چین از نظر نظامی چندمین کشور جهان است

چین از نظر نظامی چندمین کشور جهان است ؟ ارتش آزادی بخش خلق کشور چین عظیم‌ترین نیروی نظامی دنیا محسوب می‌شود. و دومین بودجه عظیم دفاعی دنیا را شامل می‌شود. ارتش قدرتمند کشور چین یکی از سریع العمل ترین نیروهای به روز شده دنیا و سومین نیروی نظامی دنیا به حساب می آید.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چین از نظر نظامی چندمین کشور جهان است

به گزارش (Global Fire Power) سازمان ویژه رصد نیروهای نظامی دنیا بر اساس آخرین آمار در سال ۲۰۲۱ میلادی و بر اساس شمارش نظامیان در حال خدمت، و نیروهای احتیاط کشور چین، مجموعه نیروهای هوایی و فضایی چین، زمینی و همچنین دریایی و تعداد فرودگاه‌های مورد استفاده نشان می‌دهد که به ترتیب ارتش کشورهای آمریکا، روسیه و چین به ترتیب در رتبه های نخست، دوم و سوم جای گرفته‌اند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

در ادامه این مقاله از وانیکس به موضوع مهم چین از نظر نظامی چندمین کشور جهان است و مسائل مرتبط با آن می‌پدازیم:

  • چشم انداز ارتش چین
  • بودجه دفاعی ارتش کشور چین
  • منافع مهم امنیتی نظامی چین در خاورمیانه
  • واردات انواع کالا از چین با وانیکس

چشم انداز ارتش چین

«شی جین پینگ» رییس دولت چین در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲ هدف اصلی شامل (تکمیل به روز کردن و به اصطلاح آپدیت کردن ارتش تا سال ۲۰۳۵) و تبدیل ارتش چین به یک قدرت شکست ناپذیر با زیر ساخت نا محدود تا سال ۲۰۴۹ میلادی را تعریف کرد. مقامات پنتاگون در گزارش خود افزودند که: مطمئن نیست دقیقا “کلاس جهانی” در عمل تحقق یابد ولی مطمئن است که  کشور چین قدرت نظامی خود را نشان نمی دهد اما برای پیشرفت سیاست خارجی حزب خود از دیدگاه‌های نظم بین المللی آن را مورد تقویت قرار می‌دهد.

قسمتی از ایجاد نفوذ جهانی، کشور چین را قادر به پشتیبانی از نیروهای نظامی خود دور از مرزهای خود می کند. کشور چین در حال حاضر دارای یک منطقه نظامی در کشور جیبوتی و همچنین پروژه های زیربنایی مختلف غیر نظامی در منطقه اقیانوس هند است.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

مقامات پنتاگون ادعا می‌کنند که کشور چین احتمالا امکانات تدارکات نظامی اضافی در کشور میانمار، تایلند، سنگاپور، اندونزی، پاکستان، سریلانکا، امارات‌متحده‌عربی، کنیا، سیشل، تانزانیا، آنگولا و تاجیکستان را مورد بررسی قرار داده است. ولی متخصصان تردید دارند که اکثر این کشورها به خصوص کشورهایی مانند سنگاپور، اندونزی و میانمار مایل به مستقر شدن نیروهای نظامیه چینی باشند.

چشم انداز ارتش چین
چشم انداز ارتش چین

لازم به ذکر است که کشورهایی که تصمیم به رشد فزاینده اقتصادی خود در دنیا دارند باید علاوه بر تقویت قوای اقتصادی و سیاسی خود قطعا و حتما به تقویت نیروهای نظامی خود بپردازند. چرا که کشورهایی برنده این رقابت هستند که به سرمایه داران بزرگ در دنیا القا کنند که این کشور هیچگاه مورد حمله و برهم خوردن نظام اقتصادیه آن کشور نمی‌شود. کافیست فقط نگاهی سطحی به دنیا انداخت و فهمید که کشورهای تاثیرگذار در اقتصاد دنیا از نیروی قدرتمند نظامی برخوردارند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

با توجه به اتفاقات و مرور تاریخ، ارتباط دیپلماتیک و صلح طلبانه در مواقع حساس هیچگونه سنگر محکمی برای آن کشور تشکیل نمی‌دهد. حتی در مواردی شاهد آن بودیم که برخی کشورها برای حفظ امنیت و ثبات اقتصادی خود از کشورهایی که دارای قدرت نظامی هستند کمک می‌خواهند و برای این کمک تاوان گزافی پرداخت می‌کنند. بر این اساس و گفته های فوق پیشرفت نظامی جزو موضوعات مهم و حائز اهمیت برای قدرت‌هایی مانند چین می‌باشد. به طور خلاصه باید گفت که، اقتصاد چین مدیون ارتش قدرتمندش است.

بودجه دفاعی ارتش کشور چین

منابع اختصاص یافته به امور دفاعی و متوسط ‌هزینه‌های سالانه ارتش کشور چین حدود ۱۷۸ میلیارد دلار آمریکا می‌باشد. که فقط ۱.۵ ٪ از تولید ناخالص داخلی کشور چین است. تصور بر آن است که کشور چین برای پیشرفت و افزایش قدرت نظامی خود عجله‌ای نداشته باشد. کشور چین فاصله زیادی تا تبدیل شدن به سکوی دوم قدرت برتر نظامی دنیا یعنی پشت سر گذاشتن کشور روسیه دارد، ولی فقط ۱/۳ کشور آمریکا در مسئله نیروهای مسلح و نظامی خود هزینه می‌کند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

منابع مالی مختص به موضوع دفاعی کشور چین در سال ۲۰۲۱ با حفظ سعود رشد مناسب ​​و ثابت، نسبت به سال ۲۰۲۰ میلادی، ۶.۸ ٪ افزایش یافت بصورتی که آقای وو چیان مسئول روابط عمومی وزارت دفاع کشور چین بیان کرده است منابع مالی نظامی در سال ۲۰۲۱ میلادی به طور کل در زمینه‌های اجرای پروژه‌های بسیار مهم بر اساس چهاردهمین برنامه ۵ ساله ارتش چین؛ سرعت بخشیدن در به روز رسانی تسلیحات نظامی؛ سرعت بخشیدن در تغییر روش فنون نظامی و ایجاد ساختار پرورش استعدادهای خاص نظامی و در آخر بهینه کردن رفاه زندگی و درآمد نیرو های مسلح و افسران و به ترتیب سلسله مراتب نظامی به کار گرفته خواهد شد.

بودجه دفاعی ارتش کشور چین
بودجه دفاعی ارتش کشور چین

بر اساس گفته های فوق میتوان نتیجه گرفت که مقامات و رهبران چین با سرمایه گذاری تدریجی در بحث پیشرفت نظامی و بهینه سازی تسلیحات عجله‌ای ندارند و ترجیح می‌دهند این پیشرفت را بصورت پله‌ای و حساب شده طی کنند. زیرا افزایش بودجه های نظامی بصورت تساعدی و هیجانی می‌تواند اثرات سوء به همراه داشته باشد. زیرا رقبای خود را حساس و وارد یک مسابقه تسلیحاتی و بی ثبات کردن دنیا قرار می‌دهد.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

منافع مهم امنیتی نظامی چین در خاورمیانه

واکنش در مقابل رویکرد آمریکایی در خاورمیانه : در خاورمیانه دوران جدید و نوین رقابت شروع شده و تکان های سیاسی و نظامی در حوزه انرژی و قدرت های نظامی سده گذشته کم کم بیدار می‌شود. از قبیل تکان‌ها می‌توان به نقش استرالیا، قدرت گیری آسه آن، تصمیمات سیاسی چین، فعالیت‌های سیاسی و نظامی کشور کره شمالی، میل جدید و مجدد کشور ژاپن به نظامی‌گری و تصمیمات جدید مجلس سنای ژاپن (رأی به تحولات گسترده دکترین نظامی در این سرزمین)، اصلاحات فوری و جدید ارتش کشور ژاپن، تحریک‌ هند به وسیله ایالات متحده آمریکا در برابر کشور چین و… همه و همه نشانگر وضعیت خاص منطقه خاورمیانه در آسیا است. به این صورت است که کشورهایی مانند ایالات متحده همواره در حال این سوال که ( چین از نظر نظامی چندمین کشور جهان است ) می‌باشند تا در مقابله با این موضوع همیشه هوشیار باشند.

منافع مهم امنیتی نظامی چین در خاورمیانه
منافع مهم امنیتی نظامی چین در خاورمیانه

در این میان از آغاز بحران های اقتصادی در سال ۲۰۰۸ مسائل جدیدی در روابط کشور چین و ایالات متحده امریکا نقش بست و بی تردید مهار یا بالانس قدرت روزافزون چین یکی از اصلی‌ترین اهداف این مسائل است. در حقیقت استمرار و حفظ و تداوم پیدا کردن برنامه ریزی ها و هم پیمانی ایالات متحده آمریکا به عنوان یک قدرت قدیمی جهانی با ایجاد نظم نظامی – سیاسی و چگونگی سرشاخ شدن با تهدیدهای آینده مانند کشور چین برای بالا نگه داشتن برتری نظامی در قاره آسیا و حوزه اقیانوسیه دلیل شده است تا قدرت و ابتکار کشور چین برای بی‌ تاثیر کردن همگرایی و همکاری نظامی امریکا و متحدان قدیمی و همیشگی او، افزایش همکاری دفاعی ایالات متحده و کشور ژاپن به سطوح بین المللی، دفاع و زیر نظر گرفتن جزایر در دریای خاور چین، تضمین آزادی کشتی‌ها در آب‌های چین جنوبی، افزایش همکاری ۲ طرفه به موضوعات نظامی سایبری و فضایی، فراهم آوردن لجستیک برای نیروهای ایالات متحده آمریکا در زمان بروز بحران قسمتی از این امر است.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

با توجه به صحبت های بیان شده در فوق باید گفت تاجران و بازرگانان برای تجارت کشوری را در نظر میگیرند که دارای ثبات امنیت اقتصادی باشد. یکی از کشورهای دارای این امنیت سرزمین پهناور چین می‌باشد. شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد نیاز خود را از طریق شرکت های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید از طریق شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد علاقه از طریق شرکت وانیکس دارای ضمانت کالا می‌باشد. به این صورت که شما در حین بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

واردات انواع کالا از چین با وانیکس
واردات انواع کالا از چین با وانیکس

پس از رسیدن کالا شما به ایران و دریافت آن از شرکت وانیکس، چک ضمانت را تحویل شرکت دهید. همین حالا از این فرصت کم نظیر استفاده کنید و بیزینس خود را گسترش دهید. حاشیه سود حاصل از واردات به قدری است که زندگی شما را از نظر اقتصادی پیشرفت چشم گیری خواهد داد.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می هد.

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

25 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست