واردات ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی با وانیکس

در ادامه با ما همراه باشید تا واردات ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی که دو شریک تجاری اصلی ایران هستند را باهم موردبحث قرار دهیم. لیست موارد آورده شده در مقاله واردات ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی.

 

 

مراحل واردات ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی

به‌طور کلی واردات هر نوع کالایی یک امر پیچیده و حساس است و واردات ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از این رو ما در این بخش مقاله تصمیم گرفته‌ایم که مراحل واردات کالا را به‌طور جامع و کامل به شما معرفی کنیم. برای راحتی درک، این مراحل را به دو دسته تقسیم کرده‌ایم که در هر دسته امور مختلفی انجام می‌شود. این دو دسته عبارت‌اند از:

 • مراحل مربوط به بازرگانی و نامه‌نگاری
 • مراحل مربوط به ترخیص کالا

مراحل واردات ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی

v   مراحل مربوط به بازرگانی و نامه‌نگاری

 امور انجام گرفته در این مرحله به شرح ذیل است:

۱-     نگارش نامه‌های مربوط به درخواست قیمت

نگارش حرفه‌ای نامه‌های تجاری و بازرگانی باید توسط یک کارشناس حرفه‌ای مسلط به زبان انگلیسی و تجارت انجام شود. برای اینکه شما به‌عنوان واردکننده‌ی ماکروفر و سولاردوم به فروشنده درخواست قیمت دهید، بهتر است قبل از آن کاملاً بدانید که چه نوع کالایی با کدام مشخصات و در کدام برند می‌خواهید که آن‌ها را به فروشنده اعلام کرده و از او درخواست قیمت کنید. توجه کنید که در هر کار و صنفی، زبان تخصصی و خاص آن وجود دارد و باید حداکثر تلاش توسط نویسنده برای استفاده از واژگان درست و تخصصی و حرفه‌ای به کار گرفته شود.

 

 

۲-     ارائه درخواست اطلاعات، کاتالوگ و پروفایل صادرکننده

برای ارزیابی فروشنده یا کیفیت کالاها، اشخاص باید برخی از اطلاعات را در خصوص فروشنده، درخواست کرده و به بررسی آن‌ها بپردازند. گفتنی است که می‌توان این اطلاعات را از برشور و کاتالوگ‌های محصول و شرکت مربوطه به دست آورد. همچنین بهتر است بدانید که این نامه‌ها با موضوع “تقاضای اطلاعات ” requisition upon information نوشته می‌شوند.

۳-    چانه‌زنی بر سر قیمت و اخذ تخفیف

بعد از اینکه قیمت کالاها و سایر شرایط از سوی فروشنده اعلام شد، در سند پروفرم، نکات مورد توافق توسط طرفین نهایی می‌شوند. همیشه توافق بر سر قیمت نهایی محصولات، یکی از دغدغه‌های همیشگی و اصلی طرفین معامله به شمار می‌رود. کاملاً مشخص هست که در این مرحله صادرکننده به دنبال افزایش قیمت و واردکننده در پی کاهش قیمت است.

 توجه کنید که شما به‌عنوان واردکننده‌ی محصول نباید چانه‌زنی در باب قیمت را پیش از تعیین دقیق مشخصات کالای مدنظر خود و کیفیت آن شروع کنید؛ چون بهتر است در این‌گونه نامه‌ها درخواست تخفیف به همراه دلیل، برهان و تحلیل ارائه شود.

 

 

۴-    نهایی کردن سفارش محصول

بعد از اینکه بررسی‌های لازم توسط خریدار انجام شده و شرایط اولیه معامله توسط طرفین نهایی شدند، صدور پرفرما توسط فروشنده انجام گرفته و قرارداد فروش بین صادرکننده و واردکننده به امضاء می‌رسد.

۵-    دریافت پرو فرما

 پروفرمای دریافت شده توسط خریدار باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

 • نام و آدرس کامل صادرکننده
 • نام و آدرس کامل واردکننده
 • شماره و تاریخ صدور پرفرما
 • تاریخ اعتبار پرو فرما
 • مشخصات کامل محصول با شرح کمی، کیفی، مقدار، تعداد، وزن خالص و ناخالص ابعاد و همچنین ذکر شماره تعرفه گمرکی
 • مبلغ پرفرما با ذکر نوع ارز به تفکیک هزینه بسته‌بندی، قیمت واحد هر محصول و هزینه حمل
 • مبدأ و مقصد نهایی محموله با شرح بندرها یا محل تخلیه و بارگیری
 • کالا
 • کشور سازنده محصولات
 • نحوه پرداخت وجه کالا

۶-    پرداخت بین‌المللی

 یکی از گام‌های اساسی واردات ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی، انجام هماهنگی‌ها، انتخاب و اجرای روش پرداختی است که مورد توافق هر دو طرف معامله باشد. در این بخش ترتیب توال انتقال پول و کالا یکی از نکات مهم است؛ به عبارت دیگر منظور از این توالی این است که آیا اول فروشند کالا را منتقل کند یا خریدار پول را؟ البته امروزه به دلیل تحریم‌های موجود برعلیه ایران، اکثراً فروشنده‌های خارجی با تجار ایرانی به پرداخت کامل پول پیش از انتقال کالا توافق می‌کنند.

۷-    انتخاب اعتبار اسنادی

اعتبار اسنادی، آن تعهدی است که از طرف بانک واردکننده به بانک صادرکننده داده می‌شود. اعتبار اسنادی در تجارت بین‌الملل که خریدار و فروشنده طرف معامله از کشورهای متفاوتی هستند، اهمیت بسزایی پیدا می‌کند.

۸-    انتخاب نوع پرداخت

طرفین درگیر در فرآیند بازرگانی در بحث تبادل محصول و وجه آن، همواره به دنبال استفاده از روش‌های هستند که برای آن‌ها بهترین و ایمن‌ترین باشد. اهمیت انتخاب رویه مناسب در بازرگانی بین‌الملل برای این‌گونه تبادلات، به علت مسائل و پیچیدگی‌های انتقال پول و کالا در این حیطه بیش از بیش مطرح می‌شود.

عوامل آورده شده در زیر باعث توجه زیاد فروشندگان و خریداران به این مسئله شده‌اند:

 • فاصله بین مبدأ و مقصد
 • روابط تجاری سیاسی حاکم بین کشورها
 • مباحث مربوط به حمل‌ونقل
 • تفاوت واحدهای پولی و تبدیل آن‌ها به هم
 • نوسانات نرخ ارز
 • بهره‌گیری از کانال‌های انتقال پول

از دید علمی با توجه به نقش‌های طرفین، روش‌های پرداخت به چهار دسته‌ی کلی ذیل تقسیم‌بندی شده‌اند:

 • پرداخت توسط چک های بانکی
 • انتقالات بانکی و حواله‌ای
 • اعتبارات اسنادی
 • وصول اسنادی

۹-     انجام هماهنگی‌های بازرسی و اخذ استاندارد اجباری

در تجارت بین‌الملل، بازرسی کاربردهای مختلفی دارد. برخی از شرکت‌ها که مورد تائید هردو طرف معامله هستند معمولاً بازرسی و کنترل کالا در دامنه‌های مختلف را به‌عنوان نماینده یا حافظ منافع خریدار انجام می‌دهند. این بازرسی‌ها عبارت‌اند از:

 • بازرسی قبل از حمل

 برای اینکه خریدار از انطباق کالا با اسناد و تعهدات فروشنده اطمینان حاصل کند در ۴ حوزه مختلف ازجمله کیفیت، کمیت، بارگیری و بسته‌بندی این نوع بازرسی انجام می‌شود.

 • بازرسی حین تولید

این نوع بازرسی معمولاً برای آن دسته از محصولاتی انجام می‌شود که روند تولید یا مواد اولیه به کار گرفته شده در ساخت آن مهم باشد. این بازرسی به دلیل اطلاع خریدار از مواد یا قطعات بکار رفته در کالا انجام می‌شود.

 • بازرسی تائید قیمت

 این بازرسی معمولاً با درخواست نهادهای مالی صورت می‌گیرد. جهت پیشگیری از سوءاستفاده اشخاص از ارز ارزان دولتی یا وام‌های کم سود، شرکت‌ها یا بانک‌های تأمین‌کننده مالی، خریدار یا متقاضی را مجبور به انجام بازرسی قیمت می‌کنند.

 • بازرسی استاندارد اجباری

 این بازرسی برای آن دسته از کالاهایی انجام می‌شود که مشمول استاندارد اجباری هستند. در صورت مشمول بودن کالا برای اخذ استاندارد اجباری، گواهینامه انطباق با استاندارد باید توسط واردکننده از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی اخذ شود.

۱۰- هماهنگی حمل‌ونقل بین‌المللی

انجام هماهنگی‌های حمل‌ونقل و جابجایی کالا بعد از انجام هماهنگی روش پرداخت است. توجه به قاعده انتخاب شده ممکن است مسئولیت حمل‌ونقل با فروشنده یا خریدار باشد.

 

 

v   مراحل مربوط به ترخیص کالا

برای ترخیص ماکروفر و سولاردوم در واردات از چین و دبی، تاجر باید مراحل زیر را به انجام برساند:

 • انجام ثبت سفارش
 • اخذ مجوزهای لازم
 • اخذ اصل اسناد حمل از فروشنده
 • پیگیری رسیدن کالا به گمرک
 • دریافت اعلامیه ورود
 • دور اظهاری
 • پرداخت حقوق و عوارض گمرکی و دیگر هزینه‌های مربوط به ترخیص کالا
 • حمل کردن محصول به انبار پس از ترخیص

خرید عمده ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی

برای خرید عمده ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی شما باید به خوبی سایت‌های عمده‌فروشی این مناطق را بشناسید. همچنین به دلیل نزدیکی ایران و دبی می‌توانید به صورت حضوری نیز به این شهر مراجعه کرده و کالاهای مدنظر خود را تهیه کنید. البته ناگفته نماند که امکان سفر حضوری به چین برای خرید نیز وجود دارد اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های سفر و اقامت در این کشور تعداد قلیلی از تاجران برای خرید با آن سفر می‌کنند.

خرید عمده ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی

خرید ماکروفر و سولاردوم از چین

برای خرید ماکروفر و سولاردوم از چین همان‌گونه که در فوق اشاره شد، شما باید به فروشنده درخواست خرید ارسال کنید. در این درخواست باید نوع دقیق کالا را مشخص کنید که فروشنده در جواب دهی به شما دچار گمراهی نشود. همچنین بهتر است به زبان این کشور نیز تا حدودی مسلط باشید تا بتوانید در مذاکره با فروشندگان بهتر عمل کنید.

خرید ماکروفر و سولاردوم از دبی

اگر می‌خواهید دست به خرید ماکروفر و سولاردوم از دبی بزنید، باید فروشگاه‌ها و تأمین‌کنندگان این محصول را در دبی شناسایی کنید. همچنین بهتر است با فروشندگان مختلفی وارد مذاکره شوید تا از میان آن‌ها یکی را که شرایط بهتری دارد برگزینید. اگر برای انجام خرید از چین و دبی به مشکل برخورده یا سؤال و ابهامی داشتید، کادر مجموعه وانیکس می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

ترخیص ماکروفر و سولاردوم در واردات از چین و دبی

جهت ترخیص ماکروفر و سولاردوم در واردات از چین و دبی، باید مدارک و مجوزهای در اختیار گمرک قرار داده شود. به این مدارک در بخش مراحل واردات اشاره کرده‌ایم. توجه داشته باشید که اگر در اخذ این مجوزها اهمال‌کاری کنید، ممکن است کالای شما از گمرک ترخیص نشده و قاچاق محسوب شود. قاچاق شمردن کالا نیز صدمات مالی و اعتباری زیادی به تاجر میزند.

حمل و نقل ماکروفر و سولاردوم در واردات از چین و دبی

حمل ماکروفر و سولاردوم خریداری شده از چین و دبی یکی از مراحل نهایی و حساس واردات به شمار می‌رود که انجام صحیح آن بدون کمک‌گیری از شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی فعال در این حوزه امکان‌پذیر نیست. توجه کنید که در قرارداد با این‌گونه شرکت‌ها باید محتاط عمل کنید چون برخی از آن‌ها به دلیل عدم تجربه کافی، در روند حمل و ترخیص محموله شما مشکل به بار می‌آورند.

حمل و نقل ماکروفر و سولاردوم در واردات از چین و دبی

سود واردات ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی

آگاهی از سودهای حاصل از واردات محصول، سؤال هر بازرگان و تاجری است. در اصل همه افراد به دلیل رسیدن به سود، وارد حوزه تجارت می‌شوند. پس محاسبه سود واردات یکی از مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین عوامل در ادامه دادن آن است. برای محاسبه سود اولاً شما باید لیستی از هزینه‌های واردات اعم از هزینه خرید ماکروفر و سولاردوم، هزینه حمل، هزینه اخذ مجوزها را در دست داشته باشید و با محاسبه کل آن‌ها و مقایسه با قیمت فروش هر واحد از کالا، مقدار سود حاصل را تخمین بزنید.

 

 

واردکننده ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی

اگر قصد دارید به‌عنوان واردکننده ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی وارد عمل شوید اولاً باید مهارت‌ها و دانش‌های خودتان را در این حیطه افزایش دهید. چون واردات یک حوزه تخصصی است که موفقیت در آن نیازمند دانش و تجربه است‌. بدین منظور می‌توانید از برخی از شرکت‌ها که دوره‌های آموزشی واردات برگزار می‌کنند کمک بگیرید و با حضور در آن دوره‌ها به دانش و مهارت خود بیفزایید.

واردات ماکروفر و سولاردوم از چین و دبی با وانیکس

در این مقاله از وبلاگ وانیکس سعی کردیم پیچ‌وخم واردات از چین و دبی را به شما آموزش دهیم. البته تمامی این موارد نمی‌توانند جای یک بار تجربه عملی شما در امر تجارت را بگیرند، پس سعی در به دست آوردن تجربه‌های عملی نمایید تا موفقیت شما بیشتر شود.

سؤالات متداول درباره واردات ماکروفر و سولاردوم

 • برای خرید از چین و دبی چند روش وجود دارد؟

به طور کلی سه روش برای انجام خرید از این مناطق وجود دارد؛ یکی اینکه از طریق سایت‌ها می‌توان اقدام کرد، دومی به صورت حضوری و با شرکت در نمایشگاه‌های برگزار شده در این مناطق و سومی با واگذار کردن کار خرید خود به یک شرکت بازرگانی معتبر.

 • سود واردات ماکروفر و سولاردوم از چین بیشتر است یا دبی؟

نمی‌توان سود حاصل از واردات از چین و دبی را دقیقاً حدس زده و باهم مقایسه کرد. اگر بخواهید تخمین نزدیکی داشته باشید باید با شرکتی مثل وانیکس که تجربه واردات از چین و دبی را با هم دارد مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *