واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی با وانیکس

برای اینکه بدانیم واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی چگونه انجام می‌شود لازم است درابتدا یک معرفی کلی از این لوازم داشته باشیم. سپس به‌سراغ مراحل واردات آنها یعنی خرید این لواز یدکی، ترخیص آنها از گمرک چین و دبی و درنهایت ارسال‌شان به ایران از روش‌هایی که درادامه مقاله به آن می‌پردازیم توضیح دهیم. اگر شما هم قصد واردات این لوازم را دارید، حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید چراکه این مقاله برای شما نوشته شده است.

 

 

لوازم یدکی موتور سیکلت و تقاضا برای خرید آن

واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی شامل یک‌سری از قطعات اساسی موتورسیکلت است. این قطعات عبارتند از: قلوه‌های موتورسیکلت، کیلومترسنج، اگزوز، باک، چراغ موتورسیکلت، قلوه استارت، قاب زنجیر، صفحه کیلومتر، کمک فنر و دسته ترمز موتورسیکلت که وجود هرکدام در لوازم یدکی موتور کاملا ضروری است. این لوازم از طریق گذراندن مراحل کلی واردات کالا از چین و دبی وارد ایران می‌شوند.

لوازم یدکی موتور سیکلت و تقاضا برای خرید آن

این مراحل اصلی عبارتند از: خرید لوازم یدکی موتور سیکلت، ترخیص لوازم یدکی خریداری شده از گمرک چینو دبی و ارسال آنها از ای دو مکان به ایران. اما هرکدام از این مراحل برای اینکه به‌خوبی گذرانده شوند باید ازقبل هدف‌گذاری شده و نکات هرکدام به‌خوبی شناخته شده باشد. مثلا خود مرحله خرید این لوازم دارای یک‌سری نکات بسیار مهم است که درادامه ابتدا آنها را بررسی می‌کنیم و سپس به‌سراغ نکات مربوط به مراحل بعدی این واردات یعنی ترخیص و ارسال اجناس می‌رویم.

 

 

خرید لوازم یدکی موتور سیکلت

اولین مرحله واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی خرید این لوازم است. برای خرید لوازم یدکی موتور سیکلت از چین یا دبی لازم است که شما در مرحله اول یک شرکت فروشنده معتبر در این زمینه در چین یا دبی پیدا کنید. یافتن شرکتی استاندارد برای خرید این لوازم اولین نکته مرحله خرید لوازم یدکی موتورسیکلت است که باید به آن توجه کنید. برای یافتن این شرکت می‌توانید در اینترنت تحقیق کنید و لیستی از بهترین این شرکت‌ها پیدا کنید. سپس برای اینکه دست به انتخاب ازمیان آنها بزنید بهترین روش این است که ازآنها درخواست نمونه کنید تا براساس آن نمونه‌ها بهترین شرکت از میان لیست مشخض شود. عموم شرکت‌های فروشنده لوازم یدکی موتورسیکلت برای اینکه نظر مشتریان را جذب کنند، اقدام به ارسال نمونه کالا می‌کنند.

خرید عمده لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی

بعداز اینکه توانستید یک شرکت معتبر و مناسب برای خرید و واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی پیدا کنید، نوبت به تعیین نوع خرید این لوازم می‌رسد. برای اینکه بتوانید در وادرات این لوازم یدکی سودی مناسب کسب کنید، بهترین کار این است که آنها را بصورت عمده خریداری کنید. خرید عمده لوازم یدکی از چین و دبی برای شما هم هزینه واردات کمتری به‌همراه دارد و هم اینکه به سود واردات این لوازم کمک می‌کند. البته راجع به اینکه چطور خرید عمده به سودآور بودن این واردات کمک می‌کند در قسمت پایانی مقاله خواهیم پرداخت اما فعلا باید بدانید که برای نهایی کردن مرحله خرید این لوازم باید چکار کنید. پس نکته دوم مرحله خرید این است که اجناس را به صورت عمده خریداری کنید.

 

 

خرید لوازم یدکی موتور سیکلت از چین

برای اینکه خرید خود را از شرکت موجود در چین رسمی کنید، باید یک پیش‌فاکتور خرید که پروفرما نام دارد برای این شرکت ارسال کرده و درخواست خرید کنید. در پروفرما اطلاعاتی درج می‌شود که قیمت خرید، نوع خرید، تعداد لوازم یدکی موتورسیکلت، آدرس فروشنده و خریدار را شامل می‌شود.

خرید لوازم یدکی موتور سیکلت از چین

شرکت چینی بعداز دریافت پروفرما اقدام به تهیه لوازم یدکی موتور سیکلت درخواستی شما کرده و اگر این لوازم تهیه شده ازنظر کیفی مناسب بودند آنها را برای ارسال به ایران تحویل گمرک چین می‌دهد. دراین مرحله شما باید برای ترخیص لوازم یدکی موردنظر اقدام کنید که البته در مرحله دوم واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی آن را توضیح خواهیم داد.

خرید لوازم یدکی موتور سیکلت از دبی

برای خرید لوازم یدکی موتور سیکلت از دبی نیز درست مانند خرید آنها از چین شما باید پروفرمایی برای این شرکت ارسال کرده و درآن اطلاعات قیمت خرید، تعداد درخواستی لوازم یدکی موتورسیکلت، نحوه پرداخت هزینه خرید آنها و البته آدرس فروشنده و گیرنده را درج کنید. درواقع نکته سوم مرحله خرید واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی که گفتیم توضیح خواهیم داد همین چگونگی تکمیل پروفرما است.

شما باید بدانید که چگونه ازنظر قانونی پروفرما را باید تکمیل کنید تا مشکلی پیش نیاید و مرحله خرید این لوازم به‌انتها برسد. بعداز اینکه شرکت فروشنده موجود در شهر دبی نیز پروفرمای شما را دریافت کرد، اقدام به تهیه این لوازم کرده و اگر ازنظر کیفی مشکلی نداشتند آنها را به گمرک شهر دبی تحویل می‌دهد تا برای ارسال به ایران آماده شوند.

 

 

ترخیص لوازم یدکی موتور سیکلت

همانطور که گفتیم مرحله دوم واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی عبارت است از ترخیص لوازم خریداری شده از گمرک چین و دبی. برای اینکه بتوانید این لوازم خریداری شده را از گمرک چین یا دبی خریداری کنید باید حتما مدارکی رسمی که همان کارت بازرگانی، بارنامه و البته پروفرمای خرید لوازم هستند را تهیه کرده و تحویل گمرک چین دهید.

بازرسان اداره گمرک چین بعداز تحویل مدارک و بررسی آنها اقدام به بازرسی از لوازم یدکی کرده و اگر مشکلی نداشتند برگه ترخیص آنها را برای شما صادر می‌کنند. البته شما باید مبلغی به‌نام حق گمرکی نیز پرداخت کنید تا مرحله ترخیص کالاها به اتمام برسد.

وارد کننده لوازم یدکی موتور سیکلت

شاید تا اینجای مقاله این سوال در ذهن شما نقش بسته باشد که برای انجام عملیات واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی چه کسی یا کسانی باید به چین یا دبی سفر کرده و مراحل انجام این عملیات را انجام دهند. قطعا این شخص یا اشخاص خود شما نیستید چراکه نه تجربه واردات لوازم یدکی از چین و دبی دارید و نه اینکه ازنظر اقتصادی به‌صرفه است که خودتان این کار را بکنید.

به همین دلیل شرکت‌های بازرگانی باتجربه‌ای در ایران وجود دارند که کارهای واردات از چین و دبی را برعهده گرفته و بدون اینکه نیار باشد خودتان به چین و دبی سفر کنید، این لوازم را برای شما وارد ایران می‌کنند.

حمل و نقل لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی

آخرین مرحله واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی عبارتست از ارسال این لوازم از چین و دبی به ایران. برای ارسال لوازم یدکی از دبی به ایران یک راه بیشتر وجود ندارد و آنهم این است که آنها را با کشتی باری ازراه دریا به ایران بفرستید که البته کارگو دریایی نام دارد.

حمل و نقل لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی

اما برای ارسال این لوازم از چین به ایران علاوه بر کارگو دریایی، کارگو زمینی و کارگو هوایی هم وجود دارد که درآنها از قطار باری و هواپیمای باری برای ارسال لوازم استفاده می‌شود. هرکدام از این کارگوها مزایای خاص خود را دارند اما متداول‌ترین نوع کارگو برای ارسال لوازم یدکی از چین به ایران کارگو دریایی است.

 

 

 سود واردات لوازم یدکی موتور سیکلت چقدر است

سود واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی تحت تاثیر دو عامل است. عامل اول مقدار تقاضایی است که برای خرید این لوازم دربازار ایران وجود دارد. عامل دوم نیز همان خرید عمده این لوازم است که درآن شما با هزینه‌ای اندک تعداد زیادی از این لوازم را از چین یا دبی خریداری کرده و در بازار ایران با قیمتی بالاتر به‌فروش خواهید رساند. اختلاف قیمت خرید این لوازم از چین و دبی با قیمت فروش آنها در بازار ایران هرچه بیشتر باشد البته سود واردات آنها هم بیشتر خواهد بود.

واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی با شرکت وانیکس

توضیح دادیم که برای انجام مراحل واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی لازم است که یک شرکت بازرگانی واسطه انجام کارها را برعهده بگیرد. پیشنهاد ما برای انجام اینکار این است که کارهای واردات خود را به شرکت بازرگانی واسطه وانیکس بسپارید. این شرکت با بیش از یک دهه تجربه درامر واردات کالا از چین و دبی می‌تواند به‌سادگی کارهای واردات لوازم یدکی شما را از چین و دبی به‌سادگی انجام داده و با هزینه‌ای اندک آنها را به دست شما برساند.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی را که شامل قلوه‌های موتورسیکلت، کیلومترسنج، اگزوز، باک، چراغ موتورسیکلت، قلوه استارت، قاب زنجیر، صفحه کیلومتر، کمک فنر و دسته ترمز موتورسیکلت است به طور کامل توضیح دهیم. این عملیات شامل سه مرحله اساسی خرید این قطعات از چین و دبی، ترخیص آنها از گمرک و ارسالشان به ایران است که البته نکات هرکدام را هم توضیح دادیم.

سوالات متداول درباره واردات لوازم یدکی موتور سیکلت

  • بهترین روش برای واردات لوازم یدکی موتور سیکلت از چین و دبی کدام است؟

روش ارسال لوازم یدکی با کارگو دریایی، بهترین روش برای انجام مرحله ارسال این لوازم از چین و دبی به ایران است.

  • مدارک لازم برای ترخیص لوازم یدکی از گمرک چین و دبی کدام است؟

این مدارک عبارتنداز: کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمای خرید لوازم یدکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *