واردات مصالح ساختمانی از چین و دبی با وانیکس

اگر دستی در عرصه واردات و صادرات و تجارت‌های بین‌المللی داشته باشید حتماً می‌دانید که یکی از مهم‌ترین واردات، واردات مصالح ساختمانی به کشور است. چین یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده‌های جهان است که بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا را دارد. پس از آن دبی یکی از بهترین گزینه‌ها برای واردات به کشور ایران با توجه به شرایط بسیار مناسب آن است. اگر می‌خواهید که اطلاعات بیشتری درباره واردات مصالح ساختمانی از چین و دبی بدانید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما شوید.

 

 

خرید مصالح ساختمانی

برای خرید مصالح ساختمانی روش‌های متفاوتی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای خرید بهتر استفاده کرد. اولین روش برای واردات مصالح ساختمانی خرید به‌صورت حضوری و مستقیم است. یعنی اگر شما زمان کافی برای خط دارید می‌توانید به صورت مستقیم به کشور مقصد رفته و برای خرید مصالح موردنظر خودتان اقدام کنید. روش دوم خرید آنلاین مصالح ساختمانی است همان‌طور که از نام آن پیداست شما می‌توانید خرید خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت‌های مختلف انجام دهید. این خرید برای افرادی که زمان کمی دارند بسیار مناسب است؛ زیرا شما می‌توانید برای صرفه‌جویی در وقت از این روش استفاده کنید.

خرید مصالح ساختمانی

آخرین روش خرید برای واردات مصالح ساختمانی، خرید آنها به صورت واسطه‌ای است هنگامی که زمان کافی برای خرید مستقیم ندارید یا درباره خرید آنلاین اطلاعات و اطمینان کافی ندارید بهتر است از این روش استفاده کنید. این روش علاوه بر مزایایی که دارد یک عیب بسیار بزرگ آن این است که به علت وجود واسطه هزینه‌های شما افزایش می‌یابد و مصالح ساختمانی را با هزینه بیش‌تر خریداری می‌کنید.

 

 

خرید عمده مصالح ساختمانی

در زمینه واردات بسیار واضح است که مصالح ساختمانی عمدتا به‌صورت عمده خریداری می‌شوند؛ زیرا خرید اندک مصالح ساختمانی اصلا به‌صرفه نیست. هزینه‌های حمل‌ونقل، ترخیص کالا و هزینه‌های دیگر باعث می‌شود که خرید مصالح ساختمانی به صورت عمده منطقی‌تر باشد.

واردکننده مصالح ساختمانی

 عمده واردات مصالح ساختمانی از چین و دبی است. برای تجارت در خصوص مصالح ساختمانی و واردات و صادرات آن باید فرد واردکننده به بخشنامه‌های ارگان‌های ذی‌ربط مراجعه کند. همچنین تجارت مصالح ساختمانی نیاز به مجوزهای استاندارد خاص خود دارد که تغییرات بخشنامه‌ها در هر دوره باعث می‌شود که امکان بارگذاری بندهای این بخشنامه‌ها در این مقاله وجود نداشته باشد؛ بنابراین واردکننده محترم می‌تواند برای دریافت آخرین اطلاعات در خصوص بخشنامه‌ها با کارشناسان شرکت وانیکس تماس بگیرند.

 

 

حمل و نقل مصالح ساختمانی

در واردات مصالح ساختمانی حمل‌ونقل از چین و دبی به دو طریق هوایی و دریایی قابل انجام است. حمل بار دریایی امکان جابه‌جایی محموله‌ها با وزنه حجم بسیار بالا را در قیمت‌های مناسب و مقرون‌به‌صرفه فراهم می‌سازد. از آنجایی که سرعت حمل کالا به صورت دریایی نسبت به حمل هوایی کالاها کمتر است باید سعی کنید که با توجه به مسافت مسیر خود از کشتی‌ها استفاده کنید؛ زیرا سرعت پایین همراه با زمان بسیار بالا برای حمل است.

اما حمل‌ونقل هوایی برای جابه‌جایی مصالح ساختمانی گزینه دوم به‌حساب می‌آید؛ زیرا تنها برخی از شهرهای مبدأ در چین و دبی پرواز مستقیم به صورت هفتگی به ایران دارند و مصالح ساختمانی وارداتی حجم و جرم سنگین دارند؛ بنابراین گزینه بهتر برای حمل بار به خصوص برای کشور نزدیک‌تر از طریق دریا است.

ترخیص مصالح ساختمانی

برخلاف تصور در خصوص ترخیص کالا باید اقدامات لازم جهت ترخیص واردات مصالح ساختمانی از قبل از ورود کالا انجام شود. تغییر قوانین و ایجاد رویه‌های جدید باعث شده است که شما این قابلیت را داشته باشید که قبل از ورود کالای خود با ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت بتوانید در این سامانه به معرفی کالا، ثبت سفارش و در نهایت ترخیص کالای خود بپردازید.

سامانه جامع تجارت یک سامانه یکپارچه‌سازی و نظارت بر فرایند تجارت است و برای حذف فرایندهای موازی و اضافه و یکپارچه‌سازی سازمان‌های مداخله کننده در فرایند تجارت ایجاد شده است؛ بنابراین برای شروع فرایند واردات خود لازم است به‌عنوان یک بازرگان به این سامانه مراجعه کنید.

سود واردات مصالح ساختمانی

اگر شما در فعالیت‌های تجاری بین‌المللی نقش دارید حتماً این را می‌دانید که اصل اساسی برای سودآوری به‌دست‌آوردن درآمد بیشتر نسبت به هزینه کالاست. در واقع سود شما همان کسری هزینه از درآمد حاصله است. واردات کالا از چین و دبی بسیار متنوع است به‌طوری‌که می‌توان انواع بسیار مختلفی از محصولات این کشورها را در گمرک‌های کشورمان مشاهده کنیم.

کشور چین و دبی دو قطب بزرگ برای صادرات محصولات به کشور ایران به‌حساب می‌آیند. صادرکنندگان این کشورها با صادرات محصولات خود به کشورهای دیگر بخشی از فرهنگ خود را نیز به کشورهای دیگر ارسال می‌کنند.

 

 

یکی از عوامل سوددهی واردات محصول از این کشورها نیاز به سرمایه کم برای واردات است. دبی یکی از شهرهای پیشرفته کشور امارات است که در حوزه خلیج‌فارس و در مسافت کمی از ایران قرار گرفته است؛ بنابراین کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل یکی از دلایلی است که نشان می‌دهد برای واردات به سرمایه کم احتیاج دارید.

سود واردات مصالح ساختمانی

همچنین برای ترخیص کالا از دبی نیاز به پرداخت تعرفه‌های گمرکی ندارید و این عوامل باعث کاهش هزینه‌های شما و سود شما در واردات محصول از دبی می‌شود. کشور چین به‌عنوان کشوری تولیدکننده محصولات خود را با قیمت‌های مناسب و تولیدی ارائه می‌کند؛ بنابراین شما می‌توانید محصولات چینی را از کشور چین با کمترین سرمایه خریداری و به ایران وارد کنید.

یکی دیگر از مواردی که تأثیر بسیار زیادی بر سود شما برای واردات از دبی دارد این است که واردات از دبی به‌نوعی دور زدن تحریم‌ها به‌حساب می‌آید؛ زیرا محصولات خارجی بسیار زیادی در شهر دبی وجود دارد که تاجران ایرانی می‌توانند به‌راحتی آنها را خریداری و از طریق حمل‌ونقل دبی آنها را به ایران وارد کنند. برخی از محصولات از طریق شعب کارخانه‌های اروپایی در دبی تولید می‌شوند که این امکان را به واردکنندگان ایرانی می‌دهد که بدون واسطه به کالاهای اروپایی دسترسی داشته باشند.

خرید از چین و دبی

واردات یکی از اصلی‌ترین حوزه‌های تجارت بین‌المللی به حساب می‌آید و بازار و بخش‌های تولیدی به حیات واردات بستگی دارند. بسیاری از شرکت‌ها تولیدی و دانش‌بنیان و بخش‌های فعال اقتصادی با استفاده از کالاهای وارداتی نیاز خود را برطرف می‌کند.

کشور چین بیش از ۲۸ درصد تولید جهان را در اختیار خود دارد و نزدیک به یک دهه است که از نظر تولیدی حرف اول را در دنیا می‌زند. با توجه به اینکه کشور چین یک کشور تولیدکننده و صادرکننده است در نتیجه سیاست‌های آن در این زمینه باعث می‌شود که واردات از این کشور راحت‌تر از سایر کشورها باشد.

واردات از دبی به دلیل حمل‌ونقل و ترخیص‌های مقرون‌به‌صرفه یکی از شهرهای مهم همسایه ایران برای واردات به حساب می‌آید. شما می‌توانید با سرعت و هزینه بسیار کمی محموله خود را به کشور وارد کنید. برای واردات مصالح ساختمانی از چین و دوبی می‌توانید با مجموعه وانیکس تماس گرفته و برای واردات خود به ما اطمینان کنید.

واردات مصالح ساختمانی از چین و دبی با وانیکس

برای واردات مصالح ساختمانی از چین و دبی یا هر کشور دیگری باید از رویه‌ها و شرایط خاصی برای واردات این گونه کالاها به کشور خود بدانید و اطلاعات دقیقی داشته باشید. برای واردات بهینه و پرسود مصالح ساختمانی از چین یا دبی می‌توانید از کمپانی وانیکس کمک بگیرید. این شرکت صفر تا صد واردات هر نوعی کالایی را از چین یا دبی می‌تواند برای تاجران و دارندگان کسب و کارهای کوچک و بزرگ را انجام دهد.

واردات مصالح ساختمانی از چین و دبی با وانیکس

سخن پایانی

تجربه و تسلط به قوانین تجارت در امر واردات و صادرات و فعالیت در این زمینه را به یک حوزه تخصصی تعمیر کرده است؛ بنابراین شما باید اطلاعات کافی برای الزامات واردات هر محصول به‌خصوص مصالح ساختمانی داشته باشید.

 

 

با توجه به اینکه کشور چین و دبی برای بهبود فعالیت‌های صادرات خود در تلاش هستند می‌تواند گزینه خوبی برای واردات مناسب باشند. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر نسبت واردات مصالح ساختمانی با مشاوران مجموعه وانیکس تماس بگیرید.

سؤالات متداول درباره واردات مصالح ساختمانی

  • ترخیص مصالح ساختمانی از گمرکات ایران چگونه است؟

برخلاف تصور در خصوص ترخیص کالا باید اقدامات لازم جهت ترخیص واردات مصالح ساختمانی از قبل از ورود کالا انجام شود. تغییر قوانین و ایجاد رویه‌های جدید باعث شده است که شما این قابلیت را داشت باشید که قبل از ورود کالای خود با ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت بتوانید در این سامانه به معرفی کالا، ثبت سفارش و در نهایت ترخیص کالای خود بپردازید.

  • سود واردات مصالح ساختمانی از چین و دبی چیست؟

سود واردات از چین و دوبی از طریق نیاز به سرمایه کم، دورزدن تحریم‌ها تأمین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *