چین چقدر سرباز دارد

چین چقدر سرباز دارد ؟ کشور چین یکی از بزرگترین نیروهای نظامی و همچنین مجهزترین نیروی نظامی در جهان را دارد. جمعیت چین در حدود ۱/۴ میلیون نفر می‌باشد. پس طبیعی است که نیروی نظامی چین از لحاظ تعداد و تجهیزات با دیگر کشورهای دیگر بسیار متفاوت می‌باشد. جمهوری خلق چین برای ساخت دوباره یک امپراتوری قدرتمند در دنیا تلاش فراوانی می‌کند. آنها بسیار مسئولیت پذیر و به نوعی کمونیست محسوب می‌شوند. تنها چیزی که برای آنها مهم است منفهت کشور خود است و نیروی نظامی این کشور در همین راستا سالانه پیشرفت‌های چشمگیری می‌کند.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چین چقدر سرباز دارد

سربازان چینی بسیار وطن پرست و آماده به خدمت می‌باشند. و هر لحظه تهدیدی را بصورت آنی پاسخ می‌دهند. آنها با تجربیات جنگ در نیم قرن اخیر از قبیل جنگ با کره ژاپن و جنگ جهانی دوم روبرو می‌باشند. و از این تجربیات در راستای عملکرد بهتر پیش می‌روند. سوالی که ممکن است ذهن شما را در رابطه با این کشور قدرتمند درگیر کند این است که چین چقدر سرباز دارد؟

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

با موضوع چین چقدر سرباز دارد با تیترهای زیر با ما همرا شوید:

  • وضعیت خدمت سربازی در چین
  • تعداد نیروی انسانی نظامی در چین
  • بزرگترین ارتش جهان
  • نیروی زمینی ارتش چین چه نوع سلاح‌هایی در خدمت دارد
  • سربازان ارتش چین چند درصد از ارتش این کشور را تشکیل می‌دهد؟
  • تکاوران ارتش چین
  • واردات انواع کالا از چین با وانیکس

وضعیت خدمت سربازی در چین

وضعیت خدمت سربازی در جمهوری خلق چین در سال ۱۹۴۹ بصورت یک تئوری عموان شد. خدمت سربازی در ماده ۵۵ قانون اساسی کشور چین اینگونه عنوان شده است :

وظیفه مقدس هر هم وطن است که سرزمین مادری خود در برابر هر گونه از حملات دشمنان در مقابل خاک کشور دفاع کند. وظیفه افتخارآمیز هر هم‌وطن جمهوری خلق چین انجام خدمت سربازی و عضویت در نیروهای نظامی در کشور چین است. مبنای قانونی خدمت سربازی در حال حاضر در کشور چین قوانین نظامی تصویب شده در سال ۱۹۸۴ میلادی است و اینگونه نوشته شده که خدمت سربازی وظیفه کلیه شهروندان جمهوری خلق چین با صرفه نظر از نژاد یا دین و مذهب می باشد. این قانون از زمانی که بصورت کلی اصلاح شده به حالت اجرایی کامل در نیامده است. خدمت سربازی معمولا در نیروهای نظامی معمولی انجام می‌گیرد. ولی قانون تصویب شده در سال ۱۹۸۴ اجازه اجرای خدمت سربازی در تحت اسم نیروی احتیاط را داده است.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

وضعیت خدمت سربازی در چین
وضعیت خدمت سربازی در چین

تعداد نیروی انسانی نظامی در چین

با اینکه که تجهیزات و تسلیحات جنگی بروز و توان نظامی در دست یابی به پیروزی در مقابل جنگ نظامی اهمیت بسیار بالایی دارد، ولی این نیروی انسانی است که حرف اول و آخر را در یک همچین بحرانی می‌زند. آمار و ارقام اعجاب انگیز تعداد نیروی انسانی برای رویارویی در یک جنگ در کشور چین بسیار تکان دهنده قابل تامل می‌باشد. آمار ذکر شده برای سال ۲۰۱۹ می‌باشد.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

– جمعیت کل کشور چین: ۱،۳۹۷،۴۸۵،۳۸۸

– نیروی انسانی موجود برای آموزش و شرکت در جنگ: ۷۶۰،۰۰۰،۰۰۰ (تقریبی)

– نیروی انسانی مناسب برای خدمت وظیفه سربازی: ۶۲۹،۰۰۰،۰۰۰ (تقریبی)

– تعداد افرادی که سالیانه به سن خدمت وظیفه نظامی می‌رسند: ۲۰،۰۰۰،۰۰۰

– نیروی ویژه خط مقدم فعال در جنگ: ۲،۳۷۰،۰۰۰

– نیروی آماده‌ی ذخیره‌ فعال: ۲،۳۱۰،۰۰۰

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

تعداد نیروی انسانی نظامی در چین
تعداد نیروی انسانی نظامی در چین

صد در صد بعد ازخواندن این مطلب بسیار شگفت زده شده‌اید. کشور چین واقعا کشور عجیبی هست. تصور کردن به این که در مواقع جنگ این کشور چگونه به تدارکات و مواد غذایی این نیروها رسیدگی می‌کند خود جای تامل دارد. البته چینی‌ها هر جنبده‌ای را به عنوان غذا استفاده می‌کنند و این موضوع بر گرفته از یک جنگ بسیار کهن است. که ارتش ژاپن با حمله به چین و به تاراج بردن مواد غذایی در این کشور یک قحطی وحشتناک به وجود آورد و باعث شد مردم سال های سال عادت به خوردن هر چیزی بکنند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

بزرگترین ارتش جهان

نیروی نظامی ارتش خلق چین به گفته وبسایت Global Fire Power (وظیفه بررسی قدرت‌های نظامی در دنیا و بر اساس المان‌های استاندارد دنیا ارتش‌ها را با هم مقایسه می‌کنند). با جمعیت ۲ میلیون و ۴۰ هزار سرباز و ارتش ذخیره ۵۳۰ هزار نفری، از منظر تعداد، عظیم‌ترین ارتش دنیا و از نظر توان نظامی سومین رتبه در کل دنیا است. بر اساس گزارشی که خبرگزاری رویترز آمریکا در ماه مارس گذشته عنوان کرد، میزان بودجه دفاعی کشور چین برای سال اخیر ۲۰۲۲ بالغ بر ۲۳۰ میلیارد دلار تخمین زده شد. که نسبت به سال قبل (۲۰۲۱) ۷.۱ ٪ افزایش داشت و این دومین بودجه دفاعی عظیم در کل دنیا بعد از ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

نیروی زمینی ارتش چین چه نوع سلاح‌هایی در خدمت دارد

چندین مدل تپانچه فوق مدرن با کالیبر ۹ میلیمتر در کشور چین هم اکنون تولید و ساخته میشود. که تپانچه مدل QSZ-92 از جمله مطرح‌ترین ترین آنها می باشد. سلاح مدل تایپ ۵۶ یا همان آی‌کی ۴۷ معروف به کلاشینکوف چینی سلاح اصلی ارتش چین برای شصت سال متواری بوده است. و هنوز به شکل بسیار گسترده در خدمت ارتش چین می‌باشد. این سلاح با قنداق ثابت و متحرک با سرنیزه که قابلیت جمع شونده در زیر لوله خود ساخته شده و سلاح سازمانی چینی‌ها می‌باشد. البته لازم به ذکر است که طی بیست سال اخیر کشور چین در حال جایگزین کردن این سلاح با سلاح مدل بولپاپ QBZ-95 است. که دارای کالیبر اختصاصی ۵.۸ میلی متری است اگر چه با کالیبرهای مختلف نیز میتوان آن را ساخت اما همچنان به شکل گسترده ای سلاح تایپ ۵۶ مورد استفاده ارتش کشور چین می‌شود.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

سلاح های دیگری نیز به شمار محدودی در ارتش کشور چین وجود دارد. مانند نسخه چینی سلاح آمریکایی ام ۱۶ با نام سی‌کیو ۵.۵۶  …..البته کشور چین چنین سلاح تهاجمی را دیگر در دست تولید ندارد و بیشتر تمرکز آن ساخت سلاح بر پایه سلاح ای کی ۴۷ و یا ۷۴ تولید می‌شود. اما باید گفت که جایگاه چندانی در ارتش این کشور ندارند.

نیروی زمینی ارتش چین چه نوع سلاح‌هایی در خدمت دارد
نیروی زمینی ارتش چین چه نوع سلاح‌هایی در خدمت دارد

مسلسل پیاده نظام ارتش چین (آر پی کا) یا ورژن مسلسل همان سلاح (آی کی ۴۷) مسلسل اصلی پیاده نظام ارتش کشور چین می باشد که در کشور چین با اسم تایپ ۸۱ تولید و ساخته میشود. این سلاح از همان کالیبر معروف ۷.۶۲ میلی متری سلاح مطرح کلاشینکوف استفاده میکند. و البته چینی‌ها در حال جایگزینی آن با سلاح مدل QBB-95 ورژن مسلسل پیاده نظام سلاح تهاجمی (QBZ 95) میباشد. مسلسل معمولی ارتش کشور چین مسلسل تایپ ۸۰ است که در واقع ورژن چینی مسلسل روسی پی کا می‌باشد. برای چندین دهه مسلسل تایپ ۵۴ با ورژن چینی مسلسل سنگین شوروی یعنی دوشکا مسلسل اصلی ارتش چین به عنوان مسلسل سنگین بود و هنوز هم به شکل وسیعی در خدمت ارتش چین است. اما از دهه ۱۹۸۰ میلادی مسلسل دبلیو ۸۵ نمونه بهینه شده و اصلاح شده دوشکا در خدمت ارتش چین است. که روی زره پوشهای ارتش چینی نیز نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر دو مسلسل دارای کالیبر ۱۲.۷ میلی متری هستند.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

چندین مدل تپانچه فوق مدرن با کالیبر ۹ میلیمتر در کشور چین هم اکنون تولید و ساخته میشود. که تپانچه مدل QSZ-92 از جمله مطرح‌ترین ترین آنها می باشد. سلاح مدل تایپ ۵۶ یا همان آی‌کی ۴۷ معروف به کلاشینکوف چینی سلاح اصلی ارتش چین برای شصت سال متواری بوده است. چین چقدر سرباز دارد و هنوز به شکل بسیار گسترده در خدمت ارتش چین می‌باشد. این سلاح با قنداق ثابت و متحرک با سرنیزه که قابلیت جمع شونده در زیر لوله خود ساخته شده و سلاح سازمانی چینی‌ها می‌باشد. البته لازم به ذکر است که طی بیست سال اخیر کشور چین در حال جایگزین کردن این سلاح با سلاح مدل بولپاپ QBZ-95 است. که دارای کالیبر اختصاصی ۵.۸ میلی متری است اگر چه با کالیبرهای مختلف نیز میتوان آن را ساخت اما همچنان به شکل گسترده ای سلاح تایپ ۵۶ مورد استفاده ارتش کشور چین می‌شود.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

سربازان ارتش چین چند درصد از ارتش این کشور را تشکیل می‌دهد؟

در حال حاضر نیروی زمین ارتش کشور چین هفتاد درصد از کل ارتش چین را تشکیل می‌دهد. این نیرو بزرگترین و وسیع ترین واحد نظامی در کل دنیا محسوب می‌شود. که در حدود ۱.۴ میلیون نفر پرسنل نیروی انسانی دارد. این نیرو در حال حاضر تشکیل شده از ۳۵ سپاه می باشد. که آنها نیز شامل ۱۱۹ لشکر پیاده نظام، ۱۲ لشکر زرهی، ۳۴ لشکر توپخانه‌ای و پدافند هوایی، ۷۱ تیپ کاملا مستقل و ۲۱ گردان مستقل معمولا  نیروی ویژه نظامی تشکل شده است.

در راستای چیدمان ارتش کشور چین . هر سپاه شامل ۳ لشکر پیاده و مکانیزه و دو هنگ توپخانه‌ای می‌باشد. اگر چه بعضی از آنها نیز لشکرهای زرهی هم دارند و هر لشکر دارای ۱۲۰۰۰ نیروی انسانی می‌باشد. که در بیشتر اوقات شامل ۳ هنگ پیاده مکانیزیه، ۱ هنگ توپخانه‌ای ، ۱ هنگ زرهی و ۱ گردان دفاع هوایی و مهندسی جنگی است. همچنین از سال ۱۹۸۷ میلادی هر لشکر زرهی شامل ۳ هنگ زرهی در کل با ۲۴۰ تانک می‌باشد.

این  ارتش در حال حاضر در پنج گروه در شرق،جنوب، شمال، غرب ومرکز کشور چین فرماندهی و تقسیم شده است. و از سال ۲۰۱۱ میلادی در پی یک برنامه جدید سازمانی این ارتش بیشتر شامل تیپ‌های مستقل شده تا تحرک آنها افزایش و توان تصمیم گیری بیشتری در لحظه داشته باشند. این موضوع در مورد لشکرهای زرهی ارتش چین بیشتر به چشم میخورد. و بیشتر انها در حال تقسیم شدن به تیپ های مستقل زرهی می‌باشند. یک تیپ مستقل زرهی چینی‌ها ۱۲۴ تانک در خدمت خود دارد. که شامل ۴ گردان هر یک با ۳۰ عدد تانک و یک گردان مکانیزه با ۴۰ خودروی نفربر و ۳ گردان پیاده نظام و یک گردان توپخانه با ۱۸ تا ۲۵ عدد توپخانه است.

تکاوران ارتش چین

واحد تکاوران (کماندو-رنجر-نیروی عملیت ویژه) ارتش آزادی بخش خلق چین همانگونه که از اسم آن مشخص است، مربوط به عملیات های ویژه مخصوص کماندو های ارتش ملی جمهوری خلق چین می‌شود. ارتش ملی چین در سال ۱۹۲۷ میلادی تحت اسم ارتش سرخ کارگران و دهقانان چینی تاسیس شد. و بیان می شود که از نظر تجهیزات و تسلیحات بعد از ارتش ایالات متحده و نیروهای مسلح کشور روسیه، سومین ارتش توانمند دنیا است. تعداد تکاوران و یا رنجرهای برنامه ریزی شده است و هر واحد به صورت دسته بندی شده میزان مشخصی دارد، گمان زده می‌شود که این مجموعه بین ۷،۵۰۰ تا ۱۵،۰۰۰ سرباز داشته باشد.

تکاوران ارتش چین
تکاوران ارتش چین

تکاوران و کماندوهای ارتش آزادی بخش خلق چین برای مشارکت در جنگ های محدود منطقه ای با بهره گیری از فناوری های فوق پیشرفته ارتشی، تعلیم داده می‌شوند. آنها همچنین در عملیات های ضد تروریسم و سرکوب حملات تروریستی و همچنین جمع آوری اطلاعات نیز حضور بسیار فعال دارند. در حقیقت این نفرات نیرویی از دل ارتش شکل گرفته اند که در چهار چوب یک قسمت فوق حرفه ای به ایفای نقش در اتفاقات بسیار حساس و مهم می پردازند.

جمع بندی

کشوری به بزرگی چین و توان اقتصادی که در دنیا دارد حتما و قطعا احتیاح به یک نیروی نظامی بزرگ و آموزش دیده برای بر قرار کردن نظم در داخل و خارج کشور جهت دفاع از ملت و خاک خود دارد. با توجه به شرایط اقتصادی و رفت و آمدهای تاجرین بزرگ دنیا در این کشور و رشد اقتصادی چشم گیر، کشور چین همواره در تلاش هست که توسط نیروی نظامی خود امنیت این این شرایط را بصورت کامل بر قرار کند. از طرفی دیگر کشور چین تعداد زیادی مرز مشترک با کشورهای بی ثبات دارد.

به همین دلیل نیروی نظامی آنها بصورت ۲۴ ساعته هوشیار و گوش به زنگ می باشند. و در خط دیگری صنعت‌گران و تولیدکنندگان با تکیه به این هوشیاری با خیال راحت به رقابت اقتصادی با صنعتگران و تولیدکنندگان غول در دنیا می‌پردازند. همین موضوع باعث شده که حتی تاجرین خارجی جذب این کشور و اقتصادشان شوند. اگر قصد واردات کالایی از کشور چین را دارید در ادامه این مطلب از وانیکس با ما همراه شوید. حالا میدانیم که چین چقدر سرباز دارد.

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد احتیاج خود را از طریق شرکت‌های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید به وسیله شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد نظر به وسیله شرکت بازرگانی وانیکس دارای ضمانت صد در صدی کالا می‌باشد. به این صورت که شما در زمان بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می هد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

57 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست