همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

واردات سیم و کابل از چین و دبی با وانیکس

اما زمانی واردات سیم و کابل از چین و دبی به ایران سودآور است که بتوان آنرا به‌روش درستش انجام داد. بطور خلاصه این عملیات در ۳ مرحله انجام می‌شود که عبارتنداز خرید سیم و کابل از چین، ترخیص سیم و کابل‌های خریداری شده از گمرک این دو مکان و البته ارسال آن‌ها از چین و دبی به ایران. هرکدام ازاین مراحل زمانی موفقیت‌آمیز انجام می‌شوند که مطابق یک‌سری نکات که درادامه مقاله آن‌ها را توضیح خواهیم داد انجام شوند. پس تاپایان مقاله با ما همراه باشید تا این نکات را باهم بررسی کنیم و وارداتی سودآور را رقم بزنیم.

 

 

سیم و کابل چیست و انواع آن کدام است؟

قبل از اینکه بخواهیم مراحل واردات سیم و کابل از چین و دبی را بررسی کنیم لازم است که مشخص کنیم منظورمان از سیم و کابل چیست و انواع آن کدام است. سیم و کابل ازجمله وسایلی است که برای انتقال انرژی الکتریکی، اطلاعات یا سیگنال‌ها در محیط‌های مختلف استفاده می‌شوند. انواع مختلف سیم و کابل کاربرد‌های مختلفی دارند، اما در کل به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: کابل‌های فلزی و غیرفلزی.

کابل‌های فلزی شامل مس، آلومینیوم و فولاد می‌باشند. سیم‌های مسی برای انتقال برق و داده‌ها استفاده می‌شوند و به دو دسته نازک و ضخیم تقسیم می‌شوند. سیم‌های نازک برای کاربرد‌هایی مانند اتصالات الکتریکی در مدار‌های الکترونیکی استفاده می‌شوند، در حالی که سیم‌های ضخیمتر برای اتصالات برقی در خانه‌ها، مدار‌های صنعتی و خودرو‌ها استفاده می‌شوند.

سیم و کابل چیست و انواع آن کدام است؟

کابل‌های غیرفلزی شامل فیبر نوری، کابل‌های کواکسیال و کابل‌های بسته شده می‌شوند. کابل‌های فیبر نوری برای انتقال داده‌ها و سیگنال‌های نوری استفاده می‌شوند، در حالی که کابل‌های کواکسیال برای انتقال سیگنال‌های رادیویی و تلویزیونی استفاده می‌شوند. کابل‌های بسته شده نیز مانند کابل‌های شبکه‌ای یا کابل‌های تلفنی برای انتقال داده‌ها و سیگنال‌ها استفاده می‌شوند.

سیم و کابل ممکن است از مواد مختلف ساخته شوند، اما جنس اصلی آن‌ها اغلب از فلزاتی مانند مس، آلومینیوم و فولاد است. سیم‌های مسی بسیار رایج هستند و برای انتقال برق و داده‌ها استفاده می‌شوند. مس دارای خواص الکتریکی بسیار خوبی است و برای انتقال برق با افت ولتاژ کم و عمر طولانی استفاده می‌شود.

آلومینیوم نیز برای ساخت کابل‌های برقی استفاده می‌شود، اما به دلیل خواص الکتریکی کمتر از مس، برای انتقال برق در فاصله‌های بلندتر از سیستم توزیع برق استفاده می‌شود. فولاد نیز برای ساخت کابل‌های تحت فشار و کابل‌های پشتیبانی ساختمان استفاده می‌شود. همچنین، برخی کابل‌های غیرفلزی مانند کابل‌های فیبر نوری از شیشه یا پلاستیک ساخته می‌شوند.

 

 

کاربرد‌های سیم و کابل چیست؟

حال که متوجه شدیم سیم و کابل چیست و انواع آن کدام است، لازم است بدانیم کاربرد‌های این مصالح چیست تا بهتر از سود واردات واردات سیم و کابل از چین و دبی آگاه شده و این عملیات را بهتر انجام دهیم. سیم و کابل در انواع مختلف به عنوان وسایل انتقال انرژی الکتریکی، داده‌ها، سیگنال‌ها و اطلاعات در بسیاری از صنایع و کاربرد‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از کاربرد‌های رایج آن‌ها عبارتند از:

 • انتقال برق: سیم و کابل برای انتقال برق در خانه‌ها، شرکت‌ها، کارخانه‌ها و تأسیسات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • شبکه‌های ارتباطی: سیم و کابل برای ارتباطات صوتی و تصویری، شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت در برقراری ارتباطات مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • صنایع خودروسازی: سیم و کابل برای سیستم‌های الکتریکی خودرو‌ها و اتصالات موتور‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • سیستم‌های حفاظتی: سیم و کابل برای سیستم‌های حفاظتی مانند دوربین‌های مداربسته، سیستم‌های اعلام حریق و سیستم‌های اعلام سرقت مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • صنایع نفت و گاز: سیم و کابل برای کنترل و ارتباطات در دستگاه‌ها و سیستم‌های نفت و گاز استفاده می‌شوند.
 • صنایع دفاعی و فضایی: سیم و کابل برای سیستم‌های کنترل و ارتباطات در فضاپیما‌ها، موشک‌ها و سایر صنایع دفاعی استفاده می‌شوند.
 • ابزار دقیق: سیم و کابل برای ابزار دقیق مانند ترموکوپل‌ها، سنسور‌ها و دستگاه‌های اندازه‌گیری و کنترل استفاده می‌شوند.
 • صنایع الکترونیک: سیم و کابل برای اتصال قطعات الکترونیکی و سیستم‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • صنعت روباتیک: سیم و کابل برای ارتباطات و کنترل در ربات‌ها و سایر دستگاه‌های اتوماسیون صنعتی استفاده می‌شوند.
 • صنایع پزشکی: سیم و کابل برای دستگاه‌های پزشکی مانند دستگاه‌های سنجش و پایش، دستگاه‌های پزشکی و سایر ابزار‌های پزشکی استفاده می‌شوند.
 • صنایع مخابرات: سیم و کابل برای ارتباطات تلفنی، اینترنت، تلویزیون و رادیو مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • صنایع نورپردازی: سیم و کابل برای انتقال برق و سیگنال در سیستم‌های نورپردازی و نورپردازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • صنایع نظامی: سیم و کابل برای ارتباطات و کنترل در سیستم‌های نظامی مانند دستگاه‌های رادار، سیستم‌های جاسوسی و سایر دستگاه‌های نظامی استفاده می‌شوند.
 • صنایع تجهیزات ورزشی: سیم و کابل برای دستگاه‌های تجهیزات ورزشی مانند دستگاه‌های تمرین ورزشی، دستگاه‌های ماساژور و سایر دستگاه‌های ورزشی استفاده می‌شوند.
 • همچنین، سیم و کابل در بسیاری از کاربرد‌های خانگی مانند دستگاه‌های برقی، لامپ‌های نورپردازی، کامپیوتر‌های شخصی و دستگاه‌های الکترونیکی دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید سیم و کابل

حال که با سیم و کابل و کاربردهای آن بطور کامل آشنا شده‌ایم و سودآور بودن و تقاضای بالایی که برای خرید آنها در ایران وجود دارد را شناخته‌ایم، باید بدانیم که مراحل واردات سیم و کابل از چین و دبی بصورت اصولی چگونه انجام می‌شود. اولین مرحله این عملیات که برای انجام آن نیاز است به یک‌سری نکات دقت کرد، مرحله خرید سیم و کابل از شرکت‌های چینی و موجود در دبی است.

برای اینکه بتوانید سیم و کابلی مرغوب وارد کشور کنید بهترین کار دراین مرحله از واردات این است که این مصالح را از بهترین شرکت‌های چینی و موجود در دبی خریداری کنید. برای خرید بهترین سیم و کابل‌ها نیز می‌توانید دراینترنت راجع‌به شرکت‌های معتبر فروشنده این مصالح در چین و دبی تحقیق کرده و خرید خود را از آنها انجام دهید.

 

 

خرید عمده سیم و کابل از چین و دبی

نکته دومی که باید در اولین مرحله واردات سیم و کابل از چین و دبی رعایت کنید این است که این مصالح را بصورت عمده خریداری کنید. خرید عمده سیم و کابل یعنی خرید آنها بصورت متری یا وزنی. عموما در چین و دبی این مواد را بصورت وزنی به‌فروش می‌رسانند و شما می‌تواند به‌جای اینکه چند کیلو از این مصالح خریداری کرده و به ایران وارد کنید، چندین تن سیم و کابل بصورت عمده‌ای و با قیمتی کمتر خریداری کرده و وارد کشور کنید. خرید عمده این محصولات یکی از موثرترین عوامل سودآور بودن واردات این مواد به ایران است.

خرید عمده سیم و کابل از چین و دبی

خرید سیم و کابل از چین

با رعایت این ۲ نکته و توجه به آنها، حال نوبت به تکمیل مرحله اول واردات سیم و کابل از چین و دبی می‌رسد. برای تکمیل این مرحله شما باید چیزی به اسم پیش‌فاکتور تهیه کرده و برای شرکت‌های فروشنده سیم و کابل موجود در چین و دبی ارسال کنید.

 

 

این پیش‌فاکتور که پروفرما هم نامیده می‌شود یک سند رسمی خرید است که تکمیل آن نیازمند دقت بالایی است. برای تکمیل پروفرما و ارسال آن برای شرکت فروشنده سیم و کابل در چین لازم است که شما اطلاعاتی مثل قیمت خرید، وزن درخواستی و نحوه پرداخت هزینه خرید این مواد را در پروفرما وارد کنید.

خرید سیم و کابل از دبی

برای اینکه بتوانید مرحله خرید سیم و کابل از شرکت‌های فروشنده موجود در دبی را هم تکمیل کنید، باز باید درست مانند خرید سیم و کابل از چین، یک پروفرما تهیه کرده و برای شرکت فروشنده موجود در دبی ارسال کنید. این پروفرما نیز درست همانطور که گفتیم باید شامل اطلاعاتی مثل قیمت خرید سیم و کابل، وزن درخواستی، نحوه پرداخت هزینه خرید سیم و کابل‌ها و البته اطلاعات شرکت فروشنده و خریدار باشد.

دراین مرحله از واردات سیم و کابل از چین و دبی شما باید پروفرماها را برای شرکت‌های فروشنده در چین و دبی ارسال کرده و سپس منتظر پاسخ آنها بمانید. اگر خرید شما با موافقت روبرو شود مواد درخواستی شما تهیه شده و برای ارسال به ایران، تحویل گمرک چین و دبی داده می‌شود.

ترخیص سیم و کابل

بعداز اینکه سیم و کابل درخواستی شما توسط شرکت‌های فروشنده تهیه شد و به گمرک‌های چین و دبی تحویل داده شد، نوبت به مرحله دوم واردات سیم و کابل از چین و دبی یعنی ترخیص این مواد از گمرک می‌رسد. برای ترخیص سیم و کابل از گمرک چین و دبی شما باید یک‌سری مدارک مثل کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرمایی که راجع‌به آن توضیح دادیم تهیه کرده و سپس همراه با فرم درخواست ترخیص این مواد از گمرک به اداره گمرک چین و دبی تحویل دهید.

بازرسان اداره گمرک دراین مرحله بعداز بررسی سیم و کابل خریداری شده، اگر مشکلی پیشروی ترخیص شما وجود نداشته باشد برگه ترخیص آنها را امضا کرده و شما می‌توانید این مصالح را برای ارسال به ایران تحویل بگیرید.

وارد‌کننده سیم و کابل

انجام مراحل واردات سیم و کابل از چین و دبی توسط اشخاصی که دراین زمینه تخصص و تجربه دارند باید انجام شود. این افراد را درادبیات بازرگانی فورواردر می‌نامند و شما باید کارهای انجام عملیات وادرات سیم و کابل درخواستی خود را به آنها بسپارید.

این افراد اما توسط شرکت‌های بازرگانی واسطه دراختیار شما قرار داده می‌شوند و شما می‌توانید با ارتباط‌گیری با یکی از این شرکت‌ها، از خدمات آنها که همان دراختیار قراردادن فورواردرها است استفاده کنید. البته درپایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌ها برای اینکه بتوانید از فورواردرهای آنها استفاده کنید به‌شما معرفی خواهیم کرد.

حمل و نقل سیم و کابل از چین و دبی

آخرین مرحله عملیات واردات سیم و کابل از چین و دبی ارسال این مصالح از کشور چین و شهر دبی به ایران است. برای ارسال این مواد از چین و دبی به ایران شما می‌توانید از یک‌سری شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی که دراین زمینه فعالیت دارند و کارگو نامیده می‌شوند استفاده کنید. شرکت‌های کارگو با استفاده از وسایل حمل‌ونقل باری مثل کشتی، هواپیما و قطار برای ارسال مصالح و کالاهای مختلف از کشوری به کشور دیگر استفاده می‌کنند.

حمل و نقل سیم و کابل از چین و دبی

برای واردات سیم و کابل از چین و دبی به ایران یکی از بهترین انواع کارگو عبارتست از کارگو دریایی. کارگو دریایی یعنی ارسال سیم و کابل از چین و دبی به ایران با استفاده از کشتی باری. دبی همسایه آبی ما است و چین نیز بزرگ‌ترین بنادر تجاری جهان را دارد. درنتیجه منطقی است که کارگو دریایی بهترین گزینه برای ارسال سیم و کابل از این دو جا به ایران باشد.

 

 

سود واردات سیم و کابل چقدر است

اما سود واردات سیم و کابل از چین و دبی به ایران چقدر است که باعث شده درمورد این واردات مقاله بنویسیم؟ مقدار سود این واردات ازقبل قابل تخمین نیست بااینحال می‌توان گفت که این واردات در چه صورتی سودی بسیار زیاد برای واردکنندگان به همراه خواهد داشت.

زمانی که شما سیم و کابل درخواستی خود را از چین و دبی بصورت عمده خریداری کنید، آنگاه وزن زیادی از این محصولات را با قیمتی بسیار اندک تهیه کرده و درایران با قیمتی بیشتر به‌فروش خواهید رسانید. دراینصورت اختلاف قیمت خرید و فروش این مواد به‌خاطر خرید عمده زیاد شده و درنتیجه سود واردات آنها که برابر همین اختلاف قیمت است زیاد می‌گردد.

واردات سیم و کابل از چین و دبی با شرکت وانیکس

برای اینکه بتوانید فورواردرهایی باتجربه و البته آگاه برای انجام مراحل واردات سیم و کابل از چین و دبی برای خود دست‌وپا کنید، بهترین پیشنهاد ما این است که این عملیات را به شرکت بازرگانی واسطه وانیکس بسپارید. شرکت وانیکس به‌خاطر داشتن تجربه بالا در واردات انواع کالا از چین و بخصوص واردات سیم و کابل از چین و دبی، می‌تواند کارهای واردات شما را برعهده گرفته و آن را به‌بهترین شکل ممکن انجام دهد.

تنها کافی است که با این شرکت تماس بگیرید و ازآنها درخواست کنید که مراحل وادرات سیم و کابل شما را برعهده بگیرند. با اینکار خواهید توانست سیم و کابل موردنیاز خود را به‌ساده‌ترین و البته کمترین هزینه ممکن وارد ایران کرده و سود مناسبی برای خود فراهم کنید.

حرف آخر

چرا باید یک بازرگان به فکر واردات سیم و کابل از چین و دبی بیفتد؟ سیم و کابل ازجمله وسایلی است که برای انتقال انرژی الکتریکی، اطلاعات یا سیگنال‌ها در محیط‌های مختلف استفاده می‌شوند. انواع مختلف سیم و کابل کاربردهای مختلفی در زمینه‌هایی مثل الکترونیک، هوافضا، پزشکی، توزیع انرژی، صنایع خودروسازی، رباتیک، نفت‌وگاز و البته صنایع مخابراتی و ارتباطی دارند.

 

 

به‌همین دلیل تقاضای بالایی برای خرید این مواد در بازار ایران وجود داشته و درنتیجه بازرگانان با واردات آنها سود مناسبی کسب خواهند کرد. این مقاله نیز با این هدف نوشته شده است که اگر شما هم قصد واردکردن این مواد را داشتید، بدانید که اولا چرا واردات سیم و کابل مهم و سودآور است و درثانی این عملیات چگونه باید انجام شود تا سودآور باشد. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد و بتوانید یک واردات سیم و کابل از چین و دبی پرسود داشته باشید.

سوالات متداول درباره واردات سیم و کابل

 • واردات سیم و کابل از چین و دبی چگونه به صنعت خودروسازی کمک می‌کند؟

سیم و کابل برای سیستم‌های الکتریکی خودروها و اتصالات موتورها مورد استفاده قرار می‌گیرند، در نتیجه واردات این مصالح در خودروسازی نیز کاربرد دارد.

 • متداول‌ترین روش برای واردات سیم و کابل از چین و دبی به ایران کدام است؟

درمیان روش‌های مختلف ارسال سیم و کابل از چین و دبی به ایران که البته همه آنها کارگو نامیده می‌شوند، کارگو دریایی به‌خاطر امنیت بالا و البته هزینه پایینی که دارد، متداول‌ترین روش برای ارسال این مصالح از چین و دبی به ایران است.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *