت چشمگیری همراه شده و دیگر کمتر کسب و کاری را می‌بینیم که تبلیغات به شیوه سنتی را دنبال کند. CPL یا پرداخت به ازای لید مخفف Cost Per Lead یک شیوه تبلیغ در دیجیتال مارکتینگ است که هزینه آن براساس میزان لید یا سرنخ ایجاد شده، تعیین می‌شود.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

CPL یا پرداخت به ازای لید

شرکت‌های ناشر داده‌های ضروری را در اختیار کسب و کارها و کارفرمایان قرار می‌دهند و به ازای هر لید ایجاد شده، هزینه از پیش تعیین‌شده‌ای را پرداخت می‌کنند. از این روش تبلیغاتی بیشتر در تجارت الکترونیک یا کسب و کارهایی که محصولاتی برای فروش دارند، استفاده می‌شود. تا انتهای مقاله CPL یا پرداخت به ازای لید از کمپانی وانیکس، شرکت واردات و صادرات همراه ما شوید.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش واردات کلیک کنید.

فهرست مطالب CPL یا پرداخت به ازای لید چیست:

  • CPL چیست؟
  • کسب و کارها چگونه از شیوه تبلیغات CPL استفاده می کنند؟
  • نحوه عملکرد CPL
  • چرا CPL مارکتینگ مهم است؟
  • معایب تبلیغ پرداخت به ازای لید برای چیست؟
  • حرف آخر

CPL چیست؟

 مقدار دلاری مورد نیاز برای ایجاد یک مشتری جدید و بالقوه از یک کمپین بازاریابی فعلی است. این مشتریان یا لیدها زمانی به وجود می‌آیند که کاربر یک آگهی آنلاین را می‌بیند، یا با محتوای یک وب‌سایت یا صفحه درگیر می‌شود و تصمیم می‌گیرد که آن را انتخاب کند.

وقتی کاربر کلیک می‌کند، معمولاً از آنها خواسته می‌شود تا فرمی را پر کنند و جزئیات خود را برای دسترسی به اطلاعات ارائه دهند. به عنوان مثال، کاغذ سفید یا اطلاعات بیشتر در مورد محصولات یا خدمات سازمان. این به عنوان یک پیشرو در زمینه بازاریابی CPL در نظر گرفته می شود. میزان هزینه هر لید با فرمول زیر محاسبه می‌شود: هزینه تولید سرنخ / کل سرنخ های به دست آمده.

برای واردات از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

مثلا اگر درخواست‌دهنده تبلیغ ۱۰۰۰ دلار برای کمپین به ازای کلیک هزینه در نظر گرفته و از این تبلیغ ۱۰ کاربر به لید و سرنخ تبدیل می‌شوند. هزینه پرداختی برای فرد درخواست‌کننده تبلیغ ۱۰۰ دلار است. این محاسبه‌گر هزینه به ازای هر سرنخ به اندازه‌گیری میزان مقرون‌به‌صرفه بودن کمپین‌های بازاریابی شما در زمینه تولید سرنخ‌های جدید برای شرکت شما کمک می‌کند.

هدف این است که به تیم بازاریابی شما مقدار قابل توجهی ارائه دهد تا متوجه شود چقدر پول برای یافتن سرنخ های جدید مناسب است. هزینه هر سرنخ همچنین می‌تواند هنگام محاسبه بازگشت سرمایه مورد استفاده قرار گیرد.

CPL چیست؟
CPL چیست؟

علاوه بر این، CPL می تواند برای اندازه‌گیری کمپین‌های بازاریابی فردی مانند کلمات تبلیغاتی، تبلیغات بنری و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی مانند کمپین‌های فیس‌بوک استفاده شود. کمپین های CPL معمولاً بر حجم بالا و سبک بودن تمرکز دارند. این بدان معناست که تبلیغ‌کنندگان می‌خواهند یک تبادل سریع برای دریافت اطلاعات خود انجام دهند، اما می‌خواهند معامله تا حد امکان ساده باشد.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از علی بابا کلیک کنید.

در این نوع تبلیغات معمولا فقط یک آدرس ایمیل می‌خواهند که کوتاه، ساده و مختصر باشد. در تبلیغات CPA، تراکنش‌ها بسیار پیچیده‌تر و معمولاً کم حجم هستند؛ زیرا به اطلاعات تراکنش‌های پولی مانند شماره کارت اعتباری، کدهای تأیید و غیره نیاز دارند.

کسب و کارها چگونه از شیوه تبلیغات CPL استفاده می کنند؟

 CPL معمولاً توسط بازاریابان پاسخ مستقیم و بازاریابان برند که در حال ایجاد لیست خبرنامه، برنامه جذب مشتری یا برنامه پاداش هستند، استفاده می‌شود.

برخی از کسب‌وکارها برای ارتباط با مشتریانی که به برند، محصولات یا حتی یک هدف اجتماعی علاقه دارند، به بازاریابی CPL متکی هستند. اینها مشتریان بالقوه با ارزشی هستند که کاندید خریدهای تکراری هستند. آنها همچنین احتمالاً محصولات شرکت را به دیگرانی که علایق مشابهی دارند توصیه می کنند.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از چین کلیک کنید.

کمپین‌های CPL اغلب برای کمپین‌های برندسازی ترجیح داده می‌شوند؛ زیرا یک کسب‌وکار کنترل کامل برند خود را در کل فرآیند بازاریابی دارد، برخلاف کانال‌هایی که نهاد دیگری می‌تواند پیام‌های یک شرکت را نادرست معرفی کند.

مشتریان با انتخاب کردن، علاقه نشان می دهند، نه صرفاً دیدن و ارائه یک برداشت. اینها لیدهایی هستند که نشان‌دهنده علاقه یا نیاز یک جامعه هدف از کسب و کار مورد نظر است. احتمال تبدیل شدن سرنخ‌های CPL و حتی تبدیل به مشتریان تکراری، بیشتر از مشتریان بالقوه از کمپین‌های مبتنی بر نمایش است.

نحوه عملکرد CPL

اغلب کسب و کارهای آنلاین برای نمایش تبلیغات آنلاین، توسعه مشتریان و مخاطبان خود از CPL استفاده می‌کنند. زمانی که کاربر روی تبلیغ کلیک می‌کند، به وب سایت مرجع یا کسب و کار هدایت می‌شود.

نحوه عملکرد CPL
نحوه عملکرد CPL

در اینجا، مشتری هدایت می‌شود که در کمپین بازاریابی مورد نظر شرکت کند، خواه یک تخفیف باشد، یک لیست پستی با کوپن یا یک فروش که فقط برای مدت محدودی در دسترس است. اگر مخاطب تصمیم بگیرد که در این کمپین ثبت‌نام کند؛ سرنخ ایجاد شده است و پس از آن ناشر طبق توافقی که با تبلیغ‌کننده داشته، کمیسیون دریافت می‌کند.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از دبی کلیک کنید.

چرا CPL مارکتینگ مهم است؟

با توجه به اینکه هزینه پرداخت به ازای لید آسان است، طرفداران بیشتری دارد. این نوع بازاریابی قابلیت مقیاس‌پذیری دارد و هزینه هر سرنخ پس از اجرای کمپین را به راحتی می‌توان محاسبه کرد؛ به ویژه زمانی که در چارچوب معیارها ارزیابی شود. اهمیت CPL در طول زمان افزایش یافته است.

در روزهای اولیه ایجاد دیجیتال مارکتینگ، لیدها از طریق دایرکتوری‌های آنلاین و موتورهای جستجو ایجاد می‌شدند. این سرنخ‌ها اغلب با هزینه‌های بالا به مشاغل فروخته می شدند و توجیه هزینه برای مشاغل را دشوار می‌کرد. علاوه بر این، استفاده از رسانه‌های اجتماعی و سایر کانال‌های دیجیتال ارتباط کسب‌وکارها با مشتریان بالقوه را آسان‌تر کرده و میزان نیاز به ایجاد لید را بیشتر کاهش داده است.

چرا CPL مارکتینگ مهم است؟
چرا CPL مارکتینگ مهم است؟

معایب تبلیغ پرداخت به ازای لید برای چیست؟

هرچند که بازاریابی وابسته و به ازای انجام کاری سودمند است، اما ناشران همواره معایب زیر برای شیوه تبلیغ پرداخت به ازای لید ابراز می‌کنند:

  • درآمد غیر قابل پیش‌بینی و غیر ثابت: میزان درآمد قابل پیش‌بینی برای نشردهندگان تبلیغات ایجاد لید وجود ندارد و این نحوه محاسبه را برای آن‌ها دشوار می‌کند.
  • عدم قطعیت برای اجرای کمپین در زمان تعیین شده: اینکه ناشر تعیین کند چه زمانی از انتشار کمپین می‌گذرد، غیر قابل پیش‌بینی است.
  • نرخ تبدیل از دست برود: به دلیل ردیابی خطاهای نرم‌افزاری در تراکنش می‌تواند منجر به ضرر برای ناشران شود.

حرف آخر

در یکی دیگر از مجموعه مقالات آموزش فروش وانیکس درباره پرداخت به ازای لید اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم. CPL یا پرداخت به ازای لید روی ایجاد سرنخ برای کسب و کارهای آنلاین آن هم با در اختیار قرار دادن داده‌های تایید شده، تمرکز دارد. البته تا زمانیکه هم تبلیغ‌کنندگان و هم ناشران نقاط قوت و ضعف آن را درک کنند، پتانسیل رشد معنی‌دار در جذب مخاطب و مشتری را دارد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

52 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست