همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

کریر یا حمل کننده در بازرگانی به چه معناست

چهار روش اصلی برای حمل و نقل یا کریر کالا در سطح بین المللی وجود دارد که عبارتند از: حمل و نقل جاده‌ای، دریایی، ریلی و هوایی. نوع روشی که انتخاب می‌کنید متناسب با کالا و محصولات می‌تواند متفاوت باشد. هر حالت دارای مزایا، معایب و شرایط مربوط به نوع کالایی است که صادر یا وارد می‌شود.

 

 

تعریف کریر و فورواردر

یک کریر معمولی شخص یا شرکتی است که کالاها را در مسیرهای معمولی با نرخ‌های تعیین شده حمل می‌کند. فورواردر، شخص یا شرکتی است که محموله‌هایی را برای افراد یا شرکت‌ها سازماندهی می‌کند تا کالاها را از مبدأ تا مقصد دریافت کنند. Forwarderها معمولاً برای جابه‌جایی کالا با یک شرکت حمل‌ونقل قرارداد می‌بندند. در واقع Forwarderها به‌عنوان واسطه عمل می‌کنند.

تعریف کریر و فورواردر

Carrierها وسایل نقلیه را خود مدیریت می‌کنند، به این معنی که در طول عملیات، آنها به طور انحصاری از حمل‌ونقل بار از یک نقطه‌به‌نقطه دیگر مراقبت می‌کنند و تمام بوروکراسی مربوط به اسناد، مالیات و ترخیص کالا از گمرک را به عهده خود فرستنده‌ها می‌گذارند. به عنوان مثال، هنگامی که آنها بر خدمات حمل‌ونقل متمرکز هستند، اغلب انواع مختلفی از کامیون‌ها را در اختیار دارند تا از محموله‌هایی پشتیبانی کنند که ممکن است به شرایط خاصی مانند دمای کنترل شده یا فضای ذخیره‌سازی اضافی نیاز داشته باشد.Forwarderها خود محموله را مدیریت می‌کنند؛ بنابراین، به‌جای مالکیت وسایل نقلیه، به‌عنوان واسطه بین صاحب کالا و حاملی که آنها را حمل می‌کند، کار می‌کنند. باتجربه و شبکه ارتباطی خود، آنها می‌توانند راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه و در عین حال قابل‌اعتماد برای انواع محموله‌ها و همچنین مدیریت اسناد و مدارک و پرداخت‌های مربوط به عملیات از طرف صاحب محموله پیدا کنند.هنگامی که فرستنده‌ها یک Forwarder استخدام می‌کنند، یک سرویس واحد را در اختیار دارند که می‌توانند مزایای چندین سرویس‌دهنده را به طور هم‌زمان ارائه دهد. مخصوصاً که اغلب توسط بخش‌های تخصصی تشکیل شده‌اند که بهترین خدمات را برای هر حوزه تخصصی ارائه می‌دهند.

تفاوت های کریر با فورواردر چیست؟

Carrierهای معمولی بیشتر اوقات از مدل Hub-and-Spoke برای حمل کالا از مبدأ به مقصد استفاده می‌کنند. هاب یک شهر است و اسپک مسیر شهری به شهر دیگر است. در هاب، کالاها از یک کامیون تخلیه می‌شوند و تا زمانی که کالا به مقصد نهایی برسد، روی کامیون دیگری بارگیری می‌شود. این مدل می‌تواند مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد؛ زیرا برای حمل‌ونقل با حجم بالا و وزن کم (بسته‌های کوچک) مناسب‌تر است. از آنجایی‌که شرکت‌های Carrier از مسیرهای تعیین شده با نرخ‌های تعیین شده استفاده می‌کنند، آنها می‌توانند کالاها را از شهری به شهر دیگر با نرخ کمتری جابه‌جا کنند. با این‌حال، مدل Hub-and-Spoke به دلیل افزایش نقاط تماس (میزان دفعات دست‌به‌دست شدن به کالا) شناخته شده است. افزایش نقاط تماس منجر به افزایش خطر آسیب می‌شود. علاوه بر این، مدل Hub-and-Spoke گزینه‌های خدماتی را برای مشتریان محدود می‌کند. اما Forwarder معمولاً از روش حمل‌ونقل خطی برای حمل کالا از مبدأ به مقصد استفاده می‌کند. رویکرد حمل‌ونقل خطی به شکل زیر است:

  • کالاها توسط یک شرکت Carrier معمولی قراردادی (که توسط فورواردر انتخاب شده است) به نزدیک‌ترین نمایندگی حمل‌ونقل خطی تحویل می‌شود.
  • نمایندگی حمل‌ونقل خطی کالا را از مبدأ به مقصد نهایی حمل می‌کند.
  • کالاها توسط شرکت حمل‌ونقل طرف قرارداد دوم (که توسط باربری انتخاب می‌شود) از نمایندگی حمل‌ونقل خط تحویل گرفته و به مقصد نهایی تحویل داده می‌شود.

Forwarder می‌تواند گزینه‌های خدمات حمل‌ونقل را متناسب با نیازهای مشتری ارائه دهد. این رویکرد به طور قابل توجهی نقاط تماس کمتری نسبت به مدل Hub-and Spoke دارد.

 

 

چگونه بین Carrier و Forwarder بهترین را انتخاب کنیم؟

نکته‌ای که بسیار مهم است، این است که بدانید چه چیزی را ارسال می‌کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که چگونه آن را ارسال کنید. شما برای ارسال پاکت به Forwarder نیاز ندارید. همچنین برای ارسال میکروسکوپ صنعتی  Carrier به کار شما نمی‌آید. تصمیم‌گیری آگاهانه تضمین می‌کند که کالاهای شما ایمن و به‌موقع به مقصد برسند! از سوی دیگر، محموله‌های بین‌المللی به احتمال زیاد شامل دو یا چند حامل می‌شود. بنابراین، به جای اینکه خود فرستنده مجبور باشد چندین حامل از کشورهای مختلف را به‌علاوه یک متخصص ترخیص کالا از گمرک برای انجام وظایف قانونی بیابد و قرارداد ببندد، می‌تواند یک فورواردر استخدام کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تفاوت‌های کریر با فورواردر را با زبانی ساده برای  شما شرح دهیم. انتخاب نوع خدمات وابسته به نوع کالا یا محصولی است که حمل می‌کنید. اهمیت حمل و نقل در این است که تجارت بین‌المللی و ارتباط میان کشورها را ممکن می‌سازد. همچنین جریان ترافیک را مدیریت و حرکت بدون مزاحمت و پیوسته را از یک مکان به مکان دیگر امکان‌پذیر می‌کند.

 نقش اصلی حمل و نقل فراهم کردن یا بهبود دسترسی به مکان های مختلف برای افراد و مشاغل است. بنابراین حمل و نقل طیف وسیع‌تری از تعاملات اجتماعی و اقتصادی را تسهیل می‌کند؛ به همین دلیل نیز حمل و نقل به خودی خود بخش مهمی از اقتصاد است.

معرفی شرکت بازرگانی وانیکس

همان گونه که قبلاً نیز اشاره نمودیم، بخش مهمی از تجارت بین‌الملل به حمل‌ونقل کالاها و محصولات مربوط می‌شود. در انتخاب روش مناسب برای حمل‌ونقل باید نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید. از جمله نوع کالای موردنظر، میزان بودجه، مسافت بین مبدأ و مقصد و غیره. برای انتخاب بهترین روش حمل‌ونقل شما نیاز دارید تا با یک شرکت واسطه بازرگانی در این زمینه مشورت کنید.

معرفی شرکت بازرگانی وانیکس

شرکت بازرگانی وانیکس، به‌عنوان یک شرکت بازرگانی واسطه، می‌تواند بهترین مشاور شما در حوزه تجارت بین‌الملل باشد. تیم مشاوران وانیکس از افراد بسیار آگاه و با تجربه تشکیل شده است که به‌صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *