واردات سر اگزوز از چین و دبی با وانیکس

دراین مقاله قصد داریم واردات این قطعه فلزی جذاب و درعین حال مهم را توضیح دهیم تا بدانید که درابتدا چرا باید آنها را وارد کشور کرد و درثانی عملیات واردات آنها چگونه انجام می‌شود. عملیاتی که اگر درست انجام شود سودی فراوان برای واردکننده خواهد داشت. واردات سر اگزوز از چین و دبی در طی ۳ مرحله صورت می‌گیرد. مرحله اول آن خرید سر اگزوز از شرکت‌های موجود در چین و دبی است، مرحله دوم ترخیص این قطعات از گمرک چین و دبی و درنهایت مرحله آخر انجام عملیات واردات آنها عبارتست از ارسال سر اگزوزها به ایران. هرکدام از این مراحل باید چنان بادقت و تمرکز بالا انجام شوند که مشکلی پیش نیاید و علاوه بر آن باعث سودآوری فراوان برای بازرگان شوند. پس اگر شما هم دنبال درست انجام دادن و سودآور بودن انجام مراحل واردات سر اگزوز هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

سر اگزوز چیست و انواع آن کدام است

احتمالا همه کسانی که قصد واردات سر اگزوز از چین و دبی دارند ازقبل آشنایی مناسبی با این قطعه پراهمیت دارند وگرنه به‌سراغ واردات آن نمی‌رفتند. بااینحال بد نیست اطلاعات راجع‌به این قطعه را دوباره یکجار گردآوری کنیم و اگر هم از قبل با آن آشنا هستیم مروری دوباره روی آنها داشه باشیم تا بدانیم چرا واردات این قطعات برای بازار و واردکنندگان مهم است.

سر اگزوز (Exhaust header) قسمتی از سیستم اگزوز خودرو است که در آن، گازهای خروجی از سیلندرها جمع‌آوری شده و به سمت لوله اگزوز انتقال داده می‌شوند. سر اگزوز به عنوان یک قطعه مهم در سیستم اگزوز خودرو، برای افزایش کارایی موتور و کاهش مصرف سوخت استفاده می‌شود.

سر اگزوز چیست و انواع آن کدام است

طراحی سر اگزوز می‌تواند برای هر نوع موتوری متفاوت باشد و به عواملی مانند تعداد سیلندرها، حجم موتور و نوع سیستم سوخت‌رسانی وابسته است. سر اگزوز با ایجاد جریان هوای بهتر در داخل سیلندر و کاهش مقاومت جریان گاز خروجی، باعث افزایش قدرت موتور و حداکثر سرعت خودرو می‌شود. همچنین طراحی صحیح سر اگزوز می‌تواند باعث کاهش آلایندگی محیط زیست ناشی از گازهای خروجی خودرو شود.

 

 

سر اگزوزها بسته به طراحی و شکل آن‌ها، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. در زیر به برخی از انواع سر اگزوز ها اشاره می‌کنم:

 • سر اگزوز تاپ مانیفلد (Top-End Exhaust Manifold): در این نوع سر اگزوز، لوله‌های اگزوزی بالای سر سیلندرها قرار می‌گیرند. این نوع سر اگزوز به خاطر جریان هوای بهتر در داخل سیلندر و کاهش مقاومت جریان گاز خروجی، باعث افزایش قدرت موتور و کاهش مصرف سوخت می‌شود.
 • سر اگزوز هدر (Header Exhaust): در این نوع سر اگزوز، لوله‌های اگزوزی به طور جداگانه برای هر سیلندر طراحی شده‌اند. این سر اگزوز به دلیل بهبود جریان هوای درون سیلندر، باعث افزایش قدرت و عملکرد موتور می‌شود.
 • سر اگزوز با تفکیک و جداسازی جریان (Split-Flow Exhaust Manifold): در این نوع سر اگزوز، جریان گاز خروجی را در یک راه مجزا به دو حالت جریان گرم و سرد تفکیک می‌کند. این نوع سر اگزوز به دلیل بهبود کیفیت سوخت‌رسانی و جلوگیری از افت دما در داخل سیلندر، باعث کاهش مصرف سوخت و افزایش قدرت موتور می‌شود.
 • سر اگزوز ریزپره (Tuned Exhaust Manifold): در این نوع سر اگزوز، با استفاده از ریزپره‌های مختلف، جریان گاز خروجی بهینه‌سازی می‌شود. این نوع سر اگزوز به دلیل افزایش جریان هوا در سیلندر و کاهش مقاومت جریان گاز خروجی، باعث افزایش قدرت موتور می‌شود.
 • سر اگزوز دوگانه (Dual Exhaust Manifold): در این نوع سر اگزوز، دو لوله اگزوزی جداگانه برای جمع‌آوری گاز خروجی از دو سیلندر نزدیک به هم طراحی شده‌اند. این سر اگزوز به دلیل جلوگیری از تداخل بین جریان گاز خروجی دو سیلندر نزدیک به هم، باعث افزایش قدرت و کاهش مصرف سوخت می‌شود.
 • سر اگزوز کمپرسی (Exhaust Manifold with Collector): در این نوع سر اگزوز، لوله‌های اگزوزی از داخل سیلندر به سوی یک مجموعه گردنده تلفیق می‌شوند. این نوع سر اگزوز باعث بهبود جریان هوا و کاهش مقاومت جریان گاز خروجی می‌شود که باعث افزایش قدرت موتور و کاهش مصرف سوخت می‌شود.
 • سر اگزوز توربو (Turbo Manifold): در این نوع سر اگزوز، از یک توربوشارژر برای افزایش جریان هوای ورودی و تولید قدرت بیشتر در موتور استفاده می‌شود. سر اگزوز توربو باعث افزایش قدرت موتور و عملکرد خودرو می‌شود.
 • سر اگزوز استنلس استیل (Stainless Steel Exhaust Manifold): در این نوع سر اگزوز، از فولاد ضدزنگ به عنوان مواد ساخت استفاده می‌شود. سر اگزوز استنلس استیل به دلیل مقاومت بیشتر در برابر خوردگی، دوام و ماندگاری بیشتری دارد و همچنین بهبود کیفیت جریان گاز خروجی را ایجاد می‌کند.
 • سر اگزوز آلومینیومی (Aluminum Exhaust Manifold): در این نوع سر اگزوز، از آلیاژ آلومینیوم به عنوان مواد ساخت استفاده می‌شود. این نوع سر اگزوز بسیار سبک و مقاوم در برابر خوردگی است و به دلیل وزن کم خود باعث افزایش عملکرد خودرو می‌شود.
 • سر اگزوز کربن (Carbon Exhaust Manifold): در این نوع سر اگزوز، از مواد کربنی برای ساخت استفاده می‌شود. سر اگزوز کربن باعث کاهش وزن و افزایش جریان هوا می‌شود که بهبود عملکرد موتور و کاهش مصرف سوخت را به همراه دارد.
 • سر اگزوز فولادی (Steel Exhaust Manifold): در این نوع سر اگزوز، از فولاد به عنوان مواد ساخت استفاده می‌شود. سر اگزوز فولادی قدرت و عملکرد خودرو را بهبود می‌بخشد و همچنین به دلیل قیمت کمتر خود می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای مصرف‌کنندگان با بودجه محدود باشد.
 • سر اگزوز فیبر (Fiberglass Exhaust Manifold): در این نوع سر اگزوز، از مواد فیبری به عنوان مواد ساخت استفاده می‌شود. سر اگزوز فیبر باعث کاهش وزن و افزایش جریان هوا می‌شود که بهبود عملکرد موتور و کاهش مصرف سوخت را به همراه دارد.

باید این نکته را درنظر داشته باشید که اگر قصد واردات سر اگزوز از چین و دبی دارید حتما تمام این انواع سر اگزوز باید در لیست خرید شما باشد تا تمام نیازهای بازار را پوشش دهید.

 

 

کاربردهای سر اگزوز کدام است

حال که تاحد خوبی سر اگزوز را شناختیم و اهمیت واردات سر اگزوز از چین و دبی را یادآوری کردیم، نوبت آن رسیده تا کاربردهای این قطعه در خودرو را مشخص کنیم و البته تعیین کنیم که چرا اگر سر اگزوز سالم باشد ماشین بهتر کار کرده و خراب بودن آن چه معایبی برای خودرو ایجاد می‌کند. دانستن این اطلاعات البته نشان‌دهنده میزان کاربرد این قطعه و درنتیجه تقاضا برای واردات آن است. چیزی که تعیین کننده سود این عملیات بوده و بازرگانان را مشتاق می‌کند به سمت انجام این واردات تمایل پیدا کنند.

سر اگزوز یکی از قطعات مهم در سیستم تعویض گاز خروجی از موتور خودرو است و وظیفه دفع گازهای زائد و باقیمانده از سوخت سوخت شده در موتور را بر عهده دارد. برخلاف تصور عمومی که سر اگزوز فقط برای کاهش صدای گاز خروجی موتور استفاده می‌شود، این قطعه برای تنظیم دمای و دور گردش گاز خروجی و بهبود عملکرد موتور نیز بسیار مهم است. بنابراین کاربردهای سر اگزوز عبارتند از:

 • کاهش صدای گاز خروجی موتور
 • بهبود عملکرد موتور
 • کاهش مصرف سوخت
 • کاهش آلودگی هوا
 • جلوگیری از ایجاد خرابی و خوردگی در سیستم تعویض گاز
 • بهبود قدرت و شتاب خودرو
 • حفظ سلامت موتور و تمدید عمر آن
 • ایجاد تعادل در جریان هوا و گاز خروجی
 • افزایش کارایی و کیفیت سوخت‌سوزی موتور
 • تعیین نقاط اتصال و تعادل دمای گاز خروجی موتور.

نشانه‌های سر اگزوز سالم و معیوب ممکن است شامل موارد زیر باشد:

نشانه‌های سر اگزوز سالم:

 • عمر طولانی: سر اگزوز سالم معمولاً طول عمر زیادی دارد و بدون مشکل عمل می‌کند.
 • کاهش صدا: سر اگزوز سالم معمولاً باعث کاهش صدای گاز خروجی می‌شود.
 • افزایش کارایی موتور: یک سر اگزوز سالم باعث افزایش کارایی و کیفیت سوخت‌سوزی موتور می‌شود.
 • جریان هوا و گاز خروجی بی‌نقص: سر اگزوز سالم باعث جریان هوا و گاز خروجی بی‌نقص می‌شود و هیچ مانعی برای خروج گاز از موتور نیست.

نشانه‌های سر اگزوز معیوب:

 • صدای زیاد: سر اگزوز معیوب ممکن است باعث افزایش صدای گاز خروجی شود.
 • کاهش قدرت: یک سر اگزوز معیوب ممکن است باعث کاهش قدرت و شتاب خودرو شود.
 • کاهش کارایی: سر اگزوز معیوب ممکن است باعث کاهش کارایی و کیفیت سوخت‌سوزی موتور شود.
 • نوسانات دمایی: سر اگزوز معیوب ممکن است باعث ایجاد نوسانات دمایی در گاز خروجی شود.
 • خروج دود غیرطبیعی: سر اگزوز معیوب ممکن است باعث خروج دود غیرطبیعی از خروجی موتور شود.
 • خاک و زنگ زدگی: یک سر اگزوز معیوب ممکن است به خاک و زنگ زدگی در سطح خودرو و در برخی موارد به خوردگی و خرابی سیستم تعویض گاز منجر شود.

تاثیرات زیاد سر اگزوز روی کارآیی اتومبیل باعث می‌شود که بتوان واردات سر اگزوز از چین و دبی را یک عملیات مهم و پرمتقاضی درنظر گرفت و ازقبل با احتمال بالایی حدس زد که واردات آن سودی فراوان به‌همراه دارد.

 

 

خرید سر اگزوز

اولین گام در انجام واردات سر اگزوز از چین و دبی خرید این قطعات از شرکت‌های فروشنده موجود در چین و دبی است. برای خرید این قطعات شما می‎‌توانید دراینترنت بهترین شرکت‌های فروشنده آنها را در چین و دبی یافته و ازمیان آنها دست به انتخاب بهترینشان بزنید.

یافتن بهترین می‎‌تواند براساس فاکتورهایی مثل سابقه برند شرکت فروشنده، تعداد فروش سر اگزوز در سال و البته کیفیت محصولاتی که تولید می‌کند باشد. دراین مرحله از خرید سر اگزوزها حتما وسواس به‌خرج دهید تا بهترین کیفیت آنها را وارد کشور کنید.

خرید عمده سر اگزوز از چین و دبی

در گام بعدی خرید و واردات سر اگزوز از چین و دبی باید مراقب باشید که حتما شرکتی که برای خرید انتخاب می‌کنید امکان خرید عمده داشته باشد. درواقع اگر شما نتوانید سر اگزوزها را بصورت عمده خریداری کنید هزینه بسیار زیادی برای خرید آنها باید پرداخت کنید و این به‌معنای بدون سود بودن واردات این قطعات خواهد بود، چیزی که ازابتدا دنبال آن بودیم و هستیم. پس حتما سر اگزوزها را بصورت عمده خریداری کنید تا بتوانید از واردات آنها سود مناسبی کسب کنید. خرید عمده امکان تهیه این وسایل را با قیمتی بسیار پایین برای شما فراهم خواهد کرد.

خرید عمده سر اگزوز از چین و دبی

خرید سر اگزوز از چین

حال که دانستید باید شرکتی استاندارد با امکان خرید عمده سر اگزوزها پیدا کنید، نوبت به انجام اولین مرحله اول واردات سر اگزوز از چین و دبی می‌رسد. برای اینکه بتوانید از شرکت چینی سر اگزوزها را خریداری کنید لازم است که یک درخواست رسمی خرید به‌نام پیش‌فاکتور یا پروفرما تهیه کرده و برای این شرکت ارسال کنید.

پروفرما درخواستی است که شامل اطلاعاتی مثل قیمت خرید سر اگزوزها، تعداد درخواستی و روش پرداخت هزینه خرید آنها خواهد بود. بادریافت پروفرما شرکت چینی فروشنده سر اگزوزها اقدام به تهیه این وسایل کرده و اگر مشکلی نبود آنها را برای ارسال به ایران تحویل گمرک چین خواهد داد.

خرید سر اگزوز از دبی

برای خرید سر اگزوزها از شهر دبی نیز لازم است که شما پروفرمایی تهیه کرده و برای شرکت فروشنده ارسال کنید. دراین پروفرما نیز درست مانند آنچه برای خرید سر اگزوز از شرکت چینی تهیه شد باید اطلاعاتی مثل قیمت خرید، تعداد درخواستی و البته اطلاعات شرکت فروشنده و خریدار درج شود. در خرید از دبی نیز اگر مشکلی پیشروی ارسال کالاها نباشد، شرکت فروشنده آنها را به گمرک دبی تحویل می‌دهد تا برای ارسال به ایران آماده گردند. دراین مرحله از واردات سر اگزوز از چین و دبی لازم است که شما برای ترخیص این وسایل اقدام کنید.

ترخیص سر اگزوز

درمرحله دوم واردات سر اگزوز از چین و دبی یعنی ترخیص این قطعات از گمرک چین و دبی لازم است که شما یک‌سری مدارک تهیه کرده و به اداره گمرک چین و دبی تحویل دهید. این مدارک عباتنداز کارت بازرگانی، پروفرمای خرید و البته بارنامه آنها.

باتهیه این مدارک و البته تکمیل فرم درخواست ترخیص سر اگزوزها نوبت بررسی سر اگزوزها توسط بازرسان اداره گمرک چین و دبی می‌رسد. نتیجه این بررسی اگر اوکی باشد آنگاه برگخ ترخیص سر اگزوزها برای شما صادر شده و می‌توانید آنها را برای ارسال به‌ایران تحویل بگیرید.

وارد کننده سر اگزوز

انجام کارهای واردات سر اگزوز از چین و دبی باید حتما توسط کارگذاران یک شرکت بازرگانی واسطه باتجربه انجام شود. این کارگذاران را فورواردر می‌نامند و وظیفه آنها این است که کارهای خرید، ترخیص و ارسال سراگزوزها از چین و دبی به ایران را انجام دهند.

 

 

اما اینکه چگونه می‎توان این فورواردرها را پیدا کرد و البته بهترینشان متعلق به کدام شرکت هستند سوالی است که درپایان مقاله به آن پاسخ می‌دهیم. بااینحال باید بدانید هرچقدر هم که باتجربه باشید لازم است که فورواردرهایی در چین و دبی حضور داشته باشند تا بتوانند کارهای واردات شما را به‌سادگی انجام دهند.

حمل و نقل سر اگزوز از چین و دبی

بعداز ترخیص سر اگزوزها نوبت به ارسال آنها از چین و دبی به ایران می‌رسد. برای ارسال سر اگزوزها از چین و دبی به ایران بهترین راه استفاده از شرکت‌های بین‌المللی حمل‌ونقل کالا است که کارگو نام دارند.

حمل و نقل سر اگزوز از چین و دبی

کارگوها با استفاد از وسایل باری مثل کشتی باری، هواپیمای باری یا قطار باری اقدام به ارسال کالا از کشوری به کشور دیگر می‌کنند و توانایی انتقال سر اگزوزهای خریداری شده توسط شما از چین و دبی به ایران را دارند. عموما بهترین کارگو برای اینکار نیز کارگو دریایی است که درآن با کشتی باری سر اگزوزها از چین و دبی به ایران ارسال می‌شوند.

سود واردات سر اگزوز چقدر است

سود واردات سر اگزوز از چین و دبی به ایران براساس مقدار تفاوت قیمتی که سراگزوزها در بازار چین و دبی نسبت به ایران دارند مشخص می‌گردد. درواقع شما به این دلیل از چین و دبی سر اگزوز خریداری کرده و به ایران وارد می‌کنید که می‌دانید قیمت خرید آنها در چین و دبی بسیار پایین بوده و درعوض می‌توانید این قطعات را با قیمتی بالاتر در ایران به‌فروش برسانید.

همچنین تقاضای بالایی که برای خرید این وسایل دربازار ایران وجود دارد را می‌توان دلیل دیگر واردات این قطعات دانست که آن هم هرچه بیشتر باشد سود واردات بیشتر خواهد بود.

واردات سر اگزوز از چین و دبی با شرکت بازرگانی وانیکس

شرکت بازرگانی که می‌توانید به آن اعتماد کرده و کارهای واردات سر اگزوز از چین و دبی خود را به آن بسپارید، شرکت بازرگانی وانیکس است. این شرکت به‌خاطر داشتن تجربه بالایی که در امر واردات انواع کالا از چین و دبی دارد می‌تواند کارهای خرید، ترخیص و ارسال کالاهای خریداری شده شما از چین و دبی به ایران را به‌سادگی انجام دهد.

تنها کافی است که با این شرکت تماس گرفته و از آنها بخواهید که انجام مراحل واردات سر اگزوزهای درخواستی شما را برعهده گیرند و بدون اینکه نیاز باشد خودتان به چین و دبی سفر کنید آنها را درایران تحویل بگیرید.

حرف آخر

سر اگزوز (Exhaust header) قسمتی از سیستم اگزوز خودرو است که در آن، گازهای خروجی از سیلندرها جمع‌آوری شده و به سمت لوله اگزوز انتقال داده می‌شوند. سر اگزوز به عنوان یک قطعه مهم در سیستم اگزوز خودرو، برای افزایش کارایی موتور و کاهش مصرف سوخت استفاده می‌شود.

 

 

اهمیت بالای این قطعه در خودرو است که باعث می‌شود دربازار تقاضای زیادی برای خرید آن وجود داشته و البته واردات سر اگزوز از چین و دبی برای بازرگانان سودآور باشد. دراین مقاله سعی کردیم که این موضوع را برای شما کامل شرح دهیم تا بتوانید وارداتی پرسود داشته باشید.

سوالات متداول درباره واردات سر اگزوز

 • برای واردات سر اگزوز از چین و دبی به ایران چه مراحلی باید پشت‌سر گذاشته شود؟

این مراحل عبارتنداز خرید سر اگزوز از چین و دبی، ترخیص آنها از گمرک این دو مکان و ارسال آنها از چین و دبی به ایران.

 • بهترین روش برای ارسال سر اگزوزها از چین و دبی به ایران کدام است؟

بهترین روش استفاده از کارگو دریایی است که درآن از کشتی باری برای ارسال سر اگزوزها از چین و دبی به ایران استفاده می‌شود و بسیار کم هزینه و امن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *