کدام کشورها بیشترین واردات را دارند؟

کشورهای سراسر جهان به واردات و صادرات از طریق مسیرهای هوایی، دریایی و جاده ای برای انتقال کالا از طریق مرزهای خود و به کشورهای دیگر وابسته هستند. تجارت سالم باعث شکوفایی اقتصادها میشود. اما کدام کشورها بیشترین واردات را دارند؟ یافتن پاسخ این سوال کمک بزرگی به فعالان این عرصه خواهد کرد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

کدام کشورها بیشترین واردات را دارند

تقریباً همه چیزهایی که در اطراف خود داریم، از خودکار گرفته تا مبلمان را می‌توان از سایر کشورها وارد کرد. برای لیست کالاهای وادراتی به ایران بسیار گشترده است . شما می‌توانید انواع محصولات از جمله لباس، اتومبیل، محصولات الکترونیکی و غیره را به کشور وارد کنید. ما در این مقاله به این سوال که کدام کشورها بیشترین واردات را دارند؟ پاسخ می‌دهیم. برای بیشتر رهبران جهانی و مدیران شرکت‌ها، چرخش اقتصاد جهانی به سمت سیاست‌های حمایت‌گرایانه‌تر یک شگفتی ناخوشایند بوده است.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

به این دلیل که دیدگاه اجماع اقتصاددانان و مورخان اقتصادی این بوده است که اقداماتی مانند قانون تعرفه شرایطی را که قبلاً کاملاً وخیم بود، به شدت تشدید کرد. معمول است که افزایش تعرفه‌ها منجر به کاهش تجارت بین المللی و رشد اقتصادی در سراسر جهان شد. در طول دوره ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۴، بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ایالات متحده، تجارت جهانی ۶۶٪ کاهش یافت.

 • معرفی کشورهای برتر با بیشترین حجم واردات
 • کدام کشورها بیشترین واردات خدمات را دارند؟
 • بهترین کشورها برای واردات کدامند؟
 • معرفی اینکه کدام کشورها بیشترین واردات را دارند با وانیکس

معرفی کشورهای برتر با بیشترین حجم واردات

پس از شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهانی با مشکل مواجه شد. بر اساس داده‌هایی که اخیراً از سوی سازمان تجارت جهانی منتشر شده، لیست زیر بیشترین کالاها را وارد می‌کنند. در ادامه برخی از کشورهای برتر در زمینه واردات را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

 • آمریکا
 • چین
 • ایران
 • آلمان
 • فرانسه
 • ژاپن
 • انگلستان
 • امارات
 • مکزیک

در سال ۲۰۱۸ بیشترین میزان واردات مربوط به امارات بود. این کشور حدود ۱۴ و ۵۴ درصد از کالاهای خود را از چین وارد می‌کرد و ۲ درصد از واردات نیز از کشور ایران انجام می‌شد. بر اساس گزارش‌های اعلام شده ایالات متحده با ۲۴۰۹ میلیارد دلار واردات در سال ۲۰۱۷ جایگاه اول را به خود اختصاص داده است که حدود ۱۳.۴ درصد از کل واردات جهانی را شامل می‌شود. شایان ذکر است که این رقم ۸۶۰ میلیارد دلار بیشتر از صادرات کشور در سال ۲۰۱۷ است و تفاوت بین این دو عدد، مورد بحث است.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

معرفی کشورهای برتر با بیشترین حجم واردات
معرفی کشورهای برتر با بیشترین حجم واردات

چین و آلمان با ۱۸۴۲ میلیارد دلار (۱۰.۲ درصد کل جهان) واردات برای چین و ۱۱۶۷ میلیارد دلار (۶.۵ درصد کل) برای بزرگترین اقتصاد اروپا به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. پس از سه کشور بزرگ، هیچ کشور دیگری دارای بیش از ۵ درصد واردات جهانی نیست، اما ژاپن، بریتانیا، فرانسه، هنگ کنگ (چین) و هلند همگی از مرز ۳ درصد فراتر رفته اند.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در ادامه کشورها با بیشترین واردات از نظر خدمات را بررسی می‌کنیم.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

کدام کشورها بیشترین واردات خدمات را دارند؟

ایالات متحده بزرگترین واردکننده خدمات در جهان است. در سال ۲۰۱۹، واردات خدمات ایالات متحده ۵۸۸.۴ میلیارد دلار بود که ۴.۷ درصد (۲۶.۳ میلیارد دلار) نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش داشت. بریتانیا بزرگترین تامین کننده خدمات بود که ۱۱ درصد از کل واردات خدمات ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داد.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

کدام کشورها بیشترین واردات خدمات را دارند؟
کدام کشورها بیشترین واردات خدمات را دارند؟

پنج تامین کننده برتر خدمات ایالات متحده واردات در سال ۲۰۱۹ عبارت بودند از: بریتانیا (۶۲.۳ میلیارد دلار)، کانادا (۳۸.۵ میلیارد دلار)، ژاپن (۳۵.۸ میلیارد دلار)، آلمان (۳۴.۹ میلیارد دلار) و مکزیک (۲۹.۸ میلیارد دلار). واردات خدمات ایالات متحده از اتحادیه اروپا ۲۷ ۱۴۵.۹ میلیارد دلار بود.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای واردات کدامند؟

ایران به دلیل تحریم‌هایی که علیه آن انجام شده است و شرایط سختی در دنیای تجارت را دارد. بهتر است قبل از شروع تجارت بهترین کشورهای وارداتی را بشناسیم. چین، ترکیه و روسیه از جمله کشورهای برتر وارداتی برای ایران هستند.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مزایای واردات از چین

چین از جمله کشورها با بیشترین واردات است و می‌تواند مشکلات اقتصادی ایران را تا حدی رفع کند. شما می‌توانید به وبسایت‌های رسمی مراجعه کنید و با تولیدکنندگان و محصولاتی که قصد وارد کردن آن‌ها را دارید آشنا شوید.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای واردات کدامند؟
بهترین کشورها برای واردات کدامند؟

یکی از مزایای واردات از چین نحوه پرداخت است. شما به سادگی و آسانی می‌توانید هزینه معاملات خود را پرداحت کنید. اگر شما به صورت عمده برخی از محصولات چینی را خریداری کنید فروشندگان قیمت‌های مناسب و به نسبتا پایین‌تری را به شما ارائه می‌دهند. سخت گیری‌های زیادی در این زمینه وجود ندارد و شما می‌توانید به سادگی و معمولا بدون واسطه پول کالاهای خود را پرداخت کنید.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مزایای واردات از روسیه

با وجود روابط سیاسی میان ایران و روسیه همیشه بخشی از واردات ایران مربوط یه کشور روسیه می‌شود. فلزات گران‌بها، کاغذ از جمله محصولات وارداتی محبوب روسیه است. با توجه به موقعیت جغرافیایی روسیه نسبت به ایران شما می‌توانید از راه زمینی، هوایی و دریایی بارها به سرعت به ادراه گمرک و درب انبار می‌رسند. واردات کالا از کشورهای همسایه مانند روسیه با سهولت و به سادگی انجام می‌شود پس اگر در زمینه واردات و صادرات هستید بهتر است که نگاهی به کشور روسیه بیندازید.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

مزایای وارات از ترکیه

یکی دیگر از کشورهایی که برای واردات ایران مناسب است، کشور ترکیه است. با توجه به واردات محصولات و بازار می‌توان دریافت که بازار پوشاک ایران به شدت از این کشور استقبال می‌کند. با توجه به تجارت‌های قدیم می‌توان فهمید که از آن زمان تجار در حال وارد کردن پوشاک به ایران هستند. محصولات پلاستیکی نیز از جمله کالاهای واداتی ترکیه به ایران هستند.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

معرفی اینکه کدام کشورها بیشترین واردات را دارند با وانیکس

ممکن است شما یکی از فعالان حوزه تجارت باشید و قصد داشته باشید محصولات را از آن سوی مرزها به ایران وارد کرده و بازار را در دست بگیرید. شرکت بازرگانی وانیکس به شما در معرفی و اشنایی بیشتر با کشورهایی که بیشترین حجم واردات را به خود اختصاص داده‌اند معرفی می‌کند. شما با شناخت بیشتر و بهتر کشورهای برتر وارداتی می‌توانید سود خوبی در این زمینه کسب کنید.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

کسب سود و افزایش فروش اولین و مهم ترین قدم هر تاجری است. پس برای اینکه بتوانید در یک حوزه پر رقابت سود خوبی بدست آورید لازم است با یک مشاور و یا متخصص در این حوزه صحبت کنید. شرکت بازرگانی وانیکس در حال ارائه خدمات به کاربران و مشتریان عزیز است. اگر قصد شروع کار را دارید با مشاوران با تجربه شرکت بازرگانی وانیکس تماس بگیرید.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

187 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست