چین چند جنگنده دارد

چین چند جنگنده دارد ؟ بهتر است جواب این سوال را بصورت دقیق و از پایه و همچنین با روند سعودی آن مورد بررسی قرار دهیم.  نیروی هوایی حال حاضر کشور چین در سال ۱۹۴۹ میلادی بعد از تشکیل حکومت  کمونیستی کشور چین به رهبری شخصی به نام مائو تشکیل شد. این نیرو برای نخستین بار در یک پایگاه هوایی متروکه از انگلیسی‌ها از دهه ۱۹۲۰ میلادی، در نزدیکی شهر پکن با ۶ فروند جنگنده مدل ماستانگ و ۲ فروند جنگنده مدل ماسکوتو  تشکیل شد. مائو رهبر وقت کشور چین با شروع جنگ کره در سال ۱۹۵۰ میلادی و خطر اینکه جنگ به سرعت در حال به وقوع پیوستن بود به نواحی مرزی کشور چین در شمال کشور کره است خواهان تشکیل  یک نیروی هوایی مجهز شد تا بتواند جلوی نیروی هوایی قدرتمند ایالات متحده را بگیرد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چین چند جنگنده دارد

از این رو خیلی فوری دست به سفارش پرتعداد جنگنده به شوروی زد. از آنجایی که رهبر شوروی استالین که یکی از دیکتاتورهای زمان خود بود تلاش می‌کرد تا کشور چین را زیر سلطه خود نگهدارد و در همین راستا کمک فنی در رابطه با جنگنده به این کشور کرد. در یک سفارش پر سود در سال ۱۹۴۹ میلادی نیروی هوایی کشور چین ۴۵۰ عدد جنگنده موتور پیستونی مدل لاویچکا سفارش داد. اما در سال ۱۹۵۰ میلادی کشور چین دیگر باید وارد عصر جنگنده‌هایی با تکنولوژی موتورهای جت میشد. در همین راستا دولت چین ۷۵۰ فروند شکاری از مدل جنگنده میگ ۱۵ سفارش داد. جنگنده میگ ۱۵ بهترین هواپیمای شکاری روسها در آن زمان بود که در حالت شیرجه قابلیت دستیابی به سرعت صوت داشت. در آن زمان کره به شدت در استرس این پیشروی در چین بود و نگران این بود که چین چند جنگنده دارد.

در اواخر دهه ۱۹۵۰ ملادی کشور چین به دنبال جنگنده تازه‌ای رفت و در همین راستا جنگنده میگ ۱۷ را به شوروی سفارش داد. لازم به ذکر است که جنگنده میگ ۱۷ نسخه بینه شده‌ی همان میگ ۱۵ بود که اتفاقا بر اساس تجربه عملکرد میگ ۱۵ در جنگ کره ارتقا یافته بود و از لحاظ ظاهری هم بسیار شبیه هم بودند. کشور چین در سال ۱۹۵۸ میلادی سفارش برای ۱۰۰ فروند جنگنده مدل میگ ۱۷ PFZ که در کشور چین با نام جی ۵ تولید شد .از اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی با تیره شدن رابطه میان چین و شوروی، و در نهایت قطع رابطه این ۲ قطب کمونیست کشور چین دست به بومی سازی جنگنده میگ ۱۷ در داخل کشور خود زد و از اواسط دهه ۱۹۶۰ میلادی باز با یک دوره توقف دست به تولید یک نسخه بومی سازی شده این جنگنده زد. جالب است که بیش از ۱۸۰۰ فروند جنگنده جی۵ ساخته شد اگرچه کیفیت تولید در مقایسه با نسخه بسیار پایین بود ولی نیازهای چین را در آن برحه زمنی و شرایط خاص جنگی کاملا برطرف میکرد.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

در ادامه با موضوع چین چند جنگنده دارد با موضوعات زیر با ما همراه شوید:

  • اولین جنگنده بومی چینی ها
  • آیا چین جنگنده نسل پنج دارد؟
  • تعداد جنگنده ها و هواپیماهای نظامی چین
  • واردات انواع کالا از چین با وانیکس

اولین جنگنده بومی چینی ها

جنگنده جی ۱۰ نخستین جنگنده چند منظوره بومی کشور چین است. یکی از خصوصیات این جنگنده این است که در داخل چین طراحی شده است. اگرچه جنگنده (جی اف ۷) نیز یک نسل چهارمی محسوب می‌شود. اما جنگنده جی ۱۰ نخستین جنگنده چند منظوره نسل چهارم است. این جنگنده با کمک بعضی کمک های آمده از رژیم صهیونیستی بر سر برنامه جنگنده ناکام لاوی ساخته و طراحی شده. اما تجهیزات و امکانات روسی و چینی بروی آن سوار است. این جنگنده نخستین جنگنده چینی‌ها با بال دلتا شکل و مجهز به تجهیزات کانارد است. کشور چین ۲ مدل یکی نسخه نسل چهارم A و نسخه های نسل ۴/۵ بی و سی را در خدمت نیروی هوایی ارتش خود گرفته است. این جنگنده قدرت حمل تمام تسلیحات ساخت کشور چین را داراست و در خدمت نیروی هوایی چین نقش یک جنگنده چند منظوره را دارد. این در حالی است که دفاع هوایی و برتری هوای به مدل جی ۱۱ داده شده است. در حال حاضر حدود ۴۰۰ فروند جی ۱۰ در خدمت نیروی هوایی چین است که به شکل گسترده‌ای جایگزین مدل جی ۷ و جی ۸ شده است.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

جنگنده جی ۱۱ نسخه چینی سوخو ۲۷ روسیه است که کشور چین با ساخت تحت امتیاز در حدود ۱۰۴ فروند سوخو ۲۷ اس کا (ورژن صادراتی سوخو ۲۷) به آنها دست یافت. جنگنده مدل سوخو ۲۷ نخستین جنگنده نسل چهارم در خدمت نیروی هوایی کشور چین بود. (جی۱۰ نخستین نسل تولید کشور چین بود) و نخستین جنگنده‌ای که بعد چند دهه وارد کشور چین شد. این جنگنده انقدر جذاب بود که چین برنامه دراز مدتی برای تولید نسخه های بومی آن را از اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی شروع کرد که البته تا مدتهای مدید از جمله موتور از خود کشور روسیه وارد چین می شد. جنگنده جی ۱۱ در چندین مدل در چین  ساخته و تولید شد. اما نسخه های به روز آن حتی دارای رادار ارایه فازی فعال و قدرت شلیک موشک های هوا به هوای دوربرد رادار فعال می‌باشند. کشور چین برای جنگنده جی ۱۱ راه روسها را در پیش گرفتند و بر اساس آن جنگنده هایی مانند جی ۱۶ ( جنگنده مشابه سوخو ۳۰) و جنگنده جی ۱۵ که مشابه  سوخو ۳۳ بود که خود سوخو ۳۳ نسخه‌ای با قابلیت ناونشین سوخو ۲۷ است.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

اولین جنگنده بومی چینی ها
اولین جنگنده بومی چینی ها

چین غیر از جنگنده مدل سوخو ۲۷ دو جنگنده روسی دیگر در خدمت نیروی هوایی دارد. اولی جنگنده سوخو ۳۰ است. چین در دهه ۱۹۹۰ میلادی و دهه بعد به دلیل اینکه جنگنده چند منظوره به تعداد کافی نداشت دست کم تا زمانی که جنگنده جی ۱۰ به تعداد کافی وارد شود دست به سفارش جنگنده سوخو ۳۰ برای نیروی هوایی و دریایی خود زد. در این بین ۷۶ فروند جنگنده (سوخو ۳۰ ام کا کا) سهم نیروی هوایی چین شد. این جنگنده  به زودی  تبدیل  به جنگنده اصلی تهاجمی ارتش  چین شد و تا حدی حتی جی اچ۷ را نیز از چشم انداخت.  البته سازنده جی اچ۷ به سرعت نسخه چند منظوره تر جی اچ ۷ _مدل بی را توسعه داد که حتی توان حمل موشک های هوا به هوای راداری را داشت  ولی در نهایت جذابیت  سوخوی۳۰باعث شد چینیها بر اساس  ان جی۱۶ را طراحی کنند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

کشور چین در آخرین سفارش  فعلی خود به روسها ۲۴ فروند جنگنده سوخو ۳۵ سفارش داد که همگی آنها را تحویل گرفت. البته کشور چین واقعا احتیاجی به جنگنده سوخو ۳۵ ندارد بلکه بیشتر به دنبال موتور ساترون ۱۱۷  این پرنده است. البته با در نظر گرفتن کپی جنگنده جی ۱۱ از روی جنگنده سوخو۲۷، روسها با این تضمین که چینی‌ها حق ندارند جنگنده‌ای شبیه به جنگنده سوخو ۳۵ را توسعه دهند. این جنگنده را تحت این شرایط به آنها فروختند. کشور چین در زمینه فناوری جنگنده از نوع موتور عقب و حتی مدتی به دنبال به دست آوردن موتور ام ۸۸ نصب شده روی جنگنده فرانسوی مدل رافال بود. ولی با مخالفت آنها موجب شد و البته باز چند سالی دنبال خرید سوخو ۳۵ بودند که مورد موافقت قرار گرفت.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

آیا چین جنگنده نسل پنج دارد؟

کشور چین با عملیاتی کردن جنگنده مدل جی۲۰ دومین کشوری بود که جنگنده نسل ۵ خود را طراحی و عملیاتی کرد. اگر چه کشور چین بعد ایالات متحده و روسیه سومین کشوری بود که نسل ۵ را به پرواز در آورد اما جنگنده جی ۲۰ زودتر از پاکفا عملیاتی شد. جنگنده جی ۲۰ بر اساس طرح جنگنده روسی میگ ۱.۴۲ ساخته و طراحی شده است که قرار بود نخستین جنگنده عملیاتی نسل ۵ روسها باشد. البته نتیجه جالب توجهی نداشت اما چینها از آن بسیار استقبال کردند. جنگنده جی ۲۰ هم مانند جنگنده جی ۱۰ می‌باشد. همانگونه که جنگنده جی ۱۰ بر اساس لاوی اما با آیتم‌های چینی و روسی ساخته و طراحی شد. جنگنده مدل جی ۲۰ هم بر اساس میگ ۱.۴۲ ولی با تجهیزات چینی شده تولید شد.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

آیا چین جنگنده نسل پنج دارد؟
آیا چین جنگنده نسل پنج دارد؟

این جنگنده از لحاظ ابعاد بزرگترین جنگنده نسل ۵ موجود در دنیا است. حتی غربی‌ها تا مدتها معتقد بودند جنگنده جی ۲۰ بیشتر یک جنگنده تهاجمی می‌باشد تا یک جنگنده چند منظوره. این پرنده دارای تسلیحات بسیار پیشرفته است و حتی جدیدا موشک هایی با برد دویست کیلومتر برای جنگ هوایی برای آن طراحی شده و امکان کامل برای انجام عملیات هوا به زمین را دارد. اگرچه مسئولیت نخست آن دفاع بصورت هوایی می‌باشد.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

تعداد جنگنده ها و هواپیماهای نظامی چین

طبق آخرین آمارهای بین‌المللی در دنیا قدرت هوایی کشور چین شامل هر ۲ نوع هواگرد‌های ثابت بال و هواگرد های گردنده بال از کمپانی های متعدد می‌شود.

تعداد جنگنده ها و هواپیماهای نظامی چین
تعداد جنگنده ها و هواپیماهای نظامی چین

تعداد کل پرنده های جنگی: ۳،۱۲۰ فروند

– جنگنده ها: ۱،۴۰۵ فروند

– هواگرد های ثابت بال ویژه ی تهاجم هوایی: ۱،۳۹۸ فروند

– هواپیما های ویژه ی حمل و نقل و ترابری ارتش: ۷۸۹ فروند

– هواپیما های ویژه آموزشی: ۳۸۰ فروند

– مجموع کل بالگردها: ۹۰۵ فروند

– بالگرد های تهاجمی: ۲۸۰ فروند

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد احتیاج خود را از طریق شرکت‌های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید به وسیله شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد نظر به وسیله شرکت بازرگانی وانیکس دارای ضمانت صد در صدی کالا می‌باشد. به این صورت که شما در زمان بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می هد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

21 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست