چین چقدر شیعه دارد

شاید برای ملیتی شیعه مانند ایران سوال باشد که کشور چین چقدر شیعه دارد ؟ چین پرجمعیت‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود که پهنه وسیعی از آسیای مرکزی و خاوری را دربر گرفته است و یک میلیارد و ۴۳۳ میلیون نفر جمعیت دارد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چین چقدر شیعه دارد

اسلام در سال ۶۵۱ میلادی به صورت رسمی به چین معرفی گردید و سپس توسط هزاران عرب و ایرانی در این کشور منتشر و گسترش پیدا کرد، اکنون یک درصد جمعیت چین را مسلمانان تشکیل می‌دهند که بیشتر آنها اهل سنت و حنفی مذهب هستند، اما شماری از شیعیان نیز در این کشور زندگی می‌کنند. در مجموع تعداد شیعیان در کشور چین بسیار کم است و از میان خود مسلمانان ذز این کشور جزو حداقل ادیان محسوب می شود. در ادامه با موضوع چین چقدر شیعه دارد با تیم وانیکس همراه باشید.

در مقاله چین چقدر شیعه دارد به موضوعات زیر میپردازیم:

  • شیعیان چین در چه نقاطی از این کشور زندگی می‌کنند
  • چه قومیت هایی در چین مسلمان دارند
  • نفوذ شیعیان در چین۳
  • مساجد اسلامی در چین
  • چشم انداز آینده شیعیان در چین
  • واردات انواع کالا از چین با وانیکس

شیعیان چین در چه نقاطی از این کشور زندگی می‌کنند

یک جمعیت متراکم از شیعیان با سابقه ۳۰۰ ساله در استان سین کیانگ در شمال غرب چین زندگی می‌کنند، ولی به جز این استان در نقاط دیگر چین، جمعیت متراکم شیعیان را نداریم، البته گروه‌هایی از شیعیان به صورت پراکنده در نقاط مختلف این کشور زندگی می‌کنند و با توجه به کارهای تبلیغی صورت گرفته، جمعیت شیعیان در چین در حال گسترش است. درصد تقریبی شیعیان نسبت به جمعیت کل کشور چین: ۰.۱ درصد می باشد.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

شیعیان چین در چه نقاطی از این کشور زندگی می‌کنند
شیعیان چین در چه نقاطی از این کشور زندگی می‌کنند

در نزدیکی مرز چین در شمال شرقی کشور پاکستان شهری زیبا و دلنشین در درکوه های هیمالیا با نام اسکاردو واقع شده که ساکنین آن بالای ۹۰درصد از شیعیان هستند. به دلیل علاقه بسیار زیاد اهالی این شهر به ایرانیان برخی این شهر را ایران کوچک نامیده‌اند. چندی پیش آستان قدس حسینی پرچم گنبد حرم امام حسین را به این شهر بردند و به بزرگان و علمای آن شهر تقدیم کردند. استقبال باورنکردنی مردم این شهر مثال زدنی بود و صحنه شگرفی را پدید آوردند.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

چه قومیت هایی در چین مسلمان دارند

گفته شده که در بین پنجاه و شش قومیت کشور پهناور چین ده قومیت پیرو و دنبال کننده دین اسلام هستند، اقوامی مانند هویی، ایغور، قزاق، تاتار، ازبک، سالا، دونگ شیانگ، بائوان، قرقیز و تاجی از قبیل قوم هایی هستند که در کشور چین آمار بالایی در دین اسلام دارند.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

نفوذ شیعیان در چین

گفته می شود مسلمانان کشور چین، حتی آن هایی هم که شیعه نیستند نیز از دیدگاه عرفانی و مذهبی به شیعیان نزدیکی ویژه‌ای دارند و به شدت تحت تأثیر عقاید شیعه هستند. یک محقق مذهبی در تحلیل باورهای مسلمانان چینی مواردی را به عنوان نزدیکی مسلمانان این کشور به عقاید شیعیان ذکر کرده که می تواند نشان از نفوذ افکار و نمادهای شیعی در ذهن و روح مسلمانان کشور چین باشد.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

مساجد اسلامی در چین

در کشور چین مساجد بسیار زیادی موجود است و حتی بعضی از منابع از وجود بیش از ۳۵۰۰۰ مسجد در چین صحبت می کنند. فقط در شهر پکن بیش از ۷۰ مسجد اسلامی وجود دارد و البته شهر شانگهای هم میزبان ۸ مسجد مطرح است که در میان این هشت مسجد یکی از آنها ویژه زنان است. در کشور چین کارهایی مانند ازدواج به سبکی اسلامی، کفن و دفن فوت شدگان، آموزش معارف و عقاید اسلامی، رسیدگی به مشکلات مسلمانان، ذبح حلال اسلامی، برگزاری مسابقات ورزشی مخصوص مسلمانان، گفتن اذان و اقامه در گوش نوزادان در مساجد اسلامی صورت می گیرد.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

مساجد اسلامی در چین
مساجد اسلامی در چین

در هر جمعه و همچنین در روزهای ماه مبارک رمضان، مسلمانان بسیاری به مساجد کشور چین می‌آیند و نماز را به صورت جماعت به جا می‌آورند. هم چنین خطبا و امامان جمعه کشور چین در خطبه‌های نماز جمعه در مورد قواعد و آموزه‌های دین اسلام سخن می‌گویند و از دانشجویان جهت توضیح و شرح موارد دینی با گرمی هرچه تمام استقبال می‌کنند. جدا از مساجد، مدارس و مکتب های مذهبی یا حوزه های علمیه دولتی و غیر دولتی بسیاری در کشور چین وجود دارد که با حمایت مسلمانان چینی تاسیس شده اند و در حال حاضر هزاران هزار طلبه مسلمان در آن ها مشغول به تحصیل هستند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

مشکلات شیعیان در چین

گفته می شود که کشور چین با این که امروزه در حدود سی و پنج هزار مسجد و چهل هزار روحانی مسلمان دارد، ولی با این اوصاف مسلمانان و به خصوص شیعیان این کشور آزادی مطلوبی برای انجام رسومات و فرائض دینی خود ندارند و به شدت از سوی حکومت کمونیستی چین تحت فشار قرار می‌گیرند. فشار ها و محدودیت های انجام شده از سوی حکومت یکتاتوری کشور چین چنان است که حتی خبر می رسد که مسلمانان چین حتی برای انجام نمازهای جماعت روزانه و مراسم کفن و دفن اسلامی هم محدودیت جدی دارند. لازم به ذکر است که حکومت کمونیستی چین اجازه روزه‌ داری، برگزاری نمازهای جماعت روزانه، پخش آثار مذهبی در ملع عام و حجاب را نیز به دانشجویان، کارمندان دولتی و معلمان نمی دهد و از این منظر این گروه زیر شدیدترین فشارهای ممکن زندگی می کنند.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

این فشارها بعضی اوقات به برخوردهای سنگین و سرکوب هم منتهی می‌شود. درگیری های سال ۱۳۸۸ شمسی را در استان سین کیانگ کشور چین؛ که در شهر ارومچی بین قوم ایغور‌های مسلمان و هان ‌های کمونیست در گرفت و کشته شدن حدود ۲۰۰ تن از مسلمانان در این درگیری ها – که البته منابعی نا معلوم آن را تا ۱۰۰۰ نفر نیز گزارش کرده اند – صدای مراجع تقلید شیعه همچون آیت‌ الله مکارم‌ شیرازی و نوری همدانی را درآورد و به صدور بیانیه هایی در محکومیت این نسل کشی آشکار انجامید.

چشم انداز آینده شیعیان در چین

شیعیان و در مجموع مسلمانان در کشور چین بصورت همیشگی در معرض ۲ عامل متضاد هم قرار داشته اند. یکی از این ۲ عامل حاکمیت وقت بوده که آنان را به جذب و پذیرش فرهنگ بومی و سنتی میل می‌داد و دیگری عامل درونی و اعتقادی خود دین اسلام بود که آن ها را به حفظ هویت فرهنگی خود به عنوان مسلمان فرا می خواند. این ۲ موضوع متضاد در کلیه این سال ها همراه هم بوده، و حفظ این موازنه وضعیت شیعیان و مسلمانان کشور چین را به موقعیت حال حاضر رسانده است. کاملا طبیعی است که بر هم خوردن این موازنه جایگاه اقلیت مسلمانان این کشور را دچار تحول چشم‌گیر می‌کند، مانند اتفاقی که در جریان انقلاب فرهنگی اتفاق افتاد و عوامل ضد دینی را حاکم زندگی مسلمانان کرد. در کل با توجه به فشارهای حکومتی وضعیت مسلمانان در چین سخت و سخت تر می‌شود.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

چشم انداز آینده شیعیان در چین
چشم انداز آینده شیعیان در چین

از طرفی با رفتن آمریکا از افغانستان و استقرار طالبان بصورت رسمی در این کشور رهبران چینی را دچار استرس و حساسیت بالا کرده است. زیرا تصور می‌کنند ممکن است حجمه ای از داخل و خارج از کشور چین علیه وضع موجود مسلمانان چینی رخ دهد. به همین دلیل مسئولان و رهبران چینی خیلی بیشتر از قبل روی وضعیت مسلمانان و تحرکاتشان حساس هستند.

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد احتیاج خود را از طریق شرکت‌های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید به وسیله شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد نظر به وسیله شرکت بازرگانی وانیکس دارای ضمانت صد در صدی کالا می‌باشد. به این صورت که شما در زمان بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می هد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

12 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست