واردات سپر خودرو خارجی از چین و دبی با وانیکس

اگر دوست دارید درباره واردات سپر خودرو خارجی از چین و دبی اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید.

مراحل واردات سپر خودرو خارجی از چین و دبی

برای اینکه بتوانید از پس واردات سپر خودرو خارجی بر بیاید ابتدا باید با مراحل اینکار آشنا باشید. مراحل واردات به صورت زیر است:

 • اخذ کارت بازرگانی

در روند واردات سپر خودرو از چین و دبی به ایران، اولین گام به دریافت کارت بازرگانی مربوط است. در فرایند تجارت برون‌مرزی، این کارت جزو اصلی‌ترین مدارکی به شمار می‌رود که یک تاجر به آن احتیاج پیدا می‌کند.

بازرگانان می‌توانند از یک سری مزایا در حیطه تجاری خود با دریافت این کارت بهره‌مند شوند. همچنین گفتنی است کارت بازرگانی دو نوع حقیقی و حقوقی داشته و دارای مدت اعتبار نیز است.

 

 

مراحل واردات سپر خودرو خارجی از چین و دبی

 • انتخاب

انتخاب محل فعالیت دومین گام برای واردات سپر خودرو به ایران است. قبل از شروع فعالیت تجاری، تجار موظف‌اند که تعیین کنند حوزه فعالیتی آن‌ها کجا باشد؛ در این حالت معلوم می‌شود که بازرگان با کدام کشور و یا کشورها قرار است جهت واردات به تعامل بپردازد.

 • شناخت قوانین و مقررات کشور ایران و همچنین چین و دبی

آگاهی از قوانین تجاری و حقوقی کشور، یکی دیگر از گام‌های پروسه واردات سپر به ایران محسوب می‌شود. جهت تجربه یک تجارت پرسود و همچنین پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات حقوقی، تاجران باید کلیه‌ی قوانین و مقررات مربوط به مسائل تجاری را چه در کشور خود و چه در کشور مقصد بدانند. همچنین توجه کنید که قوانین تجاری با توجه به نیازهای کشور مدام تغییر می‌کنند، پس تاجران باید اطلاعات خود را همیشه بروز رسانی کنند.

 

 

 • انتخاب کالای وارداتی

در مراحل واردات، انتخاب کالا جزو مراحل حساس به شمار می‌رود. مثلاً وقتی سپر خودرو را برای واردات انتخاب کردیم باید بدانیم کدام کشورها در آن حوزه به فعالیت بیشتری پرداخته و این محصول را صادر می‌کنند. پس از انجام بررسی‌های لازم، باید از بین کشورهای مختلف یک یا دو مورد را که بهترین شرایط را برای صادر کردن سپر خودرو دارند، انتخاب کنیم. معمولاً انتخاب تاجران ایرانی واردات از چین یا دبی‌  یا هر دو است؛ چون این دو منطقه با ایران روابط تجاری خوبی دارند.

 • درخواست پیش‌فاکتور

در راستای چگونگی واردات سپر خودرو از چین و دبی، مرحله بعد درخواست پیش‌فاکتور یا پروفرما است. در نظر داشته باشید که در روند واردات، تجار باید یک سری از مدارک را تهیه نمایند که بدین منظور به پیش‌فاکتور نیاز پیدا می‌کنند.

 پس شما به عنوان واردکننده کالا باید از فروشنده سپر خودرو خارجی درخواست ارائه پیش‌فاکتور کنید تا بتوانید با دریافت آن سایر گام‌های واردات را به آسانی طی کنید. برای ترخیص کالا از گمرک و همچنین برای حمل‌ونقل کالا نیز پیش‌فاکتور ازجمله مهم‌ترین مدارک و اسناد لازم به شمار می‌رود.

 • ثبت سفارش کالا

ثبت سفارش کالا از دیگر مراحل واردات سپر خودرو خارجی از چین و دبی است. این مرحله یکی از مهم‌ترین مراحل واردات به شمار می‌رود که باید در آن دقت زیادی به خرج داده شود. در این گام تاجران در سامانه جامع تجارت، کالای مدنظر خود برای خرید را ثبت کرده و منتظر می‌مانند تا این سامانه مجوز ورود کالا به کشور را ارائه دهد.

 این کار به این جهت انجام می‌شود که واردات برخی از کالاها ممنوعیت و یا محدودیت‌هایی دارند که باید کارشناسان مربوطه آن‌ها را بررسی کنند.

 

 

 • تخصیص ارز و پرداخت وجه

تخصیص ارز و پرداخت وجه بار خریداری شده توسط واردکننده، مرحله بعدی از گام‌های واردات سپر خودرو خارجی به ایران است که در آن بازرگانان به بانک مدنظر خود مراجعه کرده و با ارائه دادن مدارک موردنیاز، به دریافت ارز دولتی یا ارز ترجیحی اقدام می‌کنند. گفتنی است که با مشخص شدن کالای وارداتی و کامل بودن مدارک و اسناد آن، چگونگی گذر از این مرحله معلوم می‌شود؛ چون برخی کالاها هستند که برای واردات آن‌ها، ارز دولتی اختصاص داده می‌شود و برخی دیگر را باید با ارز دولتی وارد کرد.

 • بیمه و حمل‌ونقل

حمل و جابه‌جای کالا بین کشور مبدأ و مقصد و همچنین تهیه بیمه‌نامه برای محصولات وارداتی، یکی از مراحل نهایی واردات کالا به شمار می‌رود. در روند تجارت، واردکننده و صادرکننده بسته به شرایط خریدار و نوع کالاها، باید یکی از روش‌های حمل‌ونقل بین‌المللی را انتخاب کنند. گفتنی است که بعد از انتخاب شیوه حمل محصول، شخص باید اقدام به بستن قرارداد با یک شرکت حمل‌ونقل کرده و همچنین با تهیه بیمه‌نامه از به بار آمدن خسارت‌های احتمالی به کالاها در هنگام حمل‌ونقل پیشگیری کند.

 • ترخیص کالا از گمرک

یکی دیگر از مراحل حساس و پیچیده واردات به ایران، مرحله ترخیص کالا از گمرک است. سپر خودرو خارجی برای اینکه بتواند به بازار داخلی وارد شده و به استفاده برسد، ابتدا باید مراحل مختلفی را برای ترخیص شدن از گمرک طی کند. اگر مدارک و اسناد ارائه شده به گمرک جهت ترخیص بدون مشکل بود؛ اجازه ترخیص از سوی این ارگان صادر می‌شود؛ پس برای انجام این مرحله تاجران باید از قبل آمادگی داشته باشند.

خرید عمده سپر خودرو خارجی از چین و دبی

 مرحله خرید عمده نیز یکی از گام‌های واردات سپر خارجی است که تجار باید با راه و روش‌های آن آشنا باشند. یافتن یک تأمین‌کننده و عمده‌فروش قابل‌اعتماد در چین و دبی، اولین گام در خرید عمده سپر خودرو خارجی بوده و در توسعه موفقیت‌آمیز تجارت شما گامی کلیدی به شمار می‌رود.

برای انجام این نوع خرید سه ‌راه در پیش روی تاجران قرار می‌گیرد که عبارت‌اند از:

 • در صورت داشتن زمان، پول و تجربه کافی در تجارت، شما می‌توانید به صورت حضوری به چین و دبی سفر کرده و در آنجا تأمین‌کنندگان مدنظر خود را پیدا کنید.
 • خرید از داخل ایران با استفاده از سایت‌ها عمده‌فروشی چین و دبی؛ درست است که این روش به نسبت روش فوق برای تاجر هزینه‌های کمتری را به همراه می‌آورد اما با چالش‌هایی نیز همراه است.
 • واگذار کردن تمامی مراحل خرید به یک شرکت بازرگانی فعال در این حوزه مثل کمپانی وانیکس.

خرید عمده سپر خودرو خارجی از چین و دبی

خرید سپر خودرو خارجی از چین

روش‌های خرید سپر خودرو خارجی از چین را به طور کلی در بخش فوق بررسی کردیم؛ نکته‌ای که باید در این بین به آن توجه کنید این است که اگر قصد خرید اینترنتی از سایت را دارید باید از یک شرکت بازرگانی استفاده کنید تا پرداخت پول و انتقال کالا به ایران را انجام دهید.

 

 

خرید سپر خودرو خارجی از دبی

برای خرید سپر خودرو خارجی از دبی، شما باید فروشگاه‌های که در آن این وسیله به نمایش گذاشته شده و به فروش می‌رسد را بشناسید. همچنین آگاهی از ساعت کار این فروشگاه‌ها، آشنایی با بازار استوک دبی و چانه‌زنی با فروشندگان نیز برای انجام خرید ضروری هستند.

ترخیص سپر خودرو خارجی در واردات از چین و دبی

اگر یادتان باشد در بخش‌های فوق اشاره کردیم که ترخیص کالا باید با ارائه برخی مدارک و اسناد به گمرک انجام شود. این مدارک عبارت‌اند از:

۱- ترخیصیه

۲- قبض انبار

 • بارنامه
 • پیش‌فاکتور یا پروفرما
 • فاکتور
 • فهرست عدل بندی
 • گواهی مبدأ
 • گواهینامه استاندارد
 • مجوزهای قانونی
 • گواهی بازرسی

حمل‌ونقل سپر خودرو خارجی در واردات از چین و دبی

حمل‌ونقل سپر خودرو خارجی در واردات از چین و دبی به ایران می‌تواند به روش هوایی، زمینی یا ریلی انجام شود که در انتخاب هر یک از این روش‌ها نوع بار، فاصله مبدأ تا مقصد، بودجه تاجر و برخی دیگر از عوامل دخیل هستند که یک فرد متخصص باید آن را انتخاب کند.

حمل‌ونقل سپر خودرو خارجی در واردات از چین و دبی

سود واردات سپر خودرو خارجی از چین و دبی

سود واردات سپر خودرو در واقع می‌توان گفت که وابسته به مهارت و دانش خود تاجر است. اگر فردی بتواند مراحل واردات را به خوبی مدیریت کرده و هزینه‌های خرید و واردات کالای مدنظر خود را با بودجه خود تطابق دهد، مسلماً سود بیشتری را به دست خواهد آورد.

 

 

واردکننده سپر خودرو خارجی از چین و دبی

شما به عنوان واردکننده سپر خودرو خارجی از چین و دبی باید به همه مراحل گفته شده در بالا تسلط کافی داشته باشید. همچنین باید بودجه کافی برای شروع یک تجارت را داشته و ناآگاهانه وارد این حیطه کاری نشوید.

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از سری مقالات وبلاگ وانیکس به بررسی روندهای واردات سپر خودرو خارجی از چین و دبی پرداختیم. چون این دو منطقه بیشترین تعاملات تجاری را با ایران دارند؛ بنابراین آشنایی با نحوه واردات انواع کالاها از آن‌ها می‌تواند برای شما بسیار مؤثر باشد. اگر در این باره به مشکلی برخورد کرده یا سؤالی داشتید، می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل کرده و سؤالات خود را جویا شوید.

سؤالات متداول درباره واردات سپر خودرو خارجی

 • واردات سپر خودرو از چین پرسودتر است یا از دبی؟

نمی‌توان پاسخ دقیقی برای این سؤال ارائه کرد. برای رسیدن به پاسخ باید شرایط خود را با مشاوران وانیکس مطرح کنید تا متخصصان با توجه به شرایط شما بهترین تصمیم را برای تجارت شما بیان کنند.

 • آیا قوانین خاصی برای وارد کردن سپر خودرو خارجی از چین و دبی وجود دارد؟

در حال حاضر خیر! اما این قوانین ممکن است دچار تغییراتی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *