چرا چین پرجمعیت ترین کشور جهان است

کل جمعیت جهان در ابتدای سال ۲۰۲۰ به اندازه ۷ میلیارد و ۷۸۵ میلیون نفر رسیده است. بیشتر این جمعیت در قاره آسیا زندگی می‌کنند و کشور چین بیشترین میزان سهم در افزایش جمعیت جهان را دارد. افزایش فوری جمعیت در این منطقه از اواخر دهه‌ی ۱۹۵۰ شروع شد و درنتیجه پنج کشور از ده کشور پرجمعیت جهان در قاره آسیا قرار دارند. کشور چین پرجمعیت ترین کشور جهان می‌باشد. در ادامه با پر جمعیت ترین کشورهای دنیا نیز آشنا خواهید شد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چین پرجمعیت ترین کشور جهان

از بین قومیت‌های فرعی در کشور چین، قوم اویغور با داشتن ۱۰ میلیون نفر جمعیت، بزرگ‌ترین قومیت‌های فرعی هستند. در کشور چین ۳ میلیون نفر تبتی نیز زندگی می‌کنند. مقدار تراکم جمعیت در کشور چین ۱۵۲ نفر در هر کیلومتر مربع می‌باشد. جمعیت کشور چین تا سال ۲۰۵۰ به میزان ۱ میلیارد و ۴۶۷ میلیون نفر جمعیت می‌رسد. سرزمین چین پرجمعیت ترین کشور جهان همچنین در حال تصاحب اقتصاد و منابع جهان می‌باشد.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

در ادامه بصورت کامل درباره موضوع چین پرجمعیت ترین کشور جهان با ما همراه شوید:

 • -چین چند نفر جمعیت دارد
 • -۱۰ کشور پر جمعیت جهان
 • -سیاست جدید جمعیتی در چین
 • -پر جمعیت ترین قاره جهان
 • -کم جمعیت ترین قاره جهان
 • -کنترل جمعیت و تنظیم خانواده
 • -واردات انواع کالا از چین با وانیکس

چین چند نفر جمعیت دارد

سرزمین چین، این کشور آسیای شرقی، بیشترین جمعیت حال حاضر بر روی این کره‌ی خاکی را داراست. جمعیت ۱ میلیارد و ۴۴۰ میلیون نفری کشور چین، شامل شهر هنگ‌کنگ و ماکائو نیز می‌شود. ۹۱ ٪ از جمعیت کشور چین از قوم و نژاد هان هستند. در سرزمین چین به میزان ۵۵ یا ۵۶ قومیت شناخته‌ شده موجود است.

چین چند نفر جمعیت دارد
چین چند نفر جمعیت دارد

۱۰ کشور پر جمعیت جهان

 1. جمعیت کشور چین – یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون نفر
 2. جمعیت کشور هند – یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون نفر
 3. جمعیت کشور آمریکا – ۳۳۱ میلیون نفر
 4. جمعیت کشور اندونزی – ۲۷۳ میلیون نفر
 5. جمعیت کشور پاکستان – ۲۲۱ میلیون نفر
 6. جمعیت کشور برزیل – ۲۱۲ میلیون نفر
 7. جمعیت کشور نیجریه – ۲۰۶ میلیون نفر
 8. جمعیت کشور بنگلادش – ۱۶۵ میلیون نفر
 9. جمعیت کشور روسیه – ۱۴۶ میلیون نفر
 10. جمعیت کشور مکزیک – ۱۲۹ میلیون نفر

سیاست جدید جمعیتی در چین

کنترل جمعیت از طریق سیاست ” تک فرزندی” با پیشرفت اقتصادی و شهر نشینی این کشور افزایش جمعیت را نیز بسیار کاهش داده بود. این مسئله با گذر زمان منجر به افزایش میزان سالخوردگی و کاهش سهم جمعیت فعال شد. نظام کشور چین در اوایل سال ۲۰۱۳ قانون مذکور را متحول کرد و اجازه فرزند آوری مجدد را نیز به خانواده‌ها صادر کرد. میزان افزایش جمعیت  کشور چین طی ۱۰ سال اخیر به طور میانگین ​​۵.۳ در هزار بوده است.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

مسئولین کشور چین نتایج سرشماری یک دهه‌ی اخیر را در اواخر سال ۲۰۲۰ را در تاریخ ۱۱ می با مردم و مراجع بین المللی به اشتراک گذاشت. بر اساس آخرین نتیجه سر شماری ۱۰ ساله اخیر کشور چین، جمعیت این سرزمین که در سال ۲۰۱۰ یک میلیارد و ۳۳۹ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۸۶۴ نفر بود، در اوایل سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیارد و ۴۱۲ میلیارد و ۷۷۹ هزار و ۷۲۵ نفر رسیده است. با نگاهی به این اعداد و ارقام مشاهده می‌شود که طی ۱۰ سال اخیر چیزی در حدود جمعیت کل ایران یعنی حدود ۷۲ میلیون نفر یا به عبارتی ۵.۳ در هزار به جمعیت کشور چین اضافه شده است.

سیاست جدید جمعیتی در چین
سیاست جدید جمعیتی در چین

مرکز سیاسی اداره کمیته حزب کمونیست خلق چین در نشست اخیر خود که به ریاست شخص شی‌جین‌پینگ، رئیس دولت این کشور برگزار شد، تلاش برای حمایت “از زوج‌هایی که تمایل دارند فرزند بیشتری ( سوم ) داشته باشند گرفته است. در مصوبه‌ای که پس از این نشست اعلام شد، آمده است: وضعیت جدید “با هدف بهبود ساختار جمعیتی کشور چین، مقابله تاثیر گذار با مشکل سالخوردگی جمعیت و حفظ مزیت های منابع انسانی در کشور انجام گرفته است.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

مسئولین کشور چین برای افزایش میزان زاد و ولد به صورت کاملا رسمی قوانین خود را در مورد داشتن فرزند بیشتر تغییر داده تا بر این اساس به زوج‌ها اجازه دهد که حداکثر ۳ فرزند داشته باشند.

پر جمعیت ترین قاره جهان

آسیا پر جمعیت ترین قاره این کره خاکی است و همچنین گسترده ترین است. ۴.۵ میلیارد نفر از اهالی قاره آسیا امروز ۶۰ ٪ از جمعیت کل جهان را تشکیل می‌دهند. همچنین با حدود ۵۰ میلیون کیلومتر مربع بزرگترین قاره کره زمین است. این کشور به صورت جدائی ناپذیری با اروپا متصل است و منطقه اوراسیا را تشکیل می‌دهد ، ولی به دلایل اعتقادی و فرهنگی و همچنین تاریخی یک قاره جداگانه به حساب می‌آید.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

کم جمعیت ترین قاره جهان

همچنین کم جمعیت ترین قاره دنیا قاره استرالیا می‌باشد که از منظر مساحت هم کوچکترین قاره محسوب می‌شود که میزان مساحت آن نسبت به مابقی قاره‌ها اندکی کمتر می‌باشد. در این قاره چهارده تا کشور مستقل و دوازده قلمروی وابسته برون مرزی وجود دارد که وسیع ترین دولت مستقل این قاره استرالیا نامیده می‌شود. که حدود ۸۶ ٪ از مجموع منطقه را تصرف کرده. پایتخت این کشور کانبرا می‌باشد. لازم به ذکر است که قاره استرالیا با داشتن چند کشور به عنوان یک جزیره بزرگ شناخته می شود.

کنترل جمعیت و تنظیم خانواده

کنترل جمعیت به انجام اعمالی گفته می‌شود که به‌طور کاملا ارادی مقدار زاد و ولد را بصورت چشمگیری کاهش می‌دهد. کنترل تعداد جمعیت معمولا همراه با تنظیم خانواده انجام می‌گیرد. و هدف از آنها، یاری رساندن به والدین است تا از داشتن فرزند ناخواسته جلوگیری کنند و یا فاصله سنی مابین فرزندان را تنظیم کنند. کنترل جمعیت از طریق والدین، باعث کاهش مرگ‌ و میر نوزادان و مادران و جلوگیری از به دنیا آمدن بچه های ناخواسته و کنترل جمعیت از دیدگاه کلان باعث بهبود وضعیت معیشت و آموزش و همچنین برخورداری خانواده‌ها از سطح رفاه معقول مناسب و نیز کنترل صحیح رشد جمعیت و هماهنگی آن با توسعه اجتماعی و اقتصادی می‌شود.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

کنترل جمعیت و تنظیم خانواده
کنترل جمعیت و تنظیم خانواده

از منظر تاریخی، کنترل جمعیت بشر به وسیله محدود سازی میزان زاد و ولد و معمولا با تشویق یا حتی به دستور حکومت ها صورت گرفته است. تا به اکنون، کنترل جمعیت بشر به‌ عنوان یک واکنش به مسائلی مانند سطح بالا یا رو به افزایش پدیده فقر، نگرانی‌های شدید زیست‌ محیطی، دلایل دینی و اعتقادی و جمعیت خارج از نورمال، صورت گرفته است. کشور چین پرجمعیت ترین کشور دنیا دارای قوانین و ضوابط خاصی در ارتباط با کنترل بهتر جمعیت می‌باشد.

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد نیاز خود را از طریق شرکت های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید از طریق شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد علاقه از طریق شرکت وانیکس دارای ضمانت کالا می‌باشد. به این صورت که شما در حین بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می هد.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

کل جمعیت جهان در ابتدای سال ۲۰۲۰ به اندازه ۷ میلیارد و ۷۸۵ میلیون نفر رسیده است. بیشتر این جمعیت در قاره آسیا زندگی می‌کنند و کشور چین بیشترین میزان سهم در افزایش جمعیت جهان را دارد. افزایش فوری جمعیت در این منطقه از اواخر دهه‌ی ۱۹۵۰ شروع شد و درنتیجه پنج کشور از ده کشور پرجمعیت جهان در قاره آسیا قرار دارند. کشور چین پرجمعیت ترین کشور جهان می‌باشد.

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

29 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست