همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی با وانیکس

اما این سم پاش چه کاربردی دارد؟ نحوه واردات آن چگونه است؟ و بسیاری از سؤالات دیگر که پاسخ آن‌ها را در ادامه این مقاله از وبلاگ وانیکس بررسی می‌کنیم. تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

معرفی سم پاش گلخانه ای

قبل از اینکه به موضوع واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی بپردازیم، قصد داریم در ابتدا شما را با این وسیله و کاربردهای آن آشنا کنیم. سم پاش گلخانه‌ای یک وسیله است که برای کنترل آفات و بیماری‌های گیاهان در گلخانه‌ها استفاده می‌شود. این سم پاش‌ها معمولاً شامل مواد شیمیایی هستند که به‌عنوان حشره‌کش، قارچ‌کش و علف‌کش عمل می‌کنند.

برخلاف سم پاش‌های دامپزشکی، سم پاش گلخانه‌ای برای حفظ سلامت گیاهان استفاده می‌شود. این وسایل باعث کنترل آفات و بیماری‌های گیاهان مثل شپش، پروانه سبز، زغال سوختگی و خسارات دیگری می‌شوند.

 

 

معرفی سم پاش گلخانه ای

به‌طورکلی، استفاده از سم پاش گلخانه‌ای باید با دقت و با رعایت تمامی اصول بهداشتی صورت گیرد تا به جای کنترل آفات، به سلامتی گیاهان نیز آسیب نرساند. بعضی از نکات که در خصوص استفاده از سم پاش گلخانه ای باید بدانید عبارت‌اند از:

 • رعایت دستورالعمل‌های به کار رفتۀ آن
 • استفاده از لباس محافظ و دستکش‌های مناسب
 • عدم استفاده در شرایط باد شدید و باران
 • عدم استفاده در نزدیکی گل و میوه‌ها

همچنین گفتنی است که امروزه سم‌پاش‌های کشاورزی مختلفی بسته به نوع محصول کشت شده در گلخانه، مساحت زمین و گنجایش سم پاش ها تولید شده‌اند که آگاهی از آن‌ها می‌تواند فرایند خرید و واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی را تسهیل ببخشد. در ادامه چند نوع پرکاربرد از این وسیله را آورده‌ایم:

 • سم پاش دستی
 • سم پاش موتوری
 • سم پاش پشت تراکتور
 • سم پاش فرغونی
 • سم پاش زنبه‌ای

هر یک از سم‌پاش‌های اشاره شده در فوق، برای محصولات و زمین‌های متفاوتی استفاده می‌شوند که واردکننده‌ها برای موفقیت در تجارت خود باید با کاربردهای هر یک از آن‌ها به‌خوبی آشنا باشند و بدانند که کدام یک از آن‌ها تقاضای بیشتری در بازار دارد.

 

 

نکات مورد توجه در واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی

برای وارد کردن سم پاش گلخانه ای از چین و دبی، شما به‌عنوان یک تاجر باید توجه داشته باشید که هر منطقه‌ای برای صادرات کالا، مقررات و سازوکارهای خاص خودش را دارد. واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی نیز درست مثل واردات از سایر مناطق جهان، دارای قوانین منحصر به خود است. با اینکه در دهه‌های گذشته شرکت‌های زیادی در حیطه واردات و ترخیص کالا از چین و دبی به فعالیت پرداخته و دفاتر تجاری و بازرگانی زیادی در این دو منطقه بنا کرده‌اند، اما اینکه خودتان از چگونگی و روند واردات کالا از چین و دبی اطلاعات و آگاهی داشته باشید، بسیار حائز اهمیت است. پیش از اینکه تاجر دست به واردات هر نوع کالایی از چین و دبی بزند باید به بررسی بازار ایران بپردازد که چه نوع کالا یا محصولی در ایران دچار کمبود هست تا با وارد کردن آن محصول به سود برسد. مثلاً در واردات سم پاش گلخانه ای، باید دقت کند که چه نوع سم‌پاشی با کدام ویژگی‌ها در بازار داخلی خواهان زیادی دارد. البته در این رابطه باید بگوییم، آمار مشخصی از محصولات وارداتی در سازمان‌ها و مراکز مربوط به تجارت، وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای انتخاب محصول راهنمایی گرفت تا در این راه دچار ضرر نشد.

 یکی از مهم‌ترین نکات واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی را می‌توان مرتبط به مسائل گمرکی آن دانست؛ بدین معنا که شخص حقیقی یا حقوقی واردکننده، در خصوص اخذ مجوزهای واردات محصول، بررسی‌های لازم را به انجام می‌رساند.در این مرحله تاجر باید اطلاع یابد که در مورد کالای مدنظر او آیا مجوزهای وارداتی به‌راحتی صادر می‌شوند یا خیر؟ همچنین فرد باید این نکته را در نظر داشته باشد که روند واردات در صورت عدم دریافت این مجوزها و گواهی‌ها، با مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهد شد.یکی دیگر از مهم‌ترین نکات مورد توجه در واردات از چین و دبی، تعیین کردن قیمت سم‌پاش‌های وارداتی است؛ در واقع درخواست پیش‌فاکتور از اساسی‌ترین مراحل کار واردات به‌حساب می‌آید. قیمت اعلام شده توسط فروشنده برای کالاهای وارداتی در کمیسیون نرخ‌گذاری تعیین می‌شود که این قیمت کاملاً متفاوت با بازار ایران و فروش محصول در آن است؛ از همین رو است که اخذ مشخصات دقیق محصول و قیمت‌های اولیه آن از اصلی‌ترین مراحل واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی به شمار می‌رود.

 

 

مراحل واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی

تا این بخش از مقاله، تقریباً با نکات واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی آشنا شدید؛ در ادامه می‌خواهیم شما را با گام‌های واردات از این مناطق آشنا کنیم. اگر قصد وارد کردن کالا داشته و علاقه‌مند این هستید که تبدیل به یک واردکننده شوید، حتماً باید گام‌های این کار را بشناسید. گام‌های واردات کالا از چین و دبی عبارت‌اند از:  تحقیق در بازار داخلی، گام اول در واردات کالا به شمار می‌رود که برای بررسی رقبا، تعیین قیمت تمام‌شده کالا، شرایط فروش محصول هدف و کیفیت قابل‌قبول محصول نهایی جهت عرضه در بازار انجام می‌شود.همچنین تاجر در این گام باید بررسی کند که آیا واردات سم پاش گلخانه ای برای او سودآوری دارد یا نه! اخذ کارت بازرگانی نیز مرحله بعدی واردات کالا است که پس از آن، بازرگان باید جهت انجام مراحل بعدی، اقدامات لازم را در سامانه جامع تجارت ایران انجام دهد.

در گام بعدی نیز فرد برای تأمین و خرید کالاهای مدنظر، باید کشور مبدأ را انتخاب کند. در این گام شما به‌عنوان تاجر باید به روش حمل کالا از مبدأ تا ایران و همچنین به مسافت میان ایران و کشور مدنظر خود توجه داشته باشید.درخواست پیش‌فاکتور از تأمین‌کننده نیز مرحله مهم دیگری است. این سند حاوی اطلاعات مهمی ازجمله تعداد، وزن، نوع ارز، مشخصات فروشنده و خریدار، انتقال وجه، روش معامله، مسئولیت‌ها و ریسک‌ها بوده و به‌طورکلی برای انجام معامله و واردات کالا، همه‌ی اطلاعات موردنیاز را دارد.بعد اینکه تمامی مراحل ذکر شده در فوق را به انجام رساندید، حال نوبت این است که در سامانه ntsw جهت ثبت سفارش اقدام کنید. پس اینکه در این سامانه اطلاعات پروفرما را وارد کرده و از سازمان‌های مربوطه، مجوزهای موردنیاز را اخذ کردید، مجوز ورود محصول مدنظر صادر می‌گردد. گفتنی است که پیش از واریز وجه برای فروشنده، جهت اطمینان از تعداد و سلامت کالا، بازرسی محموله انجام می‌شود. طبق مذاکرات انجام گرفته محموله پس از طی امور مربوط به تخصیص ارز و واریز پول به‌حساب فروشنده، بسته بندی شده و بارگیری و ارسال می‌شود.این نکته را نیز فراموش نکنید که حتماً نسبت به بیمه کردن کالاهای وارداتی خود باید اقدام کنید، زیرا بیمه در صورت هرگونه آسیب به محموله خسارت آن را پرداخت می‌کند. همچنین توجه کنید که کالا قبل از بارگیری از مبدأ، باید بیمه شود.

 

 

خرید عمده سم پاش گلخانه ای از چین و دبی

برای واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی، باید این محصول را به طور عمده از تأمین‌کنندگان آن در این مناطق خریداری کنید. در روند خرید باید دقت نمایید که با توجه به کاربردهای بالایی که سم پاش ها در تسهیل و تسریع روند سم‌پاشی دارند و همچنین به خاطر صرفه‌جویی کردن در مصرف آفات کش، سموم و بسیاری از محلول‌های تقویتی برای رشد گیاه، باید محصولی را انتخاب کنید که از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار باشد.

خرید عمده سم پاش گلخانه ای از چین و دبی

خرید سم پاش گلخانه ای از چین

برای خرید سم پاش از چین، باید مراکز فروش این وسیله را در چین شناخته و همچنین به زبان این کشور نیز تا حدودی مسلط باشید.

 

 

خرید سم پاش گلخانه‌ای از دبی

برای خرید از دبی نیز همانند خرید از چین، شما باید ضمن آشنایی با بازارهای این شهر، نحوه مذاکره با فروشندگان آن را نیز بلد باشند.

ترخیص سم پاش گلخانه ای

بعد از انجام مراحل واردات سم پاش گلخانه‌ای از چین و دبی، مثل پیدا کردن تأمین‌کنندگان و خرید با در نظرگیری نکات اشاره شده در بالا، وقتی که محموله شما به گمرک این مناطق تحویل داده شد، باید با ارائه مدارک و مجوزاتی به این بخش، محموله خود را ترخیص کرده و اجاره صدور کالا را بگیرید.

برای آشنایی با این مجوزها و مدارک مورد نیاز حتماً باید مصوبه‌ها و قوانین مربوط به این حوزه را بررسی کنید، چون در صورت عدم آگاهی از این موارد، کالای شما ممکن است اجازه ترخیص نگرفته و در گمرک ضبط و ذخیره شود. واضح است که تبعات این کار گریبان گیر خود تاجر خواهد شد، پس نهایت دقت را باید به خرج دهید.

واردکننده سم پاش گلخانه ای از چین و دبی

همان‌گونه که در موارد بالا نیز اشاره شد، شما به‌عنوان واردکننده سم پاش، باید مهارت و دانش‌های انجام این کار را داشته باشید. اگر علاقه‌مند به ورود به حوزه واردات هستید اما به دلیل ترس از عدم مهارت، پا در این عرصه نمی‌گذارید، باید بگوییم به شدت در اشتباهید، زیرا برای این کار دو راه پیش روی شماست! یکی شرکت در دوره‌های آموزشی برگزار شده از سوی برخی از شرکت‌های بازرگانی معتبر مثل وانیکس و دومی سپردن از صفرتا صد کار خود به یکی از این شرکت‌های فعال.

حمل‌ونقل سم پاش گلخانه ای در واردات از چین و دبی

یکی از مراحل حساس تجاری، مرحله حمل محصول خریداری شده محسوب می‌شود که تاجران برای انجام هر چه سریع‌تر و بهتر آن، باید با یک شرکت حمل‌ونقلی بین‌المللی قرارداد ببندند. همچنین برای مصون ماندن از خطرات احتمالی، واردکننده باید کالاهای وارداتی خود را بیمه کند تا احیاناً اگر آسیبی به بار وارد شد، بیمه خسارت آن را بپردازد.

حمل‌ونقل سم پاش گلخانه ای در واردات از چین و دبی

سود واردات سم پاش گلخانه ای

هدف از واردات هر کالایی، رسیدن به سودهای حاصل از آن است. سود های حاصل از واردات سم پاش گلخانه‌ای نیز به عوامل زیادی مثل وضعیت بازار و شرایط حمل نقلی و برخی دیگر از موارد بستگی دارد که برای آگاهی از آن بهتر است تمامی هزینه‌های واردات را برآورد کنید.

سخن پایانی با وانیکس

در این مقاله از سری مقالات وبلاگ وانیکس، واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی را بررسی کرده و همچنین توضیحاتی را نیز در خصوص کاربردهای این وسیله در اختیار شما علاقه‌مندان عزیز به کار واردات قرار دادیم.

 

 

امید است خواندن این مقاله توانسته باشد در افزایش آگاهی و اطلاعات شما تأثیر مثبتی گذاشته و شما را در پیشبرد اهدافتان یاری دهد. در صورت هرگونه مشکل و ابهامی در خصوص واردات و صادرات به چین و دبی می‌توانید از مشورت‌های مشاوران مجموعه ما بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول درباره واردات سم پاش گلخانه ای

 • هزینه واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی چقدر است؟

محاسبه هزینه واردات برحسب تعداد و حجم کالای وارداتی است. برای تخمین هر چه دقیق‌تر این هزینه‌ها، بهتر است با مشاوران مجموعه ما در شرکت وانیکس تمام حاصل نمایید.

 • واردات سم پاش گلخانه ای از چین و دبی چقدر پرسود است؟

برای اینکه از تجارت خود سود ببرید باید ابتدا از تمامی هزینه‌های واردات کالا ازجمله هزینه حمل‌ونقل و اخذ مجوزها و همچنین قیمت تمام‌شده محصول آگاه باشید تا در نهایت بتوانید حس بزنید که آیا واردات این کالا برای شما پرسود است یا خیر!

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *