ته لنجی چیست؟ اجناس ته لنجی چیست؟

از مهمترین دغدغه‌ها برای واردات، حمل بار مقرون به صرفه و تحویل در ایران است. با وجود تکنولوژی، اینترنت و دیگر روش‌های موجود، افراد می‌توانند از نقاط مختلف جهان کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند؛ اما بحث مهم دریافت این کالاها با هزینه کم در ایران است. ما در شرکت بازرگانی وانیکس می‌توانیم بسیاری از کالاهایی که شما از سراسر جهان خریداری کرده‌اید را در دبی دریافت و به روش ته لنجی به ایران وارد کنیم. ته لنجی یک روش واردات مقرون به صرفه و کم هزینه برای حمل و نقل کالاها از دبی به ایران است که در صورت همراهی تا انتهای مقاله بیشتر با جزئیات این روش آشنا خواهید شد.

 

حمل بار ته لنجی چیست؟

حمل بار ته لنجی یک روش حمل و نقل کالا است که در آن کالاها و محصولات خریداری شده توسط ملوانان به ایران وارد می‌شود. ملوانان که صاحب کشتی هستند و یا خدمه کشتی، می‌توانند در هر سفر خود میزان معینی کالا را به ایران وارد کنند. آنها برای وارد کردن این کالاها هزینه گمرکی پرداخت نمی‌کنند و همین امر باعث می‌شود، واردات از روش ته لنجی یک روش ارزان محسوب شود.

در این روش شما می‌توانید کالاهای مورد نیاز خود را از دبی خریداری کنید و با هماهنگی همکاران ما در وانیکس کالاها به ملوانان تحویل داده شود. خبر خوب اینکه لازم نیست خرید شما حتما از دبی باشد، درصورتی که خرید شما از کشورهای دیگری مانند چین، آلمان، هند، روسیه و … نیز باشد، کافیست کالاهای خریداری شده را به دبی ارسال کنید؛ این کالاها نیز پس از دریافت در دبی به ملوانان تحویل داده شده و از طریق ته لنجی به ایران وارد می‌شوند.

ته لنجی چیست؟

چه کالاهایی از طریق ته لنجی به ایران وارد می‌شوند؟

به کالاهایی که ملوان یا جاشو همراه خود از دیگر کشورها به ایران وارد می‌کند، کالا و اجناس ته لنجی یا کالای ملوانی می‌گویند. ملوانان جنوب کشور بیشتر به این کار می‌پردازند و از دبی و دیگر مناطق بندی کالاها را با لنج خود به ایران منتقل می‌کنند.

اجناس ته لنجی شامل کالاهای مجاز وارداتی هستند و نمی‌توان در این روش کالاهای ممنوعه را به ایران وارد کرد. این کالاها در دسته‌های گوناگونی که در ادامه بیان می‌شوند جای می‌گیرند.

 • تجهیزات و لوازم صنعتی
 • لوازم و قطعات الکترونیکی
 • لوازم ‌یدکی، قطعات ماشین‌آلات و خودروها
 • وسایل برقی
 • لوازم جانبی موبایل
 • وسایل آرایشی و بهداشتی
 • تجهیزات و لوازم پزشکی
 • کیف، کفش، پارچه و پوشاک
 • انواع مانیتور
 • اسباب‌بازی
 • تجهیزات ورزشی و دوچرخه
 • خشکبار و مواد غذایی

قابل ذکر است که هرکدام از این کالاها در شرایط خاصی باید نگهداری شوند و حمل و نقل آنها ممکن است متفاوت باشد.

هزینه واردات ته لنجی

همانطور که بیان شد اجناس مختلفی از روش ته لنجی به ایران وارد می‌شوند. با توجه به اینکه در ته لنجی هزینه گمرکی حذف می‌شود، هزینه واردات تنها مربوط به حمل و نقل این کالاها است. برای مثال شرایط نگهداری مواد غذایی و خشبکار نسبت به تجهیزات ورزشی یا اسباب‌بازی‌ها بسیار متفاوت است، بنابراین شرایط نگهداری کالاها مهمترین گزینه‌ای است که بر هزینه واردات ته لنجی تاثیر می‌گذارد.

دیگر عوامل موثر بر هزینه ته لنجی از دبی را می‌توان مواردی مانند فاصله بین بندرهای دبی و ایران، هزینه کشتی و خدمه آن، هزینه ماشین‌های باربری و ارزش مالی کالاها برشمرد.

کالای ته لنجی چیست؟

شرایط واردات ته لنجی چیست؟

نکته قابل توجه در رابطه با حمل بار ته لنجی این است که محدودیت خاصی برای این نوع واردات در نظر نگرفته شده و به جز کالاهای ممنوعه وارداتی می‌توان دیگر کالاها را به این روش به کشور وارد کرد. شرکت بازرگانی بسیاری از جمله وانیکس در این زمینه فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید با استفاده از شرکت‌های بازرگانی معتبر، حمل و نقل کالاهای وارداتی خود را انجام دهید. استفاده از شرکت‌های بازرگانی به این دلیل توصیه می‌شود که انتخاب کشتی و لنج باکیفیت، ملوانان باتجربه و مورد اعتماد بسیار حائز اهمیت است.

 

مدت زمان لازم برای دریافت کالای ملوانی از دبی

مدت زمان لازم برای واردات از روش ته لنجی باتوجه به عواملی مختلفی، متفاوت است. اما در حالت کلی می‌توان گفت کالاها در این روش بین ۸ تا ۲۰ روز کاری به ایران وارد شده و پس از ترخیص، به انبار مشتری تحویل داده خواهند شد. در ادامه عوامل موثر در زمان دریافت کالاهای ته لنجی بیان می‌شود، با توجه به این عوامل می‌توانید زمان بهتری برای واردات کالاهای خود انتخاب کنید.

 • بارگیری کالاها در دبی

بنادر دبی از لحاظ امکانات و تجهیزات با یکدیگر تفاوت دارند، با توجه به این تجهیزات مدت زمان بارگیری کالاها متفاوت است.

 • شرایط جوی و وضعیت دریا

ملوانان و صاحبان لنج قبل از حرکت، شرایط آب و هوایی را بررسی می‌کنند تا در اوضاع جوی مناسب حرکت کنند و آسیبی به محموله وارد نشود. درصورتی که شرایط آب و هوایی مساعد نباشد، مدت زمان دریافت کالاها طولانی‌تر خواهد شد.

 • کیفیت کشتی یا لنج

کیفیت کشتی و سرعت آن هم در مدت زمان دریافت کالاها تاثیرگذار است، چراکه هرچه لنج کیفیت بیشتری داشته باشد، در مدت زمان کمتری مسیر بین بنادر دبی و ایران را طی خواهد کرد.

 • تعداد خدمه و تجربه آنها

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر مدت زمان حمل کالای ملوانی، تعداد و تجربه خدمه کشتی و لنج است. هرچقدر تعداد خدمه بیشتر باشد و تجربه کافی نیز داشته باشند، مدت زمان بارگیری و تخلیه کمتر خواهد بود و این مسئله بر مدت زمان کلی تاثیر می‌گذارد.

 • فاصله بین بنادر مبدا و مقصد

طول مسیر دریای بین بنادر دبی و ایران نیز مسئله مهمی است که بر مدت زمان واردات ته لنجی تاثیر مستقیم دارد. قطعا هرچه این مسیر  کوتاه‌تر باشد، کالاها در مدت زمان کمتری دریافت خواهد شد.

 

شرکت بازرگانی وانیکس با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه واردات ته لنجی، تمام موارد بالا را با دقت تمام بررسی کرده و با انتخاب بهترین شرایط و امکانات سعی می‌کند که کالاها در کمترین زمان ممکن به مشتری تحویل داده شود.

ته لنجی چیست؟

مزایای واردات ته لنجی

ملوانان شهرهایی مانند بندرعباس، آبادان، اهواز، گناوه، دیلم، دلوار و دیر بیشتر از دیگر مناطق به کار واردات ته لنجی می‌پردازند. آنها می‌توانند سالانه در ۶ سفر خود به کشورهای منطقه، به اندازه ۱۵۰۰ دلار جنس را در لنج خود بارگیری کرده و به ایران بیاورند. این مسئله باعث شده است که امرار معاش بسیاری از افراد این شهرها از طریق حمل بار ته لنجی باشد و برای ملوانان مهمترین مزیت محسوب شود.

در طرف مقابل ملوانان برای واردات این حجم کالا، نباید عوارض گمرکی بپرداند و هزینه کمتر واردات نیز مهمترین مزیت برای افرادی که اجناس مورد نیاز خود را به روش ته لنجی وارد می‌کنند، است. درواقع واردات ته لنجی اقتصاد مناطق ساحلی جنوبی را بهبود بخشیده و موجب درآمدزایی برای طیف وسیعی از کارگران، ملوانان، صاحبان لنج، مغازه‌داران و ماشین‌های حمل بار شده است.

 

سخن پایانی

واردات ته لنجی از روش‌های ارزان حمل بار وارداتی به ایران است که بسیار مورد توجه بازرگانان، تجار و همین‌طور افراد عادی است. در این روش ملوانان می‌توانند میزان معینی کالا را در کشتی یا لنج خود بارگیری کرده و به ایران وارد کنند. این کالاها شامل عوارض گمرکی نمی‌شوند و همین دلیل موجب ارزان بودن واردات ته لنجی می‌شود. با کمک شرکت بازرگانی وانیکس می‌توانید کالاها و محصولاتی که از دیگر کشورها خریداری کرده‌اید با روش ته لنجی به ایران وارد کنید و از تمام مزایای این روش بهره ببرید. تجربه ما در این زمینه باعث شده است که کاربران بتوانند کالاهای خود را در کمترین زمان ممکن و بهترین کیفیت در محل مورد نظر خود دریافت کنید. تجربه شما در رابطه با حمل بار ته لنجی چیست؟ آیا تابحال واردات ته لنجی داشته‌اید؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

 

سوالات متداول

۱.     هزینه حمل بار ته لنجی از دبی به ایران چقدر است؟

حمل بار به روش ته لنجی شامل هزینه گمرکی نمی‌شود و تنها نیاز است هزینه ارسال پرداخت شود، هزینه ارسال نیز با توجه به مواردی مانند وزن، نوع و ارزش کالاها، شرایط نگهداری، فاصله بین بنادر مبدا و مقصد و … متفاوت است.

۲.     مدت زمان لازم برای دریافت کالاها در روش ته لنجی چند روز است؟

در حالت کلی کالای ته لنجی بین ۸ تا ۲۰ روز کاری به مشتری تحویل داده خواهد شد، تفاوت این زمان به عواملی مانند شرایط آب و هوایی، فاصله بین بنادر، سرعت لنج و … برمی‌گردد.

۳.     کالاهای مجاز برای حمل بار ته لنجی کدامند؟

در روش ته لنجی، ملوانان می‌توانند تمام کالاهای مجاز برای واردات مانند انواع تجهیزات پزشکی، صنعتی، ماشین آلات، انواع اسباب‌بازی، انواع وسایل الکترونیکی و … را به بنادر ایران وارد کنند. مسلما این کالاها شامل کالاهای ممنوعه وارداتی نخواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *