CPA یا پرداخت به ازای عمل چیست

فروش آنلاین محصولات به کسب و کار شما امکان می‌دهد تا به مخاطبان تقریبا نامحدودی حتی بیش از آنچه که برای جامعه هدف خود در نظر گرفته بودید دسترسی یابید، اما هدف قرار دادن سرنخ‌های مناسب و تبدیل آنها به مشتریان دائمی همیشه کار ساده‌ای نیست. امروز در این مقاله در مجموعه آموزش فروش کمپانی وانیکس، شرکت بازرگانی واردات و صادرات قصد داریم تا درباره یکی دیگر از شاخه‌های بازاریابی آنلاین یعنی CPA یا پرداخت به ازای عمل صحبت کنیم.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

یا پرداخت به ازای عمل

CPA یا پرداخت به ازای عمل نیز جزو زیرمجموعه‌های بازاریابی وابسته یا افیلیت مارکتینگ است. از این نوع بازاریابی برای دستیابی به مشتریان گسترده و به دنبال آن فروش بیشتر استفاده می‌شود. این می‌تواند با مشارکت اینفلوئنسرها، وبلاگ‌نویس‌ها یا همکاری در فروش با سایت‌های تبلیغاتی باشد. زمانی که مخاطبین از طریق تبلیغ خرید کنند، شرکت ناشر کمیسیون دریافت می‌کند. تا انتهای این مطلب همراه ما شوید.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش واردات کلیک کنید.

فهرست مطالب CPA یا پرداخت به ازای عمل چیست:

 • بازاریابی CPA چیست؟
 • نحوه کارکرد بازاریابی CPA
 • مدل های بازاریابی CPA
 • نکات مهم بازاریابی پرداخت به ازای عمل
 • سخن پایانی

بازاریابی CPA چیست؟

آیا به دنبال روشی هستید تا بتوانید نتیجه تبلیغات سایت خود را اندازه‌گیری کنید؟! پرداخت به ازای اکشن یا همان CPA یکی از مقیاس پذیرترین و مثبت‌ترین استراتژی کسب درآمد از وب سایت است. بازاریابی هزینه به ازای هر اقدام، یک استراتژی وابسته است که شامل مشارکت بین یک شرکت ناشر و یک تبلیغ‌کننده است.

برای واردات از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

بازاریابی CPA چیست؟
بازاریابی CPA چیست؟

یک شرکت وابسته مسئول ارائه خدمات بازاریابی برای کسانی است که قصد تبلیغ خدمات خود را دارند. وقتی یک کاربر یا مشتری در نتیجه بازاریابی اقدام خاصی انجام دهد، شرکت وابسته کمیسیون دریافت می کند. این اقدامات عبارتند از:

 • پر کردن فرم
 • ثبت‌نام در سایت
 • تماشای ویدئو
 • ارائه یک نقل و قول
 • خرید

نحوه کارکرد بازاریابی CPA

سبک بازاریابی پرداخت به ازای عمل یا اکشن یک مدل تبلیغات آنلاین است که از مجموعه یک ناشر یعنی منتشر کننده تبلیغ و شرکت درخواست‌دهنده یا کسب و کار تشکیل شده است. تبلیغ در پلتفرم‌های خاصی انتشار داده می‌شود. زمانیکه تبلیغ با عملی همراه باشد یعنی مخاطبان خریدی انجام دهند یا حتی تماشای ویدئو صورت گیرد از دارنده کسب و کار، کمیسیون دریافت می‌کنند.

حالا بهترین شرکت وابسته چه ویژگی‌هایی دارد؟! این سوالی است که مدیر کسب و کار در ازای هزینه‌ای که قرار است برای تبلیغات پرداخت کند باید از خود بپرسد. معمولا این شاخه از بازازیابی در شبکه‌هایی منتشر می‌شود که خود شرکت وابسته دارای یک پلتفرم خاص با مخاطبان مشخص است. آن‌ها با ایجاد محتوا تاثیرگذار و مرتبط با حوزه تبلیغات سعی در قلاب کردن مشتری دارند.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از علی بابا کلیک کنید.

برای مثال وبلاگ‌نویسی که در حوزه پزشکی و سلامت فعالیت دارد، اقدام به تولید محتواهایی مرتبط با سلامت و حتی زیبایی می‌پردازد. آن‌ها به خوبی تحقیق می‌کنند تا مطمئن شوند پیرامون چه موضوعاتی کار کنند که برای مخاطبان مفید باشد و در عین حال برای همراهی دائمی با آن‌ها مجاب کند.

این بازاریابی یک نوع ارتباط دو طرفه است که هم برای شرکت وابسته و هم برای درخواست‌دهنده تبلیغ فایده دارد. بازاریابی وابسته از نوع CPA برای آنکه تعداد مشتریان ایجاد شده از روی لینک تبلیغ را تشخیص دهد از کوکی‌های مرورگر وب استفاده می‌کند. سپس اقدام به دریافت پورسانت می‌کند.

نحوه کارکرد بازاریابی CPA
نحوه کارکرد بازاریابی CPA

مدل های بازاریابی CPA

در این شاخه از بازاریابی سه مدل متداول وجود دارد که بیشترین شهرت را دارند:

 • پرداخت به ازای هر فروش؛ یعنی زمانی که هر خریدی از سوی مخاطب و از طریق همان تبلیغ صورت گیرد، ناشر کمیسیون دریافت می‌کند. توجه داشته باشید وقتی که فروش صورت گیرد، به ناشر پورسانت پرداخت می‌شود.
 • شیوه پرداخت به ازای هر اقدام؛ در این مدل از CPA مارکتینگ، زمانی که مخاطب هر اقدامی اعم از مشاهده، اشتراک‌گذاری و ثبت‌نام در خبرنامه انجام دهد، شرکت ناشر پورسانت دریافت می‌کند.
 • پرداخت مکرر؛ عموما شرکت‌ها بابت هر خریدی که از طریق کوکی‌های مرورگر نشان دهد که از تبلیغات صورت گرفته، یکبار پورسانت دریافت می‌کنند. اما گاهی، یک مدل وابسته پرداخت‌های مکرر تضمین می‌کند که ناشر هر بار که مشتری یک خرید تکراری انجام می‌دهد، مبلغی را دریافت می‌کند.

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از چین کلیک کنید.

نکات مهم بازاریابی پرداخت به ازای عمل

بازاریابی CPA به چندین تاکتیک برای ایجاد یک رابطه سودمند متقابل بین تبلیغ کننده و شرکت وابسته نیاز دارد. نکات مهم زیر می‌تواند به شرکت های وابسته کمک کند تا سود را به حداکثر برسانند:

 1. انجام تحقیق کامل برای یافتن بهترین پیشنهاد؛ شرکت تبلیغ‌کننده باید این موضوع را در نظر بگیرد که قرار یک سود دوطرفه با ایجاد مخاطبان و مجاب کردن آن‌ها با خرید یا هر اقدام دیگری عاید آن‌ها شود. به همین دلیل بهتر است که تحقیق گسترده برای یافتن موضوعات مناسب، صورت گیرد.
 2. CPA را در وب سایت خود ادغام کنید؛ می‌توانید سایت خود را طوری تغییر دهید که نام تجاری تبلیغ کننده را نیز در خود جای دهد. به عنوان مثال، افزودن لینک‌هایی که بازدیدکنندگان را به وب سایت شرکت تبلیغ‌کننده هدایت کند. افزودن بنرهایی که می‌تواند به تبلیغ محصولات شریک شما نیز کمک کند.
 3. اجرای یک عملکرد و استراتژی برای ایجاد ترافیک؛ گاهی تبلیغات تنها برای ایجاد فروش بیشتر ایجاد نمی‌شود، مثلا برخی به دنبال افزایش مخاطبان و ترافیک سایت خود هستند. در نظر گرفتن این تاکتیک‌ها در بازاریابی پرداخت به ازای اکشن هوشمندانه می‌تواند ترافیک سایت را افزایش دهد:
 • سئو با یافتن بهترین کلمات کلیدی باعث افزایش ترافیک می‌شود.
 • اجرای تبلیغ کلیکی مثل PPC می‌تواند باعث جذب سریع مخاطبان به سایت شود.
 • ارائه تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی محبوب که مخاطبان زیادی دارند

برای شرکت در بهترین دوره آموزش خرید از دبی کلیک کنید.

 1. استخدام یک مدیر آگاه به بازاریابی وابسته؛ قرار است هزینه کنید و باید برای آنکه تبلیغات به بار بنشیند نیاز است تا از کمک افراد آگاه کمک بگیرید. آن‌ها می‌تواند در انجام کارهای زیر به خوبی شما را همراهی کنند:
 • نکات مهم بازاریابی پرداخت به ازای عمل
  نکات مهم بازاریابی پرداخت به ازای عمل

  آنها پیشنهادات را مورد بررسی قرار داده و نظرات خود را در مورد توسعه استراتژی مبتنی بر مشارکت ارائه می‌دهند.

 • یک مدیر آگاه و البته متخصص به بیان توضیحاتی درباره تبلیغ برای بهینه‌سازی بازاریابی می‌پردازد.
 • یکی دیگر از کارهایی که می‌توانند انجام نوع و سبک تولید محتوا است که نقش اساسی ایجاد مشتریان آن هم از طریق تبلیغ دارد.

سخن پایانی

در این مطلب متوجه شدیم که CPA یک سبک نوین از بازاریابی وابسته است که باعث جذب مخاطبان بیشتر می‌شود. برای اجرای چنین کمپین تبلیغاتی بهتر است که منافع هر دو طرف یعنی شرکت وابسته که کمیسیون دریافت می‌کند نیز لحاظ شود. یکی از کارهایی که هم فرد تبلیغ‌کننده و هم ناشر می‌توانند انجام دهند، استخدام مدیر آگاه در زمینه تبلیغات وابسته است که به آن‌ها برای شناخت بهتر مخاطبان هدف، نیازها، افزایش ترافیک و نحوه طراحی تبلیغ کمک کند.

این نوع تبلیغات جزء بهینه‌ترین و به‌صرفه‌ترین بازاریابی آنلاین و وابسته است که می‌تواند بالاترین نرخ تبدیل و بازگشت سرمایه را به همراه داشته باشد. امیدواریم این مقاله از کمپانی وانیکس برای شما مفید باشد و بتواند میزان فروش کسب و کار خود را با اجرای یک استراتژی تبلیغاتی هدفمند افزایش دهید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

16 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست