همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

واردات کاغذ از چین و دبی با وانیکس

واردات کاغذ از چین و دبی را می‌توان تجارتی ایده‌آل برای سرمایه گذاری و کسب سود دانست. کاغذ یکی از پرمصرف‌ترین کالاهای وارداتی است که می‌تواند در مدت زمان اندک سود بالایی برای شما رقم بزند. ماده اولیه کاغذ از سلولز است. سلولز مورد نیاز برای تهیه کاغذ از چوب درختان و ساقه کتان، شاهدانه و پنبه تامین می‌شود. در سال‌های اخیر به منظور جلوگیری از قطع بی‌رویه درختان و کاهش منابع طبیعی، واردات کاغذ مورد توجه و حمایت خاص دولت قرار گرفته است. واردات کاغذ در اغلب کشورها به علت کمبود مواد اولیه و یا نداشتن دانش فنی مورد نیاز انجام می‌شود. آمارها نشان می‌دهد که در کشور ایران سالیانه به ۳۸۰ هزار تن کاغذ احتیاج داریم؛ کمتر از نیمی از این میزان توسط کارخانه‌های داخل کشور تولید شده و مابقی از واردات کشورهای دیگر تامین می‌شود.

 

 

کدام کاغذ برای واردات مناسب‌تر است؟

کاغذها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و از لحاظ ضخامت، ابعاد، جنس، رنگ و کیفیت بسیار متنوع هستند. هر کدام از انواع کاغذها کاربرد خاص خودش را دارد و به منظور همان کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به چهار دسته از انواع کاغذهای وارداتی اشاره می‌کنیم:

 • کاغذ سل پرینت: کاغذهای سل پرینت با انعطاف بالا و تجدیدپذیر بودن کاغذی مناسب برای کاربردهای مختلف هستند. این کاغذها از چوب درختان جنگلی ساخته می‌شوند و برای محیط زیست ضرر ندارند.
 • کاغذهای پیپروان: استحکام بالا و جنس مرغوب الیاف این کالاها سبب شده که کاغذهای پیپروان برای چاپ‌های رنگی و با کیفیت بالا مورد استفاده قرار بگیرد. پیپروان‌ها با بسته‌بندی آبی در پرینت‌های دورو و پیپروان‌ها با بسته‌بندی قرمز در چاپ‌های رنگی کاربرد دارند.
 • کاغذهای دبل آ: کاغذهای دبل آ به صورت تخصصی برای دستگاه‌های پرینتر دورو و ماشین‌های چاپ دیجیتال استفاده می‌شود. کاغذهای دبل آ از پرفروش‌ترین کاغذها در بازار ایران است. کیفیت این جنس سبب شده که در زمینه‌های گوناگونی مانند کپی‌برداری، آثار گرافیکی، خبرنامه‌ها، مکاتبات، کاتالوگ‌های تبلیغاتی و یادداشت‌های روزانه مورد استفاده قرار بگیرد. به علت کاربرد بالا و کیفیت مرغوب کاغذهای دبل آ، بازار فروش این کالا از رونق خوبی برخوردار است و واردات آن می‌تواند سودآوری بالایی داشته باشد.
 • کاغذهای کپی مکس: کاغذهای کپی مکس در دستگاه‌های کپی، فکس و پرینترهای لیزری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از کاغذها از الیافی با مقاومت بالا ساخته شده و به میزان زیادی از کشورهای دیگر وارد می‌شود.

رقابت در بازار واردات کاغذ چقدر است؟

رقابت در بازار واردات کاغذ چقدر است؟
رقابت در بازار واردات کاغذ چقدر است؟

مصرف زیاد، تنوع بالا، فروش خوب و سودآوری کلان انواع کاغذ بازرگانان زیادی را به این عرصه کشانده است. هر ساله تاجران زیادی به منظور واردات کاغذ به کشورهای چین، اندونزی، هند و روسیه سفر می‌کنند. بسیاری از بازرگانان ایرانی نیز سال‌هاست که در زمینه واردات کاغذ فعالیت می‌کنند و توانسته‌اند به سود هنگفتی برسند. با توجه به تقاضای بالا این کالا در کشورها و کاربرد آن در امور مختلف، واردات این کالا پیشنهادی سودآور برای همه واردکنندگان است. اگر شما هم قوانین تجارت این کالا را بدانید و با مراحل واردات آن آشنا باشید، در این زمینه موفق خواهید بود.

 

 

چگونه می‌توانیم هزینه‌های واردات کاغذ را کاهش دهیم؟

ترخیص کاغذ آ چهار، نیاز به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ندارد و جزو کالاهایی می‌باشد که سود بازرگانی آن دوبرابر است.

 • سود بازرگانی مبلغی است که به ازای ارزش کالاهای وارداتی از صاحب کالا اخذ می‌شود.

نحوه خرید کاغذ می‌تواند به دو صورت باشد:

 • برش خورده و دارای بسته‌بندی.

اگر کاغذ خود را به این روش وارد کنید، باید تعرفه گمرکی بالاتری بپردازید و هزینه اولیه شما بالاتر خواهد رفت.

 • به صورت رولی و شیت.

تعدادی از بازرگانان کاغذ ورودی خود را به شکل رولی وارد می‌کننن. اگر کاغذتان را به صورت نیمه برش خورده و رولی تحویل بگیرید تعرفه گمرکی کاهش یافته و سود نهایی بیشتری عایدتان می‌شود.

 

 

مراحل واردات کاغذ

 1. انتخاب محصول

شما برای گزینش محصول باید بازار خرید و فروش آن کالا را به خوبی بررسی کنید و چشم‌انداز فروش محصول مورد نظر را در ماه‌های آینده بسنجید. اگر فردی تازه‌ کار درعرصه تجارت هستید، افراد باسابقه در زمینه فروش محصول انتخابی را بیابید و از آنها مشورت بگیرید. انتخاب کالای درست و عرضه آن در زمان مناسب تاثیر به سزایی در میزان سودآوری شما دارد. برای واردات کاغذ مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. اخذ کارت بازرگانی
مراحل واردات کاغذ
مراحل واردات کاغذ

پس از تصمیم‌گیری نهایی برای واردات محصول باید کارت بازرگانی دریافت کنید. کارت بازرگانی، مجوزی است که به بازرگانان اجازه ورود و خروج کالاها را می‌دهد. برای اخذ کارت بازرگانی شروطی لازم است:

الف) داشتن فضای فیزیکی مستقل از محل سکونت

 ب) داشتن حداقل ۲۰ سال سن

ج) گواهی عدم سوء پیشینه

د) دارا بودن مدرک تحصیلی، حداقل مدرک دیپلم متوسطه

 1. یافتن فروشنده معتبر

بعد از اینکه کالای خود را انتخاب کردید و کارت بازرگانی را دریافت کردید، نوبت به یافتن فروشنده معتبر می‌رسد. برای کسب اطمینان از اعتبار فروشنده حقیقی یا حقوقی می‌توانید از دو راه اقدام کنید:

 • پرداخت مبلغی به نمایندگان ایرانی مقیم در کشور مورد نظر
 • این نمایندگان با دریافت مبلغی به عنوان دستمزد، تمامی اطلاعات از جمله گردش مالی سالیانه شرکت، تعداد نیروی کار، سابقه تجاری و موارد مشابه را ترجمه و برای شما ارسال می‌کنند.
 • همکاری با شرکت‌های بازرگانی
 • طی همکاری با شرکت‌های بازرگانی می‌توانید از اعتبار فروشنده اطمینان حاصل کرده و پس از آن برای خرید کالا اقدام کنید. شرکت‌های بازرگانی مانند معتبر با داشتن کارشناسان مجرب و سابقه بالا در زمینه واردات کالا می‌توانند فروشنده‌های معتبر را شناسایی و آن‌ها به شما معرفی کنند.

پس از حصول اطمینان از اعتبار فروشنده می‌توانید از ایشان درخواست ارسال پروفرما کنید. در پروفرما مواردی از قبیل نام خریدار و فروشنده، قیمت محصول، اطلاعات کالا، روش پرداخت مبلغ و محل تحویل کالا درج می‌شود.

 1. ارسال مبلغ

در پروفرما مبلغ نهایی کالا نوشته می‌شود، شما می‌توانید با روش‌های گوناگونی این مبلغ را پرداخت کنید. برای مثال با:

 • پرداخت با سیستم الکترونیکی پی‌پال
 • استفاده از سیستم میان بانکی سوییفت
 • حواله ارز با سیستم مانی گرام
 • ارسال از طریق مراکز اسکریل
 1. ‌پرداخت حقوق گمرکی و ترخیص کالا

بعد از ورود کالاها به انبار گمرک، ارزش‌ و تعرفه کالاها در اظهارنامه ثبت می‌شود و شما ملزم به پرداخت این مبلغ هستید؛ در غیر این صورت اجازه ترخیص کالا از گمرک به شما داده نخواهد شد. پس از ارائه اسناد و مدارک معتبر و پرداخت مبالغ تععین شده به گمرک، می‌توانید کالاهای خود را ترخیص کنید. نه تنها برای واردات کاغذ بلکه برای هر کالای دیگری از طریق گمرک باید این مراحل را در نظر بگیرید.

 1. حمل و نقل

برای حمل و نقل کالا روش‌های زیادی وجود دارد. باید با بررسی جوانب و مزایای هر روش، شیوه‌ی حمل و نقل محموله‌تان را انتخاب کنید. مثلا برای واردات محصول از چین روش‌های ریلی، زمینی، هوایی وجود دارد؛ روش هوایی محصول را با سرعت بیشتری به دستتان می‌رساند اما هزینه‌ها را به شدت بالا می‌برد.

 همچنین می‌توانید به صورت حضوری و در همان گمرک با یکی از رانندگان باربری به توافق برسید یا در حین خرید با اینکوترمز قرارداد ببندید. پیشنهاد می‌کنیم که برای کاهش ریسک‌های احتمالی و هزینه‌ها، پیش از ترخیص کالا روش حمل و نقل را مشخص کنید؛ برای اینکار می‌توانید با یکی از سازمان‌های حمل و نقل محصول نیز به توافق برسید. واردات کاغذ می‌تواند برای انتشاراتی ها و تولید دفتر و کتاب نیز استفاده شود. مگر اینکه کتاب به صورت الکترونیکی باشد که در این صورت نیازی به کاغذ ندارد. امروزه با پیشرفت علم بسیاری از کتاب‌های فیزیکی و کاغذی تبدیل به کتاب‌های الکترونیکی و کتاب های سه بعدی شده اند مانند کتاب‌های سایت میتراکانا. در این سایت تمامی کتاب ها به صورت دیجیتال و سه بعدی هستند.

واردات کاغذ با وانیکس

واردات کاغذ با وانیکس
واردات کاغذ با وانیکس

واردات انواع کاغذ از مقاصد تجاری گوناگون، ایده‌ای عالی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود است. اگر در زمینه واردات کاغذ اطلاعات کافی ندارید اصلا نگران نباشید؛ همکاری با شرکت‌های بازرگانی می‌تواند پیشنهادی هوشمندانه برای واردات شما باشد. شرکت‌های وارداتی مانند وانیکس با کادر مجرب و سابقه بالا در واردات انواع محصولات کمک بسیاری به تجارت شما می‌کند.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

1 دیدگاه برای “واردات کاغذ از چین و دبی با وانیکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *