چرا چینی ها غذای زنده می خورند

چرا چینی ها غذای زنده می خورند ؟ در بعضی از دین ها خوردن قسمتی از عضو حیوانی که هنوز جان دارد، امکانپذیر نیست. ولی در مقابل خوردن حیوانات و حشرات زنده در جنوب شرق قاره آسیا در حال گسترش روز افزون می‌باشد. همه ما بر آن واقفیم که عادات غذایی مردمان سرزمین چین با ما و حتی کل دنیا خیلی خیلی تفاوت دارد. عادات بسیار عجیبی مانند زنده خواری در میان مردم چین یک امر متداول و کاملا عادی به شمار می‌آید. امکان دارد برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چینی ها چه جور حیواناتی را زنده زنده می‌خورند و بطور کل چرا چینی ها غذای زنده دوست دارند؟

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

چرا چینی ها غذای زنده می خورند

مغز شانپانزه و میمون، انواع ماهی‌های خام، نوزاد تازه متولد شده‌ی موش، الاغ و انواع خزندگان مانند مار و دیگر موجوداتی که ممکن است حتی به ذهنتان خطور هم نکند که قابل خوردن هستند. ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید چون هوش از سرتان می‌برد! در ادامه این مطلب از وانیکس به پاسخ سوال چرا چینی ها غذای زنده می خورند می‌پردازیم.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

در ادامه با این مقاله از وانیکس به موضوعات ذیل می‌پردازیم.

 • چرا چینی ها همه چیز می خورند
 • همه چیز خواری چینی ها
 • تعدادی از غذاهای عجیب ولی پر طرفدار در چین
 • غذا‌های چینی حتما باید تازه باشند
 • تمام مواد غذایی به اندازه مناسب چاپستیک خرد می‌شوند
 • تاریخچه همه چیز خواری در کشور چین
 • واردات انواع کالا از چین با وانیکس

چرا چینی ها همه چیز می خورند

کشور چین در حدود ۱.۵ میلیارد نفر تراکم جمعیت دارد و با چنین جمعیت فراوانی نمیتوان انتظار داشت کـه همه افراد عادت غذایی شبیه به همی داشته باشند. بهمین خاطر اسـت کـه نمیتوان گفت تمام مردم چین غذاهای عجیب یا مشابهی میخورند. دلیل اینکـه بنظر میرسد مردم چین هر چیزی را می‌خورند پایه و اساس در فرهنگ و تاریخ این سرزمین دارد. یکی از دلایل اصلی اینکـه مردم چین هر چیزی را می‌خورند جمعیت بسیار زیاد این کشور می‌باشد.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

چرا چینی ها همه چیز می خورند
چرا چینی ها همه چیز می خورند

به خاطر جمعیت زیاد تأمین غذای تمام این افراد کار بسیار مشکلی اسـت. کشور چین در قرن‌های اخیر قربانی قحطی‌های وجشتناکی بوده اسـت که در ادامه بصورت کامل توضیح خواهیم داد و بهمین خاطر اسـت کـه بسیاری می‌گویند مردم چین خودشان را با شرایط آن زمان وقف داده‌اند و یاد گرفته‌اند کـه هر جنبده‌ای را که حرکت می‌کند یا آن‌ها را زنده نگه می‌دارد به عنوان غذا بخورند.

همه چیز خواری چینی ها

روش زنده خواری در کشور چین و همچنین مصرف غذاهای غیر معقول شاید برای ما اعجاب انگیز باشد اما برای یک فرد چینی کاملا عادیست. خیلی از افراد چینی در کودکی این تجربه عجیب را کسب کرده‌اند. البته گاهی اوقات آنهایی که با تور تایلند به این سرزمین سفر می‌کنند هم، شاهد غذاهای نا معقول و منزجر کننده در این پهنه جغرافیایی می‌شوند.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

تعدادی از غذاهای عجیب ولی پر طرفدار در چین

 • صدف خام خوراکی

 • میگوهای زنده ناهشیار

 • ماهی بصورت زنده و مرده

 • الاغ زنده و تازه

 • مغز میمون زنده به‌ صورت خام

 • نوزاد تازه متولد شده موش

 • جنین زنده بچه اردک

 • ساشیمی قورباغه

 • اختاپوس زنده و خام

زنده سرو کردن غذا در چین به دلیل ثابت کردن سرآشپز به مشتریان است که بگوید غذاها بسیار تازه هستند.

تعدادی از غذاهای عجیب ولی پر طرفدار در چین
تعدادی از غذاهای عجیب ولی پر طرفدار در چین

غذا‌های چینی حتما باید تازه باشند

یکی از مطالب جالب غذای مردم چین تازه بودن آن اسـت. در گرداگرد کشور چین و حدودا در هر خیابان و محله‌ای، یکی دو تا مغازه وجود دارد کـه جانورهای نامتداول و ماهی و … رابه صورت زنده برای مشتری هایش سرو می‌کند؛ بر این اساس مردم چین برای تهیه غذای روزانه خود تقریبا هر روز از این مغازه ها خرید می‌کنند و بـه هیچ عنوان از غذا‌های کنسروی یا یخ زده تغذیه نمی‌کنند. اللخصوص سبزیجاتی کـه در غذا استفاده می‌شود حتما و حتما باید تازه خریداری و سرو شود.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

در حقیقت، بر اساس طب سنتی کشور چین و مردمانش، هر غذا باید در فصلش خودش خورده و مورد استفاده قرار بگیرد تا با مقدار بیش از اندازه یین (هوا یا مزاج سرد) یا یانگ (هوا یا طبع گرم)، خشکی یا رطوبت مقابله کند. بطور مثال در فصل زمستان چینی ها حجم بسیار زیادی از ترب سفید «حاوی مقادیر زیادی یانگ» مورد استفاده قرار می دهند تا با سرمای زیاد هوا مقابله کنند.

تمام مواد غذایی به اندازه مناسب چاپستیک خرد می‌شوند

حتما می‌دانید کـه مردم چین برای غذا خوردن از قاشق و چنگال و یا چاقو استفاده نمی‌کنند و با استفاده از چوب‌هایی بنام چاپستیک غذا را سرو می‌کنند. به همین خاطر در زمان پخت غذا‌ها بـه این نکته خیل خیلی توجه خاصی می‌شود و تمامیه مواد غذایی، گوشت و سبزیجات بـه مقداری خرد می‌شوند کـه بـه آسانی با ابزار چاپستیک بتوان آن‌ها را برداشت و در داخلی دهان گذاشت.

تمام مواد غذایی به اندازه مناسب چاپستیک خرد می‌شوند
تمام مواد غذایی به اندازه مناسب چاپستیک خرد می‌شوند

یکی دیگر از موضوعات جالب غذای مردم چین مصرف بالای چاپستیک در کشور چین اسـت. هر کدام از مردم چین بطور میانگین ماهانه ۲ یا ۳ جفت چاپستیک مورد استفاده قرار می دهد. کـه با توجه بـه جمعیت ۱٫۴ میلیاردی کشور چین بـه رقم اعجاب انگیزی دست پیدا می‌کنیم !…. البته دولت کشور چین اخیرا مالیاتی برای خرید و تهیه چاپستیک وضع کرده تا مصرف بیش از اندازه چاپستیک را کاهش بدهد. سالانه مقدار بسیار زیادی درخت جهت درست کردن این ابزار غذا خوری برای مردم چین قطع می شود. که این موضوع می‌تواند زنگ خطری هم برای خودشان و در مجموع برای کره زمین داشته باشد.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

تاریخچه همه چیز خواری در کشور چین

تاریخچه همه چیز خواری در چین برمی‌گردد به ۱۵۰ سال پیش که کشور چین با کشور ژاپن وارد جنگی سخت می‌شود. در این جنگ چینی‌ها به شدت از نظر تسلیحات نظامی ضعیف بودند و در نهایت منجر به شکست آنها شد. بعد از شکست چینی ها در مقابل کشور ژاپن سربازان ژاپنی از مردم چین بصورت برده برای راهبرد هدفهای خود استفاده می‌کردند و مقدار بسیار زیادی از مردم چین را هم قتل عام کردند. عده‌ای از مردم که باقی مانده بودند به بردگی گرفته شده بودند. و تمامیه منابع غذاییشون توسط ارتش ژاپن چپاول شده بود.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

مردم چین به ناچار برای تکه نانی کوچک و یا یک عدد سیب زمینی در روز برای کل افراد خانواده خود تن به سخت ترین و طاقت فرسا ترین کارها برای ژاپنی ها زدند. بطور مثال به ازای ۱۰ ساعت کار در انواع معدن ها بدون حتی کوچکترین استراحت یک عدد سیب زمینی برای خود و کل افراد خانواده می‌گرفتند. کارگری برای نظامیان ژاپنی و از این قبیل کارهای غیر انسانی. اوضاع به قدری سخت شد که مردم از فرط گرسنگی رو به خوردن حشرات و یا خردن حیوانات نامتعارف آوردند. کشور چین مانند هند کشور ادویه ها بود و به ناچار برای خوشمزه کردن گوشت این حیوانات و یا حشرات از انواع ادویه ها استفاده می‌کردند.

تاریخچه همه چیز خواری در کشور چین
تاریخچه همه چیز خواری در کشور چین

این موضوع کم کم به یک عادت غذایی در میان چینی ها درآمد. و امروزه شاهده آن هستیم که عده زیادی از چینی ها از انواع حیوانات عجیب غریب برای سیر کردن خود استفاده می‌کنند. خوردن غورباقه-مورچه خوار-خفاش-مار-میمون-اسب-الاغ-سگ و گربه به یک عادت عادی در میان بسیاری از مردم چین درآمده. و آنها از زمان کودکی با خوردن این غذاها بزرگ می‌شوند. حالا میفهمید که چرا چینی ها غذای زنده می خورند و یا از حیوانات عجیب تغذیه می‌کنند.

موضوع آنجایی جالب و دردناک می‌شود که در سال ۲۰۱۹ دنیا شاهد یک پندمی خطرناک به نام کوید۱۹ شدند و این بیماری جان بسیاری را در سرتاسر جهان گرفت. این موضوع از آنجایی شروع شد که مردم چین طبق روال همیشگی با خوردن خفاش به این بیماری مبتلا شدند. و از آنجایی که قدرت سرایت در این بیماری به شدت زیاد بود در مدت زمان اندکی در تمامیه دنیا پخش شد و یک فاجعه انسانی را رقم زد. از آن پس مردم دنیا خشم زیادی نسبت به مردم چین پیدا کرده‌اند و شیوه غذا خوردن آنها را عامل این موضوع می‌دانند.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

از طرفی باید جمعیت بالای این کشور را در نظر گرفت. مردم چین با این جمعیت نمی‌توانند خود را با برنج و نان و گوشت حیواناتی مانند گاو گوسفند سیر کنند. دولت کنونی چین باید برنامه جدی برای کنترل جمعیت این کشور در نظر بگیرد و پس از آن به فکر تغییر برنامه غذایی مردمش شود.

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد نیاز خود را از طریق شرکت‌های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید از طریق شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد علاقه از طریق شرکت وانیکس دارای ضمانت کالا می‌باشد. به این صورت که شما در حین بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی شهریار سازان سرمستان با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می هد.

کل جمعیت جهان در ابتدای سال ۲۰۲۰ به اندازه ۷ میلیارد و ۷۸۵ میلیون نفر رسیده است. بیشتر این جمعیت در قاره آسیا زندگی می‌کنند و کشور چین بیشترین میزان سهم در افزایش جمعیت جهان را دارد. افزایش فوری جمعیت در این منطقه از اواخر دهه‌ی ۱۹۵۰ شروع شد و درنتیجه پنج کشور از ده کشور پرجمعیت جهان در قاره آسیا قرار دارند. کشور چین پرجمعیت ترین کشور جهان می‌باشد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

70 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست