واردات نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی با وانیکس

حال چرا واردات نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی؟ چون این دو منطقه جزو مناطقی هستند که رابطه تجاری خوبی با ایران دارند؛ زیرا واردات از آن‌ها می‌تواند علاوه بر سوددهی زیاد، آسان است. در بخش‌های بعدی موارد بیشتری را در رابطه با واردات این محصول و همچنین مراحل آن بیان کرده‌ایم. اگر قصد سودآوری و پیشرفت در تجارت دارید، تا پایان این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

 

 

مراحل واردات نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی به ایران

به دلیل حساسیت‌های موجود برای واردات کالا به کشور، قوانین و ضوابطی برای این کار وضع شده است که تجار ملزم به آشنایی با آنان هستند. در واقع آشنایی با قوانین، یکی از مراحل واردات نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی است و برای به پایان رساندن آن، تجار باید با سایر مراحل نیز آشنا باشند. به‌طور کلی مراحل واردات عبارت‌اند از:

  • بازاریابی داخلی

در این مرحله تجار باید نسبت به شناخت نیازهای بازار داخلی اقدام کنند. اینکه چه نوع برندی خواهان زیادی دارد؟ با کدام ویژگی‌ها؟ بازار و مشتریان هدف محصول کدام‌ها هستند؟ از جمله مواردی به شمار می‌روند که فرد باید در این مرحله پاسخ آنان را بیابد.

مراحل واردات نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی به ایران

پس از اینکه پاسخ سؤالات مطرح شده در فوق را یافتید باید با توجه به نوع کالای وارداتی، در مناطق مدنظر خود به دنبال تأمین‌کنندگان آن باشید. در یافتن تأمین‌کنندگان لازم است که به اعتبار، محل دفتر، مشتریان و مدت سابقه او دقت شود تا پس از نهایی کردن قرارداد مشکلی به وجود نیاید.

 

 

  • مذاکره با تأمین‌کنندگان مختلف و انتخاب یکی از آنان

در این مرحله پس از مذاکره با فروشندگان و اطلاع از شرایط آنان برای فروش محصول، شما به عنوان واردکننده باید فروشنده‌ای را برای معامله برگزینید که محصولات اصل و با کیفیت را با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رساند.

  • درخواست پیش‌برگ خرید

پیش‌برگ خرید، سندی حاوی تمامی اطلاعات کالا است که تائید آن از سوی خریدار، به معنی موافقت او با شرایط و نهایی شدن قرارداد است. دقت کنید که در خواندن اطلاعات پیش‌برگ خرید هرگز نباید عجله شود زیرا در صورت تائید آن راه بازگشتی وجود ندارد.

  • ثبت سفارش کالا

پس از اینکه پیش‌برگ خرید را دریافت کردید، باید اطلاعات آن را در سامانه ثبت سفارش کالا وارد کنید تا از سوی کارشناسان ذی‌ربط بررسی شده و در صورت نداشتن ممنوعیت و محدودیتی برای واردات آن، مجوز واردات نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی صادر شود.

  • انجام تشریفات مربوط به ارسال کالا و اخذ مجوزهای موردنیاز برای ترخیص از گمرک

 انجام این مراحل به خاطر حساسیتی که دارند باید بیشتر مورد بحث قرار بگیرند؛ از همین رو در بخش‌ها جداگانه به تعریف آنان پرداخته‌ایم.

 

 

خرید عمده نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی

 خرید عمده نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی در واردات این محصول بسیار دیده می‌شود؛ زیرا به دلیل دور بودن این مناطق از ایران اغلب تجار ترجیح می‌دهند که حجم انبوهی از کالاها را در یک‌بار وارد کنند.

خرید به این شیوه باعث می‌شود که در وقت و هزینه‌های تاجر بسیار صرفه‌جویی شود. همچنین شاید بارها دیده‌اید که در خریدهای عمده، فروشندگان تخفیفات بیشتری می‌دهند. در واردات، حتی کوچک‌ترین تخفیفات می‌توانند در هزینه نهایی کالا و سود تأثیر بسیار داشته باشند..

خرید عمده نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی

خرید نوار تیپ گلخانه ای از چین

خرید نوار تیپ گلخانه ای از چین بیشتر به این دلیل بین تجار رواج دارد که در این منطقه قیمت محصولات در مقایسه با سایر مناطق کم‌تر است. در واردات نیز به دلیل خرید عمده کالاها، پایین بودن قیمت واحد آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باعث سودآوری زیاد واردکننده می‌شود.

حال شاید سؤال شما این باشد که چرا قیمت تیپ گلخانه‌ای در چین کم است؟ آیا این مسئله مربوط به کیفیت بد کالاها است؟ در پاسخ باید بگوییم خیر؛ کیفیت کالاهای تولید شده در چین به دلیل به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در تولید آن‌ها، هیچ ایرادی ندارد. دلیل کم بودن قیمت، دستمزد کم کارگران در چین هست که دلیل آن زیاد بودن نیروی کار در این منطقه است.

خرید نوار تیپ گلخانه ای از دبی

به دلیل راه داشتن دبی به بازارهای جهانی، تجار می‌توانند همه نوع کالایی را در بازار‌های این منطقه پیدا کنند. از کالاهای استوک گرفته تا کالاهای نو. پس خرید نوار تیپ گلخانه ای از دبی می‌توانید برای تجار ایرانی گزینه مناسبی باشد.

چون هم می‌توانند انواع کالاها را یافت کنند و هم به دلیل نزدیک بودن این منطقه به ایران، تجار می‌توانند کالاهای خریداری شده را در مدت زمان کمتری به ایران ارسال کنند. گفتنی است که هزینه‌های حمل‌ونقل نیز در خرید و واردات از دبی به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد.

 

 

حمل و نقل نوار تیپ گلخانه ای در واردات از چین و دبی

جهت حمل‌ونقل نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی به ایران، باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت شود. از جمله این هزینه‌ها عبارت‌اند: هزینه‌های بیمه، هزینه عوارض گمرکی، عوارض وزارت راه و شهرداری، هزینه‌های انبارداری و تعرفه‌های گمرکی.

همچنین شایان ذکر است که برای حمل بار، واردکنندگان باید با یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی معتبر قرارداد ببندند تا همه هماهنگی‌های مربوطه را کارگزاران آن شرکت انجام دهند.

ناگفته نماند که یکی از محبوب‌ترین روش‌های حمل‌ونقلی از چین و دبی به ایران، حمل‌ونقل هوایی به شمار می‌رود. همه روزه برای حمل محموله شمار زیادی از پروازها از این مناطق به ایران انجام می‌شود.

اگر حجم محموله ارسالی شما کم بوده و از ارزش بالایی برخوردار است یا اگر قصد صرفه‌جویی در زمان حمل‌ونقل را دارید، پیشنهاد ما به شما این است از خدمات بار هوایی برای حمل‌ونقل بارهای وارداتی استفاده کنید.

حمل و نقل نوار تیپ گلخانه ای در واردات از چین و دبی

احتمالاً همه شما از ایمن بودن خدمات بار هوایی برای حمل‌ونقل به ایران اطلاع دارید. درست است که این روش حمل نسبت به حمل دریایی بار، هزینه زیادی دارد اما شما در کمترین مدت زمان ممکن می‌توانید محموله خود را در ایران تحویل بگیرید. البته حمل دریایی بار از دبی به ایران به دلیل بنادر زیاد موجود بین این منطقه و ایران نیز بین تجار رواج دارد. این روش برای حمل بارهای سنگین بسیار مناسب بوده و هزینه‌های آن نیز کمتر است.

ترخیص نوار تیپ گلخانه ای در واردات از چین و دبی

یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا، ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک ایران است. به عنوان مثال، شاید برخی کالاها برای خروج از گمرک نیاز به اخذ مجوزهای مختلف از سازمان‌های مختلف داشته باشند؛ این امر نیز موجب سخت و پرهزینه شدن این فرایند می‌شود.

علاوه بر این‌ها، وجود برخی از مقررات سختگیرانِ برای واردات باعث به وجود آمدن دردسرهای زیادی برای بازرگانان ایرانی در روند ترخیص شده است؛ برای تکمیل فرآیند ترخیص کالا از گمرک ایران، آن‌ها باید هزینه‌های زیادی را صرف کنند.

 برای کم‌تر کردن هر چه بیشتر این ریسک‌ها و سختی‌ها، بهتر است پیش از شروع ترخیص نوار تیپ گلخانه ای از گمرک، نسبت به یافتن یک کارگزار گمرکی اقدام کنید که در گمرک ایران ارتباط قدرتمندی داشته باشد.

یک کارگزار گمرکی خوب می‌تواند به واردکنندگان در تهیه اسناد و مجوزهای موردنیاز برای ترخیص کمک کرده و کار آن‌ها را بسیار راحت‌تر کند. طبق قرارداد شما با کارگزار گمرکی خود، آن‌ها موظف خواهند بود تا همه کارها را برای شما انجام داده و تمامی مراحل ترخیص کالا از گمرک را به پایان برسانند.

سود واردات نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی

اگر شما در فعالیت‌های تجاری مقداری دارای سررشته هستید، حتماً اطلاع دارید که برای سودآوری، اصل اساسی، کسب درآمد بیشتر از هزینه است. درواقع می‌توان سود را همان کسر هزینه از درآمد تعریف کرد. پس هرچه درآمد شما بیشتر شود، مقدار سود نیز بالاتر خواهد رفت.

حال ممکن است با این توضیحات، سؤال شکل گرفته در ذهن شما این باشد که چگونه می‌توان درآمد و سود خود را از یک تجارت مثل واردات نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی افزایش داد؟

 در پاسخ باید این‌گونه بگوییم که اگر مشغول به کار در یک بازار رقابتی هستید باید به دنبال پیشی گرفتن از رقبای خود باشید تا تقاضای محصولاتتان به مقدار قابل توجهی افزایش داشته باشد. در نهایت افزایش تقاضا نیز سودآوری و درآمد و افزایش خواهد داد.

همچنین اغلب مردم و شاید همه آن‌ها برای کسب منفعت، به دنبال خرید کالاهایی با قیمت مناسب‌تر هستند. هرچه قیمت کالا پایین باشد، مطلوبیت و رضایت خریداران نیز افزایش خواهد یافت. افزایش خرید نیز مساوی است با افزایش سودآوری.

واردکننده نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی

 شما به عنوان واردکننده نوار تیپ گلخانه ای از چین و دبی باید به تمامی موارد اشاره شده در فوق تسلط کافی داشته باشید؛ زیرا این کار به دلیل حساسیت‌های زیادی که دارد بیشتر از سوی مراجعه ذی‌ربط مورد بازرسی قرار می‌گیرد؛ پس یک اشتباه جزئی می‌تواند کل تجارت را تحت تأثیر قرار داده و موجب شکست شما شود.

 

 

سخن پایانی با وانیکس

 چین و دبی یکی از مقاصد اصلی تجاری برای تجار ایرانی محسوب می‌شوند. به همین دلیل آشنایی با چگونگی واردات انواع کالا از این مناطق می‌تواند برای شما بسیار مفید واقع شود. توجه داشته باشید که شما می‌توانید در صورت داشتن هر گونه سؤال و ابهامی از مشاوران مجموعه وانیکس کمک بخواهید.

سؤالات متداول درباره واردات نوار تیپ گلخانه ای

  • فعالیت در حوزه تجارت مستلزم داشتن چه مجوزی است؟

برای اشتغال در صادرات و واردات کالا فرد باید کارت بازرگانی داشته باشد.

  • کارت بازرگانی توسط چه ارگانی صادر می‌شود؟

این کارت توسط وزارت صنایع و معادن ایران صادر شده و به تائید وزارت بازرگانی می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *