چین چگونه به بمب اتم دست یافت

چین چگونه به بمب اتم دست یافت ؟ کشور چین با موفقیت یک بمب هسته‌ای را به صورت امتحانی در تاریخ ۱۷ ژون سال ۱۹۶۷ در مقر هسته‌ای لوپ‌نور تست و منفجر کرد. کشور چین بعد از کشور ایالات متحده آمریکا، اتحاد جماهیر شوروی و بریتانیا چهارمین کشوری بود که موفق به تولید و ساخت سلاح شکافت هسته‌ای شد. این بمب وحشتناک به وسیله هواپیمایی به نام شیان H6 به زمین رها شد و پس از آن جهنمی از آتش به قدرت ۳.۳ مگاتن ( هم وزن این مقدار تی‌ان‌تی) از خود نشان داد. کشور چین این عملیات را تست شماره ۶ نام گذاری کرده است.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چین چگونه به بمب اتم دست یافت

بمب هسته‌ای شماره ۶، در سه مرحله تولیدی ساخته شد و سرانجام یک سال و ۸ ماه بعد از ساخت نخستین فناوری شکافت هسته‌ای به وسیله کشور چین تست و مورد بررسی قرار گرفته شد. بر این اساس کشور چین کوتاه‌ترین زمان ساخت بمب اتمی در طول تاریخ تاریخ را تولید و پس از آن تست کرد. حالا سئوال این است که چین چگونه به بمب اتم دست یافت و چه عاملی باعث شد با یک همچین سرعتی به این توان دست یابد؟ کشور چین برای آغاز فوری برنامه هسته‌ای خود از کشور اتحاد جماهیر شوروی ( روسیه امروزی ) کمک فناوری وسیعی دریافت کرده بود، ولی در دهه شصت، اختلاف نظرهای زیادی میان اتحاد جماهیر شوروی و کشور چین به حدی زیاد شد که اتحاد جماهیر شوروی و قدرت دوم دنیا کلیه کمک‌های خود را به کشور چین متوقف کرد.

بر این اساس، تست شماره شش پس از تحریم‌های شدید نظامی و اقتصادی ابر قدرت‌های آن زمان یعنی ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی انجام گرفت و یک تلاش مثال زدنی و بصورت کاملا مستقل بود.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

در ادامه با مقاله چین چگونه به بمب اتم دست یافت با موضوعات ذیل با ما همراه شوید:

  • آیا چین بمب اتم دارد
  • چین چند بمب اتم دارد
  • چه کسی بمب اتم را اختراع کرد
  • ساخت اولین بمب هسته‌ای توسط آمریکا
  • جنگی که در آن از سلاح اتمی استفاده شد
  • واردات انواع کالا از چین با وانیکس

آیا چین بمب اتم دارد

بمب هسته‌ای کشور چین متفاوت از بدنه‌ی سنتی بمب‌های هیدروژنی بود. در مرحله نخست، این بمب اتمی دارای این مزیت بود که بدون محاسبات و بررسی ابر رایانه های امروزی انجام می‌شد که باعث صرفه‌جویی بسیاری در زمان شد. همچنین سایز سلاح اتمی کوچک‌تر شد که انتقال آن را بسیار آسانتر می‌ساخت. دانشمندان چینی با تلاش و پشتکار خود ثابت کردند در بالاترین فشارها باز هم انجام کارهای این چنینی شدنی است.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

آیا چین بمب اتم دارد
آیا چین بمب اتم دارد

هدف اصلی چین تولید وساخت فناوری گرما هسته‌ای (thermonuclear device) بود که مینیموم قدرت انفجار آن یک مگاتن قدرت داشته باشند و به وسیله هواپیماهای مشخص یا موشک‌های بالستیک مخصوصی قابل حمل باشند. بر این اساس انجام چند تست و آزمایش دیگر، خصوصیات مورد نظر چینی‌ها را بطور کامل مهیا کرد. این در حالی هست که حتی موشک های بالستیک و ساخت آنها همانقدر کار سخت و مشکلی است که ساخت یک بمب اتم دشوار است. امروزه و پس از سالهای زیاد از آن زمان هنوز تعداد زیادی از کشورها توانایی ساخت همچین تسلیحاتی را ندارند و اگر هم داشته باشند ابر قدرت های امروزی برای جلوگیری از یک قدرت هسته‌ای دیگر بطور تمام قد در جلوی آن می‌ایستند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

چین چند بمب اتم دارد

به گزارش منابع آگاه بین المللی به نقل از بولتن اتمیک ساینس، کارشناسان ایلات متحده بر این باورند که زرادخانه هسته‌ای کشور چین از ۲۸۰ کلاهک اتمی نگهداری می‌کنند. کشور چین در جواب به استقرار سیستم ضد موشکی در منطقه جغرافیایی اقیانوس آرام به وسیله کشور آمریکا، سیستم موشک‌های بالستیکی میان قاره‌ای با کلاهک‌های گوناگون را مستقر کرد. کشور چین سریع‌تر از پیشبینی‌های کارشناسان قبلی در حال توسعه‌ توانایی‌ گسترده‌تر اتمی خود است و می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ میلادی به بیش از ۱۰۰۰ عدد ترسناک کلاهک هسته‌ای دست یابد. همانطور که گفته شد کشور چین سریع‌تر از افکار عمومی قبلی در حال توسعه توانایی‌های وسیع تر هسته‌ای خود است و توانایی آنرا دارد که تا شش سال آتی بیش از ۷۰۰ کلاهک اتمی تولید و در زرادخانه هسته‌ای خود قرار دهد.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

این موضوع نگرانی های افکار عمومی فراوانی را در پی داشته است. آیا کشورهایی با توانایی اتمی در فکر نابودی زمین در زمان خاصی هستند؟ این مقدار سلاح اتمی در کره زیمین چه دلیلی دارد؟ در زمان وقوع جنگ میان کشورهای اتمی چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ با توجه به استفاده سلاح اتمی در جنگ بدست بشر و وجود این همه سلاح های اتمی در زمین نوید یک روز آخرزمانی به ما می‌دهد.

چه کسی بمب اتم را اختراع کرد

هانری بکرل اولین شخصی بود که متوجه پرتودهی فراوان و همچنین عجیب سنگ معدن اورانیم گردید بعد از آن در اوایل سال ۱۹۰۹ میلادی شخصی به نام ارنست رادرفورد به طرز شگفت انگیزی هسته اتم را کشف کرد. او همچنین ثابت کرد که پرتوهای حاصل از رادیواکتیو در میدان مغناطیسی به ۳ دسته تقیسیم بندی می‌شوند ( پرتوهای الفا بتا گاما ) بعدها و پس از بررسی های بسیار دانشمندان یافتند که منشاء اصلی این پرتوها درون هسته اتم اورانیم می‌باشد. و می‌توانند با شکافت پوسته این اتم ها انرژی باورنکردی را آزاد کنند.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

چه کسی بمب اتم را اختراع کرد
چه کسی بمب اتم را اختراع کرد

در اواخر سال ۱۹۳۸ با انجام تست‌های فراوان به وسیله ۲ دانشمند آلمانی تبار به نام‌های آتوهان و فریتس شتراسمن و دارای تخصص فیزیک هسته‌ای پای به عصر جدیدی نهادند. این فیزیک‌دانان با بمباران هسته اتم اورانیم از طریق نوترونها به عنصرهای رادیواکتیوی دست پیدا کردند که جرم اتمی بسیار کمتری به نسبت اورانیم داشت او برای توضیح و توصیف دلیل ایجاد این عناصر و پدیده شکافت هسته را در عنصر اورانیم توضیح دادند و در اینجا بود که ناقوس شوم و ترسناک اختراع بمب هسته‌ای به صدا در آمد. شاید اگر آنها میدانستند اختراع آنها قرار است جان این همه انسان و موجودات زنده را تحت تاثیر خود قرار دهد هیچگاه به دنبال ساختش نمیرفتند.

ساخت اولین بمب هسته‌ای توسط آمریکا

نخستین تست انفجار بمب هسته‌ای دنیا در منطقه آلاماگوردوی در نیومکزیکو در تاریخ شوم شانزدهم ماه جولای سال ۱۹۴۵ به‌وقوع پیوست. و آغازی بود برای سوء استفاده رهبران و قدرت های ایالات متحده آمریکا از انرژی اتمی که با هدف های به اصطلاح صلح‌آمیز در دست انسان نماها قرار گرفته بود.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

اولین انفجار هسته‌ای دنیا در یک نقطه دور افتاده واقع در نیومکزیکو و در سحرگاه قبل از طلوع آفتاب و در تاریخ روز شانزدهم ماه جولای سال ۱۹۴۵ به‌ وقوع پیوست و برای همیشه دنیا را تغییر داد بطوریکه بعضی از کارشناسان معتقدند دنیا بعد از این انفجار وارد عصر جدیدی شد و تاریخ به دو بخش قبل از هسته‌ای شدن و بعد از هسته‌ای شدن تقسیم شد. در لحظات اولیه روشنایی صبح آن روز ناگهان نیروی بمب اتمی عظیم و مخربی پدیدار شد و چیزی که تا آن لحظه فقط یک نظریه و یکسری فرمول بروی کاغذ و بصورت محاسبات بود به حقیقت و یک لحظه ترسناک پیوست. امروز ۶ اکتبر  ۲۰۲۲ است و هفتادوهفتمین سالگرد این آزمایش اهریمنی محسوب می‌شود.

ساخت اولین بمب هسته‌ای توسط آمریکا
ساخت اولین بمب هسته‌ای توسط آمریکا

این تست انفجاری حاصل ۳ سال برنامه‌ریزی فشرده و تحقیق در مورد پرونده فوق‌سری به نام منهتن محسوب می‌شد. که به وسیله شخص ژنرال لزلی‌آر گروز انجام گرفت. دکتر جی‌رابرت اوپنهایمر این گروه فناوری و تحقیقاتی را که محله سری آن در لس‌ آلاموس واقع در نیومکزیکو بود رهبری می‌کرد. تکه‌ای از منطقه آلاماگوردو که در فاصله ۲۳۰ مایلی جنوب لس‌آلاموس جای داشت به‌ عنوان منطقه انفجاری برگذیده شد. و نام رمز این عملیات ( ترینیتی ) نام گذاری شد.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

جنگی که در آن از سلاح اتمی استفاده شد

پس تست موفقیت‌آمیز عملیات ترینیتی در منطقه آلاماگوردو آمریکایی‌ها به فکر استفاده از این سلاح در جنگ سختی که با کشور ژاپن داشته‌اند افتادند. در هنگام این تست شخص هری ترومن، رئیس جمهور آن زمان ایالات متحده در کنفرانس پوتسدام حضور داشت. زمانی که خبر تست موفقیت‌‏آمیز بمب اتمی را به ترومن اطلاع دادند او بی‏درنگ و خیلی سریع دستور داد به تولید نخستین سری از این بمب‌‏ها اقدام شود. استدلال مسئولان و رهبران کشور آمریکا برای استفاده از بمب هسته‌‏ای در کشور ژاپن این بود که اگر بمب هسته‌‏ای در ژاپن مورد استفاده قرار نمی‌‏گرفت، بیش از ۱۰ برابر آنچه در شهر هیروشیما و شهر ناکازاکی ژاپن کشته شدند، در میدان‌‏های جنگ از بین می‌رفتند.

جنگی که در آن از سلاح اتمی استفاده شد
جنگی که در آن از سلاح اتمی استفاده شد

با همین خاطر، آقای ترومن دستور بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی را صادر کرد و جان بیش از ۲۰۰/۰۰۰ نفر را در چند ثانیه گرفت، ضمن اینکه صدها هزار نفر دیگر نیز، از آثار تشعشعات این انفجار هسته‌ای، دچار انواع بیماری‌‏ها شدند و عوارض آن تا سال‏های اخیر ادامه داشت. خطری که استفاده از این سلاح را چند برابر می‌کند تشعشعات رادیو اکتیو می‌باشد. این تشعشعات با عبور از بافت های بدن و تاثیرات مخرب وحشتناک قدرت کشتن و یا در بعضی موارد توانایی تغییر ژنتیک را دارد.

جنگی که در آن از سلاح اتمی استفاده شد
جنگی که در آن از سلاح اتمی استفاده شد

بصورتی که بعد از زنده ماندن افرادی که میزان کمی تشعشعات دریافت کرده‌اند آنها بصورت عادی به زنگی خود ادامه می‌دهند و تشکیلی خانواده می‌دهند. این افراد پس از فرزندآوری متوجه تغییرات وحشتناک در آناتومی بدن فرزند خود می‌شوند. بطور مثال ممکن است فرزند آنها دارای یک چشم در صورت خود باشد. و یا حتی دارای چند پا و دست باشد. آثار این تشعشعات بعد از انفجار بسیار بسیار وحشتناک و هولناک‌تر از خود انفجار می‌باشد. امیدواریم در هیچ جا و در هیچ زمانی شاهد استفاده از این سلاح جهنمی نباشیم. لازم به ذکر است بعضی از کشورها برای جلوگیری از حمله هسته‌ای به کشورشان این سلاح را میسازند و امید دارند که قدرت بازدارندگی از حملات هسته ای به کشور خود داشته باشند.

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد نیاز خود را از طریق شرکت‌های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید از طریق شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد علاقه از طریق شرکت وانیکس دارای ضمانت کالا می‌باشد. به این صورت که شما در حین بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می هد.

کل جمعیت جهان در ابتدای سال ۲۰۲۰ به اندازه ۷ میلیارد و ۷۸۵ میلیون نفر رسیده است. بیشتر این جمعیت در قاره آسیا زندگی می‌کنند و کشور چین بیشترین میزان سهم در افزایش جمعیت جهان را دارد. افزایش فوری جمعیت در این منطقه از اواخر دهه‌ی ۱۹۵۰ شروع شد و درنتیجه پنج کشور از ده کشور پرجمعیت جهان در قاره آسیا قرار دارند. کشور چین پرجمعیت ترین کشور جهان می‌باشد.

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

52 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست