آشنایی با کارت امنیت حمل و نقل

برای دریافت این مجوزها شما به مدارک زیر نیاز دارید: اطلاعات شخصی، اثر انگشت، عکس از صورت، اطلاعاتی درباره کار، تحصیلات، فعالیت‌ها و محل اقامت در ۵ سال اینده، سوابق کاری، تحصیلی و غیره.

کارت امنیت حمل و نقل چیست؟

این کارت برای جلوگیری از سرقت و هر گونه کارهای غیرقانونی برای کسانی که در صنعت و تجارت بین الملل فعالیت می‌کنند، صادر می‌شود. کارکنان کشتی، کشتی‌ها، دریانوردان و غیره از جمله افرادی هستند که به چنین کارتی نیاز دارند و با ارائه مدارک فوق می‌توانند آن را از سوی مقامات رسمی دریافت کنند. فرد باید دارای تمامی شرایط موجود باشد تا کارت برای او صادر شود. فردی که قصد دریافت کارت امنیتی را دارد، نباید عضو گروه‌های تروریستی یا دارای محکومیت یا جرم باشد (به غیر از برخی از موارد)؛ زیرا این دو از جمله عوامل مهم در ورود یک فرد به یک شهر یا کشور جدید هستند.

 

 

کارت امنیت حمل و نقل چیست؟

بندرهای خارجی از نظر امنیت بررسی می‌شوند تا کشور مبدا مطمئن شود که بندر کشور مقصد از امنیت کافی برخوردار است. بندرهایی که اقدامات امنیتی کشور را شامل نمی‌شوند هشدار دریافت می‌کنند و ۹۰ روز به آنها فرصت داده می‌‌شود تا مشکل گزارش شده را رفع کنند. اگر مشکل گزارش شده رفع نشود از ورود محموله به بندر خارجی جلوگیری می‌شود. علاوه بر کارت امنیت حمل و نقل تمامی کارکنان کشتی نیز باید هویت مشخص و تایید شده داشته باشند.این کارت یک هویت بین‌المللی برای فعالین صنعت حمل و نقل در نظر می‌گیرد. این کار تحت نظر سازمان بین‌المللی حمل و نقل یا سازمان بین الملل انجام می‌شود. سیستم‌های شناسایی دیجیتال به صورت الکترونیکی، اطلاعات مربوط به کشتی را مدیریت می‌کنند.

اطلاعاتی از جمله موارد زیر را در نظر می‌گیرند:

  • هویت کشتی
  • مسیر مورد نظر و راه‌های جایگزین
  • نوع کالا و علت حرکت
  • مبدا و مقصد

به جز موارد بالا اطلاعات دیگری نیز باید برای سازمان ارسال شود. این اطلاعات به منظور کنترل کشتی و سواحل ارائه می‌شود. از ۱ ژوئیه ۲۰۰۳ تمامی کشتی‌ها و وسایل حمل و نقل دریایی که بر روی آب‌ها حرکت می‌کنند ملزم به دریافت کارت امنیت حمل و نقل هستند.به همین منظور کارت های امنیتی محدودیت حمل و نقل هوایی یا دریایی را از بین می‌برد و فرد را مطمئن می‌سازد که کالای او به طور کامل و بدون نقص ترخیص می‌شود. اگر فردی تخلفی را مرتکب شود ترخیص کالای او رد، معلق یا به طور کامل کنسل می‌شود. اداره امنیت حمل و نقل (TSA) یک آژانس است که امنیت حمل و نقل کالاها چه از طریق دریا، هوا و غیره را تایید می‌کند.

 

 

خدمات وانیکس شما را از دریافت کارت امنیت حمل و نقل بی نیاز می کند

شرکت بازرگانی وانیکس در راستای واردات و صادارت کالا و حمل و جابه‌جایی آن‌ها فعالیت دارد. شما به‌جای اینکه پروسه طولانی و تایید هویت در آژانس و یا سازمان های بین المللی را بگذرانید، بهتر است به شرکت‌هایی که در این زمینه به شما کمک می‌کنند و کار شما را تسهیل می‌بخشند مراجعه کنید.

خدمات وانیکس شما را از دریافت کارت امنیت حمل و نقل بی نیاز می کند

در شرکت بازرگانی وانیکس تیم با تجربه ما تلاش می‌کند تا در عین راحتی کالای شما را به سلامت از مبدا به مقصد برساند. برای ارسال کالاها و خدمات خود به خارج از ایران و یا وارد کردن محصولات بدون نیاز به کارت امنیت حمل و نقل کافی است با کارشناسان وانیکس تماس بگیرید.

تیم وانیکس از زمان خروج محموله یا کالای شما تا زمانی که به شما یا مشتریان‌تان برسد از شما پشتیبانی و حمایت می‌کنند. ویژگی منحصر به فرد این مجموعه نسبت به سایر شرکت‌ها این است که در ازای صادرات و واردات به موقع و صحیح خود چک تضمینی به شما ارائه داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *